PDA

مشاهده نسخه کامل : رم 1866 به صورت 1066 نشون داده میشه.

masoomiyat
15-09-09, 06:48
سلام به همه.
مین من DFI X58 DK هست و توری هست که با توجه به FSB Ratio باس رم رو پایین تر نشون میده مثلن قبلن رم های 1333 رو با FSB Ratio یک به چهار 1066 نشون میداد.
الان هم که رم هامو عوض کردم انتظار داشتم که حداقل 1600 نشون بده ولی همون 1066 نشون میده. چطور میدم FSB Ratio رو غیر فعال کنم؟

همینتور اینکه رم های من ولتاژشون 1.65 هست ولی توی بایوس ولتاژ رم ها 1.56 نشون داده میشه؟
کم بودن ولتاژ رم ها میتونه به اونا صدمه بزنه؟
همینطور اگه ولتاژشون رو روی 1.65 بزارم کار درستی هست؟

vandelin
15-09-09, 08:59
سلام

اول یه شات از تب SPD و Memory برنامه CPU-Z (Only the registered members can see the link) اینجا بذارید .

ببینید کنترلر رم پردازنده 920 (Only the registered members can see the link) به صورت دیفالت حداکر رم 1066 پشتیبانی میکنه , که توسط تنظیمات خاص و به کمک مادربورد این مقدار به راحتی قابل تنظیم و افزایش هست .
فقط کافیه بدونید که رمتون رو چه فرکانس با چه تایمینگی و چه ولتاژی میتونه کار کنه . و بعد به صورت دستی در داخل بایوس تنظیمات رو انجام بدید .

در ضمن اصولا باید با اپ دیت کردن بایوس این عمل اتوماتیک تنظیم شه ولی در بعضی مواقع (در واقع من تمام مواردی که دیدم همین مشکل بود ) این مشکل بوجود میاد .

masoomiyat
15-09-09, 22:20
اول یه شات از تب SPD و Memory برنامه CPU-Z (Only the registered members can see the link) اینجا بذارید .

Only the registered members can see the link

در ضمن اصولا باید با اپ دیت کردن بایوس این عمل اتوماتیک تنظیم شه ولی در بعضی مواقع (در واقع من تمام مواردی که دیدم همین مشکل بود ) این مشکل بوجود میاد .
فک کنم بایوس هم ورژن آخر هست.

توی نت دیدم که روی 1866 بالا اوردنش. ولی نمیدونم این مین چرا بازی در میاره؟

vandelin
16-09-09, 00:49
وارد قسمت مربوط به تنظیمات و اورکلاک که میشید از گزینه DRam Frequency گزینه BCLK*14 رو انتخاب کنید .
بعد وارد منوی DRam Timing شوید و طبق این مقادیر ,به ترتیب از چپ به راست 9.9.9.24 و بعد گزینه trc رو رو 48 تنظیم کنید .همچنین گزینه اول command rate رو روی 2T تنظیم کنید .

بعد وارد منوی تنظیمات ولتاژ بشید و ولتاژ رم رو رو 1.65 تنظیم کنید .

F10 رو بزنید و از بایوس خارج شید . اصولا نباید مشکلی باشه . در صورتی که سیستم بوت نشد یه بار cmos clear کنید . تا بعد ببینیم چی کار باید کرد .

masoomiyat
17-09-09, 06:36
من تایمینگ رو 9 9 9 24 گذاشتم ولتاژ هم 1.65 و DRAM رو هم روی 14 و سایر تنظیمات
منتهی منظورتون رو از trc متوجه نمیشم یه tRC داره که بیشتر از 31 نداره ولی یه tRFC داره که تا 255 قابل تنظیم هست.

vandelin
17-09-09, 08:11
روی همون Auto بذارید بوت نمیشه ؟
command Rate رو روی 2T میذارید ؟

AMD>INTEL
17-09-09, 09:34
BIOS سیستم اپ دیت هست ؟

Moein
17-09-09, 12:04
هر رمی دارای یک XMP هست که می تونند در بایوس این گزینه رو فعال کنند حال به نسبت تایمینگ داخلی رم و باس رم تنظیم میشه و حتی فرکانس سی پی یو هم تغییر می کنه

این گزینه در قسمت مربوط به اورکلاک هست و هیچ ضرری هم برای سیستم نداره چون پروفایل استیبل هست

می تونید در قسمت مربوط به رم یا مربوط به اورکلاک سی پی یو این گزینه رو فعال کنید

masoomiyat
17-09-09, 14:25
روی همون Auto بذارید بوت نمیشه ؟
command Rate رو روی 2T میذارید ؟
روی auto بوت میشه ولی همون 1066 هست.
command rate هم 4 گرزینه داره : Auto / 1N /2N / 3N

BIOS سیستم اپ دیت هست ؟

بله آخرین ورژن روش بوده

هر رمی دارای یک XMP هست که می تونند در بایوس این گزینه رو فعال کنند حال به نسبت تایمینگ داخلی رم و باس رم تنظیم میشه و حتی فرکانس سی پی یو هم تغییر می کنه

این گزینه در قسمت مربوط به اورکلاک هست و هیچ ضرری هم برای سیستم نداره چون پروفایل استیبل هست

می تونید در قسمت مربوط به رم یا مربوط به اورکلاک سی پی یو این گزینه رو فعال کنید
جناب باران ممنونم از راهنماییتون.
این XMP رو من پیدا نکردم یعنی اصلن توی قسمت Genie Bios Setting چه خودش و قسمت های رم و cpu چیزی نبود.
احتمالن گزینه تنظیمش به اسم XMP نباید باشه.
ممکنه بیبشتر راهنمایی کنید. توی پروفایلتون مین DFI X58 DK نوشته. اگه ممکنه از روی اون گزینه اش رو بگید

masoomiyat
18-09-09, 00:21
بالاخره تونستم رو 1886 بیارمش.
یه بارم روی 1600 با تامینگ 8 تونستم لود کنم.
هر چند بعد این دو بار دیگه هر کاری کردم بالا نیومد و همش ارور CF میداد.
ولی چند مورد پیش اومده؟
تنظیم memory lowGap مهمه ؟ خود روی 1536 هست لازمه روی آخری یعنی 3072 بزارم؟

توی فروم کرس ایر CPU VTT Voltgae رو هم افزایش داده بو. من روی 1866 روی 1.36 گذاشتمش ولی روی 1600 همون دیفالت بود و سیستم بالا اومد. چه ربطی به رم داره؟

بعد اینکار فک میکنم توی اور کمی مشکل ایجاد شده حتا با تنظیم روی فرکانس 3000 باز هم سیستم مشکل بالا اومدن داشت.

Moein
18-09-09, 15:02
بالاخره تونستم رو 1886 بیارمش.
یه بارم روی 1600 با تامینگ 8 تونستم لود کنم.
هر چند بعد این دو بار دیگه هر کاری کردم بالا نیومد و همش ارور CF میداد.
ولی چند مورد پیش اومده؟
تنظیم memory lowGap مهمه ؟ خود روی 1536 هست لازمه روی آخری یعنی 3072 بزارم؟

توی فروم کرس ایر CPU VTT Voltgae رو هم افزایش داده بو. من روی 1866 روی 1.36 گذاشتمش ولی روی 1600 همون دیفالت بود و سیستم بالا اومد. چه ربطی به رم داره؟

بعد اینکار فک میکنم توی اور کمی مشکل ایجاد شده حتا با تنظیم روی فرکانس 3000 باز هم سیستم مشکل بالا اومدن داشت.

اگه مادربورد تونسته باشه xmp رم رو شناسایی کرده باشه شناسایی می شه

اما فکر کنم باید توی همین صفحه دنبال این تنظیمات بگردید باز هم براتون سرچ می کنم ببینم چه چیزی میشه پیدا کرد

Only the registered members can see the link