PDA

مشاهده نسخه کامل : نویز صدا در پاور

top_night
19-09-09, 02:39
سلام. اساتید من یه پاور cooler master rs700asaa-a1 (real power m 700( دارم.
جدیدا از خنک کننده آبی که خودم ساختم استفاده می کنم و کیس فوق العاده ساکت شده. متوجه شدم وقتی سیستم زیر بار زیاد می ره (مثلا کارت کارفیک) یه صدای نویز خیلی ضعیفی از پاور ساطع می شه. در حالت عادی هم یه نویز خیلی خیلی ضعیف داره. خواستم بپرسم این صدای ویز ویز طبیعیه یا یه مشکلی پیدا کرده پاورم ؟ تشکر

Moein
19-09-09, 03:04
سلام. اساتید من یه پاور cooler master rs700asaa-a1 (real power m 700( دارم.
جدیدا از خنک کننده آبی که خودم ساختم استفاده می کنم و کیس فوق العاده ساکت شده. متوجه شدم وقتی سیستم زیر بار زیاد می ره (مثلا کارت کارفیک) یه صدای نویز خیلی ضعیفی از پاور ساطع می شه. در حالت عادی هم یه نویز خیلی خیلی ضعیف داره. خواستم بپرسم این صدای ویز ویز طبیعیه یا یه مشکلی پیدا کرده پاورم ؟ تشکر

طبق اطلاعاتی که من در گذشته کسب کردم از اساتید همین سایت این صدا مال سلف های پاور هست

سلف های پاور رو می تونند درون عایقی قرار بدند( به اصطلاح روکش) اما این کار باعث میشه که گرما درون سلف پاور بمونه و از اون خارج نشه و عمر سلف رو پایین بیاره در نتیجه عمر پاور پایین میاد! پس در نتیجه هنگامی که درون روکش قرار نمی گیره یک حالت buzz پیدا می کنه

شما خیلی نگران نباشید این صدا ناشی از این هست که سلف ها شروع به لررزش می کنند

یک سوال دیگر اینکه سیستم شما دارای چه مشخصاتی هست ؟ ایا این پاور توانایی تامین وات سیستم شما رو داره

top_night
19-09-09, 03:34
طبق اطلاعاتی که من در گذشته کسب کردم از اساتید همین سایت این صدا مال سلف های پاور هست

سلف های پاور رو می تونند درون عایقی قرار بدند( به اصطلاح روکش) اما این کار باعث میشه که گرما درون سلف پاور بمونه و از اون خارج نشه و عمر سلف رو پایین بیاره در نتیجه عمر پاور پایین میاد! پس در نتیجه هنگامی که درون روکش قرار نمی گیره یک حالت buzz پیدا می کنه

شما خیلی نگران نباشید این صدا ناشی از این هست که سلف ها شروع به لررزش می کنند

یک سوال دیگر اینکه سیستم شما دارای چه مشخصاتی هست ؟ ایا این پاور توانایی تامین وات سیستم شما رو داره

سلام. ممنون از جوابت عزیز. نگران نیستم می خوام بدونم اگه مشکلی داره بفرستم گارانتی.

والا من یه phenom ii720 دارم که اور میکنمش تا 3.4 و هسته چهارم رو هم فعال می کنم + hd 4850 oc

در حالت Peak فوقش به 550w باید برسه طبقه محاسبه ای که تو سایت cooler master کردم... دیگه نمی دونم.

Moein
19-09-09, 12:23
نه مشکلی نداره عمرا به 550 وات هم برسه مصرف سیستمتون صدای ناشی دقیقا مربوط می شه به همون موضوعی که توضیح دادم

mohammad1985
19-09-09, 16:17
در ضمن فن هم سرعتش بیشتر میشه در زمان لود بیشتر

top_night
19-09-09, 19:12
در ضمن فن هم سرعتش بیشتر میشه در زمان لود بیشتر

نه از فن نیست. فن silente از طرفی من فن رو نگه هم داشتم و بعد روشن کردم اما بازم buzz داشت. اولین بار تو تست 3dmark متوجه شدم. برام عجیب اومد فکر کردم مال خازن های مادربرد شاید باشه اما متوجه شدم از پاوره. چون اولین بار می شنوم کنجکاو شدم

ali_1362
28-11-09, 11:31
دوست عزیز من تازه امروز عضو شدم و الان این مطلب را خودنم (یه مقدار قدیمی شده) ولی این صدا ناشی از خازنهای خروجی پاور و خازنهای کنار آیسی استارت پاور هم میتونه باشه .

javadshahvand
28-11-09, 12:46
پاسخ مهندس عمرانی
این اتفاق بی شک مربوط به نوسانات فرکانسی ناشی از برق منطقه ای شما است. همانطور که می دانید ، پاور GP580B دارای PFC به صورت Active است که ولتاژ ثابتی برای کارکرد سوئچ های پاورتان حتی در مواقع نوسانات ولتاژ /فرکانسی می سازد. اگر نوسان ولتاژ/فرکانسی شما ، متناسب با یکدیگر باشند، هیچ مشکلی برای این پاور به وجود نمی آید، ولی اگر نوسان فرکانسی نا متناسب با ولتاژ ورودی باشد، سلفهای راه انداز نرم بخش فیلترینگ و PFC نسبت به تصحیح آن تا حد توانشان اقدام می کنند. این موضوع موجب ایجاد یک میدان مغناطیسی نسبتا بالایی در این قسمت و خصوصا سلف ها می گردد که در نهایت باعث ایجاد لرزش هسته سلف می گردد و صدای آن را به صورت وز وز می شنوید. استمرار این حالت بیش از زمان معین و محدودی ، باعث خاموشی پاور و آسیب بخش ورودی آن می شود. پس بهتر است ابتدا ، نسبت به رفع مشکل برق ورودی اتان اقدام نموده و در صورت تکرار این موضوع در هر لحظه ای، پاورتان را تا رفع این مشکل خاموش نگاه دارید. استفاده از UPS یا Stabilizer یکی دیگر از راههای پیشنهادی - در صورت استمرار این حالت- می باشد.

top_night
27-12-09, 12:19
پاسخ مهندس عمرانی
این اتفاق بی شک مربوط به نوسانات فرکانسی ناشی از برق منطقه ای شما است. همانطور که می دانید ، پاور GP580B دارای PFC به صورت Active است که ولتاژ ثابتی برای کارکرد سوئچ های پاورتان حتی در مواقع نوسانات ولتاژ /فرکانسی می سازد. اگر نوسان ولتاژ/فرکانسی شما ، متناسب با یکدیگر باشند، هیچ مشکلی برای این پاور به وجود نمی آید، ولی اگر نوسان فرکانسی نا متناسب با ولتاژ ورودی باشد، سلفهای راه انداز نرم بخش فیلترینگ و PFC نسبت به تصحیح آن تا حد توانشان اقدام می کنند. این موضوع موجب ایجاد یک میدان مغناطیسی نسبتا بالایی در این قسمت و خصوصا سلف ها می گردد که در نهایت باعث ایجاد لرزش هسته سلف می گردد و صدای آن را به صورت وز وز می شنوید. استمرار این حالت بیش از زمان معین و محدودی ، باعث خاموشی پاور و آسیب بخش ورودی آن می شود. پس بهتر است ابتدا ، نسبت به رفع مشکل برق ورودی اتان اقدام نموده و در صورت تکرار این موضوع در هر لحظه ای، پاورتان را تا رفع این مشکل خاموش نگاه دارید. استفاده از UPS یا Stabilizer یکی دیگر از راههای پیشنهادی - در صورت استمرار این حالت- می باشد.

سلام. فکر نمی کردم بعد از این همه مدت کسی بیاد جواب بده. در هر صورت از همه دوستان ممنون.
استاد این صدا دائمی نیست و قطع و وصل می شه. مثلا 1 ثانیه هست و بعد قطع می شه. فقط هم همون اول زیر بار رفتن پیش می یاد بعد دیگه نیست. هنوز که به مشکلی برخورد نکردم بعد از این همه مدت. حتی احساس می کنم خیلی کمتر شده صدا....
اگه بازم به نظرتون مشکلی می یاد ارزونترین راه پیشنهادیتون چیه ؟

nima_hl
27-12-09, 12:59
سلام. فکر نمی کردم بعد از این همه مدت کسی بیاد جواب بده. در هر صورت از همه دوستان ممنون.
استاد این صدا دائمی نیست و قطع و وصل می شه. مثلا 1 ثانیه هست و بعد قطع می شه. فقط هم همون اول زیر بار رفتن پیش می یاد بعد دیگه نیست. هنوز که به مشکلی برخورد نکردم بعد از این همه مدت. حتی احساس می کنم خیلی کمتر شده صدا....
اگه بازم به نظرتون مشکلی می یاد ارزونترین راه پیشنهادیتون چیه ؟

اگر این لحظه‌ای که صدا میاد مثلا صفحه اول بازی کرایسیس یا صفحه آخر heaven هستش احتمال قوی این صدا از کارت گرافیک شما ایجاد میشه

ولی رزونانس اون از داخل پاور شنیده میشه :wink: ( اگر دقت کرده باشیم وقتی در اتاق تفکر:lol:هستیم صداهای اطراف رو با وضوح خیلی بالائی میشنویم ) که خیلی وقتا تشخیص منبع واقعی صدا دشواره

پاور رو از داخل کیس بیرون بیارید و تست کنید ، یا اگر مانند مثالهائی که زدم با برنامه بخصوص میتونید کاری کنید که این صدا ایجاد بشه ، گوشتون رو نزدیک گرافیک کنید و برنامه رو اجرا کنید :give_rose:

reza76622201
28-12-09, 08:00
ضمن تشکر فرمايش جناب BaRaN تاييد ميشه.

AMD>INTEL
28-12-09, 08:57
ممکنه از قسمت ACTIVEPFC هم باشه . البته احتمالش خیلی کمه .