PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت هارد ساتا1 چقدر است؟

behrouz8
03-09-09, 00:46
با سلام.سرعت حقیقی هارد ساتا1 چقدر است( منظورم سرعت حقیقی هست نه اسمی)ممنون

AMD>INTEL
03-09-09, 09:41
برای این کار باید توسط برنامه HDTUNE از هارد تست بگیرید . سرعت واقعی یعنی سرعتی که از بنچمارک بدست میاد .

only_fifi
03-09-09, 10:22
من هاردم ساتاست ولی نمیدونم چجوری سرعت واقعیشو در بیارم. یعنی باید نرم افزار داشته باشم؟ از کجا میشه این نرم افزار رو دانلود کرد.
با تشکر فریبا

Computex
03-09-09, 10:55
من هاردم ساتاست ولی نمیدونم چجوری سرعت واقعیشو در بیارم. یعنی باید نرم افزار داشته باشم؟ از کجا میشه این نرم افزار رو دانلود کرد.
با تشکر فریبا

از اینجا دانلود کنید (Only the registered members can see the link)و پس از نصب برنامه روی گزینه Start کلیک کرده و منتظر بمانید تا نتایج رو بهتون نشون بده. در حین انجام تست هم برنامه های باز رو ببندید و تا تست تموم نشده برنامه ای رو باز نکنید.

only_fifi
03-09-09, 11:06
حالا معنی اینا چیه:

untitled-2.JPG (Only the registered members can see the link) (172.4 کیلوبایت)

چرا بالا زده ماکستور؟! ولی هارد من که ساتا بود! یا یادم رفته!
نمی دونم معنی اینا چیه.
با تشکر فریبا

AMD>INTEL
03-09-09, 11:10
شاتش رو اینجا بذارید تا از نظر کارائی در چه حدی هست .

only_fifi
03-09-09, 11:13
من منظورتون رو نمیدونم. اون صفحه سبزه رو میگین؟ از کجا بیارمش؟ بلد نیستم.
با تشکر فریبا

AMD>INTEL
03-09-09, 11:14
حالا معنی اینا چیه:

untitled-2.JPG (Only the registered members can see the link) (172.4 کیلوبایت)

چرا بالا زده ماکستور؟! ولی هارد من که ساتا بود! یا یادم رفته!
نمی دونم معنی اینا چیه.
با تشکر فریبا

مکستور اسم سازنده هارد هست . برای مشخصات هاردتون به تب INFO بروید . از لحاظ کارائی هاردتون وضعیت خوبی دارد .

behrouz8
03-09-09, 12:31
من یه تست گرفتم . هارد خرابه؟Only the registered members can see the link

behrouz8
03-09-09, 15:30
من یه تست گرفتم . هارد خرابه؟Only the registered members can see the link
کسی به ما جواب نمیده؟؟؟؟

MR PC
03-09-09, 19:02
کسی به ما جواب نمیده؟؟؟؟

درود

وضعیت جالبی نداره هاردتون البته شاتی که گذاشتید زیاد واضح نیست ولی توی قسمت ترنسفر ریتتون بین مینی مم و ماکزیمم نباید این اندازه فاصله باشه.اکسسز تایمتون هم بالا هست.توصیه میکنم از اطلاعات هاردتون بک آپ بگیرید اف دیسک کنید

AlleN
03-09-09, 23:33
سلام.

ببخشید میشه بپرسم هدف شما از زدن این تاپیک چی بوده؟

سرعت ها بسته به برند ها و مدل ها فرق می کنه.نمی شه دقیقا گفت سرعت هارد های ساتا چقدره.

AlleN
03-09-09, 23:36
درود

وضعیت جالبی نداره هاردتون البته شاتی که گذاشتید زیاد واضح نیست ولی توی قسمت ترنسفر ریتتون بین مینی مم و ماکزیمم نباید این اندازه فاصله باشه.اکسسز تایمتون هم بالا هست.توصیه میکنم از اطلاعات هاردتون بک آپ بگیرید اف دیسک کنید

جناب اقای MR PC فکر نکنم اف دیسک فایده ای داشته باشه.هارد 160 های مکستور موجود در بازار اکثرا سری Diamonmax 21 هستن که ترنسفر ریت این سری همون مقداری هسته که دوست عزیزمون توی شاتشون گزاشتن.فکر نکنم اف دیسک فایده ای داشته باشه.

این سری مخصوص کاربران مبتدی و سیستم های Low-End طراحی شده اند.

MR PC
04-09-09, 00:05
جناب اقای MR PC فکر نکنم اف دیسک فایده ای داشته باشه.هارد 160 های مکستور موجود در بازار اکثرا سری Diamonmax 21 هستن که ترنسفر ریت این سری همون مقداری هسته که دوست عزیزمون توی شاتشون گزاشتن.فکر نکنم اف دیسک فایده ای داشته باشه.

این سری مخصوص کاربران مبتدی و سیستم های Low-End طراحی شده اند.

درود

الن جان این هارد از هر سری هم باشه بین مینی مم و ماکزیمم ترنسفر ریت نباید 70mb/s تفاوت باشه .به عبارت دیگه اون گراف خطی آبی رنگ باید یک سیر نزولی و صعودی منظم داشته باشه نه اینکه ناگهانی تا این حد پایین بیاد

اما دلیل پیشنهاد دادن گرفتن بک آپ و اف دیسک برای این بود که اطلاعات غیر ضروری و احتمالا فایل های خراب وحتی ویروس ها و ..... از روی سیستم پاک بشه و هارد با پارتیشن بندی جدید و سبکتر شدن از لحاظ حجم اطلاعات موجود بر هارد کارکردش بهبود پیدا کنه و لااقل از لحاظ نرم افزاری اطمینان باشه که هارد مشکلی نداره.

behrouz8
04-09-09, 00:26
با تشکر از شما. ببخشید اف دیسک چیه؟؟؟

AlleN
04-09-09, 00:58
به نوع پارتیشن بندی از طریق داس.

AlleN
04-09-09, 01:03
درود

الن جان این هارد از هر سری هم باشه بین مینی مم و ماکزیمم ترنسفر ریت نباید 70mb/s تفاوت باشه .به عبارت دیگه اون گراف خطی آبی رنگ باید یک سیر نزولی و صعودی منظم داشته باشه نه اینکه ناگهانی تا این حد پایین بیاد

اما دلیل پیشنهاد دادن گرفتن بک آپ و اف دیسک برای این بود که اطلاعات غیر ضروری و احتمالا فایل های خراب وحتی ویروس ها و ..... از روی سیستم پاک بشه و هارد با پارتیشن بندی جدید و سبکتر شدن از لحاظ حجم اطلاعات موجود بر هارد کارکردش بهبود پیدا کنه و لااقل از لحاظ نرم افزاری اطمینان باشه که هارد مشکلی نداره.

توی عکسی مه من می بینم :

Minimum = 35
Maximus = 77
Average = 60

ببخشید 70 مگ اختلاف از کجا اومد؟
======================
گرچه من فقط میانگین رو نگاه کرده بودم.هارد قبلی من هم از همین سری 21 با ظرفیت 320 بود که اونم میانگینش 63 -68 بود.

MR PC
04-09-09, 10:43
توی عکسی مه من می بینم :

Minimum = 35
Maximus = 77
Average = 60

ببخشید 70 مگ اختلاف از کجا اومد؟
======================
گرچه من فقط میانگین رو نگاه کرده بودم.هارد قبلی من هم از همین سری 21 با ظرفیت 320 بود که اونم میانگینش 63 -68 بود.

درود

عکس رو اشتباه دیدید الن جان.
70/2 اختلاف هست که براتون در تصویر زیر مشخص کردم

Only the registered members can see the link

AlleN
04-09-09, 11:58
ببخشید من اشتباه کردم.

من این یکی شات رو دیده بودم که مربوط به سیستم only_fifi (Only the registered members can see the link) بوده.

منظروم این بود

Only the registered members can see the link

=========

معذرت می خوام.