PDA

مشاهده نسخه کامل : خريد سيستم جهت گيم

h_marcopolo
05-09-09, 11:23
سلام به همه دوستان.از همه اساتید،اللخصوص دوستان باتجربه تر خواهش میکنم یه سیستم توپ بهم معرفی کنن.بیشترین کاربرد گیم مثل فوتبال،نید فور اسپیید،کریسیس،far cry<cal offduty 5و....بعد دیدن فیلم و موزیک و اینترنت
میخوام تا 3،4 سالم بازیهای جدیدیرو که میاد راحت و روون اجرا کنه.حالا اگرم نیاز به اورکلاک بود واسه این کار،بشه.بعدا هم اگر ارتقا خواست بشه با هزینه کم و راحت انجام داد.حالا چی معرفی میکنین؟البته intelخواهشا دوستان کمک کنن:great:خواهشا کمک کنین:lol:

راستي اين تکنولو‍‍ ‍ژيهاي جديد نيومد.مثل dirix 11 يا i7 هاي جديد؟

blueflower
05-09-09, 13:52
عزیز به نظر من اول باید مشخص کنی چقدر میتونی هزینه کنی؟:1. (38):

h_marcopolo
05-09-09, 13:58
از 800000 تا 1100000

AMD>INTEL
05-09-09, 14:01
این سیستم پیشنهادی من برای corei7 هست :
cpu=corei7 920
main foxconn bloodrage
ram gskill ddr3
trip chan
vga zotac geforce 260
hard 500gb wd
case coolermaster cm690
power coolermaster Real Power M700
dvd/rw lite-on

h_marcopolo
05-09-09, 14:04
يعني مي ارزه با توجه به اين چيزاي جديد که داره مياد ايناروو بگيرم و اييکه اينا چقد آب ميخوره برام؟

blueflower
05-09-09, 14:06
خوب حالا داریم به یه جاهایی میرسیم
ببین اگر بخوای i7 ببندی یه 920 با یه مادر بورد نسبتا خوب تقریبا 600 تا برات آب می خوره
یه هارد 500 مثل سامسونگ که خوب جواب بده یا وسترن اونم 60 تا 65
به کارت گرافیک خوب اونم 150 تا 250 از 9800 گرفته تا تا 250 انویدیا من خودم خیلی ati قبول ندارم ولی اونم خوبه ها
مثل 4870 که کارت خوبی هست دورو بر 250 آب می خوره
حالا یه پاور کم کم 800 وات می خوای اینم میگیم 150 ت با حالا 6 گیگ رم اونم 150 ت کیس خوب که
تهویه خوبی هم داشته باشه مثل tunic3 گیرین اونم 80 تومن
یه دی وی دی رایتر هم 30 ت
حالا بگذار یه حساب کنیم: تقریبا 1100000

blueflower
05-09-09, 14:10
راستی اینا همش بدون مانیتور کیبورد و ماوس بود
اونا رو هم باید در نظر بگیری:yes:

h_marcopolo
05-09-09, 14:13
ممنون.مادربرد چه مدلي؟گرافيکاي انوديا چي خوبه؟تازه مانيتورم نگفتي استاد. وچرا کسي نميگه:اين چيزايي که پرسيدم اومده تو بازار يا نه؟

blueflower
05-09-09, 14:27
یه یک هفته ای هست که تو بازار نبودم نمیدونم اومده یا نه دایرکس 11 هم فکر نمیکنم مطمئن نیستم باز از بقیه بچه ها بپرس
همون foxconn ای که گفتن خوبه حالا گرافیک:
zotac 250gts = 195 گارانتی آسمانرایانه 195 تومان 1 گیگ gddr3
msi gtx260= 250 تومان 250 تومان گارانتی ماتریکس 896 مگ gddr3
حالا همین 260 اما گیگابایتش 230 تومن با گارانتی آواژنگ

h_marcopolo
05-09-09, 14:31
نگفتين چقدي در مياد؟مانيتور چي؟

blueflower
05-09-09, 14:36
قیمت ها رو که به صورت میانگین برات زدم که
مانیتور هم سامسونگ خوب هم ال جی بسته به خودت داره مثلا سامسونگ کنتراست 50000:1 چند وقت پیش 22 اینچ حدود 240 بود ال جی ولی قسمت ندارم
من خودم ال جی پیشنهاد می کنم تازه تو که برای گیم می خواهی واید اسکرین بگیری بهتره

blueflower
05-09-09, 14:37
دقت کن که زاویه دید مناسبی از هر چهار جهت داشته باشن ورودی Dvi و d-sub و حتی hdmi داشته باشه
گارانتی خیلی مهم

raminr63
05-09-09, 16:09
سلام دوستان
بنده میخوام یه سیستم توپ واسه گیم و مولتی مدیا بخرم اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن
ممنون

راستش بین این دو cpu از لحاظ قیمت و کارایی نسبت تو گیم و مولتی مدیا phenom II x4 955 رو انتخاب کردم

cpu: i7 , phenom II x4 955

و واسه کارت هم میخوام gforce gtx 295 باشه(البته مارکش رو هنوز نمی دونم!!دیگه شما باید بهترین مارک رو بهم بگید)

اما برا مادربرد موندم که چی بگیرم؟؟؟!!!اکه حداکثر کارایی رو داشته باشه؟!

البته رو این 3 گزینه موندم ولی میخوام قیمتش به راه باشه تا واسه کارت گرافیک پول کم نیارم.Only the registered members can see the link

مادر بورد:

asus m4a79t deluxe
asus pampage II extreme
gigabyt ex58 extreme

راستش این دیگه مونده به راهنمایی دوستان گلم فقط اگه ممکنه و اگه کسی قیمتش بروز واسه قطعاتی که گفتم داره بگه ممنون میشم این طوری هم من راحت تر میتونم تصمیم بگیرم.

با
تشکر از دوستان.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

h_marcopolo
07-09-09, 11:49
آقا يعني هيچ کس ديگه اي نظري نداره؟دوستان کم کار شدن

nima_hl
07-09-09, 13:45
سلام دوستان
بنده میخوام یه سیستم توپ واسه گیم و مولتی مدیا بخرم اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن
ممنون

راستش بین این دو cpu از لحاظ قیمت و کارایی نسبت تو گیم و مولتی مدیا phenom II x4 955 رو انتخاب کردم

cpu: i7 , phenom II x4 955

و واسه کارت هم میخوام gforce gtx 295 باشه(البته مارکش رو هنوز نمی دونم!!دیگه شما باید بهترین مارک رو بهم بگید)

اما برا مادربرد موندم که چی بگیرم؟؟؟!!!اکه حداکثر کارایی رو داشته باشه؟!

البته رو این 3 گزینه موندم ولی میخوام قیمتش به راه باشه تا واسه کارت گرافیک پول کم نیارم.Only the registered members can see the link

مادر بورد:

asus m4a79t deluxe
asus pampage II extreme
gigabyt ex58 extreme

راستش این دیگه مونده به راهنمایی دوستان گلم فقط اگه ممکنه و اگه کسی قیمتش بروز واسه قطعاتی که گفتم داره بگه ممنون میشم این طوری هم من راحت تر میتونم تصمیم بگیرم.

با
تشکر از دوستان.Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

سلام

منم یه گیم خورم ( البته نه از نظر کیفی بلکه از نظر کمی :1. (38): )

در مورد cpu و گرافیک شما ماکزیمم چیزی که انتظار دارید اینه که بازی‌ها به صورت کاملا نرم و در بالاترین کیفیت اجرا بشن

چون چشم انسان بالاتر از ۳۰ فریم در ثانیه رو سخت تشخیص بده و مانیتورها هم معمولا نرخ ریفرش صفحشون ۶۰ فرم در ثانیه هست بنابراین تارگت میشه همون حدود ۳۰ فریم در ثانیه ، که بیشتر از اون برای مولتی مدیا و بازی فکر نکنم زیاد به درد بخوره

حالا بریم سراغ قطعات اگر با بنده هم عقیده باشید که با پائین ترین قیمت بیشترین کار آرائی رو بگیرید دنبال چیپست‌ها و قطعات خیلی جدید نمیرید

مادربرد انتخابم اینه asrock a770de+ قیمتش هم حدود ۶۵-۷۰ تومنه ( با گارانتی شاب )

Only the registered members can see the link

این مین یه چیپست 770/sb710 که نه قدیمیه نه زیاد جدید ( acc هم داره برای آنلاک کردن کش و کورهای غیر فعال )

تا ۳.۵ گیگ هم میتونید روی آور کلاکش حساب کنید

حالا بریم سراغ cpu از هر هسته‌ای که میخواهید خرید کنید پائین ترین فرکانسش رو بخرید چون نهایت زحمتی که باید بکشید اینه که توی ستاپ یکم فرکانس رو زیاد کنید و توی تستهام تفاوتی آنچنانی توی دمای cpu و بنچمارک ندیدم

یه مثال میزنم ( لطفا اگر اساتید اشتباهی دیدن تصحیح بفرمایند )

شما هسته Deneb رو انتخاب میکنید که پائین ترین پردازندش که تو بازار هم موجود باشه میشه 940 به قیمت حدود 185 ( که البته این cpu هم به نظر شخصیم برای ۳۰ فریم تارگت ما خیلی زیاده یه ۳ هسته Heka یا ۲ هسته Callisto برای کار ما کاملا کفایت میکنه )

حالا این 940 با فرکانس 3 گیگاهرتز با 200 مگاهرتز آور از نظر دما و پروفورمنس میشه 955 ، و هر دو این cpu ها با فن نسبتا خوب تا 4.2 بیشتر آور نمیشن

و اما گرافیک گرافیکهائی که تست کردم اینها بوده از nvidia مدل 9500 - 9600 - 9800 - 260 - 295 و از ati مدل 4670 - 4830 -4850 -4870

نتیجه‌ای که گرفتم این بود که بالاتر از 9800gt یا 4830 دیگه تفاوت آنچنانی نمیتونید توی بازیها حس کنید ( cpu ای که باهاش تست گرفتم فنوم دو هسته‌ای ۵۵۰ بود با رزولیشت 1680*1050 که ماکزیمم رزولیشن مانیتورم هستش و ویندوز 7 )

احتمالا تا چند ماه آینده نسل جدید گرافیکها راهی بازار میشن پیشنهادم اینه که ماکزیمم یه 4850 با 512 مگ ddr3 بگیرید و منتظر نسل آینده باشید ( حدود 150 )

با این چیزائی که گفتم یه کیس نسبتا خوب رو میتونید حدود ۵۰۰ جمع کنید و فکر نمیکنم از لحاظ بازی بتونید تفاوت محسوسی با یه کیس که بالای ۱.۵ میلیون براش هزینه میکنید احساس کنید ( مگه اینکه چشمتون رو لیزری کنید که بتونید ۲۰۰ فریم بر ثانیه رو تشخیص بدین :whistle: )

موفق باشید

h_marcopolo
07-09-09, 14:19
بابا اين چه وضعيه؟من تايپيک زدم جوابمو نميدين بعد يکي ديگه مياد اينجا سوال ميپرسه جواب ميدين؟:1. (8)::2mo5pow:

h_marcopolo
07-09-09, 14:24
من یه سیستم توپ ميخوام و بیشترین کاربرد مم گیم مثل فوتبال،نید فور اسپیید،کریسیس،far cry<cal offduty 5و....بعدم دیدن فیلم و موزیک و اینترنت
میخوام تا 3،4 سالم بازیهای روز و جدیدی رو که میاد راحت و روون اجرا کنه.حالا اگرم نیاز به اورکلاک بود واسه این کار،بشه.بعدا هم اگر ارتقا خواست بشه با هزینه کم و راحت انجام داد.يعني نخوام کل سيستمو عوض کنم حالا چی معرفی میکنین؟البته intel ترجيحا و اين dirix 11,i9 ,i5 , .............;d ldhn?

nima_hl
07-09-09, 14:40
من یه سیستم توپ ميخوام و بیشترین کاربرد مم گیم مثل فوتبال،نید فور اسپیید،کریسیس،far cry<cal offduty 5و....بعدم دیدن فیلم و موزیک و اینترنت
میخوام تا 3،4 سالم بازیهای روز و جدیدی رو که میاد راحت و روون اجرا کنه.حالا اگرم نیاز به اورکلاک بود واسه این کار،بشه.بعدا هم اگر ارتقا خواست بشه با هزینه کم و راحت انجام داد.يعني نخوام کل سيستمو عوض کنم حالا چی معرفی میکنین؟البته intel ترجيحا و اين dirix 11,i9 ,i5 , .............;d ldhn?

سلام

آقا شرمنده به تازه واردی بنده ببخشید :give_rose:

والا این بازیائی که گفتین همرو با همون 4830 و فنوم 550 تا آخر رفتم تو رزولیشن 1680 و ماکزیمم کیفیت ( تقریبا تموم بازی‌های جدید مثل ولفشتاین رو هم تموم کردم ) هیجا هم کم نیاورد که بخواد ریپ بزنه و ..... ( البته cpu روی 4.2 و کارتم روی 650/1000 آور بود )

این مین ، cpu و گرافیک رو هم قیمتش حدود قیمت فقط cpu i7 خالی در میاد حالا اگر چند ماه دیگه بازی بیاد که این کم بیاره یا یدونه 4830 دیگه میزنم تنگش یا cpu میکنم ۴ هسته ، فکر نمیکنم اینجوری بیشتر از یک دهم دراپی که قیمت i7 یا i5 توی مین رم و cpu بخوره رو متحمل بشم

این پیشنهاد شخصیم بود حالا ببینیم نظر شما و اساتید چیه

موفق باشید

h_marcopolo
07-09-09, 14:58
من اينارو مثال زدم.کلا چيزاي ديگه اي مثل fallout 3,left 4 dead,race driver grid,enemy territory,stalker, Dead Space, Devil May Cry 4,GTA IV ,Mass Effect ,X³: Terran Conflict ,Red Alert 3,Spore ,..........که الان هست و اونايي که گفتم و چيزايي که شايد بعدا بياد.من ميخوام حداقل يه 3 سالي اينارو راحت انجام بده و بعدا اگر ارتقاخواست مثل تعويض يا اضافه کردن قطعه هم شدني باشه و هم راحت.

nima_hl
07-09-09, 15:08
من اينارو مثال زدم.کلا چيزاي ديگه اي مثل fallout 3,left 4 dead,race driver grid,enemy territory,stalker, Dead Space, Devil May Cry 4,GTA IV ,Mass Effect ,X³: Terran Conflict ,Red Alert 3,Spore ,..........که الان هست و اونايي که گفتم و چيزايي که شايد بعدا بياد.من ميخوام حداقل يه 3 سالي اينارو راحت انجام بده و بعدا اگر ارتقاخواست مثل تعويض يا اضافه کردن قطعه هم شدني باشه و هم راحت.

منم اونارو مثال گفتم :wink:

الان خیلی بد موقع هستش چون نسل جدید dx11 تو راه هستش و همینطور i7 و i5 جدید و گرانقیمت .

هر چی بگیری حتی اون 295 بعید میدونم تا ۱-۲ سال دیگه مجبور به تعویض نشی

برای همین اون پیشنهاد رو دادم ، این حدود کانفیگ در حال حاضر خوب و پاسخگو هستش ( با هزینه مناسب )

اگر میخواهید یه سیستم برای ۲-۳ سال بعد جمع کنید بنظرم بایستی یه چند ماهی صبر کنید که نسل جدید گرافیکها بیاد

موفق باشید

h_marcopolo
08-09-09, 10:13
نظرات بقيه دوستاتنم ميخوام بدونم
اگه زحمتي نميشه

nima_hl
10-09-09, 01:20
پوزش میخوام که مجددا مزاحم میشم

حقیقت امشب یه اتفاقی افتاد که مجبور شدم یه سری تحقیقات بکنم و چون در رابطه با صحبتهای قبلیمون بود گفتم اینجا مطرح کنم

حال قضیه این بود که کرایسیس ۱ رو بازی نکرده بودم اون بنده خدا هم که گیم ازش میگیرم دیگه هیچ بازی نداشت گفت اینو بازی نکردی نصف عمرت بر فناست و ........

گرفتم اومدم نصب کردم مطابق معمول همه آپشنهاشو بردم رو آخر رفتم تو بازی دیدم گیر میکنه خفن

اومدم فرکانش cpu و gpu رو چک کردم دیدم آور هستش و ردیف ، از 8x اومدم رو 4x یکم بهتر شد

باز اومدم پائین خلاصه مطلب ما روی 1024 با none تونستیم بازی رو نرم ببینیم :1. (28):

اومدم کلی سرچیدم و به دو تا از دوستان گیم خور خفن و قدیمی زنگ زدم و به نتیجه رسیدم که تو سال ۲۰۰۷ و اوائیل ۲۰۰۸ یه سری بازی بسیار سنگین اومد از جمله همین بازی که گرافیکهای غولی مثل 295 برای کیفیت خوب میخواست ولی از بعد از اون انجینهای بازی دچار بهبود چشمگیری شد و بازیهای جدید کیفیت و نرخ فریمشون بسیار بالا رفت

برای همین هستش که بازیهائی که اخیرا اومدن نیاز به کارت گرافیک و کانفیگ آنچنانی ندارند

به عبارت دیگه شما اگر بازیهای 2008 به بعد رو بخواهید بازی کنید اون صحبتم درسته ، 4850 و اون کانفیگی که قبلا عرض کردم به راحتی از پسش بر میاد ولی اگر بخواهید بازیهای قدیمی تر رو بازی کنید گرافیک بالاتر نیاز دارید

موفق باشید

h_marcopolo
14-09-09, 09:30
من نميدونم بقيه چشون شده که هيچ کس حاضر به جواب دادن نيست

soroush_es
14-09-09, 11:52
دوست من آیا این تاپیک رو هم خود شما زدید؟

خوب 2 بار تاپیک زدید کلی دوستان جواب دادند شما دوباره با فاصله کمتر از 2 ماه اومدی دوباره سوال رو از اول پرسیدی
حداقل خلاصه تاپیک قبل رو در پست اول قرار میدادی.

ضمنا این تاپیک هم کمک بزرگی به شما میکنه چون در رابطه با خرید سیستم تا 1 میلیون و 200 هست

boogeyman
15-09-09, 01:02
سرکاریه:1. (27):