PDA

مشاهده نسخه کامل : آيا استفاده از كارت گرافيك بر روي مادربوردهايي با چيپ اينتل باعث افت كارايي ميشود؟

arash79
17-09-09, 19:16
با سلام خدمت دوستان

بنده در گذشته شنيده بودم كه ميگفتن اگر روي بردهايي كه VGA ONBOARD هستند از كارت گرافيك مجزا استفاده بشه كارايي گرافيكي افت محسوسي پيدا ميكنه. البته ميدونم كه اگه VGA ONBOARD يكي از انواع ATI يا NVIDIA باشه نه تنها باعث افت راندمان نميشه بلكه به‌دليل استفاده از خاصيت هيبريد افزايش هم پيدا ميكنه.

اما در مورد چيپهاي اينتل اين موضوع صدق نميكنه و سئوال من هم در مورد كاهش كارايي در اثر استفاده از كارت گرافيك بر روي VGA ONBOARD هاي اينتل هست كه ميخوام ببينم صحت داره يا نه؟

سئوال دومم در مورد برد GIGA EP41-UD3L (Only the registered members can see the link) هست. با توجه به اينكه دوستان در تاپيك ديگري گفتند كه اين برد از چيپ G41 استفاده ميكنه كه داراي VGA GM4500 هست. آيا نسبت به يك چيپ P31 از راندمان كمتري برخورداره يا نه؟ و اينكه چرا گيگا براش خروجي VGA قرار نداده؟

ممنون.

hapalii
19-09-09, 10:33
سلام
کارائی کارت گرافیک که افت نمی کنه اما میشه گفت چون چیپ های انبرد معمولا ضعیف ترند افزایش کارائی تو بحث های مثل اورکلاک و غیره ممکن نیست و این رو می گن چون بهتره که اگر کسی قصد استفاده از کارت گرافیک رو داره از ابتدا از مادربردی بدونه چیپ گرافیک آنبرد استفاده کنه دلیل اون هم این که بطور کلی چیپ ست هایی که گرافیک آنبرد دارند کارائی ضعیف تری نصبت به چیپ های دیگه دارند و از پورت های بیشتر ی پشتیبانی نمی کنند مطلبی هم که در مورد چیپ های انبرد ATI و انویدیا گفتید تنها توی بعضی از چیپ های آنبرد و تنها با بعضی از کارتها این امکان وجود داره و شامل همشون نمیشه.

در مورد مادر برد هم برای خود من هم جالبه که چرا خروجی تصویر نداره چون این چیپ تا انجا که من می دونم دارای گرافیک انبرد دو حالت داره یا این که این سری چیپ بدونه گرافیک انبرد هم تولید شده که من توی سایت اینتل ندیدم یا این که شرکت گیگا بایت قصد ساخت سری ارزان قیمت رو داشته بدونه گرافیک انبرد برای همین از این چیپ استفاده کرده و برای این که قیمت مادر برد بالا تر نره خروجی تصویر قرار نداده چون اگر این کار رو می کرد شاید هم توی مدار ها و هم خود خروجی باعث افزایش قیمت می شد توی سی پی یو ها هم دیده میشه که بعنوان مثال برای تولید cpu ارزان تر 1 یا 2 هسته رو غیر فعال می کنند .

arash79
25-09-09, 01:36
مگر با غيرفعال كردن گرافيك آنبورد در بايوس اون كاملا از مدار خارج نميشه؟ پس چرا قابليت اوركلاك كمتري داره؟

MicroSystem
25-09-09, 07:47
از نظر عملكرد فرقي نمكنه ولي همونطور كه دوستومون گفت مادبردهاي گرافيكآنبود امكانات كمتري دارند و قابليت اوكلاكشون كمتر ميشه

مگر با غيرفعال كردن گرافيك آنبورد در بايوس اون كاملا از مدار خارج نميشه؟ پس چرا قابليت اوركلاك كمتري داره؟
خب اين مادبردها معمولا واسه اوركلاك طراحي نميشند مثلا وقتي گرافيك مجزا هم روشون استفاده كني قابليت افزايش ولت پردازنده رو ندارند