PDA

مشاهده نسخه کامل : سوالي در مورد Low Level Format

D J V A H I D
20-08-09, 19:13
خدمت اساتيد بزرگ عارضم كه ...

آيا با Low Level Format كردن هارد ديسك شاهد كارايي بهتر هارد خواهيم بود ؟! و در كل چه مزيتها و چه عيب هايي داره اين كار ؟! چون ديده بودم كه دوستان هايي كه بنچ مارك گذاشته بودن ... فكر ميكنم برادر آرمان بود كه ... با Low Level Format كردن هاردش ... بنچ مارك بسيار خوب و منظمي داشت ...!!! :1. (27)::give_rose:

D J V A H I D
20-08-09, 21:36
بچه ها اگه ميدونيد يك كلام بگيد كه آيا اين كار مفيدي هست يا نه ؟! ميخوام برم تو كارش !!! :1. (23):

™Ali
20-08-09, 21:47
من که اصلا این کار رو پیشنهاد نمی کنم!

چندین بار خودم LLF کردم ولی تاثیری نداشت در بر نامه HD Tune

LLF کردن مثل پر کردن HDD از بایت های صفر هست، در مورد تاثیرش رو در Benchmark چیزی نشنیدم :wink:

مزیت: سدی کوچک در مقابل Data Recovery !

DaaDaa
20-08-09, 22:09
من که اصلا این کار رو پیشنهاد نمی کنم!

چندین بار خودم LLF کردم ولی تاثیری نداشت در بر نامه HD Tune

LLF کردن مثل پر کردن HDD از بایت های صفر هست، در مورد تاثیرش رو در Benchmark چیزی نشنیدم :wink:

مزیت: سدی کوچک در مقابل Data Recovery !
چرا سد کوچک؟ من فکر میکردم با صفر کردن تک تک بیت ها دیگه راهی برای بازیابی دیتا باقی نمیمونه!

Labyrinth
20-08-09, 22:20
ببینید تنها راه ازبین بردن اطلاعات بصورت کامل نابود سازی ترکسبی هست که شک نکنید بی ضرر نیست برای هارد

LLF رو زیاد بهش اعتبار نیست چون هستند نرم افزارهایی که بتونن بازیابی اطلاعات کنند

:give_rose:

™Ali
20-08-09, 22:31
چرا سد کوچک؟ من فکر میکردم با صفر کردن تک تک بیت ها دیگه راهی برای بازیابی دیتا باقی نمیمونه!

به هیج وجه چنین فکری رو نکنید!

با صفر کردن سکتوری های هارد باز هم امکان برگشت اطلاعات از طریق سخت افزار های خاص خودش هست! :1. (26):

اگر با LLF همه اطلاعات می رفت روش هایی مثل Gutmann که 35 بار تمام Cluster Tip Area, Data Streams, File Name رو OverWrite می کنه دیگه کاملا بی معنی بودند!

البته واسه کاربران عادی روش هایی مثل US DoD 7Pass میتونه مناسب باشه :1. (21):

D J V A H I D
20-08-09, 22:45
حالا از اين مسائل بگذريم ... هدف من اينه كه هاردم رو به بهترين روش ممكن بهينه كنم و يه حال اساسي بهش بدم ... 500 گيگ آرشيوم رو زدم رو DVD گذاشتم كنار ... ميخوام فرمت كنم و دوباره بعد به صورت مرتب بچينمشون ... يه ترفند خوب و يه راه حل خوب واسه بهينه كردن هارد سراغ داريد ؟! :1. (23):

™Ali
20-08-09, 22:49
حالا از اين مسائل بگذريم ... هدف من اينه كه هاردم رو به بهترين روش ممكن بهينه كنم و يه حال اساسي بهش بدم ... 500 گيگ آرشيوم رو زدم رو DVD گذاشتم كنار ... ميخوام فرمت كنم و دوباره بعد به صورت مرتب بچينمشون ... يه ترفند خوب و يه راه حل خوب واسه بهينه كردن هارد سراغ داريد ؟! :1. (23):

بهترین کار واسه بهینه بندی هارد اول یک LLF هست تا هارد آماده برای یک پارتیشن بندی صحیح بشه :wink:

اطلاعات رو در پایان باید به صورت صحیح بریزی رو هارد تا نیازی به عمل Defragment نباشه :yes:

D J V A H I D
20-08-09, 22:52
بهترین کار واسه بهینه بندی هارد اول یک LLF هست تا هارد آماده برای یک پارتیشن بندی صحیح بشه :wink:

اطلاعات رو در پایان باید به صورت صحیح بریزی رو هارد تا نیازی به عمل Defragment نباشه :yes:

در اينجا منظور از به صورت صحيح ريختن چيست ؟! :1. (38): يعني جوري بريزيم كه بعد نخواهيم كپي پيستش كنيم جاي ديگه ؟!

™Ali
20-08-09, 23:25
در اينجا منظور از به صورت صحيح ريختن چيست ؟! :1. (38): يعني جوري بريزيم كه بعد نخواهيم كپي پيستش كنيم جاي ديگه ؟!

نحوه ی ریختن صحیح اطلاعات رو واسه دفعه اول می گم. وگرنه واسه چند ماه دیگه که اطلاعات جا به جا شدند شما باید هارد رو Defrag کنید!

برای این که اطلاعات به صورت پشت سر هم روی هارد بیفته شما باید اطلاعاتتون رو به صورت یکدفعه روی هارد بریزید.

دلیلش اینه که اگر شما اطلاعات رو به صورت تیکه تیکه کپی کنید (یعنی مثل یک فیلم رو کپی کردی بعد ده دقیقه بعد فیلم های دیگه رو ) هدی که وظیفه ی Write اطلاعات رو داره هر جایی که روی اون Partition پیدا کنه رو واسه Write استفاده می کنه و اطلاعات به صورت Fragmented روی اون Partition ذخیره میشه !

کلا منظورم اینه که مثلا 30GB اطلاعات رو پشت سر هم روی یک Partition بریز و به هارد امون نده ! :yes:

این روش رو خودم تست کردم و بسیار مفیده! راستی می تونی اطلاعات رو تیکه تیکه هم بریزی ولی در آخر باید اونا رو Defrag کنی که زمان بر هست! :1. (21):

hapalii
21-08-09, 00:01
می دونی low level format کردن 500 'گیگ چقدر طول میکشه من اگر جای شما بودم تا وقتی هارد بد سکتور مشکل های دیگه نداشته باشه این کار نمی کردم به نظر من یک با fdisk را حت تره اگر هارد مشکل خاصی نداشته باشه low level format لازم نداره خیلی طول میکشه 500 گیگ البته من هر وقت این کار کردم وقت نگرفتم دقیق بدونم چقدر شده معمولا هم هارد های 30 یا 40 گیگ قدیمی بوده که واقعا لازم داشتند 500 گیگ شاید نزدیک 10 ساعت طول بکشه هارد 500 گیگ اونقدر عمری نداره که این کار براش لازم شده باشه.

Overclocker
21-08-09, 00:24

چرا میگن برای بار اول که هارد کاملا آک هست نباید با فلان برنامه ها فرمت و پارتیشن بندی بشه ، من شنیدم میگن که با پارتیشن مجیک و ... نباید دفعه اول که هارد نو هست عمل پارتیشن بندی و ... انجام بشه و باید در موقعه نصب ویندوز پارتیشن اصلی رو درست کنی و بقیه هم داخل خود ویندوز !!!

خیلی عجیب هست من که سر در نمیارم !

™Ali
21-08-09, 01:10
این حرفا به نظرم اصلا دلیل علمی نداره !

همون طور که می دونید یک HDD نو رو برای این که پارتیشن بندی بشه باید حتما Zero Fill بشه چون در سکتورهای اون هیچ اطلاعاتی حتی صفر هم وجود نداره!

برنامه ای که شما استفاده می کنید چه Partition Magic باشه یا Pragon Partition Manger یا خود Win Xp Installer هنگام پارتیشن بندی اون Partition که قراره Create بشه رو اول Zero Fill میکنه !

پس در اصل هیچ فرقی بین برنامه ها وجود نداره! فقط Win Xp میتونه File System های FAT , 16 , 32 و NTFS رو ساپورت کنه ولی Partition Magic میتونه پارتیشن های لینوکس/یونیکس رو هم Create کنه! (البته با تنظیمات بسیار بیش تر )

سپاس :1. (21):

Bahador
21-08-09, 10:33
من خودم شنیده بودم که LLF زمان خیلی زیادی طول میکشه و برای همین بیخیالش شدم.
این وسط برای من هم 2 تا سوال پیش اومد :

1 - شما گفتید که با برنامه های Recovery میشه اطلاعات رو بازیابی کرد.آیا این کار با برنامه های کرک شده موجود توی بازار انجام میشه؟ آیا هر کسی میتونه این کار رو انجام بده و آیا کم هزینه هست این کار؟

2 - آیا Defrag کردن برای هارد مشکلاتی به وجود میاره؟ اگه میشه تمام معایب و مزیتهای این کار رو بگید که من هم مثل وحید عزیز خواستار سرعت بخشی به هاردم هستم.

Labyrinth
21-08-09, 11:14
سلام

ببین بهادر جان نرم افزارهایی که بازیابی اطلاعات میکنن کم نیستند ولی اینکه بشه همه جور اطلاعات رو بازیابی کرد و سرعت نرم افزار هم خوب باشه قیمت نرم افزار ها بالا هست و اکثر هم کرک نمیشن :yes:

در مورد دفرگ کردن هم من خودم از نرم افزار Smart Defrag (Only the registered members can see the link) استفاده میکنم این نرم افزار رایگان هست و چند متد داره

متد ها و توضیحاتشون :

Defrag Only : فقط فایل هایی که جای اونها مناسب نیست و از هم گسسته هستن رو منظم میکنه
Fast Optimize : فایلهایی که جای اونها مناسب نیست و از هم گسسته هستن رو منظم میکند و فضای خالی هارد رو نیز بهینه میکنه
Deep Optimize : فایلها را اول میخواند و بعد کلیه اطلاعات مربوط به فایل رو کنار هم قرار میدهد ( این متد نیاز به زمان بیشتری دارد ولی سرعت را خیلی بهتر میکند )

امیدوارم کمک کرده باشه

:give_rose:

™Ali
21-08-09, 11:18
1 - شما گفتید که با برنامه های Recovery میشه اطلاعات رو بازیابی کرد.آیا این کار با برنامه های کرک شده موجود توی بازار انجام میشه؟ آیا هر کسی میتونه این کار رو انجام بده و آیا کم هزینه هست این کار؟

بله با همین نرم افزارهای بازار هم میشه ولی بستگی به اطلاعات داره که هنوز روی هارد باشند یا OverWrite شده پاشند!
بهترین نرم افزار برای این کار R-Studio Network Edition :1. (23):

2 - آیا Defrag کردن برای هارد مشکلاتی به وجود میاره؟ اگه میشه تمام معایب و مزیتهای این کار رو بگید که من هم مثل وحید عزیز خواستار سرعت بخشی به هاردم هستم.

مطمئنا Defrag کردن سرعت دسترسی به اطلاعات رو افزایش میده و کلا Performace خواندن اطلاعات بیش تر میشه!

معایبی هم نداره جز وقت زیادی که میطلبه ! با نرم افزار هایی مثل Paragon Total Defrag, O&O Defrag Professional, Ashampoo Magical Defrag و ... میتونی این کار رو انجام بدی!

ولی از Disk Defragmenter ویندوز استفاده نکنید!

سپاس :1. (21):

Overclocker
21-08-09, 11:42
این حرفا به نظرم اصلا دلیل علمی نداره !

دقیقا همین رو میخواستم بگم !

ولی از Disk Defragmenter ویندوز استفاده نکنید!

دلیل علمی دارید ؟ :1. (38): و اینکه Disk Defragmenter ویندوز 7 رو دیدید ؟

دفرگ کردن TuneUp چطوره ؟!

™Ali
21-08-09, 12:10
دقیقا همین رو میخواستم بگم !

دلیل علمی دارید ؟ :1. (38): و اینکه Disk Defragmenter ویندوز 7 رو دیدید ؟

دفرگ کردن TuneUp چطوره ؟!

حسین جان وقت اندک است پس سریع و مختصر میگم (بریم کله پاچه بخوریم!:دی)

فرق Disk Deframenter ویندوز با بقیه نرم افزار های حرفه ای در این است که نرم افزار هایی مثل Diskeeper اطلاعات رو به شکلی می چینند که اونایی که مهم ترند دارای Seek Time یا Access Time بالاتری هستند.

در کل Disk Deframenter ویندوز اصلا خوب عمل نمی کنه ! (به صورت تجربی)

Seek Time یک Track در یک HDD به این صورت است:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

پایان !

Bahador
21-08-09, 14:08
ممنون از اطلاعات مفیدی که بهم دادین.
آیا کسی از نرم افزار TuneUp Utilities 2009 استفاده کرده؟
کسی رضایت داشته ازش؟

MR.Fantastic
21-08-09, 14:11
ممنون از اطلاعات مفیدی که بهم دادین.
آیا کسی از نرم افزار TuneUp Utilities 2009 استفاده کرده؟
کسی رضایت داشته ازش؟

من استفاده میکنم:1. (5):
منظور شما از کجاشه؟

™Ali
21-08-09, 14:29
منظور شما از کجاشه؟

منظور بهادر جان بخش Defragment این نرم افزار است...:wink:

MR.Fantastic
21-08-09, 14:31
منظور بهادر جان بخش Defragment این نرم افزار است...:wink:

Defragment این نرم افزار به نظر من از Defragment خود ویندوز بهتره:yes:

™Ali
21-08-09, 14:35
Defragment این نرم افزار به نظر من از Defragment خود ویندوز بهتره:yes:

چشم بسته هم میشد این نظر رو داد! :yes:

Defragmenter ویندوز بسیار مسخره است...

Bahador
21-08-09, 15:04
منظور شما از کجاشه؟

خوب اصلا بیخیال.
بهترین نرم افزاری که برای Defrag استفاده میشه کرد چیه؟
لطفا بگید به من!!!

Overclocker
21-08-09, 16:05
ای بابا علی جان خیلی راحت زحمت مایکروسافت رو لقد کردی ها !!!

بیخیال تقریبا میشه گفت خوب کار نمیکنه ولی کار راه انداز که هست :1. (38): من الان یه مدت هست که از دفرگمنتور ویندوز استفاده میکنم و چیزه خاصی ندیدم تا حالا !

™Ali
21-08-09, 16:11
راستی ماله Windows 7 تغییری کرده؟!

Defragmenter ویندوز 98 عجب چیز توپی بود :1. (38):

Overclocker
21-08-09, 18:17
آره احیانا چند پروسه انجام میده تا کارش تموم بشه باید ببینی تا متوجه بشه و خیلی هم سریعه نصبت به ویستا .

Bahador
21-08-09, 19:26
Defrag کردن سیستم ممکنه عکسهای روی آرشیو رو خراب بکنه؟

Overclocker
21-08-09, 20:23
ببین بهادر جان اگر قرار باشه به اطلاعات صدمه بزنه که نمیشه !

شما برای تست هم شده میتونید یک درایور ای که مهم نیست رو دفرگ کنید تا متوجه بشید .............

™Ali
21-08-09, 20:27
Defrag کردن سیستم ممکنه عکسهای روی آرشیو رو خراب بکنه؟

نمی دونم چی شد که بحث تاپیک به Defrag کشیده شد !:1. (38):

بهادر، همون طور که حسین گفت هیچ مشکلی پیش نمیاد بزن تو کار Defragment ! :1. (21):

Bahador
21-08-09, 21:56
ببین بهادر جان اگر قرار باشه به اطلاعات صدمه بزنه که نمیشه !

شما برای تست هم شده میتونید یک درایور ای که مهم نیست رو دفرگ کنید تا متوجه بشید .............

نمی دونم چی شد که بحث تاپیک به Defrag کشیده شد !:1. (38):

بهادر، همون طور که حسین گفت هیچ مشکلی پیش نمیاد بزن تو کار Defragment ! :1. (21):

آخه من یادم نمیاد چه بلاهایی سر هارد 160 گیگم آوردم که عکسهاش پرید.تنها چیزی که یادم میاد Defragment هم یکی از این کارها بود البته Defragment خود ویندوز

MR.Fantastic
21-08-09, 22:18
آخه من یادم نمیاد چه بلاهایی سر هارد 160 گیگم آوردم که عکسهاش پرید.تنها چیزی که یادم میاد Defragment هم یکی از این کارها بود البته Defragment خود ویندوز

مگه Defragment فایل هارو پاک هم میکنه:1. (27):
با خیال راحت Defragment کن بره:1. (5): اوندفعه هم حتما کار ویروس بوده:1. (38):