PDA

مشاهده نسخه کامل : فن کولر مستر

behrouz8
18-08-09, 15:46
با سلام .من یه فن سی پی یو کولر مستر خریدم. این فن پیچ داره . یه چیزی داره پشت مادربورد قرار میدیم و فن را بش پیچ می کنیم. اگه پیچ هاش را تا اخر سفت کنم مادر بورد خمیده میشه . برای همین پیچ هاش را تا اخر نبستم که مادربورد خم نشه . حالا پیچ ها شله ایا این باعث نمیشه بر اثر لرزش فن اروم اروم پیچ ها شل تر بشه و دما بالا بره؟ممنون

AMD>INTEL
18-08-09, 15:52
پیچها رونباید زیاد محکم بست . البته نمیدونم تا چه حدی سفت بستید .

Labyrinth
18-08-09, 16:02
اکثر کولرمستر ها دو حالت برای بستن دارند یکی بستن با واشر ها و یکی هم اون فلز ضربدر مانند

واشر برای مین هایی هست که ساختار قوی دارند و میتونن وزن کولر رو تحمل کنند

و ضربدر برای مینهایی که نازک هستند تا وزن رو توی مین پخش کنه

حالا شما با توجه به این دو مورد باید ببینید کدوم مورد بهتره

:give_rose:

behrouz8
18-08-09, 17:04
من از ضربدر استفاده می کنم. پیچ ها یک دور و نصفی بازه مشکلی که نداره؟

N@VID
18-08-09, 17:16
من از ضربدر استفاده می کنم. پیچ ها یک دور و نصفی بازه مشکلی که نداره؟

سلام :

تو فن های کولر مستر مثلا Z600 یک سری واشر نرم هست که شما اونها رو روی مین و یکسری
واشر های محکمتر هست که شما اونها رو زیر مین می بندید ...

شما تا جایی که با دست سفت می شن ببند و بعد یک چهارم دور سفت کن ...
شل بودن پایه ها علاوه بر لقی روی مین ، باعث عدم تبادل گرما از روی CPU به فن میشه .

مدل فن چیه ؟

Moein
03-10-09, 00:36
با سلام .من یه فن سی پی یو کولر مستر خریدم. این فن پیچ داره . یه چیزی داره پشت مادربورد قرار میدیم و فن را بش پیچ می کنیم. اگه پیچ هاش را تا اخر سفت کنم مادر بورد خمیده میشه . برای همین پیچ هاش را تا اخر نبستم که مادربورد خم نشه . حالا پیچ ها شله ایا این باعث نمیشه بر اثر لرزش فن اروم اروم پیچ ها شل تر بشه و دما بالا بره؟ممنون

شما پیچ ها رو کاملا سفت کنید هیچ ایرادی هم برای مادربورد پیش نمیاد دقت کرده باشید فن استوک خیلی مادربورد رو خمیده می کنه اما به دلیل اینکه PCB مادربورد ها از چندین لایه تشکیل شده ایرادی برای مادربورد پیش نمیاره

ولی در صورتی که پیچ ها کاملا محکم نشند احتمال اینکه سی پی یو به فن کاملا نچسبه زیاده و این دما رو خوب انتقال نمیده و همچنین به دلیل بالانس نبودن و دقیق نبودن میزان سفتی پیچ ها ممکن هست مادربورد شما بد تر از حالت سفت بودن پیچ ها خم بشه

موفق باشید

معین:give_rose: