PDA

مشاهده نسخه کامل : با اینتل quad کدام مادر بورد بهتر است؟ P43 or P45

soroush_es
21-09-09, 14:42
سلام دوستان
من Quad رو با p45 ها High end بستم
یک سیستم دیگری باید ببندم برای کار رندر گرافیکی یعنی CPU همیشه 100% باید کار کنه ولی با کمترین هزینه بهینه ترین مادر بورد رو ببندم.نیاز به RAID و OverClock و VGA High-end ندارم نهایت 9500GT
RAM BUS 800
کدامیک از مادربورد های زیر بهتره؟
من نمیدونم چرا ایسوز 1 جامپر به مادر بورد میخواد اضافه کنه چرا یک مدل جدید میده،گیگا هم همینه،باز کمتر

CPU: Q8400 Or Q9400 Or Q9550
Main Board :
GA-EP43 UD3L
GA-EP41 UD3L (البته چیپ G41 هست)

ASUS P5Q SE
ASUS P5QL Pro

Only the registered members can see the link

saasan123
21-09-09, 14:56
از نظر ظاهر و فضای کافی برای جریان هوا و طول هدسینگهای خنک کننده

و نبود سیم اضافه در اطراف سی پی یو بنظرم گیگا طراحی بهتر ارائه داده است

و جریان مناسب هوا باعث کارایی بیشتر میشود

توصیه اینتل برای 4 هسته ایی ها چیپست 43 و 45 نوع p میباشد بهتر است

از جی 41 استفاده نشود در ضمن پل جنوبی قدرتمند سری 10 نیز از مزایای آنست

AMD>INTEL
21-09-09, 15:03
من اسوس رو ترجیح میدم . ASUS P5Q SE

soheilsh
21-09-09, 15:41
asus جز دردسر هیچی نداره ، گیگا رو بخر کیف دنیا رو ببر.تازه این p5q هایی که معرفی کردیداز چیپ super i/o شرکت winbond استفاده کرده که همین چیپ باعث باگ داشتن در قسمت های مختلف مادربرد می شود .

soroush_es
07-10-09, 00:49
هنوز این سیستم رو نبستم سوال تکمیلی داشتم
برای cpu Q8400 در حالت رندر سنگین 3dmax-V.Ray که مثلا 5 ساعت قراره رو 100% کار کنه
GA-EP43-UD3L با 4 فاز و 4 پین ATX می تونه توان مورد نیاز رو تامین کنه؟البته اور نمیخوام بکنم.
اگر خیر آیا مثلا P5QL-E با 8 فاز و 8 پین ATX باید گرفت؟
من چون ممکنه 2 تا سیستم شبیه هم ببندم و میخوام بهینه ترین مین رو از لحاظ قیمت و 24/7 بودن انتخاب کنم دقیق سوال کردم،می خوام پول الکی خرج نشه
نیاز به اورکلاک و کارت گرافیک High-End ندارم
خیلی ممنون

Mahdi_Moosavi
07-10-09, 01:57
سلام سروش جان .

پردازنده های فعلی کمپانی اینتل برای پلتفرم LGA 775 ( به استثنا مدل های Core™2 Extreme ) حداکثر توان مصرفی معادل 95W دارند . این مقدار توان مصرفی براحتی توسط 4Pin ATX و مدارت کاملا ساده و ابتدایی 3Phase PWM که حداقل احتیاجات لازم برای تایید یک مادربورد توسط اینتل هست ، فراهم میشه .

پس هیچگونه شک و تردیدی از این نظر نداشته نباشید . اگر پردازنده مورد نظر شما در CPU Support List کمپانی سازنده مادربورد موجود باشه ، تمامی شرایط لازم ( اعم از شرایط حرارتی و تامین توان مصرفی ) توسط کمپانی نام برده برای تایید اون پردازنده مد نظر قرار داده شده .

پردازنده ای هم که شما مد نظر دارید در حالت کلاک پیشفرض ( Q8400 (Only the registered members can see the link)) بدون مشکل توسط هر دو مادربورد قابل پشتیبانی هست .

تجربه نشون داده اورکلاک "سنگین" ( بیش از 25 الی 30 درصد ) پردازنده های Quad Core کمپانی اینتل باعث افزایش چشمگیر توان مصرفی پردازنده های نام برده میشه . به طوری که توان مصرفی این گونه پردازنده ها در شرایط یاد شده از 150w ( حداکثر توان استاندارد قابل ارائه توسط 4PIN ATX ) تجاوز می کنه . لذا به صورت کاملا پایدار و Safe نمیشه از اینگونه پروفایل های سنگین اورکلاک ، توسط این مادربورد ها استفاده کرد .

از نظر شخصی بنده ، اگر قصد اورکلاک این پردازنده را ندارید می تونید حداقل شرایط رو برای خرید مادربورد و پاور با کیفیت در نظر بگیرید ، این شرایط میتونه موارد زیر باشه :

1 - استفاده از خازن های جامد ( Solid ) با کیفیت ژاپنی در قسمت مدارات تغذیه پردازنده .

2 - مدارات بر پایه 4Phase Pwm

3 - استفاده از پاوری که حداقل در شاخه اول 12V دارای تحمل شدت جریان 12A را باشد .

از نظر بنده هم GIGABYTE - EP43-UD3L (Only the registered members can see the link) با قیمت تقریبی 95 هزار تومان ، یکی از انتخاب های خوش قیمت برای رفع نیاز شماست .

اگر سوالی میمونه ، بنده در خدمتم .

موفق باشی . :11():

soroush_es
07-10-09, 08:42
ممنون از شما
جواب کامل و گویا بود مرسی