PDA

مشاهده نسخه کامل : تبدیل پردازنده phenom II X2 به phenom II X4

ocean13
17-08-09, 18:13
من این پردازنده و مادربورد رو از سایت newegg خریدم

AMD Phenom II X2 550 Black Edition
GIGABYTE GA-MA790X-UD4P

با فعال کردن ACC و انتخاب گزینه hybrid در بایوس قفل دو هسته دیگه هم باز شد و تبدیل به پردازنده 4 هسته ای شد.:1. (5):

صفحات CPU-Z :

دو هسته ای: Only the registered members can see the link
چهار هسته ای : Only the registered members can see the link

تست 3d marks 2006 :

دو هسته ای : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
چهار هسته ای : Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دو هسته بخر چهار هسته ببر:lol:

Overclocker
17-08-09, 18:33
لطفا از ورژن 1.52 (Only the registered members can see the link) استفاده کنید و ولید هم انجام بشه ! ( Validation هم اصلا کار سختی نیست )

و بعد از این کار ها یک تست 3D Mark 2006 فقط از CPU انجام بدید . ( یک بار در حالت 2 هسته ای و یک بار هم در حالت 4 هسته ای )

MoBiN.R
17-08-09, 18:35
من این پردازنده و مادربورد رو از سایت newegg خریدم

AMD Phenom II X2 550 Black Edition
GIGABYTE GA-MA790X-UD4P

با فعال کردن ACC و انتخاب گزینه hybrid در بایوس قفل دو هسته دیگه هم باز شد و تبدیل به پردازنده 4 هسته ای شد.:1. (5):
اینهم عکساش:

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

دوست عزیز پردازنده منم Phenom II X4 940 هست ولی هیچ شباهتی با اطلاعات پردازنده شما نداره . بعد تازه خود شرکت amd یعنی اینقدر عقلش کم شده که روی یه پردازنده قفل بزاره بعد کاربر بیاد برداره بشه 4 هسته ای . تفاوت قیمت x2 و x4 بی دلیل نیست .. این اطلاعات پردازنده من : Only the registered members can see the link

Overclocker
17-08-09, 18:39
دوست عزیز پردازنده منم Phenom II X4 940 هست ولی هیچ شباهتی با اطلاعات پردازنده شما نداره . بعد تازه خود شرکت amd یعنی اینقدر عقلش کم شده که روی یه پردازنده قفل بزاره بعد کاربر بیاد برداره بشه 4 هسته ای . تفاوت قیمت x2 و x4 بی دلیل نیست .

مبین جان اینطور که شما فکر میکنی نیست !

قضیه اش خیلی مفصل هست ......

MoBiN.R
17-08-09, 18:40
مبین جان اینطور که شما فکر میکنی نیست !

قضیه اش خیلی مفصل هست ......

قضیش چیه ؟ بگین ما هم بدونیم

Overclocker
17-08-09, 18:43
صبر کن کارهایی که گفتم انجام بده ( البته اگر انجام بده ) خودت متوجه میشی :1. (40):

Don_Corleone
17-08-09, 19:27
این کار شدنی هستش. 3 هسته ای ها 4 هسته ای میشدن اینم روش.
یه زمانی انویدیا هم چنین کاری کرده بود. Geforce 6800 میتونست به 6800 Ultra تبدیل بشه با باز کردن Pixel Pipeline های قفل شدش. که بعدا انویدیا برای این جور کار ها از LaserCut استفاده کرد تا این مشکل براش پیش نیاد.
حالا AMD هم باید چنین کاری بکنه.

MoBiN.R
17-08-09, 19:55
این کار شدنی هستش. 3 هسته ای ها 4 هسته ای میشدن اینم روش.
یه زمانی انویدیا هم چنین کاری کرده بود. Geforce 6800 میتونست به 6800 Ultra تبدیل بشه با باز کردن Pixel Pipeline های قفل شدش. که بعدا انویدیا برای این جور کار ها از LaserCut استفاده کرد تا این مشکل براش پیش نیاد.
حالا AMD هم باید چنین کاری بکنه.

جالبه .. نمیدونستم . اینطوری که عالیه .. ولی چرا اطلاعات پردازنده فرق میکنه ؟

ocean13
17-08-09, 20:36
لطفا از ورژن 1.52 (Only the registered members can see the link) استفاده کنید و ولید هم انجام بشه ! ( Validation هم اصلا کار سختی نیست )

و بعد از این کار ها یک تست 3D Mark 2006 فقط از CPU انجام بدید . ( یک بار در حالت 2 هسته ای و یک بار هم در حالت 4 هسته ای )

یک مقدار سرم شلوغه هرموقع وقت کردم انجامش میدم (حداکثر تا یکی دو روز آینده)

Overclocker
17-08-09, 21:27
دوست عزیز حداقل با ورژن جدید CPUz یک شات بزارید !

تست رو بزارید برای بعد ، چون این کار خیلی وقت بگیره 5 مین میشه !

ocean13
17-08-09, 21:32
صفحات CPU-Z :

دو هسته ای: Only the registered members can see the link

تست 3d marks 2006 :

دو هسته ای : Only the registered members can see the link

لطفا یه آپلود سنتر خوب هم معرفی کنید برای عکس که فیلتر هم نباشه

Overclocker
17-08-09, 21:52
برادر از این تابلو تر که بالای همین فروم آپلود سنتر رو گزاشتن ؟؟؟

( البته باید قالب استاندارد رو انتخاب کرده باشی )

Overclocker
17-08-09, 22:01
امتیاز فوقولاده خوبیه !!!!

تبریک میگم بهتون :love:

اگر میفروشید خریدارم !

برای راحت تر شدن دیدن عکس ها :

حالت 2 هسته ای :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
حالت 4 هسته ای :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

ocean13
18-08-09, 00:15
الان پولم تموم شده چند ماه دیگه یه فن تونیک تاور هم میگیرم برای اورکلاک.
سوال : با پاور green 885 چقدر میتونم اور کنم؟ میشه رفت بالای 4 هزار؟ مصرف پردازنده من الان چند وات هست؟ اور سنگین بکنم چند وات میشه؟

iman.aghili
18-08-09, 01:08
با سلام.
من خودم این سیستم رو دارم
Cpu:Phenom II x3 720 BlackEdition AM3
Main:M4A78T-E
Ram:2*2GB DDR3 1333

در بایوس مادر بورد گزینه ی ACC وجود دارد اما وقتی آن را Auto میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و همان 3هسته میماند.

گمان میکنم این اتفاق در یک سری ها ی شانسی میوفته.

mohammad1985
18-08-09, 01:29
درسته که میشه 3 هسته ای رو به چهار هسته ای تبدیل کرد چون چهارتا هسته وجود داره که یکیش غیر فعال شده ! ولی اینکه دوهسته ای رو تبدیل به چهار هسته ای بکنن نمی دونم چی بگم ! چون تصاویری که ای ام دی از این سی پی یو منتشر کرده بود فقط 2 تا هسته وجود داشت !

Computex
18-08-09, 01:40
درسته که میشه 3 هسته ای رو به چهار هسته ای تبدیل کرد چون چهارتا هسته وجود داره که یکیش غیر فعال شده ! ولی اینکه دوهسته ای رو تبدیل به چهار هسته ای بکنن نمی دونم چی بگم ! چون تصاویری که ای ام دی از این سی پی یو منتشر کرده بود فقط 2 تا هسته وجود داشت !

اتفاقا منم داشتم به همین فکر میکردم . پردازنده های 3 هسته ای درواقع 4 هسته ای هستند که یه هسته اون غیر فعال شده و با یکسری ترفندها میشه فعالش کرد اما اینکه یه CPU چهارسته ای رو بردارن و دو هسته اونرو غیر فعال کنن و جای دوهسته ای بفروشن ، خیلی عجیبه! :1. (27): اصلا به صرفه هست؟ :1. (27):

دوستان اگر در این رابطه اطلاعی دارن به ما هم بگن...! :yes:

MR.Fantastic
18-08-09, 01:45
چندتا سوال دارم:
1-این کار چقدر تو کارایی تاثیر داره؟
2-آیا باعث کاهش عمر قطعه میشه؟
3-چرا خود تولید کننده این کارو نمیکنه؟
4-این کار در همه این نوع پردازنده عملیه یا اینکه شانسیه؟
:1. (27): :1. (27): :1. (27):

Don_Corleone
18-08-09, 07:44
چندتا سوال دارم:
1-این کار چقدر تو کارایی تاثیر داره؟
2-آیا باعث کاهش عمر قطعه میشه؟
3-چرا خود تولید کننده این کارو نمیکنه؟
4-این کار در همه این نوع پردازنده عملیه یا اینکه شانسیه؟
:1. (27): :1. (27): :1. (27):

1- نرم افزارهایی که بتونن 4 هسته رو بشناسن میتونه کارایی رو تا 2 برابر افزایش بده.
2- اصولا باید بشه. پردازنده ای که 4 هسته داره مصرف بیشتری هم داره و دمای تولیدی بالاتر.
3- تولید کننده خودش یه پلتفورم میزنه و اون رو در مدل های مختلفی عرضه میکنه که پاسخ گوی نیاز کاربران با بودجه های متفاوت باشه.
4- من شنیدم یه کم شانس هم دخیله. برای 3 هسته ایها شنیده بودم اگر روی خود پردازنده کد خاصی وجود داشته باشه این کار عملیه و بورد چیپست AMD با ساپورت ACC میخواد ( nForce 980a هم ACC ساپورت میکنه ولی ازش خبری ندارم که این کار شدنی هست یا نه )
سوالی بود در خدمتم.:11():

my-id
18-08-09, 16:20
سلام
بحث اینکه با این کار کارایی بیشتر میشه یا نه مربوط میشه به موضوع CPU های چند هسته ای.
لازمه انجام این کار هم :
1) داشتن CPU از نسل Phenom II
2) مادربورد با قابلیت ACC ( که یعنی با southBridge های SB710 یا SB750 )
3) شرکت تولید کننده مادر بورد روی BIOS قفل نگذاشته باشه ( چون AMD تولید کنندگان را مجبور به استفاده از بایوس های قفل دار کرده است)
در هر حال روی اکثر مادربورد ها قابل اجرا نیست ، و فکر می کنم نسل َAM3 از گیگا جزو معدود مادر بورد های بدون قفلند

Overclocker
18-08-09, 16:44
گمان میکنم این اتفاق در یک سری ها ی شانسی میوفته.در مورد 2 هسته ای های Athlone و 3 هسته ای ها به دو عامل ربط داشت ( مادربرد و بتچ CPU ا)

1-این کار چقدر تو کارایی تاثیر داره؟تفاوت یک CPU 2 هسته ای Phenom II x2 550 چقدر با x4 955 هست ؟ به همین میزان کارایی افزایش میابد .

2-آیا باعث کاهش عمر قطعه میشه؟اگر CPU های 4 هسته ای زود تر مشکل پیدا کردن آره ! ( یا اینکه این کار نیاز به ولتاژ بالاتری داشته باشه و .... )

3-چرا خود تولید کننده این کارو نمیکنه؟این کارو میکنه ولی قرار نیس داد بزنه که همه بفهمن چه کار میکنه ( 100.000.000 چیپ میزنه که با نرم افزار مدل هارو از هم جدا میکنه ( چون صرف این کار از جدا کردن سخت افزاری بیشتره مثلا خط تولید فقط یکی میخواد ولی اونجوری چند نوع خط تولید لازم داره ) و میفروشه که دقیقا خودشون هم میگن { ما کارایی رو میفروشیم نه سخت افزارمون رو } )

4-این کار در همه این نوع پردازنده عملیه یا اینکه شانسیه؟AMD این کارا روش جواب میده ! و بستگی داره که CPU از چه خانواده ای باشه !

MoBiN.R
19-08-09, 11:06
خوب الان پردازنده ما Phenom II X4 940 با مین DFI LP JR 790GX - SB750 میشه قفلی داره بالاتر بره ؟ :دی

mohammad1985
19-08-09, 11:09
نه دیگه داداش ! این 4 هسته دیگه آخرشه به خدا ! :gasp:

Aliover
04-10-12, 16:08
سلام خدمت همه دوستان.دیدم این پست مال خیلی وقت پیشه دیدم یه توضیحات بدم برای همه.
شرکت ای ام دی برای صرفه جویی در هزینه ها نمیاد یه CPU یک هسته ای یا دو هسته ای یا سه هسته ای و غیره رو جدا طراحی کنه که هزینه بر باشه.همه CPU های AMD از دو نوع هستند دو هسته ای یا شش هسته ای!حالا بضی مدل هارو برای تنوع چند تا هسته شو رو غیر فعال میکنه برای سیاست های بازار یابی.یا تو فرایند تولید یه هستش خراب میشه مثل مال خودم که فقط یک هستش فعال شد و به گونه 3 هسته ای تبدیل شد. اینم بگم که تغریبا CPU های دارای آنلاک شدن هستن که در برنامه CPU Z دارای Revision آنها دارای حرف سوم Cباشند و تمام!حتی دیده شده که یک CPU دو هسته ای فونوم 2 به یک شش هسته ای قدرت مند تبدیل شده یا در مواردی CPU های آتلون 2 به CPU های فونوم 2 تبدیل و حتی هسته چهارم آنها نیز فعال شده.ولی اکثرا مدل های 555 فونوم 2 به غیر از مال بنده بد شانس شانس بیشتر برای آنلاک شدن دارن.خیلی ها فکر می کنن که با آنلاک کردن فقط دو هسته مجازی درسته می شه صحیح نیست و یک CPu آنلاک شده عین یک CPU نورمال چهار هسته ای کار می کنه!و در آخر با آنلاک کردن پردازنده به یک پردازنده 4 هسته قدرت پردازنده شما دقیقا 100% افزایش پیدا می کنه.

در پایان
با آنلاک کردن هر هسته قدر ت پردازنده خودتون رو به میزان 50% افزایش دهید!!!!!!!!
اینم از آنلاک خودم از دو هسته ای به 3 هسته ای!

ABS92
12-12-13, 11:24
سلام میکنم به همه دوستان.من هم یکی دوهفته ای میشه که همچین کاری رو کردم.مادربورد من MSI 970A-G43 هست و سی پی یو هم AMD Athlon II X3 3.3GHz.که با قابلیت OC Genie II Mode در صفحه ست آپ مادربوردم با زدن فقط یک کلیک سی پی یو رو به AMD Phenom II X4 B55 3.6Ghz تبدیل کرد و فرکانس رم از 1600 به 1760 و از Dual Channel به Single Channel تغییر کرد.که عملکرد سیستم در بازیها خیلی بهبود پیدا کرد.فقط نمیدونم چرا 8 گیگ رم سیستم من الان 4 گیگش قابل استفادس.اگر کسی اطلاع داره چرا ممنون میشم راهنمایی کنه.