PDA

مشاهده نسخه کامل : یه سوال درباره ی اینترنت شبکه

omid3d
31-08-09, 17:20
دوستان عزیز من یک مشکلی در شبکه کردن اینترنت PC روی Laptop دارم
اینم بگم که لپ تاپ من مودم نداره و بازم بگم که به راحتی می تونم اونرو با PC شبکه کنم اما مشکل اینجاست که من با اینکه در لپ تاپ در قسمت Gateway اون IP کامپیوتر سرور(یعنی PC) را وارد می کنم ولی باز اینترنت ندارم.
آیا کسی هست که اطلاعات کلی درباره ی شبکه کردن اینترنت از سرورPC روی لپ تاپ به من بده و منو راهنمایی کنه؟
لپ تاپ من Dell inspiron هست.

با تشکر :great:

MR.Fantastic
31-08-09, 17:24
با چی میخواین این کارو بکنین
کابل یا وایرلس یا بلوتوث

omid3d
31-08-09, 20:42
می خوام با کابل وصل بشم.

ravegoat
31-08-09, 22:01
با سلام!

من فکر می کنم که مشکل از رابط شبکه (Network Interface) باشه.
فرض کنید شما یه شبکه محلی دارید. همه ی کلاینت ها هم به شبکه سرور متصل هستند. اگه شما با یه رابط دایل-آپ روی سرور به اینترنت وصل بشید، به طور پیش فرض کلاینت ها نمی تونند به اینترنت وصل شن. مگر این برای اتصال دایل-آپ (Dial-up Connection) این امکان رو تعریف کنید.

برای این تعریف روی سرور:
ابتدا باید کارت شبکه فعال باشه. به بخش Network Connection برید. سپس به قسمت Properties اتصالی برید که می خواهید با اون به اینترنت وصل بشید (می تونه دایل-آپ باشه ، بی سیم باشه یا ...) .
در ویندوز XP باید به زبانه ی Advanced برید و گزینه ی :
Allow othernetwork users to connect through this connection

Only the registered members can see the link

رو فعال کنید. بقیه تنظیمات هم سلیقه ای هستش. در آخر تغییرات را ذخیره کنید و ببینید اینترنت بین سایرن به اشتراک گذاشته شده یا نه؟

در ویندوز Vista هم باید مراحل شبیه این طی بشه ولی در اونجا معمولا" زبانه ی Sharing وجود داره:

Only the registered members can see the link

امیدوارم مشکلتون حل بشه. اگه نشد باید دید دوستان دیگه چه نظری دارن.

موفق باشید
آرمین:11():

omid3d
31-08-09, 22:31
من این کاری که میگویید را انجام دادم قبلا یعنی Allow other network users to connect through this connection را فعال کردم ولی باز جواب نمی دهد.
با این وجود ازتون ممنون به خاطر کمکتون.
به قول خودتون باید منتظر نظرات دیگران ماند.

Agne
01-09-09, 10:01
فکر میکنم این ارزانترین راه باشه، یعنی خرید router که دوتا رو بهم وصل میکنه!
یه مزیت داره: هم وایرلس و هم وایر رو ساپورت میکنه!
هم امنیت بیشتری داره و هم پل ethernet میسازه.

Agne
01-09-09, 10:03
If you have more than one computer, you need to connect a router between your modem and your computers.

برگرفته از سایت مایکروسافت.

اگر بیش از یک کامپیوتر داشته باشی، router لازمه.

ravegoat
01-09-09, 10:51
به اشتراک گذاری اینترنت بین یه دسکتاپ و لپ تاپ از راه LAN امکان پذیره و از نظر بنده نیازی به روتر نیست.

ممکنه مشکل شما از تنظیمات Gateway باشه. از این لینک (Only the registered members can see the link) می تونید کمک بگیرید و تنظیمات رو برای ICS بررسی کنید.

در ویندوز XP می تونید از Set up a home or small office network برای به اشتراک گذاشتن اینترنت استفاده کنید.
برای این کار روی PC به هنگام پیکره بندی از گزینه ی This computer connects directly to the Internet استفاده کنید (اطلاعات بیش تر (Only the registered members can see the link)).
توجه کنید به هنگام انتخاب Internet Connection در مراحل تنظیمات، اون اتصال باید قبلا" به اشتراک گذاشته شده باشه. نحوه ی به اشتراک گذاری همونیه که تو پست قبلی (Only the registered members can see the link) گفتم.

بر روی لپ تاپ نیز گزینه ی دوم را بر گزینید و مراحل رو به تمام کنید. (راهنمای تنظیم (Only the registered members can see the link))

موفق باشید
آرمین:11():

omid3d
01-09-09, 16:27
Thanks very much
آقا واقعا دستتون درد نکنه مشکلم حل شد انشاءالله بتونم جبران کنم.