PDA

مشاهده نسخه کامل : انتخابی سخت بین دو رقیب ! P45 گیگابایت یا اسوس

N@VID
05-09-09, 01:56
سلام :

همانجور که دوستان اطلاع دارند مین من ترکید ... دنبال خرید یک مین خوب هستم .
حالا بعد از کلی گشتن بین این دو مدل بد جوری گیر کردم !
دنبال این هستم که هرکدام برای اورکلاک بهتر جواب بده رو بخرم .

GA-EP45-UD3R یا ASUS - P5Q PRO

چیپ هر دو یکسان است :

North Bridge: Intel P45 Express Chipset
South Bridge: Intel ICH10R

هر دو کلیه پردازنده های موجود و 45 نامتری رو هم ساپورت می کنند !

هر دو مین تا FSB 1600 را ساپورت می کنند

هر دو تا 16 گیگابایت رم رو ساپورت می کنند . مین اسوس تا باس 1200 و مین گیگابایت تا باس 1366 ساپورت می کند

مین اسوس دارای دو اسلت VGA و قابلیت کروس فایر می باشد و مین گیگابایت فقط یک اسلت VGA دارد

هر دو سه سال گارانتی دارند و مین گیگابایت دارای یک سال گارانتی تعویض فوری (داغ ) هست
اسوس با گارانتی ویستا پخش و گیگابایت آواژنگ

از نظر اورکلاک فکر می کنم بدلیل فاز های بیشتر ، مین اسوس بهتر عمل کند ...
از نظر تکنولوژی و بروز بودن فکر می کنم گیگا یک مقدار جدید تر هست ... UD3
مین اسوس به دو دلیل چشم من رو بیشتر از گیگا گرفته : 1 - قابلیت کروس فایر / 2 - فاز های مین
مین گیگا هم به نظر میرسه کولینگ مناسبتری داره !
حالا اساتید محترم اگر من رو با دلایل قابل قبول از این دو راهی بیرون آورند بسیار ممنون می شوم :11():
کدامیک مناسب ما است !

Jagvar
05-09-09, 05:23
سلام :

همانجور که دوستان اطلاع دارند مین من ترکید ... دنبال خرید یک مین خوب هستم .
حالا بعد از کلی گشتن بین این دو مدل بد جوری گیر کردم !
دنبال این هستم که هرکدام برای اورکلاک بهتر جواب بده رو بخرم .

GA-EP45-UD3Rیا ASUS - P5Q PRO

چیپ هر دو یکسان است :

North Bridge: Intel P45 Express Chipset
South Bridge: Intel ICH10R

هر دو کلیه پردازنده های موجود و 45 نامتری رو هم ساپورت می کنند !

هر دو مین تا FSB 1600 را ساپورت می کنند

هر دو تا 16 گیگابایت رم رو ساپورت می کنند . مین اسوس تا باس 1200 و مین گیگابایت تا باس 1366 ساپورت می کند

مین اسوس دارای دو اسلت VGA و قابلیت کروس فایر می باشد و مین گیگابایت فقط یک اسلت VGA دارد

هر دو سه سال گارانتی دارند و مین گیگابایت دارای یک سال گارانتی تعویض فوری (داغ ) هست
اسوس با گارانتی ویستا پخش و گیگابایت آواژنگ

از نظر اورکلاک فکر می کنم بدلیل فاز های بیشتر ، مین اسوس بهتر عمل کند ...
از نظر تکنولوژی و بروز بودن فکر می کنم گیگا یک مقدار جدید تر هست ... UD3
مین اسوس به دو دلیل چشم من رو بیشتر از گیگا گرفته : 1 - قابلیت کروس فایر / 2 - فاز های مین
مین گیگا هم به نظر میرسه کولینگ مناسبتری داره !
حالا اساتید محترم اگر من رو با دلایل قابل قبول از این دو راهی بیرون آورند بسیار ممنون می شوم :11():
کدامیک مناسب ما است !
نوید جان من دلوکس رو دارم با 16 فاز اما q9400 تا 4.2 نتونستم اور کنم ولی با گیگابایت سید امیر رکردش رو داره.
نمی گم مین بدیه اما مین من و سید امیر هر دورو من مقایسه کردم با هزار تا دلیل بهت می گم گیگابایت بهینه شده برای چهار هسته ای اما ایسوز بهینه شده برای دو هسته ای چون من خودم E7500 رو دارم روی 4.5 با ایر تست های 3dmark می گیرم اما برعکسش روی مین گیگا اصلا جواب نمی داد پس به سی پی یو مورد نظرت هم بستگس داره
:give_rose:
با سید جان هم یه مشورتی انجام بدین مطمعن باش پشیمون نمی شید.

N@VID
05-09-09, 05:56
نوید جان من دلوکس رو دارم با 16 فاز اما q9400 تا 4.2 نتونستم اور کنم ولی با گیگابایت سید امیر رکردش رو داره.
نمی گم مین بدیه اما مین من و سید امیر هر دورو من مقایسه کردم با هزار تا دلیل بهت می گم گیگابایت بهینه شده برای چهار هسته ای اما ایسوز بهینه شده برای دو هسته ای چون من خودم E7500 رو دارم روی 4.5 با ایر تست های 3dmark می گیرم اما برعکسش روی مین گیگا اصلا جواب نمی داد پس به سی پی یو مورد نظرت هم بستگس داره
:give_rose:
با سید جان هم یه مشورتی انجام بدین مطمعن باش پشیمون نمی شید.

سلام :

با تشکر از پاسخی که دادید ...
راستش من تو CPU هم موندم و جداگانه راجع بهش تایپیک زدم
موندم بین E7600 و Q8200 و با فرمایش شما بقولی مشکل دوتا شد !
من بیشتر بخاطر همون ساپورت کروس فایر نظرم جلب شده ، وگرنه دیگه همه توی این
سایت و دوستان و اطرافیان من می دونند که من گیگابایتی هستم ! :1. (38):
پس فعلا 60 به 40 گیگابایت :great:

راستی این سید عزیز رو به ما هم معرفی کنید :wink: بجا نمییارم :1. (28):

باز هم تشکر ....

Labyrinth
05-09-09, 07:28
سلام :

با تشکر از پاسخی که دادید ...
راستش من تو CPU هم موندم و جداگانه راجع بهش تایپیک زدم
موندم بین E7600 و Q8200 و با فرمایش شما بقولی مشکل دوتا شد !
من بیشتر بخاطر همون ساپورت کروس فایر نظرم جلب شده ، وگرنه دیگه همه توی این
سایت و دوستان و اطرافیان من می دونند که من گیگابایتی هستم ! :1. (38):
پس فعلا 60 به 40 گیگابایت :great:

راستی این سید عزیز رو به ما هم معرفی کنید :wink: بجا نمییارم :1. (28):

باز هم تشکر ....

به به دیگه کارت به جایی رسیده من رو نمیشناسی ؟ یادت نیست توی نمایشگاه با هم چه بلاهایی که سر این قسمت اورکلاک در نیاوردیم ( دیگه الان تا تهش رفتی من کی هستم :1. (38): )

خوب میرسیم سر اصل مطلب

بزرگترین مزیت گیگا اون ولتاز دادن از توی ویندوزش هست نوید جان به زبان عامیانه بزن بترکون ولی ریست نکن :1. (38):
البته اون کروس فایر بودن ایسوز هم یک مزیت هست برای کسایی که توی کار مود کردن گرافیک هستن ( نمونش خودم )

برای چهار هسته ای گیگا حرف اول رو میزنه ون برای دو هسته ای فرقی نمیکنه بین ایسوز و گیگا

دیگه خودت باید تصمیم بگیری

:yes:

AMD>INTEL
05-09-09, 09:06
این برد هم انتخاب بدی نیست foxconn p45as
بین این دو هم یک مقدار گیگابایت بهتر هست .

Overclocker
05-09-09, 12:13
برادر کسی حرفی از فلاکس زد ....... ؟! اینجا انتخاب بین Asus و گیگا بود نه ..... .

به نظر من اگر حدف فقط اورکلاک باشه اونم در حد تیم ملی مجبوری UD3R بگیری واسه 4 هسته ای ولی اگر معمولی اور میکنی بهتره Asus بگیری چون مزایای خیلی زیادی داره که گیگا یدونه اش هم نداره .

تفاوتی که من دیدم توی اورکلاکینگ اش در این حد بوده که Q9550 رو نهایتا تا 4.20 با برد Asus میشه اور کرد یا به عبارتی تا FSB 500 میشه و بالاتر امکان نداشته ولی با UD3R تا 550 شو همین آقا وحید خودمون با 9550 رفته و 4675 رو ثبت کرد .

ولی به نظر من با توجه به انتخاب CPU هم که کنارش هست بهتره Q9300 حداقل بگیری واسه 4 هسته ای +UD3R ( فقط برای اورکلاکینگ ) چون Q8200 مالی نیست ، یا اگر نمیتونی E7600 + P5Q-E که واقعا قدرت خیلی بالایی داره و Q Pro هم بد نیست ولی به Q-E نمیرسه .

N@VID
07-09-09, 06:08
به به دیگه کارت به جایی رسیده من رو نمیشناسی ؟ یادت نیست توی نمایشگاه با هم چه بلاهایی که سر این قسمت اورکلاک در نیاوردیم ( دیگه الان تا تهش رفتی من کی هستم :1. (38): )

خوب میرسیم سر اصل مطلب

بزرگترین مزیت گیگا اون ولتاز دادن از توی ویندوزش هست نوید جان به زبان عامیانه بزن بترکون ولی ریست نکن :1. (38):
البته اون کروس فایر بودن ایسوز هم یک مزیت هست برای کسایی که توی کار مود کردن گرافیک هستن ( نمونش خودم )

برای چهار هسته ای گیگا حرف اول رو میزنه ون برای دو هسته ای فرقی نمیکنه بین ایسوز و گیگا

دیگه خودت باید تصمیم بگیری

:yes:

سلام :

خیلی خیلی شرمنده ! :give_rose:
تایید میشه و من بیشتر نظرم روی گیگا بود ...
من پول فقط Q8200 رو دارم !
از کلیه دوستانی که نظرات ارزشمندشون رو در اختیار این جانب قرار دادن تشکر ویژه ای دارم ...
همین گیگا رو می خرم نهایتا تا آخر هفته ... چون باید ZZR رو بفروشم و با پول اون مین بخرم ! :cry:

ViViD
07-09-09, 08:00
تفاوتی که من دیدم توی اورکلاکینگ اش در این حد بوده که Q9550 رو نهایتا تا 4.20 با برد Asus میشه اور کرد یا به عبارتی تا FSB 500 میشه و بالاتر امکان نداشته ولی با UD3R تا 550 شو همین آقا وحید خودمون با 9550 رفته و 4675 رو ثبت کرد .

:whistle: FSB 555 آخرین مقدارش بود:1. (38): 4723Mhz این 4675 برای تستها بود :lol:

Overclocker
07-09-09, 19:03
:whistle: FSB 555 آخرین مقدارش بود:1. (38): 4723Mhz این 4675 برای تستها بود :lol:
اون موقعه که 4675 رو زده بودی هنوز 4723 رو نزده بودی و من هم وقتی این حرف رو زدم اطلاع نداشتم که تا کجا پیش رفتی :1. (40):

behrouz8
07-09-09, 19:53
نظر من asus هست. حالا یکی به ما بگه اسوس درسته یا ایسوز!!!!

hamed.gh
08-09-09, 00:15
سلام.من يه مادربورد گيگا ميخوام كه amd ساپورت باشه...اگر ddr3 ساپورت هم باشه بد نيست!
150 براي مادربورد و 150 براي cpu چي ميتونم بگيرم!در ضمن اگر گيگا هم نبود مشگلي نداره فقط ايسوز نباشه!!!
يكي از دوستانم ميگفت با 150 ميشه سي پي يو 9950 اي ام دي گرفت راست!با پولي كه من دارم چي ميشه گرفت؟؟؟Only the registered members can see the link(16).gifممنون از راهنماييتون!!!و اين كه چيزي كه ميگيدو تا چه اندازه اي ميتوان اوركلاك كرد؟؟؟Only the registered members can see the link(17).gif

Mahdi8063
08-09-09, 00:52
دوست عزیز در مورد مین کاملا اشتباه میکنین و باید یک نگاه دوباره ای به محصولات asus داشته باشید به هر حال با پول شما در حد 140 asus m4a78t-e بهترین مین هستش که رم ddr3 با باس 1600 ساپورت میکنه که عالی هستش و حتی برای اورکلاک نیز عالی جواب میده در ضمن با این مین نیز میتونین هسته چهارم سی پی یو های سه هسته ای رو فعال کنین

mohammad1985
08-09-09, 03:27
حامد من 9950 رو تایید نمی کنم نگیر ! از سری فنوم 2 بگیر .

AMD>INTEL
08-09-09, 10:05
فنومهای 2 سری 710 یا بالاتر قابل تبدیل به 4 هسته ای هستند .

hamed.gh
08-09-09, 14:24
دوستان بابت راهنمايي هاتون واقعا ممنونم!!!
دليل من براي استفاده نكردن از asus اينه كه من يه كارت دي وي بي كيوباكس دارم كه با مادربوردهاي ايسوز سازگاري نداره...من الان خودم مادربوردم ايسوز
p5ld2 se green كه واقعا ازش رازي هستم فقت تنها مشگلم اينه كه با اين دي وي بي سازگاري نداره...به نظر من اينتل داره پول اسمشو ميخوره و اي ام دي قولي واسه خودش...خيلي ها ام اينو تاييد كردن!
من فقط ميخوام بدونم بهترين گزينه براي من با قيمت 150 سي پي يو و 150هم مادربورد چيه؟؟؟لطفا يه مورد كه راهت تا 3يا 4سال ديگه نياز به اپديت نداشته باشه
بهم معرفي كنيد؟؟؟كه منم گيج نشم!
از تمامي دوستان ممنون...

hamed.gh
09-09-09, 05:14
تصيح ميكنم...با سرچي كه تو اينترنت زدم به اين نتيجه رسيدم كه q9950 چيز خيلي خفني ولي من كلا 300براي مين و سي پي يو دارم!!!پس بايد نسبت به پولم جولون بدم:whistle:با اين حال فرق بين phenom 2 باphenom 2 x4 نفهميدم...
بين
CPU AMD PHENOM II 940/3.0GHz (Only the registered members can see the link)206.000t
CPU AMD PHENOM II X4 945/3.0GH (Only the registered members can see the link)230.000
CPU AMD PHENOM II X4 810/2.6GHz (Only the registered members can see the link)180.000
خوب با اين اوصاف براي دومي كه بودجه نداريم
ميمونه سومي و اولي و اين كه اصلا اگه خودتون با 300 ميخواستين يه مين و سي پي يو جم كنين چي ميگرفتن...
با تشكر فراوان از amd&intel عزيز و تمامي دوستان

AMD>INTEL
09-09-09, 09:04
شما فنوم 2 سه هسته ای هم بگیرید میتونید تبدیل به چهار هسته ای کنید با استفاده از قابلیت ACC که تو بایوس برد هست . احتیاجی نیست هزینه 4 هسته ای کنید .

MicroSystem
09-09-09, 09:38
شما فنوم 2 سه هسته ای هم بگیرید میتونید تبدیل به چهار هسته ای کنید با استفاده از قابلیت ACC که تو بایوس برد هست . احتیاجی نیست هزینه 4 هسته ای کنید .
اين روش هميشه جواب ميده؟ يا فقط واسه بچ نامبرهاي خاص ست؟

AMD>INTEL
09-09-09, 09:43
اگر برد قابلیتش رو داشته باشه جواب میده .

saghi86
09-09-09, 15:28
دوستان بابت راهنمايي هاتون واقعا ممنونم!!!
دليل من براي استفاده نكردن از asus اينه كه من يه كارت دي وي بي كيوباكس دارم كه با مادربوردهاي ايسوز سازگاري نداره...من الان خودم مادربوردم ايسوز
p5ld2 se green كه واقعا ازش رازي هستم فقت تنها مشگلم اينه كه با اين دي وي بي سازگاري نداره...به نظر من اينتل داره پول اسمشو ميخوره و اي ام دي قولي واسه خودش...خيلي ها ام اينو تاييد كردن!
من فقط ميخوام بدونم بهترين گزينه براي من با قيمت 150 سي پي يو و 150هم مادربورد چيه؟؟؟لطفا يه مورد كه راهت تا 3يا 4سال ديگه نياز به اپديت نداشته باشه
بهم معرفي كنيد؟؟؟كه منم گيج نشم!
از تمامي دوستان ممنون...
با هزینه اضافه 50 تومن برو یه P5Q DELUXE بردار

hamed.gh
09-09-09, 15:36
من الان ايران بودم...
هيچكس نميدونست فرق بين فنوم2 با فنوم 2 x4 نميدونست.
منم كه موندم چه كنم
اگر كسي فرق اين 2تارو ميدونه ممنون ميشم برام توضيح بده!
حالام من تقريبا سي پي يو هم انتخاب كردم!!!
CPU AMD PHENOM II X4 810/2.6GHz (Only the registered members can see the link)
CPU AMD PHENOM II 940/3.0GHz (Only the registered members can see the link)
ولي نميدونم كدومشون بهتره و قيمشون چنده؟؟؟
حالا يه مين توپ ميخوام كه حدودا 150تا 160 باشه...سرعت خوبي داشته باشه؟؟؟
سي پي يو هاي بالارو ساپورت كنه؟؟؟و هسته هاي چهارم رو هم به خوبي ساپورت كنه و به كار بندازه؟؟؟اوركلاك بشه و در اوركلاك خوب جواب بده؟؟؟
با تمام اين تفاصير ممنون ميشم يكي به داد ما برسه و منو راهنمايي كنه!
در صورت امكان اگر ايسوس نباسه خيلي بهتره؟؟؟

hamed.gh
11-09-09, 02:27
پس با اين حساب يه برد واسهي phenom 2 x4 945 ميخوام كه مناسب باشه؟؟؟ حافظه كش و تمامي چيزهايي كه بهترين بازدهيرو با قيمت مناسب به من بده؟؟؟ و يك هارد 1ترا بايت و رم؟؟؟چي پيشنهاد ميكننين؟؟؟
ممنون

hamed.gh
11-09-09, 15:44
يكي به داد ما برسه!!!

N@VID
15-09-09, 04:29
سلام :

من دو سه روز پیش رفتم و همین EP45-UD3R رو خریدم ...
بزرگترین مزیت این مین رو این طور دیدم ! تنظیمات ریز به ریز برای اورکلاک :1. (21):
خیلی مین خوبی هست برای اورکلاک ...