PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید کیس تا سقف 450

farzad1362
03-09-09, 02:35
سلام.من میخوام یک سیستم ببندم و قطعات زیر رو انتخاب کردم تا سقف قیمت 450 و نهایتا 470
قطعات رو میکم و بعد چند سوال دارم :
1.کارت گرافیک گیگا بایت geforce 9500 1g ddr2

2.سی پی یو E7300

3.هارد 500 گیگ

و سوال هام :

1. مارک هارد اگر مکستور باشه بد هستش؟چون اغلب دیدم میگن سیگیت.آیا فرق دارن به نظرتون؟

2.رم 2 گیک میخوام ولی نمیدونم چه مارکی بخرم.چه مارکی رو پیشنهاد میدین؟

3.مادربوردی میخوام که 3 اسلات pci داشته باشهو مارکش گیگابایت باشه.
دو مدل رو انتخاب کردم.به نظرتون کدوم بهتر هستش؟و اسلات نارنجی رنگ در این مادربوردها چی هستش؟
GA-EP43-DS3R و GA-EP43-DS3
لینک یکی از این مادربوردها اینه : و اون یکی دیگه هم شباهت زیادی به این داره
Only the registered members can see the link

لطفا بگین اسلات نارنچی رنگ برای چی هستش و کاربردش چیه؟
سراغ سری p45 نرفتم چون برای من گران هستن.
و مادربورهایی که نوشتم قابلیت اورکلاک دارن یا نه؟نظرتون چی هست؟
و مادربورد مدل Ep31-DS3L که ارزان قیمت هست قابلیت اورکلاک داره؟مثلا اگه در آینده بخوام سی پی یو رو اورکلاک کنم با این مادربورد آخری هم میشه؟
چون چیزی از اورکلاک نمیدونم لطفا توضیح بدین.

4.چه مارک پاوری بخرم که زیاد گرون نباشه و ترجیحا ارزون قیمت و با چه قدرت وات برای قطعات زیر :
کارت دی وی بی-کارت کپچر-مودم دیال آپ-2 تا دی وی دی رایتر-فلاپی دیسک و کیس گرین که 3 تا فن داره.
به علاوه 2 گیگ رم میذارم و قطعات اصلی.....

به چه میزان وات نیاز هست؟و مارک پاور آیا تفاوتی داره؟مثلا اگه ارزون هاش رو بخرم بد هست؟

لطفا به صورت مفصل راهنمایی کنید تا دچار تردید نشم.خیلی ممنون از کسانی که کمکم میکنند.با سپاس:love:

hapalii
05-09-09, 00:46
با این پول سیستم بهتری هم می شد بست بر مبنای AMD در ضمن کارت 9500 زیاد کارت جالبی نیست و انتخاب های بهتری هم دارید اما جواب سئوال ها.
1 . هارد مکستور به اون بدی هم که اینجا می بینم همه می گن نیست اما شما روزه شک دار نگیرید به نظر من یا وسترن دیجیتال بگیرید یا سامسونگ با بافر 32 MB سیگیت هم بد نیست اما من 500 گیگ 32 MB بافر ش رو نیدیم اما قطعا داره.
2 . رم بستگی به مقدار پولی که براش در نظر دارین داره رم سوپر تلنت با گارنتی ماتریکس و رمهای پاتریوت توی ارزان قیمت ها بد نیستند crosair هم رم خوبی اما قیمتش یه کم بالا تره من توصیه می کنم پول برای باس بیشتر از 800 ندین و اگر پول دارین خرج مقدار بیشتر رم کنید تا باس بالا تر.
3 . اسلات نارنجی رنگ و آبی رنگ هردو توی عکس یکی PCIx و برای بستن دو کارت گرافیک با هم روی مادر برد .در مورد اورکلاک هم با توجه به نوع cpu و اینکه شما توی این کار مبتدی هستین این مادر برد ها امکانات اولیه اورکلاک رو به شما میده و در حدی هست که نیاز شما رو بر طرف کنه.
4 . برای سیستمی با این مشخصات یه پاور 430 ' گرین کفایت میکنه و در حال حاضر گرین تنها برند معتبر با گارانتی خوبه که تنوع زیادی هم داره برند های دیگه مثل میوا و تنب که اونها هم ارزون هستند با گارنتی معتبر تنوع زیادی ندارند فکر کنم گرین تنها انتخاب باشه در حال حاضر توی این رده.