PDA

مشاهده نسخه کامل : شروع اوركلاك

K1LOU
30-08-09, 16:18
با سلام
من يك سيستم قديمي دارم چند مقاله در مورد اوركلاك خوندم حالا مي خوام اونو اوركلاك كنم سوختن قطعات هم زياد مهم نيست در مقابل يادگيري
فركانس باس رو از 133 به 135 رسوندم به عنوان اولين قدم
ديدم يه تغييراتي در سرعت ايجاد شد البته سرعتي كه cpuz نشون ميده نه سرعت كلي سيتم . در مرحله دوم در مورد فركانس رمها بايد چكار كنم در بايوس بر روي حالت auto هست

من دو رم ddr بر روي سيستم دارم در يك اسلات در cpu فركانس رو ميزنه 200 اما در اسلت رم دوم چرا دو فركانس داره يكي 133 و يكي 166 عكسها رو ببينيد متوجه ميشيد

البته من هنوز هم در مورد فهميدن واژه هاي مشكل دارم
1. فركانس رم
2. فركانس باس
3.i/o bus clock و memory clock چون در محاسبه باس و اينجور چيزها فكر كنم اولي حساب ميشه
دوستان اگر ميتونند منو در مورد اين اصطلاحات با مثالهاي ساده راهنمايي كنند ممنون ميشم يا اصطلاحاتي كه منو در اور كلاك كردن راهنمايي كنند . لطفا لينك نديد چون خيلي جاها خوندم اگر خوتون منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم
عكسهاي سيستم من

AMD>INTEL
31-08-09, 09:57
شما بیشتر از این هم میتونید اور کنید . بردتون چی هست .

K1LOU
31-08-09, 13:29
با سلام
برد من الان كه روي يه سيستم ديگه هستم مدل دقيق رو يادم نيست ولي asus p4k رو داره
دوم اينكه در مورد رمها نگفتين چرا دو تا فركانس داره .
سوم اينكه براي شروع به كار درست عمل كردم يا نه ؟ قدم بعدي من چي بايد باشه ؟
در مورد فركانس رم كه در حالت auto هست بايد چكار كنم
در مورد اصطلاحات هم اگر لطف كنيد راهنمايي بفرماييد ممنون مي شم

AMD>INTEL
31-08-09, 14:12
با برنامه SETFSB شروع کن به بالا بردن FSB
هر جا که به مشکل خوردی باید از بایوس ولتاژ اعمال کنید .
Only the registered members can see the link

K1LOU
31-08-09, 14:38
بهادر جان ممنونم
ولي خودت ميدوني كه انگليسي بلد نيستم
منظورتون در SETUP بالا بردن باس رمها است ؟ خوب فركانس باس پردازنده رو هم بايد همزمان بالا ببرم ؟ بعدش تا چه فركانسي ميتونم بالا ببرم كه باعث سوختن نشه ( خريد سيستم كه يادتون نرفته هنوز پايه ام )
باس رم فكر كنم از 200 شروع ميشه و فكر كنم تا 400 ادامه دار ه و فركانس باس پردازنده هم كه از همون 134 شروع ميشه و فكر كنم تا 160 ادامه داره
با تشكر

AMD>INTEL
31-08-09, 14:44
باید 133 کم کم بالا ببری تا جائی میرسی که سیستم نا پایداره بعد از اون باید ولتاژ رو CPU اعمال کنی

K1LOU
31-08-09, 14:52
شرمنده بهادر جان
خوب از 133 به بالا مي برم OK
به فركانس رمها دست نزنم ؟
خوب بالخره زماني ميرسه كه سي پي يو زياد داغ ميشه و به قول شما نا پايداري پيش مياد منظورتون از بعد از اون باید ولتاژ رو CPU اعمال کنی چيه ؟
يعني بايد چكار كنم ؟
از خنك كننده ديگه استفاده كنم ؟ ديگه بالاتر از اون اين سيستم اور نميشه ؟ و...
از صبر و پاسخگوييتون صميمانه سپاسگزارم
keyvanlou

mohammad1985
31-08-09, 23:57
یعنی میری توی بایوس ! که موقعه روشن کردن سیستم هست و معمولا با زدن کلید Del هست بعد تنظیمات ولتاژ سی پی یو رو پیدا میکنی و مقدار کمی ولتاژ رو بالا میبری بعد به ولتاژ رم هم میرسیم .

K1LOU
01-09-09, 13:39
با سلام و تشكر
تا چه اندازه اي ميتونم ولتاژ سي پي يو رو بالا ببرم ولتاژ در cpu z به مقدار 123 است و حالا در بايوس تا چه اندازه اي بالا ببرم فركانس سي پي يو رو ديشب به 136 رسوندم و فركانس رم رو هم روي 200 گذاشتم
پس بايد فركانس رم رو تغييري ندم فعلا؟
من نمي دونم فن من مي تونه سي پي يو رو خنك كنه يا نه ؟
در مورد 2 فركانس رم كه در يكي از اسلاتها نشون ميده توضيحي ندارين ؟
با تشكر