PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل جدی با Asus ENGTX 295

arashmidos200x
09-09-09, 00:37
> سلام
>

>
> سلام
>
>
>
اقا من یه سیستم تهیه کردم یه مشکلاتی دارم اگه کمکم کنید واقعا لطف بزرگی کردید
>
> مشخصاتش اینه:
>
> CPU: intel core i7 920
>
> Mainboard: Asus Rampage II Extreme
>
> VGA: Asus ENGTX 295
>
> ram: Corsair DDr3 6 gig model :xm3
>
> power:1000 wat coolermaster
>
> case:cm stacker 830 nvidia edition cooler master
>

> اقا بعد از اسمبل بدون هیچ مشکلی سیستم را افتاد ویندوز ویستا نصب کردم روش
> یه سری بازی سنگینم روش نصب کردم.
>

> مشکلی که هست حرارت فوق الاده زیاده سیستمه بعد نیم ساعت بازی کردن گرافیک شدیدا داغ میشه .برنامه اسمارت داکتر اسوس دمای 80 به بالا نشون میده اما من فک کنم برنامه هم درست کار نمیکنه چون
> بعضی موقع ها همون موقعی که داغه دمای -60 نشون میده. بعد یه چیزی که هست این گرافیک 2تا جی پی یو داره تویه برنامه ی اسمارت داکتر وقتی رو اولیشه فقط دما رو نشون میده و دمای رم رو نشون نمیده و سرعت فن غیر فعل و صفره اما وقتی رو دومی میزارم که دمای بالاتریم داره سرعت فن و دمای رم رو هم نشون میده> و اگه تو تنطیماتش محافطت از دمای خطرناک رو فعال کنم فن گرافیک یهو سرعتش وحشتناک میشه و حتی بعضی مواقع پیغام میده تعویض فن جدید ممکنه نیاز بشه کلا هر محیط گرافیکی که وارد میشه فن گرافیک سرعتش میره بالا خیلی
> وحتی توی اسکرین سیور

> نکته ی دیگه اینه که تویه همه ی بازیها مشکل داره مثلا جرئیات تصویر نیست یا یهو ظاهر میشه و ازین قبیل ایرادات.

> طی تماس هائی که با خود ایسوس داشتم با نصب درایور و برنامه های اخرین ورژن مشکلم حل نشد رفتم بایوسهای مینبورد رو چک کردم بایوسی که مربوط به مشکل من باشه ندیدم
>
به راهنمائیتون نیاز دارم

تا جائی که جا داره منو راهنمائی کنید اگه لازمه تلفنی زنگ میزنم.

لطفا بگبد من چکار باید بکنم این مشکل حل بشه مشکل از برقش نیست؟
> اینم میخوام بدونم اگه مشکل سخت
> افزاری باشه باید چیکار کرد؟

Only the registered members can see the link

در ضمن یه راهنمائی در رابطه با کابل های برقش شاید ایراد از اینجا باشه ببینید اول 2 تا کابل کوچیک روی خودش بود . این vga یه 8پین میخوره و یک 6 پین 8 پینیه تبدیل میشه به 2 تا 6 پین که به کابلای پاور وصل میشه و 6 پینیه که البته یه پیناش خالیه تبدیل میشه به 2تا atx در وحله ی اول همینجوری وصل کرده بودم ببعد اومدم کابل 8 پینیرو مستقیم با 8 پین pci express پاور وصل کردم شاید من اعصابم خورد بود زیاد متوجه نشدم اما احساس میکنم بهتر شد چون یه بازی باهاش کردم نزدیک 1 ساعت دما حداکثر روی 60 میرفت اما تو بازایه دیگه همونجوری بود داغ میشد و قاطی میکرد. حالا میخوام ببنم اون یکی 6 پینیرم با کابل مستقیم به پاور وصل بکنم ایراد نداره؟ چون 6 پین ای که رو خودش گذاشتن یه پینش خالیه ولی مال پاور کامله

لطفا کمکم کنید ببینم چکار باید کرد خدا تومن پول اینو دادم خراب باشه سکته میکنم

اینم 2 تا شات از توی کیس سعی کردم کابل ها رو مرتب درست کنم تا از نظر گردش هوا مشکلی نباشه

REZASH
09-09-09, 01:09
دوست عزیز شما یکبار اول بایوس مادربردتون رو اپدیت کنید بعد اخرین درایور کارتگرافیکتون که میشه 190.38 رو دانلود کنید ونصب کنید ویکبار دیگه تست کنید باید مشکلتون حل بشه

™Ali
09-09-09, 01:15
شما بهتره از نظر دمای کارت مطمئن بشی !

واسه این کار نرم افزار RivaTuner میتونه خیلی کمکت کنه و دمای صحیح رو بهت بده ! در ضمن نرم افزار GPU-Z هم دمای سنسور ها رو میتونه نشون بده !

فکر نمی کنم مشکل از پاور باشه چون اگر کابل های برق رو صحیح نصب نکنی کارت هم در حالتی کار میکنه که فقط میتونی تصویر داشته باشی و خبری از محیط Aero ویستا و بازی کردن نیست ! :yes:

در مورد گیر کردن تو بازی و ... بهترین کار اینه که یه تست با نرم افزار 3D Mark Vantage انجام بدی تا ببینی کارتت چقدر امتیاز میاره !

فروم های تخصصی پی سی نتورک اساتید زیادی داره، صبر کنی تا فردا مشکلت رو حل می کنند ! :1. (21):

evrin1941
09-09-09, 05:06
دوست من من و تو چقدر مشکلمون شباهت داره.
منم یه کارت 260GTX داشتم که با برنامه ی ZOTAC FireStorm دیدم دما 82 هست که سرعت فنم رو روی 66 گذاشتم که عالی شد و بیشتر از 58 ندیدم. داخل برنامه ی اسمارت دکتر بگرد سرعت فن رو زیاد کن 66 خوبه .نترس 66 زیاد نیست و اسیب به فن نمیرسه.
راستی منم قبلا پاور 480 داشتم که یک 6 پین روش بود و باید یکی رو تبدیل میکردم که دیدم اون کابل تبدیلی که روش بود 6 پین نیست و یکیش خالی هست یعنی 5 پینه !!!!!!!!!! ولی پاور 6 پین داشت اومدم 2 کابل تبدیلو به یک 6 پین کامل تبدیل کردم و تک تک به 6 پین پاور وصل کردم. اما وقت تلف کردم . یعنی من و تو از شرکت های سازنده بیشتر میفهمیم . ؟؟؟؟؟؟ معلومه نه اون پینی که خالی اشکال نداره و مصرف نمیکنه.و اگر نیاز بود شرکت ایسوز میزاشت. پس اصلا فکرشو نکن.
در ظمن من حالا یه پاور ACBEL 750 دارم به قیمت 160 و 2 تا 6 پین واسه گرافیک داره و 2تا 8 پین . حالا چطور میشه که 1000 وات کولر مستر نداشته باشه ؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز کارت شما 2 تا چیپست داره و معلومه که حرارت بالاست و شما باید کارایی بکنی تا خنکتر بشه. خدایش سیستم خوبی داری داخلشو بکن مثل یخچال.
سرعت فن گرافیکو زیاد کن تا خنک شه. اگر اسمارت دکتر ایسوز بدردت نخورد برو تو سایت انویدیا برنامه ی مخصوص این کارو دانلود کن.
شما با این سیستمی که جمع کردی ماشالله استادی اما منم 7تا نظر بدم
1- از فن CPU بهتری استفاده کن اگر که اور کردی حتمی عوضش کن
2- تهویه ی هوا رو بهتر کن با افزایش فن های جانبی
3 - اینقدر هم اسخت گیر نباش درایور های انویدیا هنوز واسه سری 200 خوب کار نمیکنن بهتر بگم واسه بازی ها هنوز مشکلاتی دارن صبور باش مرد .این یکی نظر شخصی بود.اینم میدونم که فکر میکنی چرا این همه هزینه کردی و اون چیزی که تو دلت بود از اب در نیومد چون باید صبر کنی. اینده بهتر میفهمی چی میگفتم.
4- یادت نره سرعت فن کارت گرافیکتو زیاد کنی.:cool:
5- راستی توی سایت انویدیا نوشته دمای کارت شما تا 105 درجه میاد به این معنی نیست که اشکال نداره 105 درجه میتونی با هاش چای درست کنی . به نظر من هیچ وقت نزار بالای 80 برسه وهر کاری میتونی بکن.
6- اگر اورکلاک کردی لغوشون کن ببین چی میشه مشکلت حل میشه یا نه.
7- :1. (40): تاکید بیشتر به 6تای بالایی . موفق باشی

evrin1941
09-09-09, 05:11
راستی کارت اسکای استارتم واسه این سیستم افت داره :yes:یه جورایی به سیستم نمیاد و به قطعات دیگه فحش میده:1. (38)::party:. QBOX PCI بخر استاد.

AMD>INTEL
09-09-09, 09:27
یک تست 3dmark بگیر و بعد از تست دما رو چک کن . چنین دمائی برای کارت شما زیاد نیست .

arashmidos200x
09-09-09, 10:56
در مورد بایوس مادربورد بایوسهاش رو چک کردم چیزی که مربوط به مشکل من باشه ندیدم

درایور رو هم اپدیت کردم دوستان

مشکل حل نشد اما دوستان من وقتی کابل 8 پین رو بصورت مستقیم با کابل پاور وصل کردم call of duty بازی کردم یه ساعت دما شد 70 اما توی assasins creed بازم مشکل داشت یه بار دیگه درایورو نصب کردم اونوقت دوباره جفتش مشکل دار شد!!! بعد همه ی این قضایا ویستا رو پاک کردم همون ایکس پی ریختم اما روز از نو روزی از نو!

اقایون من میخوام اول از همه مطمئن بشم کارت سالمه یا نه!!

چون من واقعا الان گرافیک ندارم اصلا بازیم که اجرا میکنی اصلا یه سری جزئیات تصویر اصلا توش نیست یا یهو وسط بازی میاد بطور مثال نارنجک که میندازی انفجارش معلوم نسیت اصلا

arashmidos200x
09-09-09, 11:07
بنظرتون به خنک کننده ابی لازمه؟ من واقعا گیج شدم

arashmidos200x
09-09-09, 11:51
راستی کارت اسکای استارتم واسه این سیستم افت داره :yes:یه جورایی به سیستم نمیاد و به قطعات دیگه فحش میده:1. (38)::party:. QBOX PCI بخر استاد.
اره بدون فکر خریدم اینو دیگه

™Ali
09-09-09, 12:13
شما چند تا سوال پرسیدی که هزار تا جواب داره !

حتما این دو کارت رو انجام بده و نتایج رو اینجا بذار :

1- چک کردن دما در Riva Tuner در حال Full Load

2- یک تست 3DMark 06/Vantage

موفق باشی ...

arashmidos200x
09-09-09, 12:24
شما چند تا سوال پرسیدی که هزار تا جواب داره !

حتما این دو کارت رو انجام بده و نتایج رو اینجا بذار :

1- چک کردن دما در Riva Tuner در حال Full Load

2- یک تست 3DMark 06/Vantage

موفق باشی ...

الان xp روشه vantage که نمیشه اما وقتی لود بشه کارت دما حداقل 85 هستش و به 108 میرسه

nima_hl
09-09-09, 12:30
سلام

لطفا اون کارت pci رو بیارید رو سوکت پائین

بعد هم بفرمائید که اون پنل کناری که ۴ تا فن روش میخوره رو نصب کردین یا خیر

با نصب اون احتمال خیلی قوی مشکل دماتون حل میشه

اگر فنها روی پنل نصب نیست و خواستین خودتون نصب کنید دقت کنید که اینها به صورت خطی عکس هم هستند یعنی سمت چپیها هوا رو از بیرون کیس به داخل میدمند و سمت راستیها هوای گرم رو از داخل کیس بیرون میکشند

موفق باشید

arashmidos200x
09-09-09, 12:45
سلام

لطفا اون کارت pci رو بیارید رو سوکت پائین

بعد هم بفرمائید که اون پنل کناری که ۴ تا فن روش میخوره رو نصب کردین یا خیر

با نصب اون احتمال خیلی قوی مشکل دماتون حل میشه

اگر فنها روی پنل نصب نیست و خواستین خودتون نصب کنید دقت کنید که اینها به صورت خطی عکس هم هستند یعنی سمت چپیها هوا رو از بیرون کیس به داخل میدمند و سمت راستیها هوای گرم رو از داخل کیس بیرون میکشند

موفق باشید

متاسفانه این مینبورد فقط همون یک pci رو داره و بقیه 3تا pci express هستند
فن ها رو متاسفانه هرچی گشتم که فن خود کولر مستر رو گیر بیارم پیدا نکردم شرکت دریا بیخود ترین شرکت اران است هیچی جنس ندارن تو بازارم چراغ سبز کولر گیرم نیومد یه سری فن گرین گرفتم موقتا که واقعا بیخوده و با نبودنش فرقی نداره!

در مورد خطی که فرمودید من متوجه نشدم منظورتون بصورت عمودی بود؟ یعنی 2 تائی که سمت چپ و تقریبا روبروی گرافیک هستند باید بده تو؟ 2 تای راستی بده بیرون؟

REZASH
09-09-09, 17:07
فن ها رو متاسفانه هرچی گشتم که فن خود کولر مستر رو گیر بیارم پیدا نکردم شرکت دریا بیخود ترین شرکت اران است هیچی جنس ندارن تو بازارم چراغ سبز کولر گیرم نیومد یه سری فن گرین گرفتم موقتا که واقعا بیخوده و با نبودنش فرقی نداره!

دوست عزیز اگر میخواید من فن کولر مستر 12*12 رو موجود دارم

arashmidos200x
09-09-09, 17:22
دوست عزیز اگر میخواید من فن کولر مستر 12*12 رو موجود دارم

لامپ داره سبزه؟ چنده؟ شما کجائید؟

Computex
09-09-09, 17:50
شما ویستایی رو که قبلا نصب داشتید سرویس پک چند بوده؟ و این XP که الان نصبه سرویس پک چند هست؟ ( توصیه میکنم قبل از هر اقدامی مبنی بر تغییر سخت افزار ، از نرم افزار مطمئن بشید.)

REZASH
09-09-09, 17:57
لامپ داره سبزه؟ چنده؟ شما کجائید؟
لامپ داره و سبز نیست ابی هست یک پک هست که تو هرپک دوتا فن هست به قیمت 11 هزار(ر دو فن باهم) وحداکثر دورفن ها 1200 دور هست اینم عکس جعبش

arashmidos200x
09-09-09, 18:09
شما ویستایی رو که قبلا نصب داشتید سرویس پک چند بوده؟ و این XP که الان نصبه سرویس پک چند هست؟ ( توصیه میکنم قبل از هر اقدامی مبنی بر تغییر سخت افزار ، از نرم افزار مطمئن بشید.)
ویستا 1 بود xp سرویس پگک 3

evrin1941
10-09-09, 02:27
یه کارت گرافیک دیگه تست کن مطمعن شو که مشکل از کارته یا نه . که من بعید میدونم
سرعت فن رو زیاد کردی ؟؟؟؟