PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكل با dvd writer sony

xxhosseinxx
22-08-09, 16:23
من وقتي سي دي يا دي وي دي را داخل درايو مي گذارم پس از چند لحظه كامپيوتر ريستارت مي شود علت چيست؟؟
دي وي دي رايتر را باز هم كردم يكم گرد و خاكش را گرفتم و چرخدنده هايش را روغنكاري كردم آخه در درايو هم پس از بيرون آمدن با زدن دكمه داخل نمي رفت و بايد هلش مي دادم ولي مشكل هيچكدام حل نشد.من ميگم امكان داره از پاور باشه ؟؟؟من كه موندم

MicroSystem
22-08-09, 17:36
احتمال زياد از پاوره
DVD درايو تو اين لحظه كه ميخواد دور بگيه برق زيادي ميخواد

xxhosseinxx
22-08-09, 21:45
پس راه حل چيه؟يعني بايد اين پاور را دور بندازم؟؟؟:1. (28):

mohammad1985
23-08-09, 02:08
پاورت چیه ؟
اگه تونستی یه دی وی دی رایتر دیگه ببند روی سیستم ببین بازم این مشکل پیش میاد یا نه ؟

AMD>INTEL
23-08-09, 10:09
مدل دستگاه شما چیه ؟ و قطعات و پاور سیستم شما چیه ؟

™Ali
23-08-09, 12:13
احتمال زياد از پاوره
DVD درايو تو اين لحظه كه ميخواد دور بگيه برق زيادي ميخواد
یعنی شما می گید برق اندکی که DVD-RW مصرف می کنه! باعث Restart شدن هست؟! :1. (27):

با این اوصاف پاور ایشون در حدود 5W هست که سیستم Restart میشه !

پاوری که نتونه یک DVD-RW رو راه بندازه صد در صد توانایی روشن کردن یک مادربورد رو هم نداره! :wink:

xxhosseinxx
23-08-09, 12:38
پاور بنده:next 400 w
مدل قديمي است
به طور كل رايانه ام مال عهد عتيق است
من 4 سال است كه با اين سيستم دارم كار مي كنم تا به حال چنين مشكلي پيش نيامده بود
حدس مي زنم از پاور باشد نظر شما چيست؟
آخه در منطقه ما نوسان برق بسيار زياد است برق براي خودش همينجوري ضعيف و قوي ميشود
بازم حدس است نياز به همفكري شما دارم
در ضمن ابتداي كار يعني وقتي كه مي خواهم سيستم را روشن كنم سريع روشن نمي شود 3 الي 4 بار زور مي زند يعني برق سيستم مي رود تاروشن شود الان نمي تونم چجوري تشريح كنم
حالا نظري داريد؟؟:cry:

AMD>INTEL
23-08-09, 12:41
یک پاور 380 وات کولر مستر بگیرید . چون پاوری که دارید زیاد جالب نیست .
Only the registered members can see the link

xxhosseinxx
23-08-09, 22:10
بنده براي اطمينان يك دي وي رايتر سوني را قرض گرفتم و روي سيستم امتحان كردم و دوباره مشاهده كردم كه بعد از قرار دادن ديسك سيستم ري استارت شد.حالا كه معلوم شد از پاوره من دقيقا چه پاوري بگيرم كه كم نياره.:cry:

MicroSystem
23-08-09, 22:45
یعنی شما می گید برق اندکی که DVD-RW مصرف می کنه! باعث Restart شدن هست؟! :1. (27):

با این اوصاف پاور ایشون در حدود 5W هست که سیستم Restart میشه !

پاوری که نتونه یک DVD-RW رو راه بندازه صد در صد توانایی روشن کردن یک مادربورد رو هم نداره! :wink:
خب من اين رو گفتم چون دقيقا همينو موضوع رو امتحان كردم . ممكنه رايتر 5 وات مصرف كنه اما فراموش نكن كه يه موتور الكتريكي داره و اين موتور الكتريكي لحظه اول كه ميخواد دور بگيره آمپر زيادي ميكشه.
دقيقا اين يكي از روشهاي من واسه تست كافي بودن پاور واسه يه سيستم هست( البته همزمان بايد اورتوس و Ati tools هم در حال اجرا باشه تا پردازنده و كارت گرافيك هم جون پاور رو در بيارند)

پاور بنده:next 400 w
مدل قديمي است
من يه تستي رو پاور 500 پاسكال كه به مراتب از پاور شما قويتره انجام دادم 160 وات رو نتونست جواب بده(توان رو اندازه گيري كرديم). مطئن باش پاور شما 150 وات ريل هم نيست.

بنده براي اطمينان يك دي وي رايتر سوني را قرض گرفتم و روي سيستم امتحان كردم و دوباره مشاهده كردم كه بعد از قرار دادن ديسك سيستم ري استارت شد.حالا كه معلوم شد از پاوره من دقيقا چه پاوري بگيرم كه كم نياره.
يه پاور 300 ريل گرين هم كارت رو راه ميندازه( گرافيك و پردازندت نگفتي چيه) ولي اگه قصد ارتقا داري با توجه به گرافيكي كه در آينده ميخواي بخري ميتوني 330 -380-430-485 يا حتي 535 بخري.

™Ali
23-08-09, 23:33
خب من اين رو گفتم چون دقيقا همينو موضوع رو امتحان كردم . ممكنه رايتر 5 وات مصرف كنه اما فراموش نكن كه يه موتور الكتريكي داره و اين موتور الكتريكي لحظه اول كه ميخواد دور بگيره آمپر زيادي ميكشه.

یعنی چند آمپر هست که ODD میکشه که باعت Restart میشه؟! :1. (26):

mohammad1985
24-08-09, 00:42
ببخشید یعنی موتور رایتر مثل موتور کولر سیم پیچ استارت داره؟! که ایقدر آمپر میکشه !خرج اضافه نکن برای این سیستم یه پاور گرین 330 وات بگیر خلاص

xxhosseinxx
24-08-09, 01:28
مشخصات سيستم:

cpu:2.0 ghz intel
ram:512
vga:128 geforce

كار ديگه اي نميشه كرد به غير از خريد آخه الان پول تو دست و بالم نيست!
اينا قابل تعمير نيستند؟؟:11():

AMD>INTEL
24-08-09, 08:27
330 وات گرین یا 390 کولر مستر که کمی از 330 گرین قدرتمندتر هست . بعضی وقتها آستانه تحمل یک پاور به یک رم یا یک درایو ربط دارد . اگر یک یا چند تا از خازنهای پاور شما ایراد پیدا کرده باشند این مشکل طبیعی هست .