PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای ساخت کانتینر LN2 از ابتدا تا اورکلاک

alirezairan
20-09-09, 03:14
سلام دوستان عزیز.
ابتدا از همه عزیزان درخواست میکنم در این بحث شرکت کنند.

راستش من هیچ تجربه ای در ساخت خنک کننده های extreme ندارم. فقط این با خوندن این تاپیک (Only the registered members can see the link) به ساخت این کانتینرهای ln2 علاقه مند شدم و تصمیم گرفتم در یه تاپیک جداگانه برای شروع کار از دوستان راهنمایی بخوام.

لازم به ذکر هست که من این کانتینر رو برای اورکلاک core i7 920 میخوام استفاده کنم.
خواهش میکنم دوستان هر کجا که ایرادی در آموخته های من میبیند هر چه سریعتر گوش زد کنند تا سریعتر از انحرافم جلوگیری بشه. امیدوارم این تاپیک با همکاری دوستان منبع خوبی بشه و چیزهای زیادی یاد بگیریم.

پس در مرحله اول با لوازم مورد نیاز ساخت کانتینرنر ln2 شروع میکنم.
لوازم بدین شرح هست. که محل تهیه رو هم مینویسم (قیمت رو هم تا جایی که بدونم سعی میکنم بنویسم.)

1- لوله مسی قطر 40 تا 50 میلیمتر:
محل تهیه: فروشندگان شیلنگهای فشار قوی، فروشندگان لوازم سردخانه و یخچال. (البته اینها تا اونجایی که من رفتم سراغشون خورد نمیکنند و باید شاخه 3 متری ازشون بخری) برای ما که کم نیاز داریم میتونیم بریم سراغ تعمیرکاران سردخونه کارخانه های مواد غذایی اونا برای مصرف خودشون میگیرند و میتونند در حد نیاز بهمون بدن
25 سانتش حدودا قیمتش 7 الی 8 هزار تومن هست البته بسته به انصاف فروشند ممکنه بالاتر یا پایینتر فروخته بشه. من خودم قطر 42 و 52 میل پیدا کردم که فکر میکنم قطر 42 برای کار من مناسب باشه. میخوام 25 سانت لوله برای این کانتینر استفاده کنم (ورق این لوله هم 2 میل هست و در واقع 38 میل دهانه لوله هست).

2- شفت مسی (shaft):
این رو هم از کسانی که توی کار فروش فولاد هستند میتونید تهیه کنید. که معمولا کیلویی 7 الی 8 تومن در حال حاضر به فروش میرسه که فکر میکنم حدود 5 الی 10 سانت با قطر 45 تا 50 میل برای کار من کافی باشه.

Only the registered members can see the link

3- یه تراشکار ماهر:
خوب من قبلا از نزدیک زیاد کار تراشکارها رو دیدم و تقریبا با نحوه کارشون آشنا هستم. بنابراین طرحی که خودم از سایت xtremesystems.org رو دیدم قرار میدم که فکر میکنم تراشکار بتونه این کار رو انجام بده.

فقط ته این شفت رو (محل برخورد با سی پی یو) تراش نداده و صاف هست.

که من فکر میکنم اگه ته اون رو کمی کوچکتر کنم و از روی سی پی یو نزنه بیرون بهتر باشه. مثل شکل زیر.

و در مرحله آخر هم باید ببرم پیش یکی که این دو تکه رو به هم جوش بده. معمولا توی شهرها اونایی که توی کار جوش برنج هستند جوش مس هم انجام میدن.

فقط یه مشکل برای مراحل نهایی کار هست که مسئله اکثر دوستان به خصوص توی شهرستانها هست و اون تهیه ln2 که فکر کردم بد نباشه همینجا بگم تا دوستان از سر در گمی دربیان. توی همه شهرها کارگاه هایی برای پرکردن کپسول اکسیژن هست (میتونید از جوشکارها یا آهنگریهای شهرتون آدرسش رو بگیرید)، اینها روزانه معمولا برای مصرف خودشون و خنک کردن دستگاه هاشون مقدار کمی نیتروژن تولید میکنند. ( حدود 10 لیتر اضافه بر مصرف روزانه تولید میکنند) و چون به دردشون هم نمیخوره و باید دور بریزن با قیمت پایینی میتونید ازشون تهیه کنید.
فعلا منتظر نظر دوستان هستم تا بریم سراغ مراحل بعدی.

alirezairan
22-09-09, 20:00
من این تاپیک رو زدم که منو راهنمایی کنید. کسی نظری یا ایرادی به نوشته های من نداره؟

nima_hl
22-09-09, 20:55
سلام

با اجازه اساتید

والا ایراد که داره اولین ایرادش اینه که اون لوله مسی گیرت نمیاد با اون تیکنس مجبوری شمش بگیری و تراشکار بدی برات سوراخ بزنه داخلش رو

اون قدیما که مس ارزون بود یه شمش ۶ سانتی برداشتم به طول ۳۰ سانتی متر بعد داخلش رو با مته سوراخ زدم ( البته کف کار رو باید بگی با تیغچه برات بزنه ، تیغچه اگر نمیدونی چیه یه چیزیه مثل مته ولی کفش به جای زاویه داشتن کاملا صاف هستش و برای کف تراشی و .... ازش استفاده میشه )

بعد روش رو هم یه لایه برداری که بتونی پله بدی ( یه پله 2.5 میلی ) البته میتونی بیشتر هم لاغر کنی چون بعدا که خواستم عایق بندی کنم با بستی که از ورق تفلون ساخته بودم به مشکل خوردم ( قطر cpu ها یکم متفاوته از ۴ سانت تا ۵ سانت )

کف کانتین بهتره مثل شکل شما مته کاری بشه ولی جون مته به این طول کمه از یه سیقل معمولی برا حفره کردن استفاده کردم ( یه میل گرد رو سرش رو سنگ زدم یه چیزی شبیه مته شد باهاش یه کم کف کانتینو حفره کردم که وقتی نیتروژن جوش میاد از کف فاصله نگیره )

کانتین شهرستانه فکر کنم تا ۲ هفته دیگه برم اگر توی وسائلم پیداش کردم حتما عکسش رو براتون میگزارم

فقط یه نکته خیلی مهم من بعد از اون تستها شدید ناراحتی ریه گرفتم نمیتونم قطعا بگم به خاطر استنشاق گاز نیتروژن بوده چون تا اونجائی که مطالعه داشتم همچین عوارضی نداره ولی خلاصه یه ۶ ماهی بستری شدم ( توی اون دوران آزمایشات زیادی کردم ممکنه از چیز دیگه‌ای بوده باشه )

ولی شما هر چه میتونید احتیاط کنید ، تا میشه تو محیط در بسته تست نکنید یا در و پنجره رو باز کنید

اگر خوب توضیح ندادم ببخشید و بفرمائید تا توضیح بدم

در ضمن مس و هم تفلون رو میتونید از پامنار تهیه کنید ( ۱۰۰ متر وارد پامنار شدید سمت چپ یه تو رفتگی هست همون حدود تفلون رومیتونید پیدا کنید و شمش رو هم وسط پامنار سمت راست ۵ تا مغازه هستند که اونها هم عقب نشینی کردن مغازه دوم یا سوم داره )

موفق باشید

PUMAOC
22-09-09, 22:07
سلام دوستان عزیز.
ابتدا از همه عزیزان درخواست میکنم در این بحث شرکت کنند.

راستش من هیچ تجربه ای در ساخت خنک کننده های extreme ندارم. فقط این با خوندن این تاپیک (Only the registered members can see the link) به ساخت این کانتینرهای ln2 علاقه مند شدم و تصمیم گرفتم در یه تاپیک جداگانه برای شروع کار از دوستان راهنمایی بخوام.

لازم به ذکر هست که من این کانتینر رو برای اورکلاک core i7 920 میخوام استفاده کنم.
خواهش میکنم دوستان هر کجا که ایرادی در آموخته های من میبیند هر چه سریعتر گوش زد کنند تا سریعتر از انحرافم جلوگیری بشه. امیدوارم این تاپیک با همکاری دوستان منبع خوبی بشه و چیزهای زیادی یاد بگیریم.

پس در مرحله اول با لوازم مورد نیاز ساخت کانتینرنر ln2 شروع میکنم.
لوازم بدین شرح هست. که محل تهیه رو هم مینویسم (قیمت رو هم تا جایی که بدونم سعی میکنم بنویسم.)

1- لوله مسی قطر 40 تا 50 میلیمتر:
محل تهیه: فروشندگان شیلنگهای فشار قوی، فروشندگان لوازم سردخانه و یخچال. (البته اینها تا اونجایی که من رفتم سراغشون خورد نمیکنند و باید شاخه 3 متری ازشون بخری) برای ما که کم نیاز داریم میتونیم بریم سراغ تعمیرکاران سردخونه کارخانه های مواد غذایی اونا برای مصرف خودشون میگیرند و میتونند در حد نیاز بهمون بدن
25 سانتش حدودا قیمتش 7 الی 8 هزار تومن هست البته بسته به انصاف فروشند ممکنه بالاتر یا پایینتر فروخته بشه. من خودم قطر 42 و 52 میل پیدا کردم که فکر میکنم قطر 42 برای کار من مناسب باشه. میخوام 25 سانت لوله برای این کانتینر استفاده کنم (ورق این لوله هم 2 میل هست و در واقع 38 میل دهانه لوله هست).

2- شفت مسی (shaft):
این رو هم از کسانی که توی کار فروش فولاد هستند میتونید تهیه کنید. که معمولا کیلویی 7 الی 8 تومن در حال حاضر به فروش میرسه که فکر میکنم حدود 5 الی 10 سانت با قطر 45 تا 50 میل برای کار من کافی باشه.

3- یه تراشکار ماهر:
خوب من قبلا از نزدیک زیاد کار تراشکارها رو دیدم و تقریبا با نحوه کارشون آشنا هستم. بنابراین طرحی که خودم از سایت xtremesystems.org رو دیدم قرار میدم که فکر میکنم تراشکار بتونه این کار رو انجام بده.

فقط ته این شفت رو (محل برخورد با سی پی یو) تراش نداده و صاف هست.

که من فکر میکنم اگه ته اون رو کمی کوچکتر کنم و از روی سی پی یو نزنه بیرون بهتر باشه. مثل شکل زیر.

و در مرحله آخر هم باید ببرم پیش یکی که این دو تکه رو به هم جوش بده. معمولا توی شهرها اونایی که توی کار جوش برنج هستند جوش مس هم انجام میدن.

فقط یه مشکل برای مراحل نهایی کار هست که مسئله اکثر دوستان به خصوص توی شهرستانها هست و اون تهیه ln2 که فکر کردم بد نباشه همینجا بگم تا دوستان از سر در گمی دربیان. توی همه شهرها کارگاه هایی برای پرکردن کپسول اکسیژن هست (میتونید از جوشکارها یا آهنگریهای شهرتون آدرسش رو بگیرید)، اینها روزانه معمولا برای مصرف خودشون و خنک کردن دستگاه هاشون مقدار کمی نیتروژن تولید میکنند. ( حدود 10 لیتر اضافه بر مصرف روزانه تولید میکنند) و چون به دردشون هم نمیخوره و باید دور بریزن با قیمت پایینی میتونید ازشون تهیه کنید.
فعلا منتظر نظر دوستان هستم تا بریم سراغ مراحل بعدی.

سلام:give_rose:

کارت عالللیه! من می تونم برای ساخت کمک کنم:yes: اهوازما!!!

یا اگه ساخته شد 1 خریدارم!:merci: بای

alirezairan
23-09-09, 15:37
والا ایراد که داره اولین ایرادش اینه که اون لوله مسی گیرت نمیاد با اون تیکنس مجبوری شمش بگیری و تراشکار بدی برات سوراخ بزنه داخلش رو

لوله مسی رو که پیدا کردم فقط قطر ورقش 2 میلیمتر هستم، نمیدونم شاید این قطر برای این کار کم باشه. ولی میشه خیلی خوب عایق بندیش کرد تا کمتر سرما رو بده بیرون.

اون قدیما که مس ارزون بود یه شمش ۶ سانتی برداشتم به طول ۳۰ سانتی متر بعد داخلش رو با مته سوراخ زدم ( البته کف کار رو باید بگی با تیغچه برات بزنه ، تیغچه اگر نمیدونی چیه یه چیزیه مثل مته ولی کفش به جای زاویه داشتن کاملا صاف هستش و برای کف تراشی و .... ازش استفاده میشه )

بعد روش رو هم یه لایه برداری که بتونی پله بدی ( یه پله 2.5 میلی ) البته میتونی بیشتر هم لاغر کنی چون بعدا که خواستم عایق بندی کنم با بستی که از ورق تفلون ساخته بودم به مشکل خوردم ( قطر cpu ها یکم متفاوته از ۴ سانت تا ۵ سانت )

کف کانتین بهتره مثل شکل شما مته کاری بشه ولی جون مته به این طول کمه از یه سیقل معمولی برا حفره کردن استفاده کردم ( یه میل گرد رو سرش رو سنگ زدم یه چیزی شبیه مته شد باهاش یه کم کف کانتینو حفره کردم که وقتی نیتروژن جوش میاد از کف فاصله نگیره )

دقیقا مثل اون عکسی که از کف کانتینر گذاشتم میتونم درش بیارم (یعنی من که نه، تراشکار اینکار رو میکنه) فقط ته کانتینر رو (محل برخورد با سی پی یو) نمیدونم مثل عکس چهارم درست کنم که لبه هاش از روی سی پی یو بزنه بیرون یا مثل عکس پنجم کوچکتر از سطح سی پی یو باشه.

در ضمن مس و هم تفلون رو میتونید از پامنار تهیه کنید ( ۱۰۰ متر وارد پامنار شدید سمت چپ یه تو رفتگی هست همون حدود تفلون رومیتونید پیدا کنید و شمش رو هم وسط پامنار سمت راست ۵ تا مغازه هستند که اونها هم عقب نشینی کردن مغازه دوم یا سوم داره )
مگه تفلون هم نیاز دارم؟

nima_hl
23-09-09, 19:32
سلام علیرضا جان

ببین اینجا ما ۲ تا مسئله داریم یکیش عایق کاریه و یکیش انتقال سرمای ایجاد شده به کف کانتین هستش

شما اگر از اون لوله ۲ میلیمتری استفاده کنی عملا انتقال حرارت از بدنه به کف بسیار کم میشه و تقریبا فرقی نمیکنه که از مس استفاده کنی یا مثلا تفلون

این که گفتم خودت لوله رو یه دست بتراشی برای همین موضوع بود که یه تیکنس ۵ میلی براش بگذاری

کف کانتین رو من بزرگ گرفتم به دو دلیل

۱ - حجم مس بیشتری مصرف کرده باشم

۲ - عایق بندیش راحت تر باشه

مورد ۱ رو که خودتون میدونید اما مورد دوم توضیحش اینجوریه که این لوله‌های عایق بندی روی بلاک تجسم کنید ، حالا اگه بلاک قطور باشه مستقیم میاد میشینه روی عایقهائی که کف مین پهن کردین و راحتتر علیق بندی میشه

تصور کنید ۴ گوشه cpu حتی یه دهم میل از زیر این عایق بزنه بیرون ، ۴ سمتش ۴ تا گلوله یخ خوشگل ایجاد میشه

کف کانتین اگر مثل همین تکه جدا باشه خیلی راحت میشه اینطوری درش آورد ولی اگر کل کانتین یه تکه باشه یه لوله ۳۰ سانتی مزاحمه ، اون توضیحاتم برای اون بود

یه نکته جوش مس جوش کثیفیه ، من تا حالا ندیدم بشه یه جوش خوشگل روی مس در آورد ، یهنی اگر کانتین رو ۲- ۳ تیکه بسازید قیافش خوشگل در نمیاد ( اینو گفتم که بعد دل چرکین نشین )

اما قسمت آخر اینکه تفلون بست لازمه یا نه : ببین دوست من شما میتونید پایه برای کانتین بزارید که محکم روی cpu بچسبوندش این چند تا حسن داره

اول انتقال حرارت بالا میره ، دوم خمیرت حالتشو از دست نمیده ( البته شاید خمیرم جنسش خوب نبود ولی بی پایه میزدم آخر کار خشک خشک میشد )
و سومین دلیل اینه که اگر خدای ناکرده دستتون بخوره یا به هر دلیلی کانتتین واژگون بشه خسارتش زیاده

باز اگر جائی رو بد گفتم بفرمائید

alirezairan
23-09-09, 21:34
مورد ۱ رو که خودتون میدونید اما مورد دوم توضیحش اینجوریه که این لوله‌های عایق بندی روی بلاک تجسم کنید ، حالا اگه بلاک قطور باشه مستقیم میاد میشینه روی عایقهائی که کف مین پهن کردین و راحتتر علیق بندی میشه
پس با توجه به اینکه من میخوام این کانتینر رو برای سوکت 1366 استفاد کنم به نظر شما لوله ای که استفاده میکنم قطر دورش چقدر باید باشه، تا لوله های عایق بندی مستقیم روی عایقهای کف مین بشینه.

کف کانتین اگر مثل همین تکه جدا باشه خیلی راحت میشه اینطوری درش آورد ولی اگر کل کانتین یه تکه باشه یه لوله ۳۰ سانتی مزاحمه ، اون توضیحاتم برای اون بود خوب من قسمت رو متوجه نشدم بیشتر توضیح بده.

یه نکته جوش مس جوش کثیفیه ، من تا حالا ندیدم بشه یه جوش خوشگل روی مس در آورد ،یعنی اگر کانتین رو ۲- ۳ تیکه بسازید قیافش خوشگل در نمیاد ( اینو گفتم که بعد دل چرکین نشین )حالا کثیفی رو بعد فکر کنم بشه صیقل داد و درستش کرد. فقط مطمئن نیستم این جوش بتونه دمای نیتروژن رو تحمل کنه و بر اثر انقباض یه دفعه وسط کار سوراخ بشه. نظرت در مورد جوش برنج چیه؟

اما قسمت آخر اینکه تفلون بست لازمه یا نه : ببین دوست من شما میتونید پایه برای کانتین بزارید که محکم روی cpu بچسبوندش این چند تا حسن داره

اول انتقال حرارت بالا میره ، دوم خمیرت حالتشو از دست نمیده ( البته شاید خمیرم جنسش خوب نبود ولی بی پایه میزدم آخر کار خشک خشک میشد )
و سومین دلیل اینه که اگر خدای ناکرده دستتون بخوره یا به هر دلیلی کانتتین واژگون بشه خسارتش زیاده
در مورد تفلون و بست کار که فکر میکنم مراحل آخر باشه، ترجیح میدم بعدا در موردش صحبت کنیم. ولی خودم یه چیزی شبیه فیتور LNB توی ذهنم هست، درست کنم.

nima_hl
24-09-09, 00:47
پس با توجه به اینکه من میخوام این کانتینر رو برای سوکت 1366 استفاد کنم به نظر شما لوله ای که استفاده میکنم قطر دورش چقدر باید باشه، تا لوله های عایق بندی مستقیم روی عایقهای کف مین بشینه.
خوب من قسمت رو متوجه نشدم بیشتر توضیح بده.
حالا کثیفی رو بعد فکر کنم بشه صیقل داد و درستش کرد. فقط مطمئن نیستم این جوش بتونه دمای نیتروژن رو تحمل کنه و بر اثر انقباض یه دفعه وسط کار سوراخ بشه. نظرت در مورد جوش برنج چیه؟

در مورد تفلون و بست کار که فکر میکنم مراحل آخر باشه، ترجیح میدم بعدا در موردش صحبت کنیم. ولی خودم یه چیزی شبیه فیتور LNB توی ذهنم هست، درست کنم.

سلام

البته اطلاعاتم یکم قدیمیه و تا حالا i7 رو درست حسابی ورنداز نکردم ( گرون بوده بودجم نرسیده :whistle: ) ولی فکر کنم ۵.۶ میلیمتر قطر کف کاملا کفایت کنه ( قطر ihs اینتلی حدود ۴ و برای amd هم ۵ سانتیمتر هستش ) یک خط کش بزارید روی قطر cpu مشخص میشه

یه دیشنهاد هم بهتون میدم اول حتما رو یه سیستم خیلی ارزون تست کنید ، اگر حتی یکم هزینه کنید یه مین و cpu دست دوم بخرید و حداقل ۲-۳ مرتبه تست ۱۵ دقیقه ازش بگیرید ، خلاصه اول ۴ لیتر نیتروژن رو تست کنید روی یه مین قدیمی بعد بیائید سر وقت i7

کار کردن با دمای -100 و حتی پائین تر نیاز به تجربه داره و این تجربه ممکنه براتون خیلی گرون تموم بشه برای مثال من فکر نمیکردم زیر برد برفک بزنه ، از نظر منطقی هم نباید بزنه ولی یدونه مادربرد سوزوندم تا فهیدم این زیر هم ممکنه برفک بزنه :wink:

بنده با کانتینر چند تکه مخالف هستم ببینید اگر شما ۲ یا ۳ تکه داشته باشید هم ممکنه توی اتصالشون همونطور که گفتید مشکل پیدا کنید هم اینکه دما فکر میکنم مثل جسم یک تکه منتشر نشه

در مورد کف کانتینر هم شما فرض کنید میخواهید کف یک لیوان رو نقاشی کنید قلمتون به دیواره‌ها گیر میکنه ، این هم همین حالته شما اگر استوانه رو یه تکه بسازید برای شیار کردن و حفره کردن کفش به مشکل میخورید ، اونها توضیحاتی بود که چجوری این مشکل رو حل کنید

جوش برنج رو هم به هیچ عنوان قبول ندارم چون همگن نمیشه راحت با قسمت جوش خورده تو اون دما کنده میشه ، یعنی جوش نمیشکنه بلکه در قسمت اتصال اونها به هم یه الیاژ تشکیل میشه که سست هستش ( از بالا یا پائین جوش جدا میشن )

حالا بعد که جوش دادین منظورم از کثیف رو بیشتر متوجه میشید :1. (26):

در مورد بست هم کاملا درست گفتین یه چیزی میشه مثل فیت هورن ، این رو با ورق تفلون ۱ سانتی ساختم . یعنی یه چهارگوش از ورق که وسطش رو یه سوراخ 5.8 سانتی زده بودم ، این میومد توسط ۴ تا فنر فشار قوی کانتین رو محکم فشار میداد رو سطح cpu

خیلی پوزش میخوام اگر بد توضیح میدم چون اینا یه چیزهای عملی هستش و سواد بنده اندک ، مجبورم یه جوری دیگه مطلب رو برسونم

باز اگر نقطه‌ای مفهوم نبود بفرمائید

Jagvar
25-09-09, 01:40
ابته دوستانی هستن که نمی دونم چرا به شما کمک نمی کنند که هم تجربه دارند و هم اونقدر کار کردن که با همه چم و خم این ها قضیه آشنا هستن. ولی من که قبلنا یکم تحقیق کردم به چند نکته ریز رسیدم.
1- کانتینری که برای ln2 استفاده قرار می گیره باید ارتفاعش زیاد نباشه.
توضیحات تکمیلی: اگه دیواره ها زیاد بلند باشن باعث میشه در اون اوایل کار نیتروژن زیادی صرف سرد شدن قسمت های بالایی بشه و نیترو هدر میره. و یه نکته ای که دوستمون هم بهش اشاره کردن این بود که دیگه نمیشه ته کانتینر رو شیار انداخت. برا همین به نظر من باید یه طرحی شبیح به کانتینر کینگ پین باشه. ارتفاع حد اکثر 20 و حد اقل 15 سانتیمتر باشه.
و داخل کانتینر هم شیار هایی با طراحی کاملا منطقی صورت بگیره.
2- دیواره کانتینر اگه کمتر از 5 میلیمتر باشه باز در مرور زمان باعث تبخیر زیاد میشه و نیترو هدر میره. و بین 5 میلیمتر تا 10 میلیمتر باید باشه.
هر چی گشتم تصویرش رو پیدا نکردم که داخل مانتینر رو نشون بده خودم نشستم با برنامه پر قدرت پینت برات طراحی کردم :دی
این طرح از بالا هستش و شما باید خود را در محیط فرضی سه بعدی قرار بدین
به شکل یه استوانه هستش اما پایینش یه شکل قیفی می گیره و در انتها که سطح مقطع ی هستش که روی سی پی یو قرار می گیره به چهار گوش تغیر شکل میده.
داخل خطوط آبی خط هایی خاکستری باریکی کشیده شده در هقیقت ابن خط ها دیواره به قطر 2 میلیمتر هستش و جاهای سفید رنگ نیز باید فرز کاری شن و در آخر باریک ترین سطحی که روی سی پی یو قرار می گیره نمی دونم باید چقدر باشه که در دمای پایین نشکنه ولی هر چه باریک تر بهتر هستش.
این هم که با جستجو پیدا کردم این کانتینر معروفه کینگ پین هستش.
Dragon F1 Extreme Edition
دقیقا همون توضیح هاتی که دادم روی این صدق می کنه اما این کانتینر به صورت چهار گوش طراحی شده که باید یکم خدتون طرح رو تغیر بدین.

Jagvar
25-09-09, 02:47
این هم چنتا تصمیر که خود گویای نکته هایی هستش که بنده عرض کردم

در این تصویر نشون دهنه شیار های درون کانتینر هستش اما این مدل قدیمی تر از کینگ پین کولینگ هستش. اما به نظر من به صورت ردیفی باشه و همون چیزی که بالا گفتم بهتر جواب بده.

در این تصویر هم که میزان ارتفاع رو می تونید بین کانتینر های متفاوت مقایسه کنید و همچنین زخامت دیواره ها.

این تصویر هم سطح مقطع تماس با سی پی یو خواهد بود.

---------------------------------------
به این نکته توجه داشته باشید که برای شما دایره خواهد بود و اصلا این تصاویر رو نزاشتم که بخواهید شبیه به این بسازید چون که واقعا گرون پاتون در میاد. من فقط برای اثبات حرف های خودم این صاویر رو نشون دادم که چطور در بهترین کانتینر برا نیتروژن چطور در طراحیش لحاظ شده و مطمعنم که نکاتی که گفتم در کانتینر خودتون به کار ببرین مطمعن باشید که کارایی بیشتری از کانتینر دراگون خواهید داشت.
حتما به نوع شیار ها در ته کانتینر توجه کنید و ظرافتشون رو در نظر داشته باشید.
با ارزوی موفقیت
:11():

alirezairan
25-09-09, 18:18
سلام به همه دوستان.
آقای jagvar این طرحی که شما دادی خیلی خوبه، من باید یه شفت مسی رو بدم به تراشکار با مته توش رو سوراخ کنه تا تو خالی بشه. تا اینجا مشکلی نداره . فقط مطمئن نیستم بعد از اینکه تو خالی شد، شیارهای کف رو بتونه از تو در بیاره یا نه.

nima_hl
25-09-09, 19:19
سلام به همه دوستان.
آقای javigir این طرحی که شما دادی خیلی خوبه، من باید یه شفت مسی رو بدم به تراشکار با مته توش رو سوراخ کنه تا تو خالی بشه. تا اینجا مشکلی نداره . فقط مطمئن نیستم بعد از اینکه تو خالی شد، شیارهای کف رو بتونه از تو در بیاره یا نه.

شیارای کف کار اسپارک هستش دنبال یه اسپارک کار بگرد ، الکترودش چیزی در نمیاد برات ، چون مس هم هست سریع پائین میره

فکر کنم هزینه این شیارای کفش ۲۰-۳۰ تومن بیشتر نشه ولی این خیلی مس میخوره فکر کنم شمش حدودا ۶ سانتی به طول ۱۵ سانت ۵۰-۶۰ تومن در بیاد

با هزینه تراشکاری راحت یه ۱۰۰ تا ۱۲۰ تومن بشه

ولی یه کانتینر اساسی میشه در حد تیم ملی :lol:

Jagvar
26-09-09, 01:13
سلام به همه دوستان.
آقای javigir این طرحی که شما دادی خیلی خوبه، من باید یه شفت مسی رو بدم به تراشکار با مته توش رو سوراخ کنه تا تو خالی بشه. تا اینجا مشکلی نداره . فقط مطمئن نیستم بعد از اینکه تو خالی شد، شیارهای کف رو بتونه از تو در بیاره یا نه.
سلام بر برادران عزیز
دوستان من روی نام کاربریم حساسم ها یکی مینویسه جوگیر یکی دیگه مینویسه جویگیر بابا جگوار هستش:cry:
-----------------------------------
علی رضا جان داداش با مته که یشیار هارو در نمیارن قربانت شوم. با دستگاه هایی cnc یه چیزای دیگه خود تراش کار این کار رو انجام میده.
من شافت مس قیمت گرفتم که کلویی 11 تمن بود و 15 سانت با قطر 5 سانت در میومد 30 تمن برادر نیما خیلی گرون حساب کردین ها!
تازه تراش کار هم خیلی بگیره دیگه با تمام کار ها 30 تمن بگیره اگه بیشتر دیگه فوقش 50 بگیره که دیگه خیلی زیاد حساب کردم. راستش گمون نکنم خیلی خرج بر داره مطمعن هستم کمتر از 100 تمن در میاد.
دوستان اگه خواستن ترفای ما تراشکار ارزونه ها می تونید پول واریز کنید تمام کار هاشو خودم انجام می دم فقط در انتها یه کم برا خوم می گیرم یکم هم هزینه پست میشه.(بنده 350 کیلومتری شیراز هستم)

Curtis
26-09-09, 01:33
آقا اگر کف کانتینر شیار نداشته باشه چی میشه ..

nima_hl
26-09-09, 09:33
آقا اگر کف کانتینر شیار نداشته باشه چی میشه ..

دمای کانتینر خوب نمیاد پائین

alirezairan
26-09-09, 20:53
دوستان من روی نام کاربریم حساسم ها یکی مینویسه جوگیر یکی دیگه مینویسه جویگیر بابا جگوار هستش
معذرت میخوام. ادیت شد.

علی رضا جان داداش با مته که یشیار هارو در نمیارن قربانت شوم. با دستگاه هایی cnc یه چیزای دیگه خود تراش کار این کار رو انجام میده.
من شافت مس قیمت گرفتم که کلویی 11 تمن بود و 15 سانت با قطر 5 سانت در میومد 30 تمن برادر نیما خیلی گرون حساب کردین ها!
تازه تراش کار هم خیلی بگیره دیگه با تمام کار ها 30 تمن بگیره اگه بیشتر دیگه فوقش 50 بگیره که دیگه خیلی زیاد حساب کردم. راستش گمون نکنم خیلی خرج بر داره مطمعن هستم کمتر از 100 تمن در میاد.

فکر نمیکنم cnc کار برای یه قطعه از من کار قبول کنه، معمولا اونا کار سری انجام میدن . برای یه قطعه که نمیاد نقشه بده به دستگاهش. اگرم بده قیمت سر به فلک میکشه.

بله قیمت شفت همین حدود 10 الی 11 تومن هست. فقط 15 سانت کم نیست؟
یه طرحی توی سایت xtremesystems.org بود که از دو تکه استفاد کرده قسمت بالا رو آلومینیوم استفاده کرده بود و به قسمت پایین که مس بود پیچ میشد. نظرتون درباره اون چیه.

nima_hl
27-09-09, 00:47
سلام بر برادران عزیز
دوستان من روی نام کاربریم حساسم ها یکی مینویسه جوگیر یکی دیگه مینویسه جویگیر بابا جگوار هستش:cry:
-----------------------------------
دوستان اگه خواستن ترفای ما تراشکار ارزونه ها می تونید پول واریز کنید تمام کار هاشو خودم انجام می دم فقط در انتها یه کم برا خوم می گیرم یکم هم هزینه پست میشه.(بنده 350 کیلومتری شیراز هستم)

سلام جگوار جان

فکر میکنم شافتی شما مقطعش گرد بوده که محیطش میشه حدود ۱۹ سانت مربع ، اون طرح دوستمون اونجوری که از شکلها مشخصه یه شافت ۴ گوش میخواد که محیطش یه چیزی دو برابر اون دایره و به طبع وزنش هم دو برابر میشه

اونکه عرض کردم با اسپارک بزنند یه خاطر اینه که دستگاههای تراش از هر نوعی ،ا دارای ۳ نظام هستند و اون توی این کانتین به دیواره‌‌ها گیر میکنه

مته یا تیغچه فرز ۱۵ سانتی هم خیلی بد گیر میاد با ضخامت کم و البته اگر گیر هم بیاد به خاطر اینکه مس سر ابزار جمع میشه تقریبا غیر ممکنه باهاش بشه این شیارها رو در اورد ( امروز توی یه حفره ۵ میلی تیغچه گیر کرد کل بلاک از تو چهار نظام کله شد و بلاک از بین رفت :1. (28): چه برسه به یه شیار ۱ تا ۲ سانتی )

راه ساخت این کانتین یک تکه به نظر این حقیر ۲ راه بیشتر نیست ، یکی ساختن قالب هستش که چون قالب گرون در میاد باید یک تعداد از دوستان اعلام تمایل کنند (که البته توی قیمت مس تلافیش در میاد چون دور ریز نداریم ) و یه کار گروهی کنیم

و یا همون اسپارک که عرض کردم

در غیر اینصورت باید رفت سراغ ۲ تکه که بشه روش کار کرد

در مورد دستمزد هم توی تهران واقعا گرون میگیرند صرفه با شهرستانهاست :great:

موفق باشید

nima_hl
27-09-09, 01:14
معذرت میخوام. ادیت شد.

فکر نمیکنم cnc کار برای یه قطعه از من کار قبول کنه، معمولا اونا کار سری انجام میدن . برای یه قطعه که نمیاد نقشه بده به دستگاهش. اگرم بده قیمت سر به فلک میکشه.

بله قیمت شفت همین حدود 10 الی 11 تومن هست. فقط 15 سانت کم نیست؟
یه طرحی توی سایت xtremesystems.org بود که از دو تکه استفاد کرده قسمت بالا رو آلومینیوم استفاده کرده بود و به قسمت پایین که مس بود پیچ میشد. نظرتون درباره اون چیه.

سلام

اطلاعات بنده بسیار آماتوری بود که عرض کردم

در مورد طول هم بنظرم بایستی دید اساتید چه نظری دارند چون من با اون بلاک ۳۰ سانتی نتونستم بیام زیر ۱۰۰ درجه ولی ظاهرا دوستان با این بلاکهای کوتاه تا -۱۵۰ حتی پائین تر هم اومدن

در هر صورت اگر یک لینک واضح در مورد بهترین بلاک که طرح داخلیش مشخص باشه بهم لطف کنید شاید بیشتر بتونم در این ضمینه تحقیق کنم

ممنون و موفق باشید

Jagvar
27-09-09, 04:48
:1. (38):
سلام جگوار جان

فکر میکنم شافتی شما مقطعش گرد بوده که محیطش میشه حدود ۱۹ سانت مربع ، اون طرح دوستمون اونجوری که از شکلها مشخصه یه شافت ۴ گوش میخواد که محیطش یه چیزی دو برابر اون دایره و به طبع وزنش هم دو برابر میشه

اونکه عرض کردم با اسپارک بزنند یه خاطر اینه که دستگاههای تراش از هر نوعی ،ا دارای ۳ نظام هستند و اون توی این کانتین به دیواره‌‌ها گیر میکنه

مته یا تیغچه فرز ۱۵ سانتی هم خیلی بد گیر میاد با ضخامت کم و البته اگر گیر هم بیاد به خاطر اینکه مس سر ابزار جمع میشه تقریبا غیر ممکنه باهاش بشه این شیارها رو در اورد ( امروز توی یه حفره ۵ میلی تیغچه گیر کرد کل بلاک از تو چهار نظام کله شد و بلاک از بین رفت :1. (28): چه برسه به یه شیار ۱ تا ۲ سانتی )

راه ساخت این کانتین یک تکه به نظر این حقیر ۲ راه بیشتر نیست ، یکی ساختن قالب هستش که چون قالب گرون در میاد باید یک تعداد از دوستان اعلام تمایل کنند (که البته توی قیمت مس تلافیش در میاد چون دور ریز نداریم ) و یه کار گروهی کنیم

و یا همون اسپارک که عرض کردم

در غیر اینصورت باید رفت سراغ ۲ تکه که بشه روش کار کرد

در مورد دستمزد هم توی تهران واقعا گرون میگیرند صرفه با شهرستانهاست :great:

موفق باشید
راستش من هم اطلاعاتم در حد تعوری هستش اما صبر کنید استاد بزرگ رو بیارم پشت سیستم دیگه اون هر چی بگه رد خور نخواهد داشت. :دی
راستش من هم از این دستگاه ها سر در نمیارم اما اگه بنا به ساخت به تعداد باشه یه عیده هایی دارم ناب که توی تعداد ارزون تر هستش و هم کارایی به تبع خواهد رفت بالا.
اما در مورد شافت بنده که گفتم اصلا قرار نیست به شکل مربع باشه و همون دایره کفایت می کنه. ولی باز صبر داشته باشید که استاد رو بیارم سر سیستم بیبینیم چی میگه ولی دوستانی که قصد دارن کانتینر داشته باشند حتما اعلام کنند.

سلام

اطلاعات بنده بسیار آماتوری بود که عرض کردم

در مورد طول هم بنظرم بایستی دید اساتید چه نظری دارند چون من با اون بلاک ۳۰ سانتی نتونستم بیام زیر ۱۰۰ درجه ولی ظاهرا دوستان با این بلاکهای کوتاه تا -۱۵۰ حتی پائین تر هم اومدن

در هر صورت اگر یک لینک واضح در مورد بهترین بلاک که طرح داخلیش مشخص باشه بهم لطف کنید شاید بیشتر بتونم در این ضمینه تحقیق کنم

ممنون و موفق باشید
راستش در این مورد هم یکم در پست های قبلی بهش پرداختم اما شما می تونید همون اسم کانتینر که زیر یکی از تصاویر صفحه قبل هستش که به صورت انگلیسی هم هستش کپی کنید در گوگلو انواع و اقسام کانتینر های باحال رو براتون نمایش میده.:love:Dragon F1 Extreme Edition

مارا بسی اساتید در لطف خودشون قرار دهند ممنون می شیم
اگه با زبون خوش نیایید میام توی پروفایلتون دادو بیداد راه می ندازم ها.:1. (38):

Jagvar
28-09-09, 13:55
دوستان عزیز بنده کل طرح رو به استاد تراشکار نشون دادم و همین طور که خودشون قول دادن قراره زیر 100 در بیاد :party:اما بهشون گفتم که یه براورد دقیق از قیمت ها بدن تا بطور نسبتا دقیق از قیمتش با خبر شیم.:wink:
البته برا شیار انداختن ته کانتینر هم از اسپارک استفاده می کنند:1. (27):.(ما که نفهمی دیم چیه و لی وقتی اسم شیار اوردم خودش گفت.یکی از دوستان توضیح بدن ما هم بدونیم چیه)
دوستان ایشون قراره همون طرحی رو که بنده این جا گفتم بدم طرف برا نمونه یکی برا من بزنه اگه، بعد از اتمام اولین کانتینر و قیمت کلی دیدم واقعا جالب شده یه چنتا تصویر می گیرم برا تون می زارم:1. (38):.
می گم بعضی وقت ها ادم توی یه شهر دور افتاده باشه خوبه ها :دی:whistle:

nima_hl
28-09-09, 14:46
دوستان عزیز بنده کل طرح رو به استاد تراشکار نشون دادم و همین طور که خودشون قول دادن قراره زیر 100 در بیاد :party:اما بهشون گفتم که یه براورد دقیق از قیمت ها بدن تا بطور نسبتا دقیق از قیمتش با خبر شیم.:wink:
البته برا شیار انداختن ته کانتینر هم از اسپارک استفاده می کنند:1. (27):.(ما که نفهمی دیم چیه و لی وقتی اسم شیار اوردم خودش گفت.یکی از دوستان توضیح بدن ما هم بدونیم چیه)
دوستان ایشون قراره همون طرحی رو که بنده این جا گفتم بدم طرف برا نمونه یکی برا من بزنه اگه، بعد از اتمام اولین کانتینر و قیمت کلی دیدم واقعا جالب شده یه چنتا تصویر می گیرم برا تون می زارم:1. (38):.
می گم بعضی وقت ها ادم توی یه شهر دور افتاده باشه خوبه ها :دی:whistle:

اسپارک یه دستگاه هستش شبیه پرس که قطعه کار رو روی کفش توی نفت میگذارن و این نفت با یه موتور دائم در حال حرکت و تمیز کردن قطعه هست

یه الترود هم داره که از بالا میاد میشینه روی قطعه ولی فشاری نمیاره بلکه یه برق قوی رو به جریان میندهزه ( قطب مثبت رو میدن به قطعه و قطب منفی رو به الکترود ) زمانی که ابن ۲ تا میخواند از هم جدا بشن به خاطر اون جریان برق یه قسمتهائی از قطعه از سطح جدا میشه و نفت اونو تمیز میکنه

البته الترود هم یه مقدار تحلیل میره ولی خیلی کمتر از قطعه که معمولا توی قطعا سنگین مثل فولاد از چند الترود استفاده میکنند که از خشن شروع میشه به نرم

باهاش هر چیزی رو میشه حک کرد حتی نوشته‌های پیچیده

alirezairan
28-09-09, 21:15
ممنون دوستان. من هم نظر روی همون مدل استوانه ای گرد هست.
آقای جگوار میشه از این طرحت تا زمان آماده شدن یه نقاشی به همراه اندازه هاش بزاری