PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم متوسط (روبه بالا)

Khornaf
15-09-09, 06:12
سلام بر همه دوستانی که در این مکان برای کمک و راهنمایی افراد کم اطلاعی همچون من کمک می کنید.
دوستان چند مدتی هست که در فکر خرید سیستم به روزی هستم و در حالی که تا مدت زمان نه چندان دوری و با ورود فن اوری های جدید خرید سیستم هایی با قیمت بالا زیاد توسیه نمیشه میخواستم منو در بارۀ خرید سیستم راهنمایی کنید.
در حقیقت بیشترین استفادۀ من از کامپیوترم بازی هستش و میخواهم با خرید یک سیستم نسبتا خوب که هزینۀ زیاد بالایی نداشته باشه بتونم لذت بازی های جدید رو با کیفیت خوب ببرم. بعد از چرخی در سایت های مختلف به نتیجۀ زیر رسیدم:

Mother Board : Asus P6T SE
CPU : INTEL i7 920
Graphic Card : EVGA GTX 260 (1792MB)
RAM : CORSAIR Dominator 6GB (3x2GB) DDR3 1600
Hard Drive : Western Digital 1TB 32MB
DVD Writer : Pioneer16FXB
Case : NZXT TEMPEST
Power : Cooler Master Real Power pro 850

در رابطه با کیس و پاور زیاد مطمعن نیستم که آیا این کیس و پاور برای این سیستم مناسب هستند ؟ یا خیر ؟
خوشهال میشم اگر نظرات دوستان رو در رابطه با این سیستم بدونم و اگر اطلاعی از قیمت این قطعات دارید به من اطلاع بدین ممنون میشم.

vandelin
15-09-09, 09:12
سلام
برای بورد به نظر بهتره که از یه مدل بهتر استفاده کنید , این مدل دارای توان تغذیه 8 فاز پردانده هست که البته مشکلی به وجود نمیاره اما بورد های 12 فاز یا بیشتر میتونن تو اورکلاک , پایداری سیستم , و عمر قطعات از جمله پردازنده موثر تر باشند .
میتونید مدل ASUS P6t Delux v2 رو که حدود 300 تومنه تهیه کنید .

برای پردازنده هم حتما سعی کنی از سیر D0 تهیه کنید . در بازار این مدل دارای دو استپینگ C0 و D0 هست که مدل دوم جدیتر و بهتر و قابلیت اور بهتری نیز دارد .

برای گرافیک تو بازار به تازگی گرافیک های BFG وارد شدند که به نظرم کیفیت بهتری دارند . مدل 260 رو میتننید حدود 250 تهیهی کنید .

در مورد هارد , وسترن های موجود دو سری هستند یکی سری گرین و یکی بلک , سری گرین از هارد های اقتصادی و به عبارتی صرفه جو هستند و دارای سرعت فعالیتی بین 5400 تا 7200 هستند و بیشتر به درد ارشیو اطلاعات میخورند .
به نظرم مدل 7200.12 از سیگیت مدل 500 گیگ یا یک ترا به ترتیب حدود 60 و 90 رو تیهیه کنید .

در مورد رم حتما به تایمینگش دقت کنید , این رم باید دارای تایمینگ Cl8 باشد . همچنین همراه ان باید یک فن دامینیتور نیز ارائه گردد . قیمت ان نیز حدود 180 تا 200 هست .

در مورد کیس سلیقه ایست فقط کافیه که از تهیه مناسبی برخوردار باشه .
به نظر کیس های کولر مستر تو این رنج مدل های مناسبی مثل cm690 دارند که از این لحاظ کاملا مناسبند .

در مورد پاور هم به نظر Green 885B حدود 150 تومن مناسب هست .

------------
البته من نظرمو در مورد این کلاس قطعه گفتم . بهتره حداکثر بودجتون بگید تا بهتر بشه راهنمایی کرد .

AMD>INTEL
15-09-09, 09:30
پاوری که انتخاب کردی مناسب هست . تو بررسی ها تونسته نظر ادیتورهای سخت افزاری رو به خود جلب کند . اگر جستجو کنید متوجه عرایض بنده میشوید . از نظر من foxconn bloodrage برد بسیار خوبی هست .
لینک زیر بررسی کاملی از این برد هست و به راحتی میتونید اور کنید بدون مشکل
Only the registered members can see the link
در مورد کیس هم همون که دوستمون گفتند لیست کیس های موجود کولر مستر اینجا میباشد که در ایران موجود هست . بقیه قطعات مناسب به نظر میرسند .
Only the registered members can see the link

hapalii
15-09-09, 12:43
من جای شما باشم برای گرافیک از 2 تا 4770 استفاده می کنم CF این دو کارت تقریبا 15 تا 20 % قوی تر از 4890 میشه و فکر کنم از GTX 260 هم قطعا بهتر خواهد بود ظاهرا توی بازار به قیمت 150 هزار تومان موجود و دو تاش 300 هزار تومان میشه که خیلی هم با قیمت کارت شما فاصله نداره و مصرف زیادی هم ندارند اما خوبی این کار این که با توجه به این که به زودی کارتهای جدید وارد بازار میشن اگر قصد تعویض کارت ها تون داشته باشید در آینده 2 تا کارت 4770 رو با ضرر کمتری نسبت به یک کارت GTX 260 خواهید فروخت البته نمی شه با قطعیت گفت چون شاید قیمت هاش بیشتر افت کنه اما مشتری برای اون بیشتر خواهد بود.

Khornaf
15-09-09, 17:11
خیلی ممنون دوستان بابت راهنایی ها تون و vandelin (Only the registered members can see the link) از شما هم بابت اطلاعات بسیار مفید
در مورد کیس باید در زمان خرید ببینم چه مدلی رو میشه پیدا کرد ولی از مدل COSMOS RC-1000 کولر مستر
خوشم امده و برای اون دوستمون که برای گرافیک ATI پیشنهاد کردن باید بگم که من در حدود 6 سالی هست که از کارت های ATI استفاده میکنم و میخواستم تغییری در مدل کارتم بدم .
در کل از نظر دوستان ممنون هستم و فکر نکنم با بودخه ای در حدود 1.5 میلیون بشه کیسی بهتر انتخاب کرد.