PDA

مشاهده نسخه کامل : Lap کردن پردازنده _ CPU Lapping

N@VID
18-08-09, 01:05
سلام :

من یک خرابکاری قبلا کرده بودم ولی یادم رفته بود بزارم تا شما هم لذتش رو ببرید !!!
این همین CPU 3.2 بدبختی هست که همچنان با غرور و غیرت کار می کنه ...
زنده است و بوسیله اون من می تونم پست بزارم تو سایت ! :1. (38):
گفتم ما که کف Z600 رو آینه کردیم ... روی CPU رو هم آینه کنیم شاید یکم افت دما داشتیم ...
خلاصه زد به سرم و گفتم نهایت این CPU ما 30 تا 35 ارزش داشته باشه ...
گرفتیمش به باد سنباده و هی تراشیدیم و در آخر این رو ازش در آوردیم !!! :1. (28):
البته این کار توصیه نمی شه !:1. (26):

Only the registered members can see the link

Computex
18-08-09, 01:21
سلام :

روی CPU رو هم آینه کنیم شاید یکم افت دما داشتیم ...

بسیار عالی...! :1. (23): حالا چقدری افت دما داشتید با این کار؟!!! :1. (26):

MOHAMMAD1
18-08-09, 01:22
دو تا سوال :
1 - تو دما تاثیری داشت ؟
2 - چرا این کار توصیه نمیشه ؟

mohammad1985
18-08-09, 01:35
عجب چیزی شده با چه سنباده ای این کارو کردی ؟

N@VID
18-08-09, 02:08
سلام :

:11()::1. (21):

اصولش این هست که شما از یک سنباده زبر شروع می کنی و آرام آرام می رسی به کاغذ !
بعد هم پولیشش می کنی ...

به سرم زده انجین موتورم رو آینه کنم !!! :1. (38):
شاید ماشین رو هم یه بلاهایی سرش بیارم ... :1. (26):
تغییر دما آنچنان محسوسی نداشتم ( البته خمیر سیلیکون خوبی هم ندارم )
باید خمیر درجه 1 بگیرم و بعد بگم تغییر کرده یا نه ...
در حال حاضر بدلیل عدم تایید نتیجه این کار توصیه می کنم فعلا دست نگه دارید ...
مگر اینکه CPU رو دیگه مثل من نخواید بفروشید !
اگر خواستید نفروشید ریزه کاریش رو براتون می گم ...

AMD>INTEL
18-08-09, 08:38
به نظر من لپ کردن heatsink کافیست . برای پردازنده کمی دردسرسازه برای فروش . فکر نکنم تاثیری بیش از 4تا5 درجه داشته باشد .

N@VID
18-08-09, 14:10
به نظر من لپ کردن heatsink کافیست . برای پردازنده کمی دردسرسازه برای فروش . فکر نکنم تاثیری بیش از 4تا5 درجه داشته باشد .

سلام :

اول تشکر بابت تصحیح نام تایپیک ...
دوم اینکه شما که خودتون آخر اورکلاک هستید می دونید بعضی وقتی ها همین 4 الی 5 درجه حیاتی می شه ! :wink:
کسی که این کار رو می کنه باید قید فروش CPU رو بزنه ...

Labyrinth
18-08-09, 14:29
نوید جان اگر لطف کنید بگید چه شماره هایی باید سمباده خریداری بشه و ترتیب اش رو هم بگید ممنون میشم

:give_rose:

Shahryar
18-08-09, 14:30
سلام :

اول تشکر بابت تصحیح نام تایپیک ...
دوم اینکه شما که خودتون آخر اورکلاک هستید می دونید بعضی وقتی ها همین 4 الی 5 درجه حیاتی می شه ! :wink:
کسی که این کار رو می کنه باید قید فروش CPU رو بزنه ...

کار جالبی هست :11():

نوید جان به غیر از برخی از موارد بسیار بسیار خاص Lap کردن IHS تفاوتی در دما به صورت محسوس ایجاد نمیکنه . در اون مدل های خاص هم که میگم شاید یکی دو درجه . کار دیگه ای که میشه انجام داد که انجامش را توصیه نمیکنم برداشتن IHS هست !

البته بازم میگم توصیه نمیشه به خصوص اگه قصد فروش یا استفاده از eXtreme Cooling را دارید . :give_rose:

N@VID
18-08-09, 17:58

نوید جان به غیر از برخی از موارد بسیار بسیار خاص Lap کردن IHS تفاوتی در دما به صورت محسوس ایجاد نمیکنه . در اون مدل های خاص هم که میگم شاید یکی دو درجه . کار دیگه ای که میشه انجام داد که انجامش را توصیه نمیکنم برداشتن IHS هست !

البته بازم میگم توصیه نمیشه به خصوص اگه قصد فروش یا استفاده از eXtreme Cooling را دارید . :give_rose:

سلام :

شهریار عزیز من تا بحال زیر IHS رو ندیدم :wink:
اگر برای CPU مشکلی پیش نمی یاد برش دارم ! :1. (38):
نظر تون راجع به برداشتنش چیه ؟ می تونه تاثیر زیادی داشته باشه ؟
ما که دل رو زدیم به دریا ...
راستی کولر من که یادتونه Z600 ، برای نصبش مشکلی ایجاد نشه !
بد وسوسه شدما :1. (2)::1. (38):

N@VID
18-08-09, 17:58

سلام :

اگر برای CPU مشکلی پیش نمی یاد برش دارم ! :1. (38):
نظر تون راجع به برداشتنش چیه ؟ می تونه تاثیر زیادی داشته باشه ؟
ما که دل رو زدیم به دریا ...
راستی کولر من که یادتونه Z600 ، برای نصبش مشکلی ایجاد نشه !
بد وسوسه شدما :1. (2)::1. (38):

این هم نتیجه این کار در یک CPU چهار هسته :

این هم یک عکس دیگه از قبل و بعد عمل !:1. (38):

N@VID
18-08-09, 18:17
نوید جان اگر لطف کنید بگید چه شماره هایی باید سمباده خریداری بشه و ترتیب اش رو هم بگید ممنون میشم

سلام:

شما باید سنباده P220 بگیری ... سنباده ای صافکار ها استفاده می کنند (اگر اشتباه نکنم بهش می گن پوساب)
مرحله اول کار به این شکل است که شما با سنباده و کمی آب گرم شروع می کنید روی CPU رو سنباده می زنید
تقریبا بعد از یک دقیقه سنباده زدن روی CPU یکدست میشه و نوشتهاش پاک میشه .
بعد همین کار رو با سنباده شماره 1000 انجام می دهید . توجه داشته باشید بین CPU و سنباده همواره باید خیس
باشه تا کار تمیز در بیاد . بعد سنباده 1500 و بعد سنباده 1500 یا 2000 که در صافکاری ازش استفاده شده باشه رو
برای مرحله آخر سنباده کاری استفاده می کنید . از صافکاری نقاش های محلتون می تونید برگه های سنباده استفاده شده رو بگیرید . برای سنباده های 1500 و 2000 زمان بیشتر رو سنباده بزنید تا یک دست تر بشه .
فقط بازهم می گم آب یادتون نره !
بعد روی CPU رو از سنباده پاک کنید و تمیزش کنید .
بعد خمیر پولیش نرم که برنگ کرم هست تهیه کنید ، توجه کنید پولیش زبر نزنید ( پولیش زبر قهوه ای رنگ هست )
بعد به اندازه نیم بند انگشت خمیر پولیش رو بریزید رو CPU و با پنبه تمیز شروع کنید اون رو سابیدن ...
انقدر پولیش کنید که عکس خودتون رو توش ببینید !
حدودا بعد از 5 دقیقه پولیش کردن روی CPU آینه می شه !
بعد با مایع ظرفشویی روی CPU رو بشورید تا چربی خمیر پولیش پاک بشه ...
به همین راحتی !:1. (26):

مشکلی بود ، بگید :yes:

N@VID
20-08-09, 03:53
سلام :

در راستای بالا بردن بار علمی سایت من این ریسک رو کردم و IHS رو برداشتم !
فقط همین رو بگم که انقدر عرق کردم تو این پروژه که نگو :cry:
کار انقدر حساس بود که شر شر عرق ریختم ! :1. (2):
فقط همین رو بگم که آبرو ریزی شد ! دمای CPU در حالت 4.0 - 45 درجه بود قبلا
الان در حالت دیفالت شده 47 درجه یعنی روی 3.2
البته مجبور شدم بدلیل کمبود امکانات مجدد IHS رو روی پردازنده نصب کنم !
زمانی که IHS رو برمی دارید یک فضای دقیقا 3 میلیمتری رو کم می کنید و CPU انقدر سبک می شه که نگو !
بعد این فاصله 3 میلیمتری حدودا 4 میلیمتر بین کف کولر و روی پردازنده فاصله ایجاد می کنه و باعث میشه
کولر با پردازنده به هم وصل نشن و 4 میلیمتر بینشون خالی می مونه ...
حالا باید چه کار کرد ؟
به نظر خودم باید برم یک کفی به ارتفاع 4 میلیمتر و به اندازه IHS از نظر طول و عرض بدم بتراشند از مس خالص
ولی فکر کردم دیدم بهتر میشه بدم یک کفی برای Z600 بتراشم و این ارتفاع رو یک تیکه کنم که به نظرم عاقلانه تر و عملی تر میرسه .
خمیر سیلیکون افتضاح ما هم تو شکست این پروژه به بهترین شکل نقش ایفا کرد ! :1. (28):
در حال حاضر در حالت دیفال کار می کنم و با دمای 47 درجه چون بین پردازنده و خمیر سیلیکون آشغال خودم رو
زدم و مجددا با چسب آهن IHS روی پردازنده چسبوندم و بستم ...
انجام ادامه پروژه باشه برم مس بگیرم و یک خمیر سیلکون خوب تا ببینیم چی میشه !
فقط اگر دوستان CPU دمه دست دارند یک زحمتی بکشند طول و عرض IHS فقط از جایی که بیرون از گیره
cpu می مونه رو به من بدهند خیلی ممنون میشم ، خودم وقتی سیستم رو دوباره بستم یادم افتاد اندازه نگرفتم
در ادامه 3 تا عکس گذاشتم دوتاش برای زمانی هست که IHS برداشتم و یکی برای طرح بعدی و پایه یک تکه
برای Z600 خودم ...

Shahryar
20-08-09, 10:45
نوید جان کارتون خیلی جالبه ، ادامه بدید :1. (21):

نوید جان گفتم که توصیه نمیشه ! ولی گویا دل را زدید به دریا :1. (35):

نوید جان اول از همه اینکه نحوه اتصال IHS به Die در پردازنده های مختلف متفاوت هست و در بعضی از TIM یا Thermal Interface Material که در واقع مواد حرارتی هستند که بین دو سطح مشترک انتقال حرارت میدهند ( مثل خمیر های حرارتی و ... ) استفاده میشه و در بعضی Die به IHS لحیم شده !!! :1. (23): که در صورتی که از نوع دوم باشه برداشتن IHS کار بسیار خطرناکی هست که میتونه به خرابی کامل پردازنده منجر بشه !

ولی این طور که از عکس شما بر میاد این پردازنده از TIM استفاده میتونه برای اتصال IHS به Die و در این گونه از پردازنده با به دلیل اینکه انتقال حرارت TIM زیاد نیست میتونید با گذاشتن Heatsink مناسب انتقال حرارت بهتری بگیرید .

در پردازنده هایی که IHS به Die لحیم شده این قضیه بر عکس هست یعنی ضمن خطر بسیار بسیار زیادش انتقال حرارت مطلوبی را هم IHS انجام میده مثل پردازنده های E8XXX .

در مورد تغییرات Z600 هم مواظب Heat pipe ها باشید ضمن اینکه میتونید با فرز کاری قسمت های مد نظرتون را بردارید . :great:

این (Only the registered members can see the link)مقاله میتونه کمکتون کنه .

راستی شما دقیقاً سایز کجا را میخوایند ؟

موفق باشید
شهریار :give_rose:

N@VID
20-08-09, 14:54
راستی شما دقیقاً سایز کجا را میخوایند ؟
ر

سلام :

می رسی از لطفی که به این جانب دارید ...
راستش خیلی وسوسه شدم و آخر دل رو زدم به دریا :1. (23):
اتفاقا CPU ما از همون مدل لحیم دار بود که من با سنباده نابودش کردم ! :1. (38):
روی خود پردازنده رو هم با سنباده صاف کردم ولی همچنان سالم هست ! :1. (2):
روش انگار با آلمینیوم لحیم شده جنس قسمت لیحم شده خیلی نرم بود فکر نمی کنم قلع باشه .
یعنی با ناخن که روش می کشیدم خط می افتاد ...
ولی در کل تایید می کنم وارد شدن در بحث مودینگ و دستکاری قطعات کار بسیار پر هیجان و جذابی هست ...
اگر نتیجه بده که آدم صفا می کنه ...
ولی اگر نتیجه هم نده حداقلش این میشه که یک چیزی یاد می گیری که کمتر کسی دیده یا لمس کرده ! :yes:
کفی Z600 پیچی هست و براحتی باز میشه و می تونم یک پایه مسی بدم دقیقا برام بتراشند ...
کسی از دوستان تو تهران جایی رو دقیقا می تونند آدرس بدند که بتونم مس خالص بخرم ؟
شهریان عزیز این قسمتی که سایزش رو می خوام دورش خط قرمز کشیدم ...

nima_hl
20-08-09, 19:13
[/right]

[/center]

سلام :

می رسی از لطفی که به این جانب دارید ...
راستش خیلی وسوسه شدم و آخر دل رو زدم به دریا :1. (23):
اتفاقا CPU ما از همون مدل لحیم دار بود که من با سنباده نابودش کردم ! :1. (38):
روی خود پردازنده رو هم با سنباده صاف کردم ولی همچنان سالم هست ! :1. (2):
روش انگار با آلمینیوم لحیم شده جنس قسمت لیحم شده خیلی نرم بود فکر نمی کنم قلع باشه .
یعنی با ناخن که روش می کشیدم خط می افتاد ...
ولی در کل تایید می کنم وارد شدن در بحث مودینگ و دستکاری قطعات کار بسیار پر هیجان و جذابی هست ...
اگر نتیجه بده که آدم صفا می کنه ...
ولی اگر نتیجه هم نده حداقلش این میشه که یک چیزی یاد می گیری که کمتر کسی دیده یا لمس کرده ! :yes:
کفی Z600 پیچی هست و براحتی باز میشه و می تونم یک پایه مسی بدم دقیقا برام بتراشند ...
کسی از دوستان تو تهران جایی رو دقیقا می تونند آدرس بدند که بتونم مس خالص بخرم ؟
شهریان عزیز این قسمتی که سایزش رو می خوام دورش خط قرمز کشیدم ...

سلام

آخر پامنار یه فروشگاه هست سمت چپ ( از سمت ۱۵ خرداد که برید ) هم ورق ۱ سانتی داره که فکر کنم برای کار شما مناسب باشه هم ۲ سانتی

ممکنه یکم اولش بگید ۳ سانتش رو میخواهید ناز کنه ولی بگید پولش مهم نیست براتون میبره ( من ۱۰ سانت از اون ورق یک سانتی رو گرفتم شد ۷ تومن )

البته ۳ سانت طولی حداقل ۲ تا دونه بهتون میده ( عرض ورق ۸ سانته ) ولی چاره‌ای نیست بقیشو نگه دارید برای کار دیگه

موفق باشید

vandelin
20-08-09, 20:25
سلام

1.تبریک خسته نباشید به شما , واقعا عالی بود .

2.بهتر بود قبل بستن دوباره IHS کمی صبر میکردید .
این لینک رو ببینید . ظاهرا باید اینطور عمل کرد . البته عاقبش رو هم که خودتون میدونید . :دی

3.معمولا سر پردازنده هایی که به صفحه حرارتیش لحیم شده باشه این بلا میاد , شما چجوری بدون خرابی این کارو کردید ؟ (فکر نکنم این سری لحیم شده باشن :دی)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

البته موضوع اون لینک کمی متفاوته . :دی

N@VID
20-08-09, 22:07
سلام :

با تشکر از لطف دوستان ... :11():
اتفاقا عصری رفتم پامنار که متاسفانه تمامی مغازه ها بسته بودند و تنها مغازه ای که باز بود مس 4 متری داشت !
راستی مس های که شما از پامنار گرفتید مس خالص هست یا قاطی هم داره ؟
با تشکر از جناب نیما خان عزیز بابت آدرسی که زحمتش رو کشیدن ...
لحیم شده بود ولی در اندازه یک مربع 1 سانتی بود و انقدر هم حساس بود این موادی که لحیم شده بود که جای ناخن روش می موند !
من هم با یک سنباده 1500 روش رو تا جایی که راه داشت صاف کردم که در عکسی که گذاشت قابل مشاهده هست
که انقدر نرم بوده به اون شکل در اومده ، اون تکه نقره ای رنگ همون محلی بوده که من بعد از سنباده زدن عکسش رو گرفتم ! اتفاقا اون برجسب زرد رنگ دور لحیم هم که در عکسی که شما زحمتش رو کشیدید بود و من با سنباده نابودش کردم !
vandelin عزیز بایت لینکی که قرار دادید بسیار متشکرم ، خیلی جالب بود .خمیر سیلیکون خوب می گیرم شنبه و حتما انجام می دم . یعنی گیره cpu رو برمی دارم ... حتما از مس گذاشتن راحتر و به صرفه تر هست ...

بازم تشکر ... :11()::1. (21):

vandelin
20-08-09, 22:14
یادتون نره که این کار گارانتی بورد رو از بین میبره !
مواظب پین ها باشید .

N@VID
20-08-09, 23:32
یادتون نره که این کار گارانتی بورد رو از بین میبره !
مواظب پین ها باشید .

سلام :

مین ما همن جوری تابلو شده !
پشت مین تغییر رنگ داده ... پشت فاز های مین برد رو می گم ...
سوراخ هایی که پایه های فن درون می ره لپ پر شده ...
2 بار هم بابت بایوس پریدن رفته گارانتی ...
ولی همچنان با گارانتی خوب آواژنگ ما تابحال یک ریال هم بابت تعمییرات ندادیم !:11():
سعی می کنم جوری درش بیارم کخ خراب نشه و بشه دوباره جاش زد !
خلاصه از یاد آوریتون بسیار ممنونم :11():
لینکی رو سراغ ندارید روش اصولی برداشتن سوکت رو آموزش بده ؟
اگر باشه عالی میشه ...
باتشکر ...:1. (10):

Shahryar
21-08-09, 16:53
نوید جان طبق عکسی که شما گذاشته بودید این پردازنده از نوع لحیم شده نیست کمااینکه دوستمون هم گفتند اگه لحیم شده بود الان دیگه پردازنده ای در کار نبود ! :1. (23):

سعی میکنم پردازنده E8500 امیرعلی عزیز را IHS اش را باز کنم که از نوع لحیم شده هست تا متوجه بشید . :11():

N@VID
22-08-09, 03:25
نوید جان طبق عکسی که شما گذاشته بودید این پردازنده از نوع لحیم شده نیست کمااینکه دوستمون هم گفتند اگه لحیم شده بود الان دیگه پردازنده ای در کار نبود ! :1. (23):

سعی میکنم پردازنده E8500 امیرعلی عزیز را IHS اش را باز کنم که از نوع لحیم شده هست تا متوجه بشید . :11():

سلام :

بر این اساس پس ما سه مدل CPU داریم !

مدلی که پردازنده با لحیم به IHS نصب شده
مدلی که پردازنده با قطعه آلمینیومی به IHS نصب شده
مدلی که پردازنده با خمیر یا چسب سیلیکون به IHS نصب شده

فقط این رو مطمئن هستم نوع آخری نبود وگرنه انقدر سخت جدا نمی شد !
وقتی من چاقو رو اهرم می کردم زیر IHS قشنگ صدای ترک خوردن می آمد ...
من هم از این رو گفتم زیاد عرقم در اومد چون هی پیش خودم گفتم پردازنده شکست ...
قشنگ صدای تق تق رو می شنویدم وقتی IHS رو جدا می کردم !
شنبه باز می کنم عکس می گیرم و گیره سوکت رو هم در میارم و خمیر سیلیکون خوب گیرم بیاد می گیرم و خلاصه یا پیروز می شیم یا شکست می خوریم !
اگر برنامه سوکت ردیف نشه مجبورم برم برای طراحی و ساخت پایه برای Z600 .
پس تا فردا شب !
دعا کنید موفق بشم و دمای CPU رو حداقل روی 30 ببینم ! که در این حالت پیروز شدم ! :1. (38):

AMD>INTEL
22-08-09, 09:23
این کا روی AMD زیاد دیدم انجام دادند . خوشحال میشم نتیجه کار حتما بذاری .

N@VID
24-08-09, 05:22
سلام :

من و بازگشت به سال 80 !
یعنی زمانی که پنتیوم 3 رو خریدم !
این رو گفتم برای مقدمه ...
الان مین EP31 من بدلیل یک سوتی بزرگ رفته آواژنگ !
زمانی که IHS رو از پردازنده برداشتم و کولر رو روش بستم ، تصویر نگرفتم ...
اول یکم گرافیک رو این و ان ور کردم نتیجه ای نداشت ...
بنا بر تجربه احتمالش رو دادم شاید پین های سوکت جابجا یا له شده باشه !
زمانی که شروع کردم به وارسی سوکت دیدم جنوبی ترین پین سوکت له شده ...
شروع کردم با پنس های جراحی مین رو بردم زیر تیغ !:1. (2):
خلاصه داشت درست می شد که پدید خستگی فلزات اومد سراغ این پین و یک دفعه پین با اون ظرافت پرید بیرون !
خلاصه کار از کار گذشت ...
مقدمه بالا رو گفتم چون الان با همون سیستم P3 دارم پست می زارم ...
p3 از انباری کشیدم بیرون تا تستش کنم ... راستی چه اور خوری داره این CPU p3 !:1. (38)::1. (1):
فعلا برنامه تست یک چند روزی عقب افتاده ...

lorn
24-08-09, 12:56
بي صبرانه منتظر نتيجه كار زيباي شما هستم :great:

خيلي جيگر داري اي ولا :1. (10):

به اميد پيروزي شما كه پيروزس ما نيز هست

Jagvar
25-08-09, 14:00
راستش نوید جان ایت کار شمارو بنده روی 3 CPU از انواع سکوت ها انجام دادم ولی افتخار انجام روی 775 رو نداشتم.(اخه پولم نمیرسه یک سی پی یو رو فدا کنم)
در مورد لحیم شدن IHS هم گمونم به همون سه دسته که خودتون اشاره کردین برمی گرده.چون که دقیقا بنده برای478 که داشتم باز می کردم کلا هسته به دو نیم تبدیل شد که بسیار باعث مسرت شد!!!:love:
ولی در مورد یه مدل دیگه به سختی باز شد ولی هسته اسیب ندید.و به نوع سوم که با خمیر حرارتی چسبیده باشه تا حالا بر نخوردم.
یک نکته بسیار جالب: شما بنده رو به یاد پدر پسر شجاع میندازین.برادر این کار رو ادامه بدین به جرم آزار و ازیت قطعات الکترونیکی دستگیرت می کنند ه:gasp:ا (ما گفته باشیم)
یک نکته مهم:هیچ وقت برای ساختن یه وسیله چیز سالمی رو خراب نکنید.(نمی دونم کجا شنیدم گمونم یکی از پست های شهریار جان بود) آخه مرد مومن کدوم عاقلی میاد روی سیستم خودش این اعمال خطرناکی رو انجام بده. به نظر بنده یه مین درب و داغون تری پیدا کنید و حالا دیگه با همین سی پی یو خودتون دیگه باید کار ها رو ادامه بدین.
(بنده جدیدا این تاپیک رو دیدم وگر نه زودتر نکاتی رو عنوان می کردم)
با آرزوی موفقیت.
--------------------------------
پی نوشت: داداش بنده توی کار مودین یه کمکی دلیر هستیما(با تجارب دیرینه:1. (26):) ،اگه خواستین و یا سوالی داشتین پیغام خصوصی بدین در خدمتیم.

N@VID
25-08-09, 17:44
:1. (38):
راستش نوید جان ایت کار شمارو بنده روی 3 CPU از انواع سکوت ها انجام دادم ولی افتخار انجام روی 775 رو نداشتم.(اخه پولم نمیرسه یک سی پی یو رو فدا کنم)
در مورد لحیم شدن IHS هم گمونم به همون سه دسته که خودتون اشاره کردین برمی گرده.چون که دقیقا بنده برای478 که داشتم باز می کردم کلا هسته به دو نیم تبدیل شد که بسیار باعث مسرت شد!!!:love:
ولی در مورد یه مدل دیگه به سختی باز شد ولی هسته اسیب ندید.و به نوع سوم که با خمیر حرارتی چسبیده باشه تا حالا بر نخوردم.
یک نکته بسیار جالب: شما بنده رو به یاد پدر پسر شجاع میندازین.برادر این کار رو ادامه بدین به جرم آزار و ازیت قطعات الکترونیکی دستگیرت می کنند ه:gasp:ا (ما گفته باشیم)
یک نکته مهم:هیچ وقت برای ساختن یه وسیله چیز سالمی رو خراب نکنید.(نمی دونم کجا شنیدم گمونم یکی از پست های شهریار جان بود) آخه مرد مومن کدوم عاقلی میاد روی سیستم خودش این اعمال خطرناکی رو انجام بده. به نظر بنده یه مین درب و داغون تری پیدا کنید و حالا دیگه با همین سی پی یو خودتون دیگه باید کار ها رو ادامه بدین.
(بنده جدیدا این تاپیک رو دیدم وگر نه زودتر نکاتی رو عنوان می کردم)
با آرزوی موفقیت.
--------------------------------
پی نوشت: داداش بنده توی کار مودین یه کمکی دلیر هستیما(با تجارب دیرینه:1. (26):) ،اگه خواستین و یا سوالی داشتین پیغام خصوصی بدین در خدمتیم.

سلام :

با تشکر از دوستان ...
می دونید وقتی یکی کرم اورکلاک می افته تو جونش ، بعضی وقت ها مثل من یک کارهایی
می کنه که با عقل جور در نمی یاد !
مثلا چند روز پیش به خودم می گفتم 65 هزار پول کولر دادم و 15 هزار پول فن و 5 هزار پول خمیر !
در حالی که با این پول می تونستم یک CPU خوب بخرم !
خلاصه از جهاتی هم این CPU حکم رفیق و کفش بوق دار می کنه برای راه افتادن من در اورکلاک و ...
من هدفم این بود که بتونم با برداشتن IHS یک واسته رو در عمل انتقال حرارت پردازنده کم کنم ...
راستی خیلی وقت هم بود تو فکر خرید یک مین و CPU خوب بودم ...
اگر مین درست نشه حتما مین با گارنتی داغ می خرم ! :1. (1):
این رو هم بگم گیره سوکت به حدی راحت جدا میشه که من بعد از باز کردنش باورم نمی شد ...
امروز با آواژنگ تماس گرفتم ، ساعت 4.5 همه کارمندان رفته بودن منزل !
صبح میرم آواژنگ و انشا ا... که مین درست شده باشه ...
تا فردا ... :wink:
بابت پی نوشت تشکر ... حتما مزاحم شما می شویم :merci:

N@VID
31-08-09, 02:56
سلام :

بنده بالاخره مین رو از آواژنگ گرفتم !
البته تعمییر نشده !:1. (2):
بعد از یک هفته می گن مین شما در سیستم ما نیست و احتمالا لیبلش که برای 945
بوده رو روی این مین چسبوندن !
گفتند سیستم جدیدمون به محض وارد کردن سریال قطعه ، اعلام می کنه که سریال برای چه قطعه صادر شده و
باید اطلاعات سیستم با مین جور در بیاد !

خلاصه مین رو بردم 10 هزار خرجش کردم و بیرون تعمییرش کردند ... دست آخر هم درست نشد که نشد
روی سیستم طرف تصویر می داد حتی برای من هم یک بار تصویر داد ولی من قاطی کردم و دوباره خار رو شکوندم !
خلاصه موندم بدون مادربرد !
کفگیرمم ته دیگه و مانی بی مانی :cry:
فردا برم این مین رو رد کنم یک مین بخرم ... با یک ضرر زیاد :1. (28):
EP45-UD3R هم شده 140 هزار تومان ...

از این به بعد هر وقت محصولات با آواژنگ رو خریداری کردید حتما کارت رو از فروشنده بگیرید و با سریال مین
چک کنید تا مثل من کلاه به این گشادی سرتون نره ! هر چه آورد سرم , رفیق آورد :1. (28)::cry:

nima_hl
31-08-09, 11:26
سلام :

بنده بالاخره مین رو از آواژنگ گرفتم !
البته تعمییر نشده !:1. (2):
بعد از یک هفته می گن مین شما در سیستم ما نیست و احتمالا لیبلش که برای 945
بوده رو روی این مین چسبوندن !
گفتند سیستم جدیدمون به محض وارد کردن سریال قطعه ، اعلام می کنه که سریال برای چه قطعه صادر شده و
باید اطلاعات سیستم با مین جور در بیاد !

خلاصه مین رو بردم 10 هزار خرجش کردم و بیرون تعمییرش کردند ... دست آخر هم درست نشد که نشد
روی سیستم طرف تصویر می داد حتی برای من هم یک بار تصویر داد ولی من قاطی کردم و دوباره خار رو شکوندم !
خلاصه موندم بدون مادربرد !
کفگیرمم ته دیگه و مانی بی مانی :cry:
فردا برم این مین رو رد کنم یک مین بخرم ... با یک ضرر زیاد :1. (28):
EP45-UD3R هم شده 140 هزار تومان ...

از این به بعد هر وقت محصولات با آواژنگ رو خریداری کردید حتما کارت رو از فروشنده بگیرید و با سریال مین
چک کنید تا مثل من کلاه به این گشادی سرتون نره ! هر چه آورد سرم , رفیق آورد :1. (28)::cry:

سلام

آقا تسلیت

تست e5200 منم به شکست خورد :1. (28): یه مقدار فکر کنم زیادی گرمش کردم لحیم باز شد ولی cpu مرخص شد

گفتم اینجا مطرح کنم دوستان یه مقدار بیشتر احتیاط کنند

موفق باشید

Shahryar
31-08-09, 11:29
نوید جان تسلیت .

امیدت را از دست نده در راه ارتقای دانش خودت و بچه ها به مشکل خوردی و این ارزشمند هست :1. (21):

من این مدت خیلی دنبال E8500 سوخته گشتم ولی گویا گم شده یا ... . با معین جان رفتیم بازار کامپیوتر اصفهان که CPU سوخته چند تا بخریم که متاسفانه هیچ یک 775 نبودند .

باز هم میگردیم اگه شد چند تا پردازنده 775 سوخته را باز میکنیم . :11():

Jagvar
31-08-09, 13:57
سلام

آقا تسلیت

تست e5200 منم به شکست خورد :1. (28): یه مقدار فکر کنم زیادی گرمش کردم لحیم باز شد ولی cpu مرخص شد

گفتم اینجا مطرح کنم دوستان یه مقدار بیشتر احتیاط کنند

موفق باشید
من توی پست قبلیم هم گفتم اصلا نباید برای این کار ها از CPU های اصلی خودمون و یا مدل بالا استفاده کنیم که اگه مشکلی براش پیش اومد ناراحت بشیم.
شهریار کار خوبی می کنند که دمبال CPU های سوخته هستن و میخوان روی اونا عملیات رو انجام بدن.

Shahryar
09-09-09, 13:49
سلام به دوستان عزیزم :11():

طبق قولی که داده بودم قرار بود E8500 را IHS اش را بردارم که متاسفانه پیداش نکردم و پس از پرس و جوی زیاد یک پردازنده E7300 خراب از محسن عزیز گرفتم که جای داره از ایشون تشکر کنم . :1. (21):

لوازم مورد نیاز : تیغ ، صبر و حوصله
شرح ماجرا به زبان تصویر :

نکات جالب :

- TIM استفاده شده خشک بود !
- احتمال زیاد کلیه پردازنده های سری E7XXX از TIM استفاده می کنند .

امیدوارم تصاویر و توضیحات مفید باشه .
شهریار :give_rose: