PDA

مشاهده نسخه کامل : 2 پاور بر روی یک سیستم

evrin1941
25-08-09, 02:43
با سلام
من یک پاور 480 و یک 330 دارم امروز روی کابل 24 پین پاور با ایجاد اتصال کابل سبز و ابی پاور 480 رو روشن کردم و گذاشتمش مخصوص گافیک 260 gtx
و پاور 330 مابقی سیستم و مادربورد
حالا 1 سوال
چه طوری میتونم امپر 12 ولت 1 و امپر 12 ولت 2 رو به گرافیک بدم. چون 12 ولت 1 دارای 17 امپر و 12 ولت 2 دارای 15 امپره برای کارت بسه 32 امپر. میخوام فاز 12 امپر 1 و 2 رو جدا به ورودی ا و 2 وصل کنم. چه طوری ؟؟؟؟ چون شنیدم فاز 12 ولت 1 فقط مخصوص کابل 24 پین مادربورده .؟؟؟؟؟؟

evrin1941
25-08-09, 21:46
کسی نیست یه راهنمایی کنه ؟؟؟

Overclocker
25-08-09, 22:15
بهتره با مهندس عمرانی صحبت کنید .

شماره تماس :
88911378

فقط در زمان اداری با این شماره تماس بگیرید .

Olesius
25-08-09, 23:29
با سلام
من یک پاور 480 و یک 330 دارم امروز روی کابل 24 پین پاور با ایجاد اتصال کابل سبز و ابی پاور 480 رو روشن کردم و گذاشتمش مخصوص گافیک 260 gtx
و پاور 330 مابقی سیستم و مادربورد
حالا 1 سوال
چه طوری میتونم امپر 12 ولت 1 و امپر 12 ولت 2 رو به گرافیک بدم. چون 12 ولت 1 دارای 17 امپر و 12 ولت 2 دارای 15 امپره برای کارت بسه 32 امپر. میخوام فاز 12 امپر 1 و 2 رو جدا به ورودی ا و 2 وصل کنم. چه طوری ؟؟؟؟ چون شنیدم فاز 12 ولت 1 فقط مخصوص کابل 24 پین مادربورده .؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز از ریسک این کار اطلاع دارید؟
می دونید ممکن هست وسواس برای خرید یک پاور 585 و استفاده از 2پاور ضعیف به قیمت آسیب دیدن GTX 260 براتون تموم بشه؟؟؟

پاوری که با اتصال سیمهاش روشن کردید و می خواهید به کارت گرافیک وصل کنید! عملا فانکشن های محافظتیش از کار افتاده و ...

در ضمن شما نمی تونید آمپراژ 2ریل 12v رو جمع کنید و به کارت بدید...!!
6پین مخصوص کارت گرافیک تنها از ریل 12v دوم تغذیه می شه...

AMD>INTEL
26-08-09, 08:47
من هم موافق نیستم همانطور که دوستان گفتند احتمال آسیب به کارت گرافیک شما زیاد است .

evrin1941
26-08-09, 14:46
سلام دوستان
چه فرقی داره برق از یک پاور تامین شه چه از 2 پاور ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مطمعا فرق نداره
کارت گرافیک 2 ورودی 6 پین داره که در این ورودی ها شاخه ی 12 ولت وارد میشه.
وقتی پاوری 2 شاخه ی 12 ولت یکی 17 امپر و دومی 15 امپره حتما میشه و یه کم نیاز به تخصص داره.
من حالا از 2 پاور استفاده میکنم که مشکلی ندارم فقط میخوام 2 ورودی رو از 480 بگیرم و به کارتم بدم.

evrin1941
26-08-09, 16:22
دوست عزیز از ریسک این کار اطلاع دارید؟
می دونید ممکن هست وسواس برای خرید یک پاور 585 و استفاده از 2پاور ضعیف به قیمت آسیب دیدن GTX 260 براتون تموم بشه؟؟؟

پاوری که با اتصال سیمهاش روشن کردید و می خواهید به کارت گرافیک وصل کنید! عملا فانکشن های محافظتیش از کار افتاده و ...

در ضمن شما نمی تونید آمپراژ 2ریل 12v رو جمع کنید و به کارت بدید...!!
6پین مخصوص کارت گرافیک تنها از ریل 12v دوم تغذیه می شه...
دوست عزیز سوخت که سوخت .ارزش داره . اما من حاضرم قسم بخورم که اصلا سوختن در کار نیست .اگر هم کسی کمک نکنه یا نمیدونه یا بنا به شرایطی نمیخواد . اگر قطعات ضربه میخوره که اینطور نیست چون 3 روزه دارم کار میکنم . یکی بگه چه طور از 2 شاخه ی 12 رو از پاور بگیرم و جدا به 1 ورودی گرافیک و یکی دیگه رو از 12 دیگه بهش بدم استفاده کنم واسه گرافیک ؟؟؟؟؟

N@VID
26-08-09, 21:58
سلام :

من هم قبلا این کار رو کرده بودم و برق فن های سیستم رو از یک پاور جدا می رسوندم .
البته کیفیت کار من یکم بالاتر بود ! چون من رله گذاشته بودم و زمانی که کلید جلوی کیس رو می فشردم
هم زمان با روشن شدن سیستم ، پاور مربوط به فن ها هم روشن می شد و فن ها رو راه می انداخت
شما هم بهتره بجای این که از تکه سیمی برای ارتباط و قطع ارتباط استفاده کنید جاش یک رله بگذارید
کافی هست یک رله 12 ولت بخرید و پایه کلید رو به سیم سبز و طوسی وصل کنید .
پایه مغناطیسی رو یکی به سیم زرد و یکی دیگر رو به پایه مشکی در پاور اصلی وصل کنید
براحتی هر وقت سیستم رو روشن می کنید ، اتوماتیک پاور دوم روشن می شود

توجه داشته باشید بنا بر تجربه شخصی استفاده از دو پاور وات متوسط ، برق بیشتری رو در برابر یک پاور وات بالا مصرف می کند

evrin1941
27-08-09, 00:28
سلام :

من هم قبلا این کار رو کرده بودم و برق فن های سیستم رو از یک پاور جدا می رسوندم .
البته کیفیت کار من یکم بالاتر بود ! چون من رله گذاشته بودم و زمانی که کلید جلوی کیس رو می فشردم
هم زمان با روشن شدن سیستم ، پاور مربوط به فن ها هم روشن می شد و فن ها رو راه می انداخت
شما هم بهتره بجای این که از تکه سیمی برای ارتباط و قطع ارتباط استفاده کنید جاش یک رله بگذارید
کافی هست یک رله 12 ولت بخرید و پایه کلید رو به سیم سبز و طوسی وصل کنید .
پایه مغناطیسی رو یکی به سیم زرد و یکی دیگر رو به پایه مشکی در پاور اصلی وصل کنید
براحتی هر وقت سیستم رو روشن می کنید ، اتوماتیک پاور دوم روشن می شود

توجه داشته باشید بنا بر تجربه شخصی استفاده از دو پاور وات متوسط ، برق بیشتری رو در برابر یک پاور وات بالا مصرف می کند
ممنون عزیز. بحث سر این نیست که پاورها چهگونه روشن بشن یا نه. میدونستم چه کار کنم که هر دو با هم و با دکمهی کیس روشن بشن. من میخوام بدونم که چطور از دو شاخی 12 ولت پاور 480 رو بگیرم و جدا به کارتم بدم. من یک پاور 780B گرین خریدم که خراب بود حالا از فافا ACBEL 750 (Only the registered members can see the link) سفارش دادم چه طوری خوبه یا نه ؟؟؟؟؟

N@VID
27-08-09, 03:02
ممنون عزیز. بحث سر این نیست که پاورها چهگونه روشن بشن یا نه. میدونستم چه کار کنم که هر دو با هم و با دکمهی کیس روشن بشن. من میخوام بدونم که چطور از دو شاخی 12 ولت پاور 480 رو بگیرم و جدا به کارتم بدم. من یک پاور 780B گرین خریدم که خراب بود حالا از فافا ACBEL 750 (Only the registered members can see the link) سفارش دادم چه طوری خوبه یا نه ؟؟؟؟؟

سلام :

من متوجه بوده و هستم سئوال شما چی بود ...
ولی از اونجایی که من هیچ وقت راجع به موضوعی که اطلاعاتم کافی نیست ، نظر نمی دم ...
دیدم اگر در موضوعی که شما مطرح کردید روش روشن کردن دو پاور رو با هم بگم بد نیست :1. (1):
راستش من سوال شما رو درست متوجه نشدم ...
ولی کلا تست که من انجام دادم سیم های زرد پاور 12 ولت و سیم های قرمز 5 ولت هست ...
یک سوکت هم هست که توش دوتا مشکی و دوتا زرد هست که اون هم 12 ولته ...
حلا شما یکم بیشتر برای ما زیر دیپلم ها صحبت کن ببینم شاید بتونم کمک کنم !

AMD>INTEL
27-08-09, 09:15
نکته منفی این هست با یکسره کردن پاور پروتکشن های آن از بین میرود . مصرف برق هم از پاور وات بالا هم بیشتر میشود .

evrin1941
27-08-09, 10:02
سلام :

من متوجه بوده و هستم سئوال شما چی بود ...
ولی از اونجایی که من هیچ وقت راجع به موضوعی که اطلاعاتم کافی نیست ، نظر نمی دم ...
دیدم اگر در موضوعی که شما مطرح کردید روش روشن کردن دو پاور رو با هم بگم بد نیست :1. (1):
راستش من سوال شما رو درست متوجه نشدم ...
ولی کلا تست که من انجام دادم سیم های زرد پاور 12 ولت و سیم های قرمز 5 ولت هست ...
یک سوکت هم هست که توش دوتا مشکی و دوتا زرد هست که اون هم 12 ولته ...
حلا شما یکم بیشتر برای ما زیر دیپلم ها صحبت کن ببینم شاید بتونم کمک کنم !
اقا شما استادین و ما کوچیکتیم.
این دو پاوری که من دارم هر دو گرین هستند . هر کدوم از این پاور ها دارای 2 شاخه ی12 ولت جدا از هم هستند.
پاور 480A دارای 1 شاخه ی 12 ولتی 15 امپر و 1 شاخه ی دیگر 12 ولت 15 امپر.همون طور که گفتید سیم های زرد 12 ولت هستند . کاری که من میخوام کنم اصلا کاری به شاخه ی 5 ولت ندارم.
من میخوام دو شاخه ی 12 ولت رو از 480 بگیرم و جدا به دو ورودی کارتم بدم و با پاور 330 مابقی سیستم.
همون طور که میدونید هر ورودی کارت 6 پنه که 3تا کنار هم 12 ولت و 3 تای زیری منفی برای شاخه ی 12 ولته.
حالا هم من جدا دارم از هر دو پاور به شیوه ای که گفتم کار می کنم اما میخوام بدونم که 2 شاخه ی 12 ولت پاور 480 رو جدا به کارت بدم تا چه از نظر وات و چه امپر مورد نیاز کارت تامینش کنم.

evrin1941
27-08-09, 10:11
نکته منفی این هست با یکسره کردن پاور پروتکشن های آن از بین میرود . مصرف برق هم از پاور وات بالا هم بیشتر میشود .
ممنون. چون پاور 330 دارای 70 , 480 دارای 80 درصد. که در حالت لود کامل پاور 330 از برق خونه 428 وات و پاور 480 576 وات مصرف میکنن که میشه 1004 وات نا قابل .
حالا به نظر شما این پاور چه طوره
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
27-08-09, 10:19
پاور خوبی هست . در کنارش CoolerMaster 850W Real Power Pro میباشد .
Only the registered members can see the link
تفاوت ACBEL با کولر مستر کیفیت بهتر کابلها و ... میباشد . چون طراح اولیه برای شرکت ACBEL میباشد که توسط کولر مستر بهینه شده است .

Olesius
27-08-09, 11:25
انتخاب های خیلی بهتری وجود داره...!!
ساده ترین انتخاب 685 یا 785 گرین هست...! با قیمت مناسب کارایی بسیار خوبی دارند...:11():

AMD>INTEL
27-08-09, 12:19
کولر مستر و گرین و ایسی بل و ... هر کدوم میتونه انتخاب خوبی هستند . تقریبا در یک سطح هستند و نمیشه گفت بهترین کدام یا انتخاب بهتر هستند .