PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره برنامه نویسی سوکت

green_waves
13-09-09, 06:34
اگر کسی اطلاعی از Socket Programming داره ممنون می شود به من بده؟
چه زبان هایی Socket Programming را پشتیبانی می کنند؟ کدوم یکی ساده تر هست؟
Open Source هم داره ؟

با تشکر

MoBiN.R
13-09-09, 11:29
اگر کسی اطلاعی از Socket Programming داره ممنون می شود به من بده؟
چه زبان هایی Socket Programming را پشتیبانی می کنند؟ کدوم یکی ساده تر هست؟
Open Source هم داره ؟

با تشکر

سلام .. چه اطلاعاتی میخواستین ؟ .. اکثر زبان ها سوکت رو پشتیبانی می کنند .. از نظر راحتی فکر کنم ویژوال بیسیک از همه راحت تر باشه کار با سوکت .. و از نظر قدرت سوکت در سی شارپ و کلا تحت چارچوب دات نت قدرت بالایی دارن ( البته زیادم سخت نیست کار باهاش ) ..بله Open Source هم داره

green_waves
14-09-09, 03:54
پیشنهاد شما چی هستش؟
اگر امکانش هست در برنامه نویسی سوکت بیشتر توضیح دهید نوع ارتباط ، پروتکل ارتباطی

Agne
14-09-09, 10:29
سوکت ها زبان برنامه نویسی نیستن، یه سری متد و وسیله هستن که شما رو قادر میکنن از خصوصیات شبکه بر روی کامپیوترتون بهره مند بشید.
سوکت ها یا Sockets قابلیت اجرا شدن در زبان های مختلف از قبیل: C,C++,Perl,PHP
رو دارند.

سوکت ها پروتکل های سطح پایین رو ساپورت میکنن، از TCP/IP و UDP تا دستورات پینگ ICMP .

:give_rose:

MoBiN.R
14-09-09, 11:08
پیشنهاد شما چی هستش؟
اگر امکانش هست در برنامه نویسی سوکت بیشتر توضیح دهید نوع ارتباط ، پروتکل ارتباطی

من پیشنهاد میکنم از سی شارپ به خاطر قدرتش توی سوکت استفاده کنید .. در مورد برنامه نویسی سوکت میتونم چند تا PDF ساده ( به این خاطر ساده که فقط میان یه ارتباط ساده تحت یک سرور و یک کلاینت و آموزش میدن ) فارسی بزارم براتون ولی به نظر خودم کامل نیستن . تا الان کتاب سوکت در سی شارپ که کامل باشه فارسی پیدا نکردم .. پروتکل ما تو اینجا TCP هست و از نوع Stream

green_waves
17-09-09, 05:22
مبین جان این کار چقدر انرژی و زمان لازم دارد؟

MoBiN.R
17-09-09, 09:15
والا کار زیاد مشکل و پیچیده ای نیست که انرژی و زمان بر باشه