PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال

jt_emain
19-09-09, 10:31
سلام من کسی هستم که با گرفتن سی دی های اموزشی و سورس اماده تا حدودی از برنامه نویسی ویژوال استدیو دات نت سر در اورده ام از شما خواهش می کنم به سوالات من جواب بدید تا من هم کم کم از این طریق با این زبان برنامه نویسی اشنا شوم:cry:
اولین سوالی که داشتم می خواستم بدونم اس کیو ال سرور چیه و به چه دردی می خوره
دوم برای ساختن یک تایمر شمارنده یرعکس مثلا از 30 به 1 باید چه برنامه ای نوشت
سوم چگون ادامه اون تایر رو در فرم دیگه ای به کار ببریم مثلا تایمر تا 20 رسیده و کاربر کلیک کرده صفجه بعد حالا می خواهیم در لیبل فرم ده از همون20 دوباره تا 1 بشمره
حلا فعلا به اسن سه سوال اگه میشه جواب بدین تا بعدا بقیه سوالام رو هم بپرسم البته فکر نکنین از برنامه نویسی هیچ سرم نمیشه من یک برنامه ماشین حساب نوشتم:merci:

MoBiN.R
19-09-09, 12:47
ورود شما رو به این انجمن تبریک میگم .

در مورد سوالاتون :

SQL Server یک نوعی از سیستم مدیریت داده ها هست که قدرت بالایی در مدیریت داده ها و بانک اطلاعاتی داره .. شما اگر از بحث بانک اطلاعاتی چیزی ندونید حتما متوجه نمیشید . از برنامه ها و سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی میشه به Access و Oracle و همچنین SQL Server نام برد .

سوال دوم و سوم تقریبا یکیه . شما میتونین یه متد بنویسین که مقدار شروع و یا انتهای شمارنده رو بصورت آرگومان دریافت کنه ( البته اگه منظورتون خود شیء تایمر نباشه )

برای شمارش برعکس هم میتونین مقدار متغیر رو عدد 30 بدید و با x-- از مقدارش کم کنین ( x متغیر ماست )