PDA

مشاهده نسخه کامل : خریدن سیستم مخصوص اورکلاک

Jagvar
18-08-09, 23:18
سلام به تمامی دوستان عزیز
یه سیستم می خوام ببندم مخصوص اور و انجام انواع تست ها برای ثبت رکورد، و از دوستان خواهش می کنم بنده رو راهنمایی کنید.

خوب اول از سیستم پیشنهادی خودم شروع می کنم. بعد هر کدووم از دوستان نظر خواصی دارن یا سیستم پیشنهادی خواستن بدن بنده در خدمتم.
cpu: core i7 950
M.B:GIGABYTE GA-EX58-UD5 (Only the registered members can see the link)
GPU: EVGA 017-P3-1298-AR GeForce GTX 295 FTW Edition (Only the registered members can see the link)
RAM: CORSAIR DOMINATOR 6GB (3 x 2GB (Only the registered members can see the link)
SSD: (Only the registered members can see the link)OCZ Summit OCZSSD2-1SUM120G 2.5" 120GB SATA II (Only the registered members can see the link)
Cooling:GIGABYTE GH-WIU02 3D Galaxy II Liquid Cooling (Only the registered members can see the link)
power:775 green
البته چند نکته ضروریه که باید بگم:
1- خرید قطعات در خارج از کشور هستش
2- چون می خوام تا آخرین حد که اجازه می ده اور کنم بعد تست هام رو بگیرم نمی دونم این واتر کولینگ به دردم می خوره یا نه از دوستانی که تجربه کار کردن با این کولینگ رو دارن لطف کنند بنده رو راهنمایی کنید.
3- چون در pc mark امتیاز های هارد دیسک هم مورد برسی قرار می گیره برا همین تسمیم گرفتم از ssd استفاده کنم.
4-همین چنتا قطعه بدوون پاور شده 2100 دلار البته با خمیر سیلیکن و دوتا فن دیگه.(در همین هولو هوش باشه خوبه بالاتر دیگه زیاده)
5-در مورد گرافیک هم اگه بگید ببینم 4870x2 به درد می خوره یا همین خودش خوبه.

MR.Fantastic
19-08-09, 00:00
power:775 green به نظرتون کافیه؟:1. (27):

Moein
19-08-09, 00:22
سلام به تمامی دوستان عزیز
یه سیستم می خوام ببندم مخصوص اور و انجام انواع تست ها برای ثبت رکورد، و از دوستان خواهش می کنم بنده رو راهنمایی کنید.

خوب اول از سیستم پیشنهادی خودم شروع می کنم. بعد هر کدووم از دوستان نظر خواصی دارن یا سیستم پیشنهادی خواستن بدن بنده در خدمتم.
cpu: core i7 950
M.B:GIGABYTE GA-EX58-UD5 (Only the registered members can see the link)
GPU: EVGA 017-P3-1298-AR GeForce GTX 295 FTW Edition (Only the registered members can see the link)
RAM: CORSAIR DOMINATOR 6GB (3 x 2GB (Only the registered members can see the link)
SSD: (Only the registered members can see the link)OCZ Summit OCZSSD2-1SUM120G 2.5" 120GB SATA II (Only the registered members can see the link)
Cooling:GIGABYTE GH-WIU02 3D Galaxy II Liquid Cooling (Only the registered members can see the link)
power:775 green
البته چند نکته ضروریه که باید بگم:
1- خرید قطعات در خارج از کشور هستش
2- چون می خوام تا آخرین حد که اجازه می ده اور کنم بعد تست هام رو بگیرم نمی دونم این واتر کولینگ به دردم می خوره یا نه از دوستانی که تجربه کار کردن با این کولینگ رو دارن لطف کنند بنده رو راهنمایی کنید.
3- چون در pc mark امتیاز های هارد دیسک هم مورد برسی قرار می گیره برا همین تسمیم گرفتم از ssd استفاده کنم.
4-همین چنتا قطعه بدوون پاور شده 2100 دلار البته با خمیر سیلیکن و دوتا فن دیگه.(در همین هولو هوش باشه خوبه بالاتر دیگه زیاده)
5-در مورد گرافیک هم اگه بگید ببینم 4870x2 به درد می خوره یا همین خودش خوبه.

1.خرید سی پی یو باید با بچ نامبر خوب باشه!!
2.خرید مادربورد پیشنهاد نمیشه شما که دارید از اون طرف تهیه می کنید چرا classified نمی گیرید
3.در مورد گرافیک نظر ندارم!! بهتره از مولتی استفاده کنید مثل 4890
4.رم ها دقیقا می خواد چی باشه!!! چه فرکانسی چه تایمینگی
5.خرید ssd والا خیلی به صرفه نیست!!
6.این واتر کولینگ برای 775 ارائه شده فکر نکنم سوکت 1366 رو ساپورت کنه بعدش هم از یک سری air کولینگ ها کم میاره!!! ضمن اینکه شما نمی تونی با هیچ air کولینگی برای core i7 در فرکانس 4600 به بالا تست 3D بگیرید!!!

7.پاور برای این سیستم خیلی کم هست و حداقل شما برای اورکلاک نیاز مند یک پاور 1000 به بالا هستید

Olesius
19-08-09, 01:41
دوست عزیز...

خرید 940 یا 950 به هیچ وجه توصیه نمی شه... با کمی هزینه بیشتر می تونید Xeon بگیرید با کارایی بالاتر!!

چرا گیگابایت؟؟!!
معین عزیز هم اشاره کرد با حدود 430$ می تونید Evga X58 E760 بگیرید به مراتب انتخاب بهتری هست...

120 گیگ SSD خیلی زیاد هست...
اگر به خاطر صرفا سرعت بالای تبادل اطلاعات قصد خرید SSD دارید 2x 64G تهیه کنید به صرفه تر هست...

6G DDR3 1600 CL8 انتخاب خوبی هست...
ولی اگر از لحاظ بودجه مشکلی نداشتید 2000 CL7 تهیه کنید...

این کیت واتر کولینگ گیگا واقعا کارایی پایینی داره! حتی برای Core 2 پیشنهاد نمی شه چه برسه به Core i7...!!!
فن ترمال رایت 120 گزینه خیلی بهتری هست...

در مورد پاور 775 جواب گو نخواهد بود... باید از پاورهای بالای 1000 وات استفاده کنید! کرسیر یا ترمال تک...

موفق باشید...:11():

پی نوشت:
داشتن سخت افزار خوب قدم اول برای رکورد زدن (پوینت گرفتن!) هست... ولی کافی نیست...
همه جوانب رو در نظر بگیرید تا بعدا از خرید سیستم پشیمون نشید...:give_rose:

atabak
19-08-09, 01:48
یا سلام
من یه سوالی در مورد مادربرد ها داشتم شاید خیلی هم بی ربط به این موضوع نباشه
به نظر شما برای اورکلاک asus rampage II بهتره یا EVGA Classified چرا؟
با تشکر

.D3VIL.
19-08-09, 01:54
دوست عزیز.
شما که دارین خارج کشور خرید میکنید بهتره از رم بهتری استفاده کنید من به شما این مدل رو پیشنهاد میدم که حدودا 20$ از رم فعلی که در نظر دارید گرونتر ولی واقعا متفاوت تره.
Mushkin DDR3 RedLine 2x3GB 1600MHZ CL 6-7-6-18 1.65V i هست و به نظر من میتونه برای اورکلاک ... بهتر از Dominator 1600MHZ CL8 عمل کنه.

Only the registered members can see the link

گرافیک هم به نظر من برای اورکلاک از این مدل ایسوز که مقدار ولتاژ گرافیک به صورت دستی داخل محیط Win تنظیم میشند استفاده کنید.
موفق باشید.

Olesius
19-08-09, 02:07
یا سلام
من یه سوالی در مورد مادربرد ها داشتم شاید خیلی هم بی ربط به این موضوع نباشه
به نظر شما برای اورکلاک asus rampage II بهتره یا EVGA Classified چرا؟
با تشکر

دوست عزیز R2E متاسفانه مثل بقیه بوردهای ایسوس توانایی بالایی در اوور نداره... و در هر شرایطی EVGA CL بهتر هست...

AMD>INTEL
19-08-09, 09:07
CPU COREI7 920
MAIN BLOODRAGE FOXCONN
VGA ATI 4870 SAPPHIRE
HARD 500GB WD
COOLERMASTER V8
CASE CM690 COOLERMASTER

Jagvar
19-08-09, 14:32
با سلام خدمت دوستان عزیز
خوب این طور که معلوم شد از نظرات دوستان باید بعضی از قطعاط رو جای گزین کنیم.
1- پاور: لطف کنید یه پاور مناسب این سیستم با میزان وات مناسب و برند مناسب و قیمت مناسبتر معرفی کنید.
2- مین بورد: راستش مین بورد گیگا رو به خواطر این که امکانات جالبی داره انتخاب کرده بودم، اما به کلسفیلد تغیر خواهد کرد.
3- واتر کولینگ: از خیر واتر کولینگ گزشتیم. یه ترمالرایت می گیرم با دوتا فن ناکتوا (در این مورد نظرتون چیه؟)
4- رم رو چون فرکانس 2000 کارایی آنچنان بالایی نداره ولی قیمت بالاتری داره تصمیم گرفتم 1600 باشه ولی رمی که بشه به راحتی اور کرد.(یه چنتایی برسی دیدم). یکی از دوستان موشکین رو پیشنهاد کرده بودن که خودم تا حالا توی کار این رم نبودم اگه دوستان در مورد موشکین یا رم های دیگه (1600) نظری داشته باشن می شنویم.
5- SSD: چون این سیستم برای انواع تست ها بهینه شده دیگه گفتم بی انصافی باشه که در pcmark امتیاز خوبی به هارد تعلق نگیره.از این طرف هم کلا دیگه از بس که اطلاعاتم رو از دست دادم به خواطر این که هی ویندوز زدم توی این درایو و اون درایو خسته شدم. چون این نسبت به کاراییش و میزان هجمش از بقیه بصرفه تر بود این رو انتخاب کردم.قراره از انواع ویندوز ها یه 6-7 تایی روش نصب شه تا دیگه مشکلی از هیچ نظر نداشته باشم.
6- CPU: به خواطر این که این سی پی یو از 920 400 مگاهرتز بالاتره و از اینطرف جدید هم هستش و از خارج هم می خوام تهیه کنم.(که احتمال این که بچ نامبر خوبی بهم بیفته زیاد می شه) اگه دوستان نظر خواصی دارم مبنی بر این که میزان اور کردن 920و950 با ایر چقدر اختلاف داره شاید این هم با 920 جایگزین شه.
7- گرافیک: اگه به نظر دوستان دوتا 4890 بهتر از یه 295 هستش و اون دوتا رو میشه راحت تر از 295 خنک کرد پس هیچ دلیلی نمی بینم که 295 بگیرم.ولی چون شنیدم 295 میشه از توی بایش ولتاژ بهش داد و به راحتی هم اور میشه این رو انتخواب کردم.
نکته:
1- روی رم ، گرافیک ، سی پی یو دوستان با دلیل و مدرک بحث می کنیم تا جای هیچ شبه هی نباشه .
2- ;کلسفیلد ، کراسفایر نداره؟؟!!! بابا این که به چالش بر خوردیم:1. (27):
باتشکر
:11():

AMD>INTEL
19-08-09, 15:02
روی Foxconn Blood Rage هم نگاهی داشته باش . به نظرم انتخاب خوبی هست . پاور هم 1250 کولرمستر هم تو بازارهست .

Jagvar
19-08-09, 15:35
دوست عزیز...

خرید 940 یا 950 به هیچ وجه توصیه نمی شه... با کمی هزینه بیشتر می تونید Xeon بگیرید با کارایی بالاتر!!
پی نوشت:
داشتن سخت افزار خوب قدم اول برای رکورد زدن (پوینت گرفتن!) هست... ولی کافی نیست...
همه جوانب رو در نظر بگیرید تا بعدا از خرید سیستم پشیمون نشید...:give_rose:
عزیزان کسی در این مورد نظری نداره؟

Jagvar
19-08-09, 15:40
روی Foxconn Blood Rage هم نگاهی داشته باش . به نظرم انتخاب خوبی هست . پاور هم 1250 کولرمستر هم تو بازارهست .
داداش راستش من برای اور می خوام گمون نکنم این مین اون چیزی باشه که من لازم داشته باشم.
دوستان کلسفیلد با اون هتسینک گنده روی nb ،بازم میشه ترمالرایت روش بندازه با دوتا فن؟؟؟
یه سوال دیگه یه توضیح بدین در این مورد من که جایی ندیدم که کرسفایر ساپرت کنه اما توی این لینک بعضی چیز ها خیلی جالبه!!

AMD>INTEL
19-08-09, 16:06

Jagvar
19-08-09, 16:45
همین طور که دوستان گفتن و بنده خودم دیدم مثل این که 2تا 4890 بهتر از 295 هستش
-------------------------------------------
ram هم بنده دیدم که با همین مین(کلسفیلد) در حالت دیفالت کارایی بسیار جالبی داشته و ولتاژ کمی هم داره و احتمال می دم تا فرکانس 2000 بشه رسید.
این هم در حالت اور
----------------------------------------
یه سوال: کلسفیلد، کروسفایر ساپرت میکنه یا نه؟؟؟

.D3VIL.
19-08-09, 16:53
سلام.
نخیر داخل مشخصات Classified چیزی در رابطه با CrossFireX ننوشته .
حتی روی BOx هم چیزی در این رابطه نزده.

Jagvar
19-08-09, 16:58
سلام.
نخیر داخل مشخصات Classified چیزی در رابطه با CrossFireX ننوشته .
حتی روی BOx هم چیزی در این رابطه نزده.
آرمان جان پس توی این لینک چطور دوتا 4870x2 رو باهم روی کلسفیلد تست گرفتن؟ (یا شاید من اشتباه دیدم!!)
داداش فعلن گرافیک رو این انتخاب کردم ببین چطوره و اگع لطف کنید از اون گرافیکه شما پیشنهاد کردین یه لینک یا مدل بدین ممنون میشم.
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

.D3VIL.
19-08-09, 23:22
سلام.
بفرمایید:

نظر من در رابطه با مادربرد Foxccon Blood Rage هست.
در رابطه با Classified هم داخل مشخصات فقط SLi رو مشخص کرده.

نگاه کنید داخل سایت جلو مدل Classified فقط زده EVGA X58 SLI Classified (Only the registered members can see the link Family) شاید مدل های دیگری برای هم CrossFireX هم SLI داشته باشه که داخل سایت قرار نداده باشه مثل مدل های MSI X58-Pro / MSI X58 Platinum که یک سری از این مدل های فقط از CrossFireX پشتیبانی میکردند وب عد های مدل هایی برای هم SLi/CF عرضه شد.
اگر داخل سایت Evga رو هم نگاه کنید تمام مدل های X58 که داخل سایت هست فقط از SLI پشتیبانی میکنند جلی اسم همشون نوشته SLi !

Moein
20-08-09, 00:46
سلام.
بفرمایید:

Only the registered members can see the linkنظر من در رابطه با مادربرد Foxccon Blood Rage هست.
در رابطه با Classified هم داخل مشخصات فقط SLi رو مشخص کرده.

نگاه کنید داخل سایت جلو مدل Classified فقط زده EVGA X58 SLI Classified (Only the registered members can see the link) شاید مدل های دیگری برای هم CrossFireX هم SLI داشته باشه که داخل سایت قرار نداده باشه مثل مدل های MSI X58-Pro / MSI X58 Platinum که یک سری از این مدل های فقط از CrossFireX پشتیبانی میکردند وب عد های مدل هایی برای هم SLi/CF عرضه شد.
اگر داخل سایت Evga رو هم نگاه کنید تمام مدل های X58 که داخل سایت هست فقط از SLI پشتیبانی میکنند جلی اسم همشون نوشته SLi !

چیپ x58 هم از Sli و هم از CF پشتیبانی می کنه فقط مدل هایی که دارای چیپ اضافه N FORCE هستند از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند چون می تونن از 3 تا گرافیک در حالت SLI پشتیبانی کنند اون هم 16X

بعدش هم الان تمامی رکورد های دنیا با CLASSIFIED زده شده

bloodrage پیشنهاد نمی شه به دلیل بایوس گیجی که داره !

Jagvar
20-08-09, 01:05
سی پی یو رو با Intel Xeon W3540 (Only the registered members can see the link) جای گزین کردیم.
قیمت اختلاف چندانی نداشت ولی توی کارایی و میزان اور بیشتری را به زنون می مالید .
-------------------------------
معین جان من از عصر تا حالا گیج و ویج موندم این وسط چون از یه طرف می بینم آندره یانگ داره با کلسفیلد CF می بنده و تست می گیره از این ور بنده هر چی می گردم چیزی بر ساپرتش پیدا نمی کنم.!!! من اینطور که متوجه شدم اینه که ثاپرت می کنه، درسته؟
اینو می خوام بگیرم دیگه نمی دونم چی به چیه بی زحمت یه نگاه بندازین ببینم همونیه که CF میشه براش بست.
قراره انشاالله توی ماه رمضان یه فاز چنج بسازم ، به کار این غول بی سرو پا میاد یا نه؟
کلا برای خنک کردنش چه کاری رو پیشنهاد می کنید بجای یخ خشک و نیتروژن مایع؟(البته واتر کولینگ جالبی هم پیشنهاد کنید که این غول بی شاخ و دم رو خنک کنه ممنون می شم)
------------------------------
دوستان فکر می کردم انتخواب پاور خیلی راحته اما شدیدا اشتباه می کردم یه پاور هم پیشنهاد بدین بی زحمت.
خدا بخواد یه حال اساسی از این آندره یانگ و کینگ پین بگیرم دیگه بفهمن با کی طرفن:1. (27)::gasp:
:lol:

.D3VIL.
20-08-09, 01:07
چیپ x58 هم از Sli و هم از CF پشتیبانی می کنه فقط مدل هایی که دارای چیپ اضافه N FORCE هستند از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند چون می تونن از 3 تا گرافیک در حالت SLI پشتیبانی کنند اون هم 16X

درسته من هم گفتم.قطعا مدل هایی هست که از هردو پشتیبانی بکنه.

ولی چرا داخل سایت نیست ...... و داخل قسمت دانلود Bios هم نیست نمیدونم!

موفق باشید.

AMD>INTEL
20-08-09, 09:13
منظورت از بایوس گیج چی هست ؟ این عبارت تا حالا نشنیده بودم .

AMD>INTEL
20-08-09, 09:17

World record DDR3 overclock on X58 BloodRAGE

AMD>INTEL
20-08-09, 09:23

serpens13
20-08-09, 10:43
سلا م
په پيشنهاد داشتم دوست من
طبق گفته اين سايت Only the registered members can see the link
كه خودت هم گذاشته بودي
Foxconn Blood Rage رو با Asus P6T Deluxe مقايسه كرده
طبق اين مقايسه Only the registered members can see the link
صفحات 7 تا 14 يه نگاه بندازي asus p6t deluxe تو خيلي از موارد از انتخاب شما فاكسون بهتر عمل كرده يعني بيشتر موارد
حالا بنظرت اگه با مدل قويتر ايسوس يعني asus rampage || extreme مقايسه ميكرد چه اتفاقي مي افتاد ؟

بنظر من يكم تو انتخاب مادر بورد دقت كن مخصوصا" وقتي فعاليت اصلي هم كه ميخواي انجام بدي اور كلاك هست

Labyrinth
20-08-09, 11:12
من اگر بخوام این بین R2E و P6T Deluxe انتخاب کنم P6T Deluxe رو انتخاب میکنم چون R2E زیاد جالب از کار در نیومده

serpens13
20-08-09, 11:18
من اگر بخوام این بین R2E و P6T Deluxe انتخاب کنم P6T Deluxe رو انتخاب میکنم چون R2E زیاد جالب از کار در نیومده
چرا جالب در نيومده ؟

تو چه سايتي خوب در نيومده رو نوشته؟

serpens13
20-08-09, 11:43
p6t deluxe

rampage || extreme

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

SuperPi:

Jagvar
20-08-09, 12:26
از دوستان خواهش می کنم جنگ و دعوا نکنید بلخره هر کسی نظری داره و برای خودش مهمه و حتما دلایلی هم داره.
خوب بنده قسد خرید classified رو دارم و لطف کنید روی این مین نظر بدین.
---------------------------------------
تا الان بعضی از قطعات مشخص شده. هر کسی پیشنهادی در مورد قطعات زیر داشته باشه با کمال میل پزیرا هستیم.:love:
cpu:
M.B:
RAM:
VGA:
SSD:
حالا با تمام این تفاسیر یه power و یه cooler نیاز داریم.
-------------------------------------

masoomiyat
20-08-09, 12:44
مین برای اور DFI X58 UT هم گزینه خیلی خوبی هست

Shahryar
20-08-09, 12:45
پیشنهاد میکنم رم ها را با Corsair Dominator GT 2000CL7 ( سه تا دو گیک ) یا Gskill Perfect Storm 2000CL7 اونم سه تا دو گیگ عوض کنید .

البته چیپ هایی که Dominator GT داره از Elpida Hyper هست که بهترین چیپ برای X58 هست .

پاور هم اگه قیمت براتون مهم نیست Enermax Revolution 1250W بگیرید . :give_rose:

مادربرد را هم بدون شک eVGA Classified E760 بگیرید .

Olesius
20-08-09, 12:58
از دوستان خواهش می کنم جنگ و دعوا نکنید بلخره هر کسی نظری داره و برای خودش مهمه و حتما دلایلی هم داره.
خوب بنده قسد خرید classified رو دارم و لطف کنید روی این مین نظر بدین.
تا الان بعضی از قطعات مشخص شده. هر کسی پیشنهادی در مورد قطعات زیر داشته باشه با کمال میل پزیرا هستیم.:love:
cpu:
M.B:
RAM:
VGA:
SSD:
حالا با تمام این تفاسیر یه power و یه cooler نیاز داریم.
-------------------------------------

پاور 1000 وات ترمال تک

پاور 1000 وات کرسیر

serpens13
20-08-09, 13:13
كولينگ من اينارو پيشنهاد ميدم كه اگه بخواي بگيري جون جگوار واسه منم بگير صواب داره :give_rose:
-اول ا ين كه در نظرمه Only the registered members can see the link
2-اگه اولي نشد اينOnly the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

3- Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) -3
آخرين مدل رو هم خيلي پايم

4- Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

serpens13
20-08-09, 13:51
من خودم يه كولينگ ميخوام بخرم
از كجا ميخواي بخري؟

Jagvar
20-08-09, 14:08
من خودم يه كولينگ ميخوام بخرم
از كجا ميخواي بخري؟
داداش من به احتمال قوی از یکی از این سایت ها بگیرم
neweeg.com
amazon.com
یا جا های دیگه
البته می خوام همشون رو یه جا بخرم سعی می کنم جایی خرید کنم که همش رو داشته باشه.

serpens13
20-08-09, 14:22

اگه ميخواي باهم بگيريم البته اگه دلت بخواد بنظرم واتر عالي هستش تست هاشم واقعا" خوبه
مخصوص اور كلاكهاي سنگينه

Jagvar
20-08-09, 14:36

اگه ميخواي باهم بگيريم البته اگه دلت بخواد بنظرم واتر عالي هستش تست هاشم واقعا" خوبه
مخصوص اور كلاكهاي سنگينه
راستش چون می خوام فاز چنج درست کنم واتر کولینگ به دردم نمی خوره.

Jagvar
20-08-09, 14:42
پاور 1000 وات ترمال تک

پاور 1000 وات کرسیر
علی جان(اگه اشتباه نکنم)
Tt روبی خیال چون اگه قرار باشه بالای 300 دلار باشه همون انرمکس رو می گیرم ولی در مورد اون کروی ایر نمی دونم والا، چون که تا حالا دوتا پاور گرفتم هیچ کدوم درست به کارم نیومده.(523-775) ایندفه می خوام یکم بیشتر خرج کنم و دیگه یه کار اساسی کرده باشم.
حالا چون شهریار جان انرمکس رو پیشنهاد کردن سعی می کنم اونو بگیرم.

Jagvar
20-08-09, 14:45
پیشنهاد میکنم رم ها را با Corsair Dominator GT 2000CL7 ( سه تا دو گیک ) یا Gskill Perfect Storm 2000CL7 اونم سه تا دو گیگ عوض کنید .

البته چیپ هایی که Dominator GT داره از Elpida Hyper هست که بهترین چیپ برای X58 هست .

پاور هم اگه قیمت براتون مهم نیست Enermax Revolution 1250W بگیرید . :give_rose:

مادربرد را هم بدون شک eVGA Classified E760 بگیرید .
شهریار جان اول پاور رو پیشنهاد می دادین بعد رم بهتر بود، آخه نمی گید یه موقه بچه مردم نگاش میوفته به قیمت سکته می زنه :lol:.
و یه نکته دیگه من توش هنوز گیج هستم. این مدل از classified با CF که مشکلی نداره که؟

Jagvar
20-08-09, 15:58
جمع بندی نهایی
CPU:
M.B:
VGA:
2X(Only the registered members can see the link)
RAM:
ُُِSSD:
Power:
CPU cooler:
(Only the registered members can see the link)2X
====================
مجموع کل: 2411 دلار
هرکدوم از دوستان نظری داشتن در خدمتیم.
با تشکر از تمامی دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن.:give_rose:
:11():

serpens13
20-08-09, 16:06
خوبه
برادر كي اينا دستت مياد؟

Jagvar
20-08-09, 17:05
خوبه
برادر كي اينا دستت مياد؟
فعلا دقیق معلوم نیست.چون قراره این قطعات به دبی پست بشن و از دبی وارد ایران شن.

serpens13
20-08-09, 17:12
اگه من چيزي بخوام ميتوني كنار سفارشات بگيري ؟ :give_rose:

Olesius
20-08-09, 22:04
علی جان(اگه اشتباه نکنم)
Tt روبی خیال چون اگه قرار باشه بالای 300 دلار باشه همون انرمکس رو می گیرم ولی در مورد اون کروی ایر نمی دونم والا، چون که تا حالا دوتا پاور گرفتم هیچ کدوم درست به کارم نیومده.(523-775) ایندفه می خوام یکم بیشتر خرج کنم و دیگه یه کار اساسی کرده باشم.
حالا چون شهریار جان انرمکس رو پیشنهاد کردن سعی می کنم اونو بگیرم.
دوست عزیز...

نمی خوام وارد بحث بشم و تاپیک رو منحرف کنم ولی این پاور انرمکس برای شما مناسب نیست...
چون 6 ریل هست و آمپراژ به نسبت کمتری در ریل های 12 ولت قابل دسترسی هست...

بهترین پاور ممکن برای اوورکلاک سنگین پاور های 2 یا 4 ریل هست...
ترمال تک رو قبول دارم گرون بود ولی این سری (Tough Power) قدرت بالایی دارند...

با این اوصاف کرسیر 1000 وات گزینه مناسب تری هست!!

و یه نکته دیگه من توش هنوز گیج هستم. این مدل از classified با CF که مشکلی نداره که؟عموما نباید مشکلی داشته باشه!!
چون هر روز دارن باهاش تست کراس 4890 ثبت می کنن...

Moein
20-08-09, 23:12
منظورت از بایوس گیج چی هست ؟ این عبارت تا حالا نشنیده بودم .

World record DDR3 overclock on X58 BloodRAGE

شما چرا تازگی ها انقدر تبلیغ دریا کامپیوتر رو می کنید
1.طبق قوانینی که من از مدیر ها می دونم هیچ مدیری حق تبلیغ برندی رو نداره شما الان این روز ها هر پستی می دید مربوط به دریا کامپیوتر می شه فکر کنم روی این موضوع فکر بشه خیلی بهتر هست چه بسا مدیر هایی از این سایت در شرکت ها کار می کنند اما شما حتی نمی دونید در کجا کار می کنند

2.هدف این سایت اطلاع رسانی درست هست کجا رکورد رم DDR3 X58 ها با bloodrage خورده!! تا اونجایی که من یادم میاد یک همچین Fsb رو با corsair و با مادربورد classified و با تایمینگ 7

البته بالا تر این رکورد هم زده شد

ّبعدش هم مدیر انجمن باید اطلاعاتش کامل باشه نه به اولین سرچ در گوگل ختم بشه و اون رو ملاک قرار بده

با احترام:give_rose:

.D3VIL.
20-08-09, 23:34
معین جان بی زحمت لطف میکنید بگید مشکل بایوس Blood Rage چیه؟! یا منظور از گیج زدن یعنی چی؟!

ممنونم/موفق باشید.

Moein
20-08-09, 23:45
معین جان بی زحمت لطف میکنید بگید مشکل بایوس Blood Rage چیه؟! یا منظور از گیج زدن یعنی چی؟!

ممنونم/موفق باشید.

دوست عزیز با هر مادربوردی باید کار کرد تا دقیقا بهمید من چی می گم روزی که من با نماینده های دریا داشتیم 920 رو اور می کردیم (البته بایوس اپدیت در دسترس نبود) برای بوت کردن به مشکل های زیادی بر خورد کردیم

شما باید براتون جالب باشه که مثلا یک بار 4500 رو بوت می کنید به ویندوز می رید سیستم رو ریستارت می کنید دوباره بدون هیچ تغییری سیستم بوت نمی کنه!! این یعنی بایوس گیج

البته فاکس کان برای این موضوع کلیدی طراحی کرده که به اخرین باری که سیستم بوت شده تنظیمات رو بر می گردونه و شاید این یکی از خوبی های این برد باشه!!

اما در کل هنگامی که دوستمون در دسترس دارن Evga classified رو چرا بیان هزینه برای بردی که ارزش برابر نداره تهیه کنند شاید در ایران یکی از گزینه ها باشه اما در خارج از کشور هیچ گاه یک گزینه فوق العاده نیست

یکی از ایراد های اساسی که داره در بایوس توانایی اینکه زیر -12 درجه رو نشون بده نداره و این شاید یک عیب بزرگ برای این مادربورد باشه البته با بایوس اپدیت نشده شاید با بایوس جدید مشکلش حل شده باشه

هدف تضعیف یا تقویت یک مارک نیست به من هیچ سودی نمی رسه کسی فاکس کان بگیرن هیچ ضرری هم نمی رسه که نگیرن هدف اینه که اطلاع رسانی درست بشه!!

با احترام:give_rose::11():

Jagvar
21-08-09, 00:03
دوست عزیز...

نمی خوام وارد بحث بشم و تاپیک رو منحرف کنم ولی این پاور انرمکس برای شما مناسب نیست...
چون 6 ریل هست و آمپراژ به نسبت کمتری در ریل های 12 ولت قابل دسترسی هست...

بهترین پاور ممکن برای اوورکلاک سنگین پاور های 2 یا 4 ریل هست...
ترمال تک رو قبول دارم گرون بود ولی این سری (Tough Power) قدرت بالایی دارند...

با این اوصاف کرسیر 1000 وات گزینه مناسب تری هست!!
عموما نباید مشکلی داشته باشه!!
چون هر روز دارن باهاش تست کراس 4890 ثبت می کنن...

یه چیز رو من می گم اگه اشتباه بود تذکر بدین.
به گمانم Tt یک 8 پین برای تغزیه CPU داشته باشه درسته؟
از اونطرف فقط توی دوتا از ریل ها 36 آمپر هستش که 6 آمپر از انر مکس بیشتر هستش.
اما یه نکته جالب: توی سایت انرمکس از 1250 خبری نیست!!!

Olesius
21-08-09, 00:10
یه چیز رو من می گم اگه اشتباه بود تذکر بدین.
به گمانم Tt یک 8 پین برای تغزیه CPU داشته باشه درسته؟
از اونطرف فقط توی دوتا از ریل ها 36 آمپر هستش که 6 آمپر از انر مکس بیشتر هستش.
منظور شمارو متوجه نشدم دوست عزیز...!

در کل پاور 6ریل برای پایداری بیشتری در SLI 3X یا CF 4X هست... که کارتها مصرف بالایی دارند و سعی بر این هست که تداخل کمتری صورت بگیره...

به آمپراژ ریل 12v دوم توجه کنید...
که پردازنده از این ریل تغذیه می کنه...!!

Jagvar
21-08-09, 00:42
منظور شمارو متوجه نشدم دوست عزیز...!

در کل پاور 6ریل برای پایداری بیشتری در SLI 3X یا CF 4X هست... که کارتها مصرف بالایی دارند و سعی بر این هست که تداخل کمتری صورت بگیره...

به آمپراژ ریل 12v دوم توجه کنید...
که پردازنده از این ریل تغذیه می کنه...!!
نگاه کنید روی cassifeld دوتا 8 پین داره برای تغزیه مادربورد. در صورتی که Tt یک هشت پین بیشتر نداره.

Labyrinth
21-08-09, 08:05
اکثر پاور های رده بالا یک عدد 8 پین و یک عدد 4+4 پین دارند که میشه به عنوان یک 8 پین استفاده کرد

:give_rose:

Olesius
21-08-09, 12:31
نگاه کنید روی cassifeld دوتا 8 پین داره برای تغزیه مادربورد. در صورتی که Tt یک هشت پین بیشتر نداره.

دوست عزیز... هیچ پاوری 2 کابل 8پین برای پردازنده نداره...!! یک 8پین و یک 4+4 پین دارند که می تونید استفاده کنید برای بورد EVGA...

Jagvar
21-08-09, 13:59
دوست عزیز... هیچ پاوری 2 کابل 8پین برای پردازنده نداره...!! یک 8پین و یک 4+4 پین دارند که می تونید استفاده کنید برای بورد EVGA...
دقیقا حق با شماست بنده این رو اشتباه گرفته بودم.:cool:
اگه از لحاظ وات،1000 برام کفایت می کنه شاید Tt رو بگیرم. البته کروسیر هم پاور جالبی بود دوتا ریل 12 و روی هر کدوم 40 آمپر ولی از محتویات داخلش خوشم نیومد دوخازن نچندان جالب و در عین حال دو ترانز کوچیک که به گمونم با تموم این تفاسیر کیفیت پاور کروسیر پایین باشه.

Shahryar
21-08-09, 16:16
از توانایی در تغذیه کردن آمپراژ مناسب بدون هیچ شکی میتونید از همون پاور Enermax ای که خدمتتون عرض کردم استفاده کنید حتی اگه بخوایند پردازنده را فرکانس 5.5Ghz و با سه تا کارت گرافیک هم که استفاده کنید هیچ مشکلی براتون پیش نخواهد آمد .

پیشنهاد میکنم لینک های زیر را با دقت ببینید :

به نتایج ثبت رسیده در رده های بالای HWBOT هم نظر کنید بد نیست .

نتیجه اخلاقی داستان : این پاور Enermax ای که معرفی کردم به هیچ وجهی مشکلی در سخت ترین شرایط اورکلاک چه با همین سیستم 1366 شما و چه حتی بخوایند از PhII ها با فرکانس های بسیار بالا استفاده کنید . :1. (23):

بنده باز هم پیشنهاد میکنم اگه براتون قیمت مهم نیست Enermax Revolution 1250W را بردارید و اگه قیمتش براتون زیاد هست میتونید Corsair HX1000 را بردارید . :great:

™Ali
21-08-09, 16:32
یک سوال از دوستان داشتم واسه خودم!

این پاور Green 1230W در مقایسه با پاورهایی که معرفی کردید چه معایبی داره؟!:11():

Labyrinth
21-08-09, 17:36
والا پاور 1235 گرین هم دقیقا ساختاری شبیه Enermax داره فقط یکم تغییرات که اونهم به سفارش گرین هست

توی رده ی بالای 1000 پاور ها کلا قضیه اشون فرق میکنه چون میتونند توی 1 لاین امپر بالایی رو تحمل کنند

من نظرم روی 1235 گرین هست که اوایل پاییز میاد و قیمتش در بدترین شرایط از 1000 کروسیر کمتر هست

:give_rose:

Jagvar
21-08-09, 18:35
از توانایی در تغذیه کردن آمپراژ مناسب بدون هیچ شکی میتونید از همون پاور Enermax ای که خدمتتون عرض کردم استفاده کنید حتی اگه بخوایند پردازنده را فرکانس 5.5Ghz و با سه تا کارت گرافیک هم که استفاده کنید هیچ مشکلی براتون پیش نخواهد آمد .

پیشنهاد میکنم لینک های زیر را با دقت ببینید :

به نتایج ثبت رسیده در رده های بالای HWBOT هم نظر کنید بد نیست .

نتیجه اخلاقی داستان : این پاور Enermax ای که معرفی کردم به هیچ وجهی مشکلی در سخت ترین شرایط اورکلاک چه با همین سیستم 1366 شما و چه حتی بخوایند از PhII ها با فرکانس های بسیار بالا استفاده کنید . :1. (23):

بنده باز هم پیشنهاد میکنم اگه براتون قیمت مهم نیست Enermax Revolution 1250W را بردارید و اگه قیمتش براتون زیاد هست میتونید Corsair HX1000 را بردارید . :great:
شهریار جان ممنون که قضیه رو باز کردین.
انشاالله این پاور خواد انتخاب شد.
اما یه سوال: چرا توی سایت خود انرمکس 1250 وات رویلوشن خبری ازش نیست؟؟؟؟

Jagvar
21-08-09, 23:33
ببینم کسی از دوستان خبر نداره قضیه این پاور انر مکس چیه؟
توی این چنتا سایتی که بنده قراره خرید کنم که هیچ اثری از 1250 نیست.
یکی میگه هنوز عرضه نشده،از اونطرف توی بیشتر جاها گذاشتن برا فروش!!
:1. (27):

™Ali
22-08-09, 00:08
ببینم کسی از دوستان خبر نداره قضیه این پاور انر مکس چیه؟
توی این چنتا سایتی که بنده قراره خرید کنم که هیچ اثری از 1250 نیست.
یکی میگه هنوز عرضه نشده،از اونطرف توی بیشتر جاها گذاشتن برا فروش!!
:1. (27):

تو وجود داشتن که شکی نیست. چون این Review مربوط به این PSU میشه :

Enermax Revolution 85+ 1250W Power Supply (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
22-08-09, 10:01
مدل 1250 وات کولر مستر هم تو سایت دریا رو که دیدم موجود بود :
Real Power Pro 1250W

Galaxy
22-08-09, 10:28
Real Power Pro 1250W

سلام :11():

من Review های مختلف را نگاه کردم و مشخصات این پاور را هم دیدم . نکته خاصی در مورد این پاور هست ؟

راستی قیمتش چه قدر هست ؟

AMD>INTEL
22-08-09, 10:35

تو این چند سایت این پاور برنده نشان طلائی این سایتها شده است فکر میکنم دلیل کافی برای انتخاب این پاور باشد .

Galaxy
22-08-09, 11:20

تو این چند سایت این پاور برنده نشان طلائی این سایتها شده است فکر میکنم دلیل کافی برای انتخاب این پاور باشد .

بهادر جان به نظرتون این پاور بهتر هست یا اون انرکمسه . قیمت خیلی مهم نیست اینجا .

Shahryar
22-08-09, 11:23
لینک این محصول با دو گواهینامه مختلف :

چند تا نکته هست یکی اینکه هنوز اون پاور های جدید گرین به صورت کامل تست نشدند مثل مدل 1235 و نکته دیگه اینکه در خیلی از معیار های از جمله Effiency و ... این پاور برتر هست . شاید P/P خوبی نداشته باشه ولی برای خریداری که قیمت براش در اولویت های بعدی قرار داره و کیفیت در اولویت اول Enermax پیشنهاد میشه . قطعاً وقتی P/P مطرح باشه این پاور نمیتونه گزینه مناسبی باشه . :great:

AMD>INTEL
22-08-09, 11:27
به نظر من این پاور کولر مستر به دلیل موجود بودن و اکثر بررسی های که تاییدش کردند و گارانتی معتبر در ایران انتخاب مناسبی میتونه باشد .

Olesius
22-08-09, 12:10
با سلام...

در مشخصات پاور انرمکس با اینکه ذکر شده برای هر ریل می تونه 30A در اختیار قرار بده... این حالت هم زمان (در آن واحد) نمی تونه انجام بگیره...
چون تمامی پاورهای حیطه 1200 وات محدودیت 100 آمپری در ریل های 12v دارند... (در عکس زیر هم مشخص هست!)
به احتمال زیاد این پاور 3ریل واقعی هست که به 6ریل تجزیه شده...:1. (26):
(این موضوع در مورد پاور کولر مستر 1250 هم احتمالا صدق میکنه)

AMD>INTEL
22-08-09, 12:15

Galaxy
22-08-09, 12:26
بهادر جان ایشون از ایران نمیخواند بخرند .

Shahryar
22-08-09, 12:28
با سلام...

در مشخصات پاور انرمکس با اینکه ذکر شده برای هر ریل می تونه 30A در اختیار قرار بده... این حالت هم زمان (در آن واحد) نمی تونه انجام بگیره...
چون تمامی پاورهای حیطه 1200 وات محدودیت 100 آمپری در ریل های 12v دارند... (در عکس زیر هم مشخص هست!)
به احتمال زیاد این پاور 3ریل واقعی هست که به 6ریل تجزیه شده...:1. (26):
(این موضوع در مورد پاور کولر مستر 1250 هم احتمالا صدق میکنه)

علی جان لینک هایی که دادم را مشاهده کنید + نتایج نفرات اول HWBOT اون وقت متوجه میشید که هیچ مشکلی از نظر تغذیه آمپر براش وجود نخواهد داشت و ازین بابت خیالتون کاملاً جمع باشه . :11():

اون تستی هم که توی XS هم با استفاده PhII انجام شده را هم ببینید جالبه ... :give_rose:

Olesius
22-08-09, 12:47
شهریار جان من که صحبتی در مورد کاراییش نکردم!!
من فقط اشاره کردم:

به احتمال زیاد این پاور 3ریل واقعی هست که به 6ریل تجزیه شده...Only the registered members can see the link

اونم به این خاطر که برای هر ریل زده 30A و 6تا ریل که داشته باشه سر جمع می شه 180A... اگر درست باشه پس یعنی این پاور 1800 وات هست نه 1200...!!
که نمی تونه این موضوع صحت داشته باشه...

صحبت بنده صرفا روی تعداد ریل ها و نحوه تقسیم آمپراژ بود...:11():

Jagvar
22-08-09, 13:22
Real Power Pro 1250W
راستش من دیروز که یه سری به سایت کولر مستر زدم دیدم چیزی برا گفتن نداره.(برا گیمینگ هم خیلی جالب نبود چه برسه به اورکلاکینگ) فقط فن قدرت مندی داشت:1. (38):

AMD>INTEL
22-08-09, 13:27
راستش من دیروز که یه سری به سایت کولر مستر زدم دیدم چیزی برا گفتن نداره.(برا گیمینگ هم خیلی جالب نبود چه برسه به اورکلاکینگ) فقط فن قدرت مندی داشت:1. (38):

سایتهائی که این پاور رو بررسی کردند این پاور رو تایید کردند چطور شما میگید جالب نیست . من خودم تست نکردم ولی بر پایه بررسی های این سایت استناد میکنم .

Jagvar
22-08-09, 21:49
سایتهائی که این پاور رو بررسی کردند این پاور رو تایید کردند چطور شما میگید جالب نیست . من خودم تست نکردم ولی بر پایه بررسی های این سایت استناد میکنم .
آمپراژ خوبی نسبت به انر مکس و Tt روی ریل 12 نداشت.برا همین بنده اینگونه برداشت کردم.

Shahryar
22-08-09, 22:11
محمد علی جان پیشنهاد دوستانه ی بنده اینه که خودت را گیچ نکن بین گزینه های زیاد :

اگه قیمت برات مهم نیست = Enermax Revolution 85+ 1250W
اگه قیمتش براتون زیاد هست = Corsair HX1000

اگه هم که قیمت هاش کلاً بالاست پاور های گرین بهترین گزینه هستند با توجه به P/P های فوق العاده ای که دارند . :give_rose: