PDA

مشاهده نسخه کامل : اطلاع رسانی درباره فلش های تقلبی و نحوه تعمیر آن ها - Fix Fake USB Flash

™Ali
23-08-09, 20:52
با سلام خدمت دوستان :1. (21):

متاسفانه شاهد فلش هایی در بازار هستیم که عبارت 16GB رو یدک می کشند در صورتی که چیپ آن ها بین 100MB تا 1GB بیش تر نیست.

مطلبی که می خوندید ترجمه از این سایت (Only the registered members can see the link)است که واستون کردم تا با این فلش ها و نحوه تعمیر اونا آشنا بشید! :1. (23):

مطلب به زبان ساده و گویا ترجمه میشه تا مشکلی نداشته باشید :)

===========================

در این جا قراره فلش هایی که دارای Controller - کنترلر MXT6208A هستند و مموری های Samsung 725/ K98G08U0M/ WNE197PA (این مدل ها 8GB هستند اما در حقیقت 1GB هستند!) تعمیر بشند.

این فلش ها در ویندوز با عبارات خیالی نظیر 8,16,32 و ... شناخته می شوند در این صورتی که این گونه نیست و برچسب روی آن ها توهمی بیش نیست ! :yes:

بزرگ ترین مشکل این فلش ها این هست که هیج اطلاعاتی بر روی اونا ذخیره نمیشه و ما در اینجا قراره این مشکل رو برطرف کنیم. (جمله از خودم بود!)

فعلا چند تا عکس از این فلش ها داشته باشید. پس اول مدل سفید اونو نگاه می کنیم. به خازن اون در سمت راست پایین، توجه کنید که بد لحیم شده :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

حالا به مدل آبی اون نگاه کنید به قسمت سمت چپ اون نگاه کنید که پوشش فلزیش شکسته شده :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

خب در این یه عکس از Memory مدل سفید گرفته شده (چیپ با چسب قطره ای سر جای خودش محکم شده :1. (27):)

خود بی خیال این حرفا :1. (38):
بریم سر موضوع تعمیر این فلش های تقلبی !

در این قسمت نویسنده بنده خدا از زندگی اظهار نا امیدی کرده و گفته دنبال برنامه ای بودم که تو سایت چینی پیدا کردم که باید برای دانلودش 4 دلار بپردازم و اکانت paypal نداشتم و ....

به هر حال نرم افزار مورد نظر رو از لینک زیر دانلود کنید :
MPTool-2007103-Fix-Usb-key (Only the registered members can see the link)

مرحله اول - خب حالا فلش رو به USB وصل کنید. برنامه رو دانلود کنید و بعد از Unzip کردن اون فایل exe رو اجرا کنید.
حالا آیکون U برنامه رو فشار بدید. (تو شکل زیر مشخصه !)
زدن این آیکون باعث شروع فلش USB و برگشتن اون از حالت Fake به Normal است !

مرحله دوم : بعد از این که عملیات format به پایان رسید فلش رو دربیارید و با ویندوز XP یا هر برنامه ای که دارید اونو مجددا فرمت کنید. (توجه : از گزینه Quick Format استفاده نکنید! بذارید به صورت Simple فرمت بشه:wink:)
حالا می تونید از فلشتون استفاده کنید بدون ترس از دست دادن اطلاعات ! (data corruption)

در این قسمت این یارو نویسنده از خودش تعریف کرده ! ولی جا داره از خودم این جا تعریف کنم ! اگر هر گونه مشکی داشتید همین جا اعلام کنید.

این کار بر روی فلش هایی با چیپ MXT6208A Chip جواب داده در مورد چیپ های دیگه باید دنبال نرم افزار های دیگه باشید :1. (10):

با تشکر :1. (21):

soheilsh
24-08-09, 00:59
اقا نمیشه از دولت چین شکایت کرد؟

™Ali
24-08-09, 01:01
اقا نمیشه از دولت چین شکایت کرد؟

شما یکی تو ایران کلاهبرداری میکنه، میای از دولت ایران شکایت می کنی؟! :1. (26):

soheilsh
24-08-09, 01:27
شما یکی تو ایران کلاهبرداری میکنه، میای از دولت ایران شکایت می کنی؟! :1. (26):
حداقلش اینه که تشکیل پرونده می دن ! نمی دن؟

™Ali
24-08-09, 01:31
حداقلش اینه که تشکیل پرونده می دن ! نمی دن؟

مطمئنا این فلش ها رو تا الان به طور عمده هم به چینی ها و هم به خارجی دادند و تا الان پرونده اش تشکیل شده :yes:

به نظرم شما پیگیر حق خودت باش . دیدی عوامل این کار شناسایی شدند :1. (21):

KIYA2200
07-10-09, 10:03
در مورد چيپ با مشخصات زير از چه نرم افزار استفاده كنم SAMSUNG 904 K9GAG08U0M PCB0 YCA237DBC

r123re
23-10-09, 09:24
سلام
من یه sony و my flash
16 گیگ خریدم که این مشکل پاک شدن بعد از اتصال مجدد رو داره
چی کار کنم

ehsantk
08-12-09, 07:39
سلام به همه
دمتون پر حرارت
من یه فلش تقلبی دارم که 32 G هست اگه با روش شما درست شد حافظه اون چقدر است ؟

germ
08-12-09, 15:40
من دوزاریم نیوفتاد، اگر این فلش ها واقا 8 گیگ هستند پس چرا این شرکت همچین کاری میکنه!! :1. (27):

™Ali
10-12-09, 15:22
در مورد چيپ با مشخصات زير از چه نرم افزار استفاده كنم SAMSUNG 904 K9GAG08U0M PCB0 YCA237DBC

تو گوگل يه سرچ بكن ببين چيزي پيدا ميشه !

سلام
من یه sony و my flash
16 گیگ خریدم که این مشکل پاک شدن بعد از اتصال مجدد رو داره
چی کار کنم
اگر گارانتي داره ببر پسش بده وگرنه بايد چك كني ببيني تقلبي هست يا نيست ! :wink:

سلام به همه
دمتون پر حرارت
من یه فلش تقلبی دارم که 32 G هست اگه با روش شما درست شد حافظه اون چقدر است ؟
مطمئنا 32GB نيست ! شايد چيزي در حدود 100Mb‌تا 1Gb باشه ! حجم واقعي پس از فرمت كردن مشخص ميشه :1. (23):

من دوزاریم نیوفتاد، اگر این فلش ها واقا 8 گیگ هستند پس چرا این شرکت همچین کاری میکنه!! :1. (27):
خير !‌به هيچ وجه 8GB نيستند. يه چيپ با حجم كم دارند كه تو ويندوز به عنوان 8GB شناخته ميشه وگرنه حجم واقعي شايد 500MB هم نباشه :1. (21):

vb_m
10-12-09, 18:00
باتشکر از علی اقا واسه تاپیک
میخواستم از دوستان درخواست کنم اگه کسی از این مدل برنامه ها داره
حتما بذاره همه استفاده کنند

clicksoft1
16-04-10, 13:42
با درورد

من برنامه رو اجرا كردم ولي كلمه u تو اون قسمت نرم افزار وجود نداره.

مدل فلش من : ترنسند 8 گيگ..

تو سايت هاي خارجي كلي گشتم. كلي هم نرم افزار دانلود كردم. ولي هيچ كدوم جواب نمدن

چطور بفهمم مدل چيپ فلش من چيه؟

mohammad1985
16-04-10, 16:13
ترنسند اکثر فلشهاش از چیپ سامسونگ استفاده می کنه .

JEskandari
16-04-10, 17:11
ترنسند اکثر فلشهاش از چیپ سامسونگ استفاده می کنه .
خوب فکر نکنم فلاشی که نیاز به این کارها پیدا کنه transcend حقیقی باشه.
به نظر من تنها راه اینه که ایشون فلاش را باز کنند و چیپ را نگاه کنن ببینن چه مدلی هستش

AMD>INTEL
16-04-10, 21:44
دوستان فلش رو با گارانتي معتبر تهيه كنيد . از اين كابل هاي افزايش طول استفاده كنيد ميزان خرابي فلشتون كمتر ميشه

clicksoft
17-04-10, 12:30
ممنون از راهنمايي دوستان..

از اينكه فلش مموري من اصل نيست شكي ندارم. ولي هنوز برام روشن نيست كه چرا اين نرم افزارها فلش منو ساپورت

نميكنند.

فلش رو باز كردم. مارك خاصي توش نبود.. فقط رو يه قسمت چيپ نوشته بود :

huc2198
0952

قبلا هم ترنسند 32 يكي از دوستامو باز كردم رو چيپش نوشته بود .Spansion

دوستاني كه اطلاعات كافي دارن منت بزارن رو سر ما راهنمايي كنند. تا از اين بلاتكليفي در بيايم.

ممنون از همه

clicksoft
24-04-10, 23:57
اينجا چقدر سوت و كور شده. يه پرنده هم پر نميزنه.

كسي نيست به داد ما برسه.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (29):

محمد61
01-05-10, 13:30
سلام
من يك فلاش ال جي 127 گيگ خريدم وهمين مشكل راداره ،فرمت نمي شه چكار كنم

justice
08-08-10, 00:47
مقاله خوبي بود ممنون :great:

Black-Black
16-10-10, 15:21
سلام

تعمیر فلش مموری های سوخته وتقلبی چینی و رمز دار با هزینه توافقی هم سخت افزاری هم نرم افزاری

Only the registered members can see the link

afshin El
28-10-10, 19:31
سلام
من برنامرو دانلود کردم.موقع اجرا اون آیکون U که گفتید نیومد!باید چی کار کنم؟

accmehdi
11-11-10, 16:31
سلام به دوستان عزیز
هفته پیش رفته بودم تایلند قیمت لوازم الکترونیکی اونجا مثل ایران شاید یه ذره هم گرون تر بود
می خواست سوغاتی چند تا فلش بخرم یه فروشنده رو پیدا کردم که قیمت هاش مثل بقیه بود اما وقتی چونه زدم (چونه زدن رسم خرید از تمام فروشندگان تایلند است) راحت کوتاه اومد چهار تا فلش 8 گیگ به قیمت 11 تومان بعنوان سوغاتی و یه فلش 16گیگی! هم به قیمت 15 هزار تومان برای خودم خریدم(با مارک کینگ استون)- کلی هم ذوق کردم!! اما وقتی خواستم روزی فلش خودم اطلاعات بریزم چشمتون روز بد نبینه فقط حدود 1 گیگ اولی که روی فلش ریخته می شد قابل استفاده بود و بقیه اطلاعات خراب می شد خودم رو کشتم اما نتیجه ای نگرفتم یکی دو روز تو اینترنت سرچ کردم و به نتایج زیر رسیدم خواستم دوستان عزیز هم ببینند وشاید مشکلشون حل بشه
اگه خواستین عکس فلش قلابی رو ببنین یه سری به صفحه فیس بوک من بزنید "accmehdi@yahoo.com" مهدی دهقان پور
خوب حال بریم سراغ راه حل
اول یه سر به سایت Only the registered members can see the link بزنید و نرم افزار CheckUDisk 5.0 رو دانلود کنید این نرم افزار فلش شما رو شناسایی می کنه و دو شماره VID , PID فلش تون رو به همراه مدل چیپ فلش بهتون می ده
بعد به سایت Only the registered members can see the link مراجعه کنید و اون دو شماره PID , VID رو وارد کنید (اگه نمی تونید محتویان سایت رو بخونید نگران نباشید این آدرس را در باکس translate.google.com وارد کنید و ترجمه روسی به انگلیسی یا روسی به فارسی رو فعال کنید تا محتویات سایت براتون فراهم بشه)
سایت لیست فلش های مشابه این شماره ها رو براتون لیست می کنه توسط مدل چیپ و سایر مشخصات مدل فلش خودتون رو پیدا کنید توی آخرین ستون این جدول اسم نرم افزاری که می تونه فلشتون رو درست کنه اومده . اون عبارت را توی گوگل سرچ کنید بعد نرم افزارش رو دانلود کنید . روش کار این نرم افزار ها مشابه توضیح صفحه اول همین سایت است.
بعد از اصلاح فلش (نرمال سازی) فلشتون رو فرمت کنید و بعد حالش رو ببرید (فلش 16 گیگ kingston من فقط 1 گیگ ظرفیت داشت!!! بهر حال جای شکرش باقیه!!)

accmehdi
11-11-10, 16:32
دوستان اگه در مورد تایپیک بالا سوالی داشتید به صفحه فیس بوک من mehdi dehghanpour - مهدی دهقان پور مراجعه کنید

cnmeysam
27-02-11, 12:30
راه حلي واسه فلش سوني وايو 32 گيگ هم دارين؟

javadshahvand
27-02-11, 13:42
راه حلي واسه فلش سوني وايو 32 گيگ هم دارين؟

32g اکثراً قلابی هستند کاریش نمیشه کرد

mohammad1985
28-02-11, 00:56
البته 32 گیگ های ارزان و بی کیفیت ! وگرنه 32 گیگ درست حسابی زیاده البته با قیمت درست حسابی !

fahim1384
22-06-11, 11:40
من یک 32g ترنسند دارم که اطلاعات روش کپی میشه ولی وقتی دربیاری و دوباره رو کامپیوتر وصل میکنیم هیچی توش نیست البته بعد فرمت همون 32g رو نشون داد لطفا بگید چیکار کنم

mohammad1985
23-06-11, 02:45
اونم تقلبیه ! کاریش نمیشه کرد !!!

afshkh
03-07-11, 11:05
بطور کلی همه فلشها رو میشه با پری فرمت کردن درست کرد چه تقلبی چه غیرتقلبی
باید با چیپ جنیوس مشخصات مموری را دربیارین
بعد ابزار مناسبش رو دانلود کنید و باهاش فلش مموری رو فرمت کنید
اگر تقلبی باشه مقدار واقعی اش بازیابی میشه
اگر هم اصل باشه low level format میشه و درست میشه
هم نرم افزارهاش و هم برنامه تشخیص و.... رو
اینجا در موردش اطلاعاتی گذاشته ام:
طریقه شناسائی و تصحیح فلش مموریهای تقلبی Faked Cool Disk (Only the registered members can see the link)