PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید مادربورد

farzad1362
02-09-09, 05:16
سلام به همه دوستان.
من میخوام یک سیستم ببندم و در انتخاب مادربورد مردد هستم.
من فقط مارک گیگابایت رو میخوام و در این بین یک مشکل خاص دارم.
من به 3 تا pci نیاز دارم برای دی وی بی.کارت کپچر و مودم
و تعداد مادربوردهایی که 3 یا 4 pci داشته باشن و مناسب باشن زیاد نیست.

سری p45 رو به خاطر قیمتش نمیتونم خریداری کنم و به یک سری پائین تر اومدم یعنی p43

دو مدل زیر رو انتخاب کردم :

EP43-DS3R و EP43-DS3
میخوام ببینم نظر شما در مورد این 2 مدل چی هست و کدوم بهتر هستش؟
در ضمن یه اسلات دارن این دو مدل که با رنگ نارنجی مشخص شدن ولی سایت گیگابایت حرفی از کراس فایر نزده.

میخوام ببینم این اسلات برای چی هست؟ و قیمت این دو مدل رو ذکر کنید لطفا...
و آیا قابلیت اورکلاک رو دارن این مدل ها؟؟و به قیمتشون می ارزن؟
لینک یکی از این دو مدل :
Only the registered members can see the link

لطفا راهنمایی کنید.ممنون از شما:love:

arash79
03-09-09, 00:18
خرج اضافي نكن . . . يه EP31-DS3L بگير . يا يك EP43-UD3L + يك مودم USB-DELL

farzad1362
03-09-09, 01:48
من همچنان متظرم راهنمایی کنید.با سپاس از همه

evrin1941
03-09-09, 03:07
با سلام
دوست عزیز هر دو مادربورد دارای چیپ شمالی intel p43 هستند اما در چیپ جنوبی متفاوت
ICH10R = GA-EP43-DS3R
ICH10 =GA-EP43-DS3
فرق چندانی ندارن و یه کم GA-EP43-DS3R واسه اور بهتره :great:اما در کل هردو چیپ اصلیشون p43 هست که اصل اینه.:yes:
حالا چرا فقط گیگا ؟؟؟؟ چون مادربورد قبلیت گیگاست و راضی هستی:love: ؟؟؟؟
اما یه پیشنهاد واسه مادربورد خوب هزینه کن که به قول گیگا قلب سیستمه. یه چیز خوب بگیر.
پیشنهاد من
P45 NEO-F MSI (Only the registered members can see the link) با قیمت 97 هزار تومان

P5Q SE ASUS با قیمت 117 هزای تومان

اگر بالای 150 میتونی هزینه کنی بگو تا یه مدل توپ واست بزارم

N@VID
03-09-09, 06:08
سلام :

مقایسه دو مادربرد :

GIGABYTE - EP43-UD3L

M.B Asus P5QL SE

-------------------------------------------------------------------------------------
اول این رو بگم که مدل EP31 دیگه تولید نمیشه و جاش EP 41 اومد با قیمت 80 تا 82 هزار تومان
دوم اینکه EP43 نیز در بازار قیمت از 106 تا 110 دارد
------------------------------------------------------------------------------------------------------
در متن مقایسه مادربرد گیگا با نام اختصاری G و مادربرد اسوس با نام اختصاری A مشخص شد
------------------------------------------------------------------------------------------------------
هر دو مادربرد از تمامی CPU های موجود پشتیبانی می کنند و قابلیت ساپورت CPU با تکنولوژی 45 نانومتر را دارند . هر دو از FSB 1600 پشتیبانی می کنند البته در حالت اورکلاک !
هر دو از یک مدل چیپ بهره می برند . چیپ شمالی : Intel® P43 Express Chipset
چیپ جنوبی : Intel® ICH10
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مین G قابلیت ساپورت رم تا 16 گیگابایت را داراست و مین A قابلیت ساپورت رم تا 8 گیگابایت داراست
مین G قابلیت ساپورت باس تا 1200 مگاهرتز را داراست . مین A قابلیت ساپورت باس تا 1066 مگاهرتز را داراست .
مین G دارای 4 اسلت رم و مین A دارای 2 اسلت رم می باشد
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
کارت صدای مین G دارای 8 کانال و مین A دارای 6 کانال صوتی می باشد
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هر دو دارای کارت شبکه نیز می باشند
مین G دارای 6 کاناکتور برای هارد ساتا با پشتیبانی از ساتا 2 و سرعت 3 گیگا بایت برای تبادل اطلاعات است
مین A دارای 4 کاناکتور برای هارد ساتا با پشتیبانی از ساتا 2 و سرعت 3 گیگا بایت برای تبادل اطلاعات است
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هر دو مین بدلیل استفاده از چیپ جنوب قدرتمند ICH10 دارای 12 پورت USB می باشند که در مین G از این 12 پورت 8 پورت در روی پنل مین و 4 پورت دیگر بر روی خود مین با واسته نصب می شود و در مین A از این 12 پورت 6 پورت در روی پنل مین و 6 پورت دیگر بر روی خود مین با واسته نصب می شود
مین G دارای 2 اسلت PCI و مین A دارای 3 اسلت PCI می باشد
مین G با قابلیت صرفه جویی در انرژی + دو بایوس + چیپ نگهبان ولتاژ + فناوری جدید در ساخت قطعات مین +
هیت سینک مناسب و در آخر تکنولوژی ساخت برد مادربرد یا بقولی Ultra Durable 3 Classic

در آخر این دو مین از نظر بنده درست است که در بعضی قسمت های یکسان هستند ، ولی کاستی مین
گیگابایت نسبت به مین اسوس فقط و فقط کمبود یک اسلت PCI می باشد ولی این مدل مین اسوس در خیلی
قسمت ها در برابر این مدل مین گیگابایت ، حرفی برای گفتن ندارد !

راستی من این رو بگم که یک وقت شر نشه ! این تنها یک مقایسه بین دو مدل مادربرد بود و این رو به هیچ وجه ثابت نمی کنه که کدام برند برتر است .

ولی من نظر این هست که شما نمی خواهی زیاد برای مین هزینه کنید ، مدل GIGABYTE - EP41-UD3L رو تهیه کنید که همانجور که گفتم در حدود 80 تا 82 هزار تومان می باشد .

North Bridge: Intel® G41 Express Chipset
South Bridge: Intel® ICH7
Supports 45nm Intel® Core™ 2 multi-core processors with FSB 1333 MHz
Support for DDR2 800/667 MHz-supporting up to 8 GB
8-channel High Definition Audio
3x PCI slots

در کل مین خوبی است در این رنج قیمت !

AMD>INTEL
03-09-09, 09:31
FOXCONN P45AS

b.g
03-09-09, 17:25
سلام دارم یه سیستم amd می بندم راهنمایی می خواستم.
cpu amd phenom 2.6 over 3.0
ram ddr2 4gig 1066
vga elite group gf 9600gt 2gb
mainboard asus nvidia8300 chip
می خواستم ببینم ( می دونم vga الیت ddr2 هست) vga چطوره چون به نسبت قیمتش حجم 2 برابر داره و gt هم هست.( xfx یه مدل 1.5 داره gso هست.) یعنی فرق ddr2 va ddr3 توی کارت گرافیک ها چیه ؟ چون با این پول باید 1 گیگ ddr3 بگیرم.
برای مادر برد هم دیدم با چیپست 8300 انویدیا asus چهار مدل داره (از برند asus خوشم میاد چون بهترینه هم برا گرافیک هم برا mb .) می خواستم ببینم کدوم مدل بهتره اگه میشه قیمت 4 مدلش رو هم بگید. چون تو سایتش compare که زدم فرقی ندیدم.
mb:
m3n78 pro
m3n78-eh
m3n-h
m4n78 pro

اگه قطعه هم پیشنهاد دارید mb : 80 ta 100 toman
vga : 100 ta 130
بگید. فقط اسم کامل و علت برتری نسبت به چیزایی که نوشتم بگید.(قیمت هم یادتون نره.)

farzad1362
03-09-09, 17:49
سلام دارم یه سیستم amd می بندم راهنمایی می خواستم.
cpu amd phenom 2.6 over 3.0
ram ddr2 4gig 1066
vga elite group gf 9600gt 2gb
mainboard asus nvidia8300 chip
می خواستم ببینم ( می دونم vga الیت ddr2 هست) vga چطوره چون به نسبت قیمتش حجم 2 برابر داره و gt هم هست.( xfx یه مدل 1.5 داره gso هست.) یعنی فرق ddr2 va ddr3 توی کارت گرافیک ها چیه ؟ چون با این پول باید 1 گیگ ddr3 بگیرم.
برای مادر برد هم دیدم با چیپست 8300 انویدیا asus چهار مدل داره (از برند asus خوشم میاد چون بهترینه هم برا گرافیک هم برا mb .) می خواستم ببینم کدوم مدل بهتره اگه میشه قیمت 4 مدلش رو هم بگید. چون تو سایتش compare که زدم فرقی ندیدم.
mb:
m3n78 pro
m3n78-eh
m3n-h
m4n78 pro

اگه قطعه هم پیشنهاد دارید mb : 80 ta 100 toman
vga : 100 ta 130
بگید. فقط اسم کامل و علت برتری نسبت به چیزایی که نوشتم بگید.(قیمت هم یادتون نره.)
دوست عزیز شما باید یک موضوع جدید برای خود باز میکردین نه اینکه در موضوع من موضوع بزنید.
لطفا دقت کنید.ممنون

farzad1362
03-09-09, 17:51
کسی نگفت اسلات نارنجی رنگ در مادربوردهایی که گفتم برای چی هستن.

farzad1362
03-09-09, 18:00
راستی من این رو بگم که یک وقت شر نشه ! این تنها یک مقایسه بین دو مدل مادربرد بود و این رو به هیچ وجه ثابت نمی کنه که کدام برند برتر است .

ولی من نظر این هست که شما نمی خواهی زیاد برای مین هزینه کنید ، مدل GIGABYTE - EP41-UD3L رو تهیه کنید که همانجور که گفتم در حدود 80 تا 82 هزار تومان می باشد .

North Bridge: Intel® G41 Express Chipset
South Bridge: Intel® ICH7
Supports 45nm Intel® Core™ 2 multi-core processors with FSB 1333 MHz
Support for DDR2 800/667 MHz-supporting up to 8 GB
8-channel High Definition Audio
3x PCI slots

در کل مین خوبی است در این رنج قیمت ![/QUOTE]

من مین های ایسوس رو دیدم.این مدل ایسوس که گفتن رو هم دیدم.Ep41 رو هم دیدم.......
ایسوس که اصلا نمیخوام مگه اینکه مجبور بشم......
ٍEp41 یه مشکل داره از نظر من و اون اینکه فرکانس رمش محدود هست و تنها مشکلش همینه وگر نه همین رو میخریدم.
حالا قیمت مادرهایی که همون اول گفتم رو بگین و در مورد اسلات نارنجی رنگ اینها توضیح بدین.
ممنون که وقت گذاشتین.مرسی:give_rose:

N@VID
04-09-09, 00:04
سلام :

منظور شما اگر همین اسلت نارنجی رنگ باشه !؟

(The PCI Express x16 slot conform to PCI Express 2.0 standard)
(The PCI Express x4 slot conform to PCI Express 1.0/1.1 standard)

متن انگلیسی کاملا واضح است !

اسلت آبی رنگ و اسلت نانجی هر دو برای کارت گرافیک هستند با این فرق که اسلت آبی رنگ برای
کارت هایی طراحی شده که با سرعت 16X کار می کنند و قابلیت ساپورت پی سی آی اکسپرس نسخه 2
را دارند و اسلت نارنجی رنگ برای گرافیک هایی که با سرعت 4X کار می کنند و قابلیت ساپورت پی سی آی اکسپرس نسخه 1 رو دارند ...

مدلهایی که شما معرفی کردید مناسبند ولی بدلیل داشتن دو اسلت گرافیک کمی گرونتر هستند ...
در حالی که شما می تونید مین GIGABYTE - EP43-UD3L رو با همان مشخصات سخت افزاری با قیمت مناسبتر تهیه کنید

N@VID
04-09-09, 00:06
سلام :

اسلت آبی رنگ و اسلت نانجی هر دو برای کارت گرافیک هستند با این فرق که اسلت آبی رنگ برای
کارت هایی طراحی شده که با سرعت 16X کار می کنند و قابلیت ساپورت پی سی آی اکسپرس نسخه 2
را دارند و اسلت نارنجی رنگ برای گرافیک هایی که با سرعت 4X کار می کنند و قابلیت ساپورت پی سی آی اکسپرس نسخه 1 رو دارند ...

مدلهایی که شما معرفی کردید مناسبند ولی بدلیل داشتن دو اسلت گرافیک کمی گرونتر هستند ...
در حالی که شما می تونید مین GIGABYTE - EP43-UD3L رو با همان مشخصات سخت افزاری با قیمت مناسبتر تهیه کنید

farzad1362
04-09-09, 02:26
[QUOTE=N@VID;159634]سلام :

Only the registered members can see the link[/QUOT

خیلی ممنون.اینجا یه سوال برام پیش میاد.نوع کارت گرافیکی که به اسلات نارنجی میخوره الان منسوخ شده هست؟یا نه مثل نوع اسلات ابی رنگ جدید و در بازار موجود هست؟
در ضمن مدلی که گفتین 2 تا pci داره.من به 3 تا احتیاج دارم.
قیمت این مدل ها رو دارین؟همون p43
و برای اوور خوب هستن؟
ممنون که وقت گذاشتین.مرسی

N@VID
04-09-09, 06:11
سلام :

یک مین برای شما پیدا کردم هلو !

FOXCONN - P43A-S

Intel® Core™2 Quad, Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® Dual-Core, Pentium® Dual-Core processors, Socket T (LGA775)
Supports Intel® next generation 45nm Multi-Core processors
1600(oc**)1333/1066/800 MHz (FSB)
Dual channel DDR2 1066(oc**)/800/667 x 4 DIMMs, Max. 16GB
1* ATA133, 2*1394a, 6* SATA II, 1* eSATA
7.1 channel HDA, Realtek® ALC888GR
Gigabit LAN, Realtek® RTL8110SC
12 USB 2.0 ports
Chipset: Intel® P43 + ICH10
PCIe 2x16 Gen2.0 with ATI CrossFireX™ support

حدود 100 هزار تومان هست !
توجه داشته باشید که این مین قابلیت کروس فایر دارد ، یعنی دو کارت گرافیک ATI رو همزمان پوشش می دهد ...
و البته نه مثل EP43 گیگا که یک اسلت 4 ایکس بود و یک اسلت 16 ایکس ، در این مین هر دو اسلت 16 ایکس هست ! :1. (21):

arash79
15-09-09, 13:12
يه چيز جالب درمورد مادربورد EP 41UD3L . . . من سرچ كردم ديدم اصلا چيپي به اسم P41 اينتل توليد نكرده!!!

soroush_es
15-09-09, 14:47
يه چيز جالب درمورد مادربورد EP 41UD3L . . . من سرچ كردم ديدم اصلا چيپي به اسم P41 اينتل توليد نكرده!!!

این چیپ در واقع همان G41 اینتل هست
Intel® G41 + ICH7 Chipset

AMD>INTEL
15-09-09, 14:52
درسته به دلیل اینکه خیلی ها دنبال چیپستهای INTERGRATED نمیرند از این حربه تبلیغاتی برای فروش استفاده کردند .

arash79
15-09-09, 15:06
درسته به دلیل اینکه خیلی ها دنبال چیپستهای INTERGRATED نمیرند از این حربه تبلیغاتی برای فروش استفاده کردند .

پس در حقيقت اينطور كه من از فرمايشات دوستان استنباط كردم ، گرافيك توكارو داره ولي خروجي براش نزاشتن كه قابل استفاده باشه! درسته؟

خب حالا با اين وجود كارايي اين چيپ نسبت به يك چيپ P31 كمتر نميشه؟ چون من شنيده بودم كه بردهايي كه VGA آنبورد دارند اگر از كارت گرافيك جداگانه روي برد هم استفاده بشه كارايي كمتري دارند نسبت به چيپهايي كه VGA آنبورد ندارند.

behrouz8
15-09-09, 16:01
just asus
من از گیگا خوشم نمیاد . چون الکی می خواد بگه خنک تره !!! برای مثال تمام مادربورد هاش تو بایوس دمای لایه بیرونی سی پی یو را نشون میده نه هسته.

OrjanceRayane
26-11-09, 16:25
سلام به همه دوستان.
من میخوام یک سیستم ببندم و در انتخاب مادربورد مردد هستم.
من فقط مارک گیگابایت رو میخوام و در این بین یک مشکل خاص دارم.
من به 3 تا pci نیاز دارم برای دی وی بی.کارت کپچر و مودم
و تعداد مادربوردهایی که 3 یا 4 pci داشته باشن و مناسب باشن زیاد نیست.

سری p45 رو به خاطر قیمتش نمیتونم خریداری کنم و به یک سری پائین تر اومدم یعنی p43

دو مدل زیر رو انتخاب کردم :

EP43-DS3R و EP43-DS3
میخوام ببینم نظر شما در مورد این 2 مدل چی هست و کدوم بهتر هستش؟
در ضمن یه اسلات دارن این دو مدل که با رنگ نارنجی مشخص شدن ولی سایت گیگابایت حرفی از کراس فایر نزده.

میخوام ببینم این اسلات برای چی هست؟ و قیمت این دو مدل رو ذکر کنید لطفا...
و آیا قابلیت اورکلاک رو دارن این مدل ها؟؟و به قیمتشون می ارزن؟
لینک یکی از این دو مدل :

لطفا راهنمایی کنید.ممنون از شما:love:
Asus P5Q monaseb:lol:

OrjanceRayane
26-11-09, 16:47

مادر برد fatality :yes::lol:

JEskandari
26-11-09, 17:52
مادر برد fatality :yes::lol:
نمیگم مادربرد بدیه ، خیلی هم خوب خودم هم دو سال پیش یکیش را داشتم که فروختمش.
ولی ABit AN9 X32 Fatal1Tty یک مشکلات کوچیک داره.
اول که AM2 ساپورت هستش نه AM2+ ساپورت.
دوم چیپش 570 NVIDIA هستش که یک مقدار قدیمی.
سوم فقط یک شکاف توسعه PCI داره.
چهارم یک کارت گرافیکی بگذاری نصف پورتهای SATA پریدند
پنجم یک ذره هم داغ میکنه
ششم شرکت ABit با بازار مادربرد خدا حافظی کرده لذا دیگه برای این مادربرد پشتیبانیی صورت نمیگیره

psat
28-12-09, 18:22
سلام به همه ی دوستان عزیز.
راستش میخواستم یه مادربورد و cpu ا amd بگیریم.
میخوام جفتش حدود 200 تا نهایتا 250 باشه.
اول از همه شما کدوم برند رو پیشنهاد میدید که بهتر با amd مچ بشه.من نظر خودم asus هست.
خودم intel کار کردم تاحالا، P5Q و Q6600 دارم خودم.میشه چیزی توی همین مایه های با اون قیمت amd خرید؟
ممنون میشم یه راهنمایی کلی کنید.
با تشکر.

R EZ A
28-12-09, 18:44
اول از همه شما کدوم برند رو پیشنهاد میدید که بهتر با amd مچ بشه.من نظر خودم asus هست.
خودم intel کار کردم تاحالا، P5Q و Q6600 دارم خودم.میشه چیزی توی همین مایه های با اون قیمت amd خرید؟
با تشکر.
DDR2میخای یا DDR3

psat
28-12-09, 18:48
DDR2میخای یا DDR3

DDR2 عزیز.
اونقدر نمیخوام خفن باشه.بیشتر به 200 تومن نزدیک باشه بهتره.
خودم Asus M4N78 SE رو دیدم.

R EZ A
28-12-09, 18:57
نظرت در مورد این چیه؟ 110000

psat
28-12-09, 19:12
نظرت در مورد این چیه؟ 110000

خوبه ولی راستش برای خودم نمیخوام.بیشتر نظرم روی asus هست.
این main هم حدودا شبیه به اون مدلی هست که گفتم.ولی یکمی گرون هست،چون ازونطرف cpu هم میخوام بگیرم.
میخواستم cpu هم حدودا قوی باشه.اگر بشه quad باشه.
روی cpu نظری ندارید؟ممنون میشم قیمت هم بگید.
با تشکر.

R EZ A
28-12-09, 19:26
CPUرو هم 620 بگیر که چهار هسته ایه ولی 2مگ بیشتر کش نداره قیمتش هم 115هست
اون مین هم اگه گرونه این یکی رو ببین که ارزونتره قیمتشم74Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)

psat
28-12-09, 19:48
CPUرو هم 620 بگیر که چهار هسته ایه ولی 2مگ بیشتر کش نداره قیمتش هم 115هست
اون مین هم اگه گرونه این یکی رو ببین که ارزونتره قیمتشم74

(Only the registered members can see the link)

این main هم خوبه ولی باز نظرم روی asus هست.
میشه لطف کنی مدل دقیق cpu رو بگی.
سایت amd خیلی درهمه.

R EZ A
28-12-09, 20:01
حالا چه اصراریه رو asus اون فقط داره پول اسمشو میخوره, به هر حال خود دانی
اینم لینک CPU

تو CPUها 630 هم هست که قیمتش 125

nima_hl
28-12-09, 21:32
با تشکر.

سلام

همونطور که دوست گرامی R EZ A گفتند پردازنده athlin ii x4 620 قدرت پردازشی تقریبا معادل q6600 را دارا میباشد

قیمت این پردازنده حدود ۱۰۰ هزار تومان هستش و شما با بودجه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان میتونید انتخاب راحتی بر روی مادربرد داشته باشید

به شخصه خرید مادربرد ایسوس رو به دلیل قیمت بالاتر نسبت به همرده خودش از برندهای دیگر توصیه نمیکنم ولی شما از حدود ۸۰ تومان به بالا میتونید مادربرد ایسوس برای این پردازنده تهیه کنید

شما میتونید با انتخاب مادربرد ارزانتر( با گارانتی خوب ) و پردازنده قویتر با این بودجه سیستم قدرتمندتری تهیه کنید :give_rose:

psat
29-12-09, 00:40
سلام

همونطور که دوست گرامی R EZ A گفتند پردازنده athlin ii x4 620 قدرت پردازشی تقریبا معادل q6600 را دارا میباشد

قیمت این پردازنده حدود ۱۰۰ هزار تومان هستش و شما با بودجه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان میتونید انتخاب راحتی بر روی مادربرد داشته باشید

به شخصه خرید مادربرد ایسوس رو به دلیل قیمت بالاتر نسبت به همرده خودش از برندهای دیگر توصیه نمیکنم ولی شما از حدود ۸۰ تومان به بالا میتونید مادربرد ایسوس برای این پردازنده تهیه کنید

شما میتونید با انتخاب مادربرد ارزانتر( با گارانتی خوب ) و پردازنده قویتر با این بودجه سیستم قدرتمندتری تهیه کنید :give_rose:

مرسی دوست عزیز و گلم.همینطور باز هم تشکر از رضای عزیز.
والا من توی cpu ها گشتم و چند مدل دیدم،کلاک و کش و ... رو هم چک کردم.
ولی در کل نمیدونم فرق اصلی بین سری athlonها و phenomها چیه.اگر یه توضیح کوچیک بدید که کدوم بهترند ممنون میشم.
ولی بحث اصلی که مین باشه والا نظرمون بیشتر روی asus هست و یا نهایتا giga.
حالا باز شما استادید،میخواستم نظر شما رو هم بدونم.چون یکم نسبت به برندهای دیگه تجربه کم هست.
همینطور خودم با giga یکم مشکل داشتم.ولی ممنون میشم اگر برند و یا مدل خواصی مد نظرتون هست بفرمایید.
کلا میخوام دیگه از 220 بالا نزنه مادربورد و cpu.
با تشکر فراوان.

nima_hl
29-12-09, 01:05
مرسی دوست عزیز و گلم.همینطور باز هم تشکر از رضای عزیز.
والا من توی cpu ها گشتم و چند مدل دیدم،کلاک و کش و ... رو هم چک کردم.
ولی در کل نمیدونم فرق اصلی بین سری athlonها و phenomها چیه.اگر یه توضیح کوچیک بدید که کدوم بهترند ممنون میشم.
ولی بحث اصلی که مین باشه والا نظرمون بیشتر روی asus هست و یا نهایتا giga.
حالا باز شما استادید،میخواستم نظر شما رو هم بدونم.چون یکم نسبت به برندهای دیگه تجربه کم هست.
همینطور خودم با giga یکم مشکل داشتم.ولی ممنون میشم اگر برند و یا مدل خواصی مد نظرتون هست بفرمایید.
کلا میخوام دیگه از 220 بالا نزنه مادربورد و cpu.
با تشکر فراوان.

سری phenom ii دارای 6 مگ کش l3 هستش که در athlon ii موجود نیست

تفاوت کارکردش رو اگر بخواهیم میانگین بگیریم یک چیزی حدود 10 ٪ سری فنوم قویتر عمل میکنند ( در کلاک برابر )

البته این تفاوت در برنامه‌های مختلف متفاوته برای مثال در رندر 3d فنوم خیلی بهتر عمل میکنه

در مورد مین هم بنظرم باید یک دلیلی وجود داشته باشه تا هزینه کنید مثلا اگر بخواهید آورکلاک سنگین انجام بدین یا اینکه پردازنده رو آنلاک کنید ارزش داره این مین رو بگیرید

قیمتش حدود 110 تومنه و مین خوبیه

اینجا هم یک نمونه از کارهائی که میشه با این مین انجام داد رو میتونی ببینی

البته این مین ddr3 میخوره و اگر رم ddr2 موجود برای استفاده از این مین باید عوض کنی

psat
29-12-09, 01:45
سری phenom ii دارای 6 مگ کش l3 هستش که در athlon ii موجود نیست

تفاوت کارکردش رو اگر بخواهیم میانگین بگیریم یک چیزی حدود 10 ٪ سری فنوم قویتر عمل میکنند ( در کلاک برابر )

البته این تفاوت در برنامه‌های مختلف متفاوته برای مثال در رندر 3d فنوم خیلی بهتر عمل میکنه

در مورد مین هم بنظرم باید یک دلیلی وجود داشته باشه تا هزینه کنید مثلا اگر بخواهید آورکلاک سنگین انجام بدین یا اینکه پردازنده رو آنلاک کنید ارزش داره این مین رو بگیرید

قیمتش حدود 110 تومنه و مین خوبیه

اینجا هم یک نمونه از کارهائی که میشه با این مین انجام داد رو میتونی ببینی

البته این مین ddr3 میخوره و اگر رم ddr2 موجود برای استفاده از این مین باید عوض کنی

پس بنظر شما گیگا برند خوبی هست برای amd.
راستش این main خیلی خوبه ولی مشکلی که هست همونطور که گفتید ddr3 بودنش هست.
یه main توی همین رنج 100 تومن به پایین میخوام و اینکه ddr2 باشه.
کار اونقدر خاصی نمیخواد با سیستمش انجام بده.توی فاز اور هم نیست.
در کل mainی که خوب ساپورت کنه amd رو،همینطور گارانتی خوبی داشته باشه.از نظر پورت هم کامل باشه حدودا.

psat
29-12-09, 02:26
نیما جان شرمنده نصف شب اینهمه مزاحمت شدم.
آقا نظرت رو راجع به این دوتا main میخواستم بدونم.
کلا به نظرت اینها چطورن؟اگر بخوام بگیرم چه گارانتی معتبر هست؟و هر توضیحی که خودت لازم میدونی عزیز.
بعد اگر تفاوت خاصی هم بینشون هست ممنون میشم بگی.

GA-MA770-DS3 (Only the registered members can see the link)

GA-MA770-DS3P (Only the registered members can see the link)

باز هم تشکر :give_rose:

nima_hl
29-12-09, 02:26
پس بنظر شما گیگا برند خوبی هست برای amd.
راستش این main خیلی خوبه ولی مشکلی که هست همونطور که گفتید ddr3 بودنش هست.
یه main توی همین رنج 100 تومن به پایین میخوام و اینکه ddr2 باشه.
کار اونقدر خاصی نمیخواد با سیستمش انجام بده.توی فاز اور هم نیست.
در کل mainی که خوب ساپورت کنه amd رو،همینطور گارانتی خوبی داشته باشه.از نظر پورت هم کامل باشه حدودا.

والا مین asus و msi هم توبازار هست قیمتهای ۸۰-۹۰ تومن هم گیر میاد که ddr2 ساپورت کنن ولی چون دلیلی برای خریدشون نداشتم هیچ موقع تست نکردم و آماری ازشون ندارم

این گیگابایت و مینای ازراک رو تست کردم مثلا معادل چیپستی همین گیگا با ساپورت ddr2 از برند ازراک میشه این

این قیمتش حدود 65 تومنه و تعداد زیادی هم ازش بستم و مشکلی هم نداشته

با این امکانات اگر بخوام مین asus بگیرم باید حدود ۲ برابر هزینه کنم

اگر با امکانات کمتر هم راضی بشم باز مین ایسوس زیر ۸۰ تومن فکر نکنم برای این سوکت گیر بیارم

یه دلیل بیارید که چرا نباید این مین ازراک رو بخرم و یا پیشنهاد بدم تا برم سروقت ایسوس ، مشخصات تولیدات و قیمتهای اونو کامل دربیارم :give_rose:

nima_hl
29-12-09, 02:55
کلا به نظرت اینها چطورن؟اگر بخوام بگیرم چه گارانتی معتبر هست؟و هر توضیحی که خودت لازم میدونی عزیز.

به نظر میاد تفاوت آنچنانی با هم ندارند

گارانتی آواژنگ گارانتی خوبیه

برای کارهای معمولی مینای بدی نباید باشند :great: ولی تو آورکلاک نباید تعریفی داشته باشند ( به خاطر تغذیه ۴ پین cpu )

اگر قیمت گرفتی یه آمار هم به من بده لطفا ، فردا احتمالا میرم بازار سعی میکنم قیمتهای سری گیگا و asus رو بگیرم

reza76622201
29-12-09, 06:59

با اجازه آقا نيما به نظ{ بنده همين دو بوردي که معرفي کردين از هر نظر خوبن و در خريدشون شک نکنيد. برند گيگا بايت واقعا از هر نظر خوبه(همچنين Asus و FoxConn). مادربورد MSI هم خرابي زياد داره. گارانتي گيگا هم از همه بهتره و ساپورت اينترنتيش و ارزش هزينه بيشتر رو داره.
سواي کيفيت همين که پشتيبانتون آواژنگه خودش خيلي ارزشه.
سوالي بود در خدمتم.

psat
29-12-09, 12:01
باز هم ممنون دوستان عزیز.
خوب نیما جان همیشه همین بوده و هست مخصوصا در ایران که وقتی چیزی اسمش سر زبون ها افتاد بیشتر انتخاب ها
به سمت اون میره.
من هم مشکلم با گیگا چندتا main p4ی بود که سوختند و کلا اون سری ها مشکل داشت.
ازون به بعد هم asus که کار کردم ( البته اینتل ) تا الان مشکلی نداشتم ولی در کل یکمی چشمم ترسیده.
خوب main هم قطعه ی کاملا حساسی هست و راحت تر از چیزای دیگه به مشکل میخوره اونم با این نوسانات برق تو کشور ما.
این وسط شاید برندهای خوبی هم باشن که اسمشون کمتر میاد ولی کیفیت خوبی دارن.اما چون تجربه ای نسبت بشون نبوده
واسه ی همین کمتر آدم رو راضی میکنند.من نه تجربه ای توی asrock داشتم و نه میدونم گارانتیش به چه صورت هست ولی
فکر کنم گارانتی گیگا قوی تر باشه.چون برای کسی هم میخوام بگیریم یکمی حساسترم.
راستی توی cpu ها هم که نگاه کردم توی athlonها 620 و 630 به نظرم خوب اومد.فقط میخواستم بدونم کشش که 2 مگ هست
تاثیر زیادی روی پرفورمنسش نداره؟یعنی کارایی رو خیلی پایین نمیاره؟در کل برای بازی و کارای گرافیکی.
توی phenomها هم نظرم روی 810 هست ولی نمیدونم قیمتش چه حدود هست.

reza76622201
29-12-09, 12:08
این وسط شاید برندهای خوبی هم باشن که اسمشون کمتر میاد ولی کیفیت خوبی دارن.اما چون تجربه ای نسبت بشون نبوده
واسه ی همین کمتر آدم رو راضی میکنند.من نه تجربه ای توی asrock داشتم و نه میدونم گارانتیش به چه صورت هست ولی
راستی توی cpu ها هم که نگاه کردم توی athlonها 620 و 630 به نظرم خوب اومد.فقط میخواستم بدونم کشش که 2 مگ هست
تاثیر زیادی روی پرفورمنسش نداره؟یعنی کارایی رو خیلی پایین نمیاره؟در کل برای بازی و کارای گرافیکی.

سلام. اب فرمايشتون موافقم. اما يه نگاهي هم با سايتهاي جهاني معتبر اگر انداخته بشه مادروبردهاي مطرح خودشونو نشون دادن.
توي ليست رايان سبا و چند تا سايت ديگه رفتم اسمي از Phemon 810 نبود!!! مدل دقيقش چيه عزيز و دليل انتخابتون چيه؟

psat
29-12-09, 12:12
سلام. اب فرمايشتون موافقم. اما يه نگاهي هم با سايتهاي جهاني معتبر اگر انداخته بشه مادروبردهاي مطرح خودشونو نشون دادن.
توي ليست رايان سبا و چند تا سايت ديگه رفتم اسمي از Phemon 810 نبود!!! مدل دقيقش چيه عزيز و دليل انتخابتون چيه؟

ممنون.
phenom II x4 810
این هم لینک مشخصاتش توی سایت amd:
کلاکش خوب هست،کشش خوبه،45نانو هست،بعد quad هست و اینکه سری phenom II هست دیگه.

nima_hl
29-12-09, 12:32
باز هم ممنون دوستان عزیز.
خوب نیما جان همیشه همین بوده و هست مخصوصا در ایران که وقتی چیزی اسمش سر زبون ها افتاد بیشتر انتخاب ها
به سمت اون میره.
من هم مشکلم با گیگا چندتا main p4ی بود که سوختند و کلا اون سری ها مشکل داشت.
ازون به بعد هم asus که کار کردم ( البته اینتل ) تا الان مشکلی نداشتم ولی در کل یکمی چشمم ترسیده.
خوب main هم قطعه ی کاملا حساسی هست و راحت تر از چیزای دیگه به مشکل میخوره اونم با این نوسانات برق تو کشور ما.

630 رو که توصیه نمیکنم چون تنها تفاوتش با 620 در کلاک هستش . اونم با یه تنظیم کوچیک در بایوس ( بدون افزایش ولتاژ و هیچ نوع فشار به سیستم ) به دست میاد

810 فکر نکنم تو بازار باشه و اگر هم باشه به دلیل قیمت نزدیک به سری 9xx وبا توجه به کش 4 مگی l3 بنظرم ارزش خرید نداره

در مورد گارانتی ازراک که صحبت شد این دوستمون عادت داره یه حرفی قل بده

در حال حاضر شاب یکی از بهترین شرکتها از نظر گارانتی هستش و توی این چند ساله نشون داده در این ضمینه اگر از آواژنگ بهتر عمل نکرده باشه بدتر هم نبوده :cool:

در حقیقت من ازراک رو نه بخاطر برند خودش بلکه بخاطر گارانتی ، به عنوان مادر برد بیس خودم انتخاب کردم

اگر این شرکت به جای ازراک برند دیگه‌ای مثل asus ، msi و ..... رو میاورد با تجربه‌ای که ازشون داشتم احتمالش زیاد بود که از اون برندها استفاده کنم

farshad9
29-12-09, 12:37
سلام
بنده به دلیل آرشیو کردن در حال حاضر 4 عدد هارد 1 ترابایت و 1 رایتر که همگی از نوع ساتا میباشند استفاده میکنم و باز هم مجبور به اضافه کردن هارد هستم مادر بورد فعلی من 6 عدد ساتا رو پشتیبانی میکنه و احتمالا در آینده نزدیک با کمبود ساتا بر روی مادر بورد مواجه میشم بنا به دلایلی هم ترجیح میدم از هارد اکسترنال استفاده نکنم
میخواستم از دوستان که راهنمایی کنند آیا برای سیستمهای دسکتاپ مادر بوردهایی وجود داره که 8 و یا بیشتر ساتا داشته باشه ؟
آخرین سری از چیپست های آینتل و AMD حداکثر چند کنترلر ساتا رو پشتیبانی میکنن؟

psat
29-12-09, 12:40
630 رو که توصیه نمیکنم چون تنها تفاوتش با 620 در کلاک هستش . اونم با یه تنظیم کوچیک در بایوس ( بدون افزایش ولتاژ و هیچ نوع فشار به سیستم ) به دست میاد

810 فکر نکنم تو بازار باشه و اگر هم باشه به دلیل قیمت نزدیک به سری 9xx وبا توجه به کش 4 مگی l3 بنظرم ارزش خرید نداره

در مورد گارانتی ازراک که صحبت شد این دوستمون عادت داره یه حرفی قل بده

در حال حاضر شاب یکی از بهترین شرکتها از نظر گارانتی هستش و توی این چند ساله نشون داده در این ضمینه اگر از آواژنگ بهتر عمل نکرده باشه بدتر هم نبوده :cool:

در حقیقت من ازراک رو نه بخاطر برند خودش بلکه بخاطر گارانتی ، به عنوان مادر برد بیس خودم انتخاب کردم

اگر این شرکت به جای ازراک برند دیگه‌ای مثل asus ، msi و ..... رو میاورد با تجربه‌ای که ازشون داشتم احتمالش زیاد بود که از اون برندها استفاده کنم

نمیا جان کیفیت ساخت asrock چطور هست؟
موردهایی داشتی که به مشکلای خاصی بخورن؟چون من میخوام به کسی پیشنهاد بدم برام اینقدر مهم هست.
میگم که ، اصلا توی نخ اور نیست ولی یه مینی میخواد که با cpu و بقیه ی قطعه هاش روون باشه.
بعد شما cpu چی پیشنهاد میدی ؟میخوام نظر شما رو هم بدونم.دیگه نهایت توی 120 تا 130 تومن.
درضمن مدل main ی هست که توی Asrock ازین بهتر باشه؟مثلا تا حدود 80 تومن؟

AMD>INTEL
29-12-09, 13:09
فاکسکان و MSI هم خوب هستند . از نظر گارانتی دریا و ماتریکس قویتر از شاب هستند .

nima_hl
29-12-09, 13:09
نمیا جان کیفیت ساخت asrock چطور هست؟
موردهایی داشتی که به مشکلای خاصی بخورن؟چون من میخوام به کسی پیشنهاد بدم برام اینقدر مهم هست.
میگم که ، اصلا توی نخ اور نیست ولی یه مینی میخواد که با cpu و بقیه ی قطعه هاش روون باشه.
بعد شما cpu چی پیشنهاد میدی ؟میخوام نظر شما رو هم بدونم.دیگه نهایت توی 120 تا 130 تومن.
درضمن مدل main ی هست که توی Asrock ازین بهتر باشه؟مثلا تا حدود 80 تومن؟

تا بحال با این برد مشکلی نداشتم

یه پیشنهاد بهتون میدم

شما تشریف ببرید به آدرسی که بهتون تو پرایوت میدم این برد رو بگیرید ، ببرید خوب از همه نظر تستش کنید اگر کوچکترین مشکلی داشت ببرید پس بدین و وجهتون رو دریافت کنید ( و تو فروم هم اعلام کنید :lol: )

برای cpu هم 620 رو بگیرید حدود 100 تومن هستش اگر بخواهید بالاتر برید روی قیمت 150 به بالا میتونید پردازنده بهتر بگیرید که از بودجه شما بیشتر میشه

مین گرونتر هستش ولی گرافیک آنبرد میشه که با توجه به اینکه شما ظاهرا گرافیک دارید هزینه بیهوده‌ای هستش

MicroSystem
29-12-09, 13:26
چرا توصيه نميشه مولتيش 14 هست قابليت اورش خيلي بيشتر ميشه

nima_hl
29-12-09, 13:37
چرا توصيه نميشه مولتيش 14 هست قابليت اورش خيلي بيشتر ميشه

دوست عزیز

متاسفانه یک محدودیت دما برای آورکلاک کلیه پردازنده‌های amd وجود داره

شما در دمای معمولی ( بالای 30 درجه ) در هیچ شرایطی هیچکدام از این دو پردازنده رو نمیتونید بیشتر از 4.2 گیگاهرتز آور کنید

حالا مولتی هر مقدار هم که باشه در نتیجه تاثیری نخواهد داشت :give_rose:

AMD>INTEL
29-12-09, 14:52
با نیما جان موافقم . ولی برای اورکلاک عادی فرکانس 4 گیگاهرتز کافی هست .

MicroSystem
29-12-09, 20:02
دوست عزیز

متاسفانه یک محدودیت دما برای آورکلاک کلیه پردازنده‌های amd وجود داره

شما در دمای معمولی ( بالای 30 درجه ) در هیچ شرایطی هیچکدام از این دو پردازنده رو نمیتونید بیشتر از 4.2 گیگاهرتز آور کنید

حالا مولتی هر مقدار هم که باشه در نتیجه تاثیری نخواهد داشت :give_rose:
چرا تاثير نداره
با فن استوك كدوم بيشتر اور ميشه با فرض اينكه نخوايم دماي هسته از 70 بيشتر بشه مسلما 630

بالاي 4.2 كه با فن استوك نميشه اور كرد فوقش 3.5 واسه 620 و 3.8 واسه 630.

nima_hl
29-12-09, 20:33
چرا تاثير نداره
با فن استوك كدوم بيشتر اور ميشه با فرض اينكه نخوايم دماي هسته از 70 بيشتر بشه مسلما 630

بالاي 4.2 كه با فن استوك نميشه اور كرد فوقش 3.5 واسه 620 و 3.8 واسه 630.

این تفاوت وجود نداره

اگر630 رو با فن استوک تا 3.8 بتونید آور کنید 620 رو هم دقیقا تا همون فرکانس میتونید آور کنید :give_rose:

psat
29-12-09, 22:41
نیما جان من منتظر اون پیامت هستما عزیز.

psat
29-12-09, 23:52
آقا ما بعد از اینکه شرمنده ی آقا نیما شدیم دیگه تصمیم نهایی رو با این رفیقمون گرفتیم.
cpu رو که قرار شد 620 و یا 630 بگیریم که به توصیه ی نیما جان احتمالا همون 620 باشه.
main هم بعد از نتیجه گیری نظرمون رفت روی گیگا.
فقط بین ddr3 و ddr2 موندیم.خوب غیر از رم فرقی ندارند دیگه ولی رم هم که قیمت کرده بود این دوستمون انگار زیاد فرق قیمت
بین ddr2 و ddr3 نبوده.دوستان فرق قیمتش چقدره؟
اگر ddr3 رو پیشنهاد میدید فقط دو سه مدل گیگا هست که نظرمون روی اوناست.
اول از همه GA-MA770T-UD3P (Only the registered members can see the link) که آقا نیما پیشنهاد دادن،قیمتشم 113 بود پرسیدم.
بعد این دو مدل GA-MA770T-UD3 (Only the registered members can see the link) و GA-770TA-UD3 (Only the registered members can see the link) هست که نمیدونم بین این 3تا کدوم بهتر هست و چقدر فرق قیمت دارن.
ممنون میشم دوستان توی این نتیجه گیری آخر هم کمک کنند.
باز هم تشکر فراوان از همه ی بچه های گل.

nima_hl
30-12-09, 00:18
آقا ما بعد از اینکه شرمنده ی آقا نیما شدیم دیگه تصمیم نهایی رو با این رفیقمون گرفتیم.
cpu رو که قرار شد 620 و یا 630 بگیریم که به توصیه ی نیما جان احتمالا همون 620 باشه.
فقط بین ddr3 و ddr2 موندیم.خوب غیر از رم فرقی ندارند دیگه ولی رم هم که قیمت کرده بود این دوستمون انگار زیاد فرق قیمت
اول از همه GA-MA770T-UD3P (Only the registered members can see the link) که آقا نیما پیشنهاد دادن،قیمتشم 113 بود پرسیدم.
بعد این دو مدل GA-MA770T-UD3 (Only the registered members can see the link) و GA-770TA-UD3 (Only the registered members can see the link) هست که نمیدونم بین این 3تا کدوم بهتر هست و چقدر فرق قیمت دارن.

سلام

GA-MA770T-UD3 رو که بیخیال شو چون هیچ نقطه قوتی توش نمیبینم مگر اینکه قیمتش حدود ۸۰ باشه

GA-770TA-UD3 هم آخرین قیمتی که ازش داشتم اگر اشتباه نکنم حدود ۲۰۰ بود ( البته در حد حرف بود و ظاهرا هنوز تو بازار نیومده )

بنظرم همون GA-MA770T-UD3P انتخاب خوبیه :give_rose:

reza76622201
30-12-09, 07:24

تفاوت DDR2 و DDR3 در حجم 2 گيگ دوال در برندي مثل Corsair حدود 10000تومانه. در ساير برندها هم اگر توي بازار کم نشده باشه تقريبا همينقدر بيشتر تفاوت نيست. در مورد مادربورد هم با نظر آقا نيما موافقم. :11():

AMD>INTEL
30-12-09, 09:27
شما تا چه حد میخواهین اورکلاک کنید ؟

mnr2064
30-12-09, 10:56
نظرتون در مورد این مدل چیه
ASUS M4A 78 E
قیمت 125-130
در حد قیمت و دیگر قطعات هم رنج فکر کنم بهترین گزینه باشه

reza76622201
30-12-09, 11:21
انتخاب خوبيه.

nima_hl
30-12-09, 12:00
نظرتون در مورد این مدل چیه
ASUS M4A 78 E
قیمت 125-130
در حد قیمت و دیگر قطعات هم رنج فکر کنم بهترین گزینه باشه

130 هزار تومان برای مین ddr2 ساپورت که 64 مگ ساید پورت و فیش تغذیه ۴ پین پردازنده داره بنظر بنده یکی از بدترین انتخابها میتونه باشه

میشه دلیل شما رو برای انتخاب این مین به عنوان بهترین گزینه بدونم ؟

mnr2064
30-12-09, 20:57
130 هزار تومان برای مین ddr2 ساپورت که 64 مگ ساید پورت و فیش تغذیه ۴ پین پردازنده داره بنظر بنده یکی از بدترین انتخابها میتونه باشه

میشه دلیل شما رو برای انتخاب این مین به عنوان بهترین گزینه بدونم ؟
از نظر قیمت
شما نظر تون چیه
فرق تغذیه 4 پین با 8 پین چیه؟؟
الکی میزارن؟؟
64 مگ ساید پورت برا چیه؟؟؟

rezaaghili
31-12-09, 02:35
دوست عزیز همین
ma770tud3p بگیر خودم دارم خیلی هم راضی هستم
بعدا میتونی مادربوردتو هم عوض کنی
فقط حتما پایه ddr3 انتخابش کن

maryammohsen1
24-02-10, 13:29
سلام
براي خريد يك سيستم براي كارهاي گرافيكي فتوشاپ-كرل-اينديزاين تا سقف 600000 تومان با مانيتور راهنمايي مي خواستم

nima_hl
24-02-10, 23:39
سلام
براي خريد يك سيستم براي كارهاي گرافيكي فتوشاپ-كرل-اينديزاين تا سقف 600000 تومان با مانيتور راهنمايي مي خواستم

سلام و خوش اومدید :give_rose:

بهتر بود برای خودتون یه تاپیک جدید ایجاد میکردید

سیستم مورد نظر شما با احتساب مانیتور این مبلغ باشه ؟

reza76622201
25-02-10, 07:29
سلام

سلام دوست عزيز. مبلغتون کمه. توي کارهايب فتوشاپ رزولوشن بالا و به تبع اون مانيتور فاکتور مهميه. اما با اين مبلغ نميشه مانيتور خيلي مناسبي تهيه کرد. پيشنهاد بنده:
M.B : GA G41ES2L قيمت 70000 تومان.
CPU Intel DualCore E5300 Box قيمت 68000 تومان.
RAM 2*2GB Super Talent DDR2/Bus 800Mhz قيمت 78000 تومان.
H.D.D Western Digital 500GB-Black قيمت 70000 تومان(اگه توي بازار نبود Samsung Spinpoint F3 بگيريد).
Case + Power 430Watt Green قيمت متوسط 70000 تومان.
Monitor LCD LG Flatron 2053S قيمت 175000 تومان.
DVD Writer Liteon 24X قيمت 27000 تومان.
K.B + Mouse Glaser A4Tech قيمت متوسط 23000 تومان.
مجموعا 581000 تومان.
سيستم خوبيه و قطعات از برندهاي با کيفيتي روش هست.
اگر مي خواين مانيتور رو به LG Flatron W2261VP تغيير بديد حدود 45000 تومان ديگه هزينه کنيد مساله رزولوشن مانيتور هم حل ميشه و شما مي تونيد توي رزولوشن Full HD کار کنيد که در کار شما خيلي موثره.
سوالي بود در خدمتم.

maryammohsen1
27-02-10, 12:43
از راهنماييتون ممنون.

Mostafa E
07-03-10, 21:49
با سلام خدمت دوستان.
میخو استم نظرتون رو راجع به M61 گیگا بگید که چجور مادربردیه؟خوبه تو این رنج قیمت یا مدل بهتری رو پیشنهاد میکنید؟من یه مادربرد در حد 60.000تومن میخوام.با تشکر
راستی M61 قیمت کردم 61.000تومن

Mostafa E
07-03-10, 21:50
با سلام خدمت دوستان.
میخو استم نظرتون رو راجع به M61 گیگا بگید که چجور مادربردیه؟خوبه تو این رنج قیمت یا مدل بهتری رو پیشنهاد میکنید؟قطعا از 740 الایت بهتره دیگه نه؟من یه مادربرد در حد 60.000تومن میخوام.با تشکر

nima_hl
07-03-10, 22:38
با سلام خدمت دوستان.
میخو استم نظرتون رو راجع به M61 گیگا بگید که چجور مادربردیه؟خوبه تو این رنج قیمت یا مدل بهتری رو پیشنهاد میکنید؟قطعا از 740 الایت بهتره دیگه نه؟من یه مادربرد در حد 60.000تومن میخوام.با تشکر

سلام

اون مادربردی که تو بازار هستش اینه

مادربرد خوبی نیست ، چبپست قدیمیه و به زور am3 ساپورت شده ، ۳ فاز تغذیه ، pci-e 1 ، سوکت ۴ پین داره

پیشنهاد نمیکنم این مین رو بخرید :give_rose:

Mostafa E
08-03-10, 14:44
سلام

اون مادربردی که تو بازار هستش اینه

مادربرد خوبی نیست ، چبپست قدیمیه و به زور am3 ساپورت شده ، ۳ فاز تغذیه ، pci-e 1 ، سوکت ۴ پین داره

پیشنهاد نمیکنم این مین رو بخرید :give_rose:

پس شماچه مینی رو دور و ور 60 70 هزار تومن پیشنهاد میکند؟گراف آنبرد هم داشته باشه.Asus چطوره؟از گیگا بهتر هست یه مدل 65000تومنیشو دیدم.اصلا اینتل ببندم بهتر نیست؟

nima_hl
08-03-10, 15:15
پس شماچه مینی رو دور و ور 60 70 هزار تومن پیشنهاد میکند؟گراف آنبرد هم داشته باشه.Asus چطوره؟از گیگا بهتر هست یه مدل 65000تومنیشو دیدم.اصلا اینتل ببندم بهتر نیست؟

اگر آنبرد میخوای این برد برد بدی نیست

به جز سوکت 4 پین بقیه مشکلات برد قبلیو نداره

قیمتش حدود 67 تومنه و کارت گرافیک خوبی داره :give_rose:

Mostafa E
08-03-10, 16:51
شاید این برند رو گیر نیارم اگه گیر نیوردم به نظرتون Asusخوبه؟میدونم چینه.ولی از ام61 که بهتر هست

MicroSystem
08-03-10, 17:03
شاید این برند رو گیر نیارم اگه گیر نیوردم به نظرتون Asusخوبه؟میدونم چینه.ولی از ام61 که بهتر هست
گير ميا نگران نباس
ايسوز اگه باشه با همين مشخصات قيمتش 20-30 تومن بالاتره

Ardalan
09-03-10, 22:00
با سلام
پیرو این تاپیک :

نظرم بر این شد که مادربرد رو عوض کنم
لطفا یک مادربرد در رنج 80-70 معرفی کنید و حتما حتما حتما 4 گیگ رم رو ساپورت کنه و توی ویندوز نشون بده ( Memory remapping داشته باشه تو بایوس )
حداقل رم رو تا 8 گیگ ساپورت کنه اگر 16 باشه چه بهتر
چون تنها دلیل تعویض مادربرد همینه
بعدش هم قابلیت اورکلاک خوبی داشته به طوری که بشه با E5200 و رم Geil حداقل تا 4.00 اور کرد
ممنون

nima_hl
09-03-10, 22:37
با سلام
پیرو این تاپیک :

لطفا یک مادربرد در رنج 80-70 معرفی کنید و حتما حتما حتما 4 گیگ رم رو ساپورت کنه و توی ویندوز نشون بده ( Memory remapping داشته باشه تو بایوس )
بعدش هم قابلیت اورکلاک خوبی داشته به طوری که بشه با E5200 و رم Geil حداقل تا 4.00 اور کرد
ممنون

سلام

اردلان جان مادربردی که بتونه پردازنده e5200 تا 4 گیگاهرتز آور کنه یه مین معمولی 70-80 تومنی نمیتونه باشه

در ضمن شما برای آورکلاک تا این حد برای استفاده 7/24 یه خنک کننده حداقل 60-70 تومنی هم نیاز خواهید داشت

بنده 90٪ اطمینان دارم که مشکل شما از مادربرد نیست ولی اگر میخواهید مادربرد رو عوض کنید تو این حدود قیمت این مادربرد در بازار هست که مادربرد خوبی هم نیست

esyoo
09-03-10, 22:42
با سلام
پیرو این تاپیک :

ممنون

اردلان دوست عزیز می خوای روی 775 بمونی؟

رم زیاد بیشتر به درد کار های گرافیکی میخوره
شاید مشکل از باس رم ها باشه یعنی باید ولتاژ بیشتری بدی! چون من با مادربرد ایسوس و با رم 1066 همچین مشکلی داشتم

اگر قصد خرید 1366 داری بهتر هنوز صبر کنی

Jagvar
09-03-10, 23:24
البته ud3l به نظر من بهتر هست
بایس این مینی که نیما جان معرفی کردن رو ندیدم، اما یه مین p43 گیگا که تست می کردم اصلا بایس جالبی نداشت و ولتاژ رو کیلویی اضافه می کرد!
ولی به نظر من سیستموتون رو بفرشین و یه سیتم 1156 بگیرید این بیشتر پیشنهاد میشه

Ardalan
10-03-10, 00:20
سلام

اردلان جان مادربردی که بتونه پردازنده e5200 تا 4 گیگاهرتز آور کنه یه مین معمولی 70-80 تومنی نمیتونه باشه

در ضمن شما برای آورکلاک تا این حد برای استفاده 7/24 یه خنک کننده حداقل 60-70 تومنی هم نیاز خواهید داشت

بنده 90٪ اطمینان دارم که مشکل شما از مادربرد نیست ولی اگر میخواهید مادربرد رو عوض کنید تو این حدود قیمت این مادربرد در بازار هست که مادربرد خوبی هم نیست

فعلا چاره ای جز عوض کردن مین ندارم
P5QL با قیمت 85 چطوره ؟

اردلان دوست عزیز می خوای روی 775 بمونی؟

رم زیاد بیشتر به درد کار های گرافیکی میخوره
شاید مشکل از باس رم ها باشه یعنی باید ولتاژ بیشتری بدی! چون من با مادربرد ایسوس و با رم 1066 همچین مشکلی داشتم

اگر قصد خرید 1366 داری بهتر هنوز صبر کنی

البته ud3l به نظر من بهتر هست
بایس این مینی که نیما جان معرفی کردن رو ندیدم، اما یه مین p43 گیگا که تست می کردم اصلا بایس جالبی نداشت و ولتاژ رو کیلویی اضافه می کرد!
ولی به نظر من سیستموتون رو بفرشین و یه سیتم 1156 بگیرید این بیشتر پیشنهاد میشه

اره این سیستم هنوز سر پا هست و راضیم ازش
خیلی زوده که بخام ارتقا بدم

nima_hl
10-03-10, 00:36
فعلا چاره ای جز عوض کردن مین ندارم
P5QL با قیمت 85 چطوره ؟

مین بدی نیست ولی سری sl اگر اشتباه نکنم بالای 90 تومنه و معمولیش بالای 100 تومن :1. (28):

کلا با هزینه کردن برای 775 اصلا موافق نیستم

اگر یه مین میخوای که فعلا 2-3 سال باهاش کار کنی یدونه از این jetway های ارزون (46-47 تومن ) بگیر چون چیپست nvidia بهترین چیپ برای دیتکت کردن رمه

Ardalan
10-03-10, 00:50
مین بدی نیست ولی سری sl اگر اشتباه نکنم بالای 90 تومنه و معمولیش بالای 100 تومن :1. (28):

کلا با هزینه کردن برای 775 اصلا موافق نیستم

اگر یه مین میخوای که فعلا 2-3 سال باهاش کار کنی یدونه از این jetway های ارزون (46-47 تومن ) بگیر چون چیپست nvidia بهترین چیپ برای دیتکت کردن رمه

M.B ASUS P5QL-EPU حدود 92 تومنه
M.B Asus P5QL- SE حدود 80 تومن

اگر از این ارزونها بگیرم از کجا معلوم دوباره مثل این با رم ها مشلی نداشته باشه ؟

نیما جان به نظرت اگر مشکل از مادربرد نیست از چی میتونه باشه ؟

nima_hl
10-03-10, 01:18
M.B ASUS P5QL-EPU حدود 92 تومنه
M.B Asus P5QL- SE حدود 80 تومن

اگر از این ارزونها بگیرم از کجا معلوم دوباره مثل این با رم ها مشلی نداشته باشه ؟

نیما جان به نظرت اگر مشکل از مادربرد نیست از چی میتونه باشه ؟

شاید تنظیمات ( مموری مپ ) و یا ورژن بایوس مادربرد

Ardalan
11-03-10, 14:29
سلام
من واقعا بین این دو مدل گیر کردم

Asrock P43Twins1600

و

P5QL SE

nima_hl
11-03-10, 16:09
سلام
من واقعا بین این دو مدل گیر کردم

Asrock P43Twins1600

و

P5QL SE

اگر ازراک گارانتی خوبی داره بنظرم با توجه به امکاناتش خرید بهتری باشه

البته ممکنه esata یا ddr3 به کارتون نیاد ولی بودنش بهتر از نبودنشونه :wink:

Ardalan
11-03-10, 18:25

گارانتیش سازگار ارقام باید باشه
چطوره ؟ تایید میکنید ؟

esyoo
11-03-10, 19:21

اردلان دوست عزیز
به نظر من بهتر از مادربرد هایی که هم ddr2 و هم ddr3 ساپورت میکنند استفاده نکنید.
من به شخصه مشکل داشتم با هاش
:great::give_rose:

nima_hl
11-03-10, 21:01
گارانتیش سازگار ارقام باید باشه
چطوره ؟ تایید میکنید ؟

اردلان جان

لازمه اینکه یه میرد رو تائید کنم اینه که حداقل یه تست ۲۴ ساعته occtpt روش زده باشم و با پردازنده‌ و گرافیک کارتهای‌های مختلف در شرایط گوناگون تست کرده باشم

متاسفانه هیچ کدوم از این تستها رو انجام ندادم :oops:

از روی مشخصات مادربرد به نظرم اومد که ازراک امکانات بهتری داره

اگر امکانات برات مهمه ازراک حرفهای نسبتا خوبی برای گفتن داره :wink:

سازگار ارقام شرکت بدی نیست و میشه رو گارانتیش حساب کرد ولی نمیدونم گارانتی ایسوس با کدوم شرکته

در هر صورت انتخاب بین این دو مدل برام کار سختیه چون با هیچ کدومشون تا بحال کار نکردم :give_rose:

Ardalan
11-03-10, 21:19
اردلان جان

لازمه اینکه یه میرد رو تائید کنم اینه که حداقل یه تست ۲۴ ساعته occtpt روش زده باشم و با پردازنده‌ و گرافیک کارتهای‌های مختلف در شرایط گوناگون تست کرده باشم

متاسفانه هیچ کدوم از این تستها رو انجام ندادم :oops:

از روی مشخصات مادربرد به نظرم اومد که ازراک امکانات بهتری داره

اگر امکانات برات مهمه ازراک حرفهای نسبتا خوبی برای گفتن داره :wink:

سازگار ارقام شرکت بدی نیست و میشه رو گارانتیش حساب کرد ولی نمیدونم گارانتی ایسوس با کدوم شرکته

در هر صورت انتخاب بین این دو مدل برام کار سختیه چون با هیچ کدومشون تا بحال کار نکردم :give_rose:

درسته
خودم ازراک تو دلمه ولی توی لیست مموری هایی که ساپروت میکنه او رم Geil که من دارم رو نداره
ولی ایسوسه داره
الان یکم بیشتر به صمن ایسوس متمایل شدم ولی هنوز تصمیم نگرفتم و دارم تحقیق میکنم

ممنون از شما:11():

Ardalan
11-03-10, 21:47
راستی یک مورد دیگه که ازراک داره Instant Boot هستش
الان داشتم تو یوت*یوب نگاه میکردم واقعا معرکه هستش
توی 4 ثانیه ویندوز بالا میاد
خیلی وسوسه کنندست :lol:

goldberg2000
11-03-10, 23:12
شک نکن و با خیال راحت ازراک رو بگیر

من هم یه مینم باسه خودم گرفتم همه چیش شبیه همینه ولی بایوستاره هم رم3 ساپورته هم 2
هیچ مشکلی هم نداشتم خوراک اور کلاک هم هست

من مین ازراک زیاد کار کردم
با همین گارانتی
تا حالا هم مشکلی باهاش نداشتم

kakihot
12-03-10, 02:05
در مورد این مدل از ازراک میتونی با چشم بسته خرید کنی
تنها مادربوردی هست که با رم DDR3 اصلا بازی در نمیاره

Ardalan
12-03-10, 12:40
در مورد این مدل از ازراک میتونی با چشم بسته خرید کنی
تنها مادربوردی هست که با رم DDR3 اصلا بازی در نمیاره

آخه تو لیست مموری هایی که ساپورت میکنه اسمی از Geil نیورده
[/URL]
[url]Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

goldberg2000
12-03-10, 13:41
دوست عزیز من تو کاتلوگ مینم اسمی از رم ممونکس میاورده ولی روش سوار کردم اینهو هلو داره کار میکنه هیچ مشکلی هم نداشتم:Love-PCN~!:

lover phoenix
13-03-10, 14:37
سلام
biostar مدل ta790gx a3+ چطور مادربردييه؟ از گيگا بهتره؟ عمر خوبي داره؟

goldberg2000
13-03-10, 16:09
بایوستار هم مارک خوبیه البته من تا جایی که از این مارک استفاده داشتم هیچ مشکلی اش نداشتم
بخصوص تو قیمت های بالا تو حدود 100 هزار تومن به نظر بنده خیلی خوبه

alirezafch
26-06-11, 20:11
آقايان لطفاً نظر دهيد :
ASUS M4A88T-V EVO/USB3
و
Gigabyte GA-880GM-USB3
البته اولويت اول Asus
با تشكر

ViViD
26-06-11, 22:25
با سلام

من هم مدل ASUS M4A88T-V EVO/USB3 رو انتخاب میکنم

j@v@d
18-07-11, 21:07
سلام

با حداكثر 150 تومن چه مادربورد آنبردي كه AMD ساپورت باشه بم پيشنهاد ميكنيـد :: (براي استفاده يه كاربر معمولي)

لطفا بدون درنظر گرفتن قابليتهاي يك مادربورد ، تو پيشنهادتون فقط كيفيت (خرابي كمتر و ...) رو لحاظ كنيــد :: بـا تــشـــكـــر

ViViD
18-07-11, 23:09
برد ASUS - M4A785TD-V EVO گزینه خوبی میتونه باشه

SAINT-ROW
30-11-11, 23:22
سلام دوستان من مي خواستم سيستمم ارتقا بدم فقط رم سي پي يو با مادر بورد
رم
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)سي پي يو:
AM3 - Phenom II X6 1090T - 3.2GHzنسبت به اينا مادربورد چي خوبه قيمتشم بالاي 150 نباشه
ممنون

nima_hl
01-12-11, 03:35
سلام دوستان من مي خواستم سيستمم ارتقا بدم فقط رم سي پي يو با مادر بورد
رم
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)

سي پي يو:
AM3 - Phenom II X6 1090T - 3.2GHz

نسبت به اينا مادربورد چي خوبه قيمتشم بالاي 150 نباشه
ممنون

سلام

قیمت این مادربرد حدود 150 تومنه

SAINT-ROW
01-12-11, 11:03
سلام

قیمت این مادربرد حدود 150 تومنه

Only the registered members can see the link Extreme4 (Only the registered members can see the link)
ممنون دوست عزيز ولي يا asus يا giga باشه ترجيحا

nima_hl
01-12-11, 13:05
ممنون دوست عزيز ولي يا asus يا giga باشه ترجيحا

با عرض شرمندگی از برندهای یاد شده مادربردی سراغ ندارم که امکاناتی در حدود این برد داشته باشه

اگر فقط برند براتون مهمه تشریف ببرید بازار از چیپستهای قدیمی سری 7 و 8 با امکانات محدودتر میتونید خرید بفرمائید

SAINT-ROW
01-12-11, 14:17
با عرض شرمندگی از برندهای یاد شده مادربردی سراغ ندارم که امکاناتی در حدود این برد داشته باشه

اگر فقط برند براتون مهمه تشریف ببرید بازار از چیپستهای قدیمی سری 7 و 8 با امکانات محدودتر میتونید خرید بفرمائید
آخه اين مارك خيلي كمياب من هرچي مي گردم پيدا نمي كنم

mehrdad_ab
01-12-11, 15:39
سلام
شما میتونید از شرکت شاب لیست توزیع کننده این مادربرد رو در شهر مورد نظر بپرسین . یا اگه با امکانات کمتر این برد راضی میشن به قیمت حدود 150 تومن خرید بفرمائین . ( قیمت تقریبی نوشتم - چون دقیقش رو ندارم )
Asus m5a87