PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درمورد خرید هارد

ttvtt
06-09-09, 20:52
دوستان من یک هارد 1tb دارم که 3 روز هست خریدم وسترن هست از سری گرین اما سیلندرش مشکل پیدا کرده وهارد صدا میده میخوام بفرستم گارانتی حال میخوام جاش دوتا هارد 500 بگیرم رید کنم به نظر شما چه مدلی بگیرم این اماری که من گرفتم این ها موجود بود
samsung 16mb buffer
segate 32&16 mb buffer
hitachi 32mb buffer
western 32mb buffer
فقط یک مشکلی هست وسترن رو یکم قیمتش رو بالا میگن 62 که به نظرم نمی ارزه چون سه روز پیش 54 بود

ممنون میشم راهنمایی کنید

nima_hl
07-09-09, 02:55
دوستان من یک هارد 1tb دارم که 3 روز هست خریدم وسترن هست از سری گرین اما سیلندرش مشکل پیدا کرده وهارد صدا میده میخوام بفرستم گارانتی حال میخوام جاش دوتا هارد 500 بگیرم رید کنم به نظر شما چه مدلی بگیرم این اماری که من گرفتم این ها موجود بود
samsung 16mb buffer
segate 32&16 mb buffer
hitachi 32mb buffer
western 32mb buffer
فقط یک مشکلی هست وسترن رو یکم قیمتش رو بالا میگن 62 که به نظرم نمی ارزه چون سه روز پیش 54 بود

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام

سیلندر هاردتون مشکل نداره ، این صدائی که از هاردتون میشنوید به خاطر تکنولوژی اینتلی پارک داخلی هاردهای سری گرین هستش ( سری آبی هم متاسفانه این تکنولوژی رو داره )

یه عبارت دیگه سری گرین هاردهای وسترن بعد از یه مدت کوتاهی که دیتا روشون مبادله نشه هدها رو پارک میکنند ولی اگر این هارد به عنوان هارد اصلی سیستم استفاده شده باشه ، سیستم بلافاصله دستور استارت میده و هارد مجددا از پارک در میاد

برای همینه که شما مرتب یه صدای تق تق از هاردتون میشنوید ، برای سری معمولی هیچ نرم افزاری پیدا نکردم که بتونم این امکان رو خاموش کنم ( سری رپتور این امکان رو داره )

اگر گارانتی هم بفرسید تست میکنند و بهتون پس میدن میگن مشکل از پاورتون هستش ( ۴ تا هارد از همین سری رو فرستادم و دقیقا همین جوابو شنیدم )

در مورد رید کردن اگر هزینش براتون مسئله‌ای نیست به نظرم بهرتین گزینه وسترن دیجیتال بلک هستش ، فوق العاده سریع و بی صدا هستش این هارد

500 گیگ رو زمانی که سیگست 52 بود به قیمت حدود 80 خریدم ( 32 مگ بافر دابل cpu )

موفق باشید

AMD>INTEL
07-09-09, 09:12
من هم نظرم روی وسترن هست . کلا هاردهای بی دردسری هستند .

ttvtt
07-09-09, 10:36
دوست عزیز این صدایی که من میگم مال زمانی هست که هارد داره برنامه ای رو اجرا میکنه مثلا داره ویندوز رو بالا میاره از لحاظ تعویض مشکلی نیست من تعویض میکنم با هارد پک شده وسترن هم توشهر ما فقط سری گرین هست بلک گیر نمیاد تازه همین گرین هم به زور گیر میاد اما سامسونگ سریf گیر میاد 502hj موجود هست قیمتش هم معقول هست وسترن تا 3 روز پیش تو شهر ما54 بود الان شده 63 همین سری گرین
از راهنمایی هاتون هم ممنونم

AMD>INTEL
07-09-09, 10:53
سامسونگ سری f1 هم بد نیست .تو بنچمارک های سرعت خوبی دارد . گارانتیش هم خوب هست .

ttvtt
07-09-09, 11:23
دوست عزیز یک سوال دیگه داشتم اینکه در مادربرد کنار ساتا ها قسمتی داره به نام speeding ورنگ ساتاش فرق میکنه مشکی هست اگر برای رید به اون وصل کنم سرعت تغییر میکنه وبیشتر میشه

ttvtt
07-09-09, 14:35
دوستان من الان بازار بودم هارد سامسونگ فقط 502HI موجود هست و 502hj موجود نیست چه کنم
در اخر هم ببخشید که سوالاتم زیاد شد چون هارد چیزی نیست که بشه راحت عوضش کرد

ttvtt
07-09-09, 21:30
دوستان کسی نمیتونه من رو راهنماییکنه واقعا موندم چکارکنم سامسونگ که اون مدلش مجو نیست وستر هم که بالا هست قیمتش دنبال سیگیت همکه من نمیرم حال چه کنم مخم هنگ کرده

behrouz8
07-09-09, 22:05
دوستان من الان بازار بودم هارد سامسونگ فقط 502HI موجود هست و 502hj موجود نیست چه کنم
در اخر هم ببخشید که سوالاتم زیاد شد چون هارد چیزی نیست که بشه راحت عوضش کرد
دوست عزیز من این هارد را شنبه با سه سال گارانتی سام سرویس خریدم 54 تومن. هارد خیلی خوبیه از نظر سرعت عالیه. دماش روی 25 و وقتی دو سه ساعت ازش کار بکشی نهایتا 30 میشه . خیلی بی صداست فقط تنها مشکلی که داره (اسمش را مشکل نمیشه گذاشت) اینه که وقتی سیستم را خاموش میکنی یه صدای سوت خیلی کم میزنه و سیستم خاموش میشه که این هم دلیلش پارک هارد هست. ولی در کل من تو این چند روز راضیم.از نظر من به خاطر گارنتی خوبی که این مدل داره همین را بگیر چون خیالت راحته .موفق باشید

ttvtt
07-09-09, 22:49
دوست عزیز ممنون بخاطر راهنماییت من میخوام دوتا هارد رو رید کنم تا سرعتم هم بالا بره هم اینکه هارد 1tb رو بفرستم گارانتی واین هارد بخاطر اینکه دوتا pelater داره به درد رید نمیخوره اونم رید صفر

ttvtt
08-09-09, 09:31
uping:cry:

AMD>INTEL
08-09-09, 10:38
این هم چارت سایت تامز برای مقایسه هاردها
Only the registered members can see the link

nima_hl
08-09-09, 12:06
دوست عزیز ممنون بخاطر راهنماییت من میخوام دوتا هارد رو رید کنم تا سرعتم هم بالا بره هم اینکه هارد 1tb رو بفرستم گارانتی واین هارد بخاطر اینکه دوتا pelater داره به درد رید نمیخوره اونم رید صفر

سلام

بعید میدونم هارد ظرفیت بالا تک plotter با قیمت مناسب بتونی پیدا کنی ( اگر اشتباه نکنم سری re2 وسترن تک پلاتر هستش ولی قیمتش بالاست )

فقط تونستم روی وسترن بلک رید خوب داشته باشم ( باراکودا و سری گرین رو آزمایش کردم ولی نتیجه‌ خوب روی سری بلک داد )

بنظرم با هزینه پائین از خیر رید 0 بگذری بهتره چون ۲ مرتبه کل دیتاهام رو از دست دادم مگر اینکه ۳ تا هارد استفاده کنی

os رو روی یه هارد تکی نصب کنی و ۲ تا هارد رید 0 کنی برای کارهای سنگین

رید کلا دردسرهای خاص خودش رو داره و به این راحتی نیست که بخوای ۲ تا 500 ببندی بجای 1 ترا و با سرعت دوبل باهاش کار کنی

موفق باشی

ttvtt
08-09-09, 18:49
دوستان اخر مجبور شدم سیگیت سری 7200.12 از این سری st3500418as بگیرم ورید کنم ووقتی رید کردم به بدبختی روش ویندوز ایکس پی نصب کردم

Stream
08-09-09, 18:57
دوستان اخر مجبور شدم سیگیت سری 7200.12 از این سری st3500418as بگیرم ورید کنم ووقتی رید کردم به بدبختی روش ویندوز ایکس پی نصب کردم
مبارک باشه. میشه گفت بهترین هارد 7200 دور دنیا رو خریداری کردید که یکی از بهترین گزینه ها هم برای RAID 0 است به دلیل تک پلاتر بودن.

nima_hl
09-09-09, 01:14

سلام و مبارک باشه

برای اینکه مجبور نباشی از فلاپی و f6 استفاده کنی میتونی یه ایزو بسازی و اون درایورها رو مستقیم توش اضافه کنی . با این روش خیلی راحت مثل ویندوز معمولی اون cd رو میزاری بوت میکنی و نصب میکنی . ذر ضمینه رید یکم اطلاعات دارم اگر مشکلی بود خوشحال میشم کمک کنم

مبارک باشه. میشه گفت بهترین هارد 7200 دور دنیا رو خریداری کردید که یکی از بهترین گزینه ها هم برای RAID 0 است به دلیل تک پلاتر بودن.

آقا بی نهایت ممنون ، اطلاع نداشتم که این هارد تک پلاتر هستش :give_rose:

البته اون سری نفرین شده 7200.11 یه بلائی به سرم آورد که فکر نکنم حالا حالاها با سیگیت آشتی کنم

HAMED_ARVIN
15-10-09, 07:34
سلام

سیلندر هاردتون مشکل نداره ، این صدائی که از هاردتون میشنوید به خاطر تکنولوژی اینتلی پارک داخلی هاردهای سری گرین هستش ( سری آبی هم متاسفانه این تکنولوژی رو داره )

یه عبارت دیگه سری گرین هاردهای وسترن بعد از یه مدت کوتاهی که دیتا روشون مبادله نشه هدها رو پارک میکنند ولی اگر این هارد به عنوان هارد اصلی سیستم استفاده شده باشه ، سیستم بلافاصله دستور استارت میده و هارد مجددا از پارک در میاد

برای همینه که شما مرتب یه صدای تق تق از هاردتون میشنوید ، برای سری معمولی هیچ نرم افزاری پیدا نکردم که بتونم این امکان رو خاموش کنم ( سری رپتور این امکان رو داره )

اگر گارانتی هم بفرسید تست میکنند و بهتون پس میدن میگن مشکل از پاورتون هستش ( ۴ تا هارد از همین سری رو فرستادم و دقیقا همین جوابو شنیدم )

در مورد رید کردن اگر هزینش براتون مسئله‌ای نیست به نظرم بهرتین گزینه وسترن دیجیتال بلک هستش ، فوق العاده سریع و بی صدا هستش این هارد

500 گیگ رو زمانی که سیگست 52 بود به قیمت حدود 80 خریدم ( 32 مگ بافر دابل cpu )

موفق باشید

سلام

آقا چون منم قصدخرید دارم و همین هارد وسترن سبز رو دارم که جدیدا باهاش مشکل صدا و هنگ سیستم رو پیدا کردم این تاپیک رو کشیدم بالا.

من هم هاردم صدا میده ولی هنگ میکنه و محبورم که سیستم رو ریست که هیچ(چون باز صدا داره و بوت نمیکنه)

سیستم رو از پاور کیس خاموش کنم و دوباره روشن کنم.

حالا سوال من اینه که مشکل هارد منهم همون تکنولوژی ناب وسترن هستش که صحبتش رو کردید؟

یعنی گارانتی هم بدم دوباره بر میگردونن میگن مشکلی نداره؟؟

nima_hl
15-10-09, 10:37
سلام

آقا چون منم قصدخرید دارم و همین هارد وسترن سبز رو دارم که جدیدا باهاش مشکل صدا و هنگ سیستم رو پیدا کردم این تاپیک رو کشیدم بالا.

من هم هاردم صدا میده ولی هنگ میکنه و محبورم که سیستم رو ریست که هیچ(چون باز صدا داره و بوت نمیکنه)

سیستم رو از پاور کیس خاموش کنم و دوباره روشن کنم.

حالا سوال من اینه که مشکل هارد منهم همون تکنولوژی ناب وسترن هستش که صحبتش رو کردید؟

یعنی گارانتی هم بدم دوباره بر میگردونن میگن مشکلی نداره؟؟

سلام

متاسفانه منم این مشکل رو داشتم

گارانتی هم میگفت مال پاور هستش که چرند میگفت :lol:

شما بدین گارانتی مشکل رو حل میکنند ( اگر مشکل سخت افزی باشه عوض میکنند ) بعد مستقیما بفروشیدش بره :1. (26):

از حق نگذریم ساپورت سازگار با اینکه در این مورد بی سواد بودن ولی بالای ۸۰ تا هارد منو سالم تحویلم دادند ( البته یه تعدادش رو با مکستور عوض کردند)

موفق باشید

HAMED_ARVIN
15-10-09, 11:31
حالا میمونه چی بگیریم؟!!

نظرتون چیه؟

nima_hl
15-10-09, 12:06
حالا میمونه چی بگیریم؟!!

نظرتون چیه؟

وسترن بلک که فکر نکنم گیرتون بیاد چون یدونه 500 داشتم مغازه دار 80 رو هوا ازم برداشت :lol:

میمونه سیگیت که به نظرم خوبه ، سامسونگ رو هم دوستان خیلی ازش تعریف میکنند ولی شخصا تستش نکردم

به نظرم یه سیگیت باراکودا 7200.12 بردارید هارد خوبیه :great:

saman87
15-10-09, 13:17
من از دو تا هارد وسترن گرین استفاده می کنم در حالت رید صفر و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم. ( نه صدایی داره و نه هنگ آنچنانی و .... )
عمر این هاردهای گرین وسترن زیادتره و برای من خیلی قابل اعتمادتر از برندهای دیگه بوده !!!

در مورد رید 0 هم دوستان فراموش نکنند که رید 0 به هیچ عنوان سرعت رو 2 برابر نمی کنه!!!!!!!!!!!!!!!
فقط کمی باعث بهبود سرعت و کارایی سیستم میشه.

ریسک استفاده از رید 0 مثل ریسک کار با یک هارد دیسک در حالت معمولی است و چیز وحشتناک و حساس و دردسرسازی هم به هیچ عنوان نیست اگر درست پیکربندی بشه!!!!!!

nima_hl
15-10-09, 14:22
من از دو تا هارد وسترن گرین استفاده می کنم در حالت رید صفر و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم. ( نه صدایی داره و نه هنگ آنچنانی و .... )احتمالا شما سیستمتون دائم به کار هستش برای مثال اگر دانلود أفلاین دائم داشته باشید با این هارد به مشکلی نمیخورید

عمر این هاردهای گرین وسترن زیادتره و برای من خیلی قابل اعتمادتر از برندهای دیگه بوده !!!عمر این سری هارد در دسته نرماله ، برای همین کمپانی ۳ سال بیشتر وارانتی نمیده در صورتی که سری مشکی همین شرکت ۵ سال وارانتی داره

Only the registered members can see the link?lang=en

در مورد رید 0 هم دوستان فراموش نکنند که رید 0 به هیچ عنوان سرعت رو 2 برابر نمی کنه!!!!!!!!!!!!!!!
فقط کمی باعث بهبود سرعت و کارایی سیستم میشه.اگر منظورتون مثلا تعداد فریم بازی هستش درست میگید

ولی اگر منظورتون سرعت خوندن نوشتن هارد هستش اشتباه میکنید ، افزایش سرعت رید 0 بین ۷۰ تا ۱۲۰ درصد به ازای هر هارد هستش

------Sequential Output------ --Sequential Input- --Random-
-Per Chr- --Block-- -Rewrite- -Per Chr- --Block-- --Seeks--
Machine Size K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP K/sec %CP /sec %CP
nima-desktop 4G 32756 92 67106 26 31500 11 38103 82 78301 15 152.6 1 ext3 segate32m
ubuntu 3496M 54515 94 163484 80 67311 37 62142 96 236911 53 369.6 2 ext3 2xsegate32m raid0
اگر شما کاری که با سیستم انجام میدید مثلا کانورت فیلم باشه تاثیرش رو میتونید احساس کنید

ریسک استفاده از رید 0 مثل ریسک کار با یک هارد دیسک در حالت معمولی است و چیز وحشتناک و حساس و دردسرسازی هم به هیچ عنوان نیست اگر درست پیکربندی بشه!!!!!!با این حرفتون موافقم :great: