PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک giga,9500gt hdmi

camry
15-08-09, 21:46
من یک کارت با برند گیگابایت خریدم و از کابل hdmi به مانیتور وصل کردم وقتی کامپیوتر رو با حالت hdmi روشن میکنم ..صفحه ی boot رو میاره ولی به محض اینکه به logoff میرسه مانیتور میگه که از این حالت پشتیبانی نمیکنه البته این اتفاق بعد از نصب درایور کارت افتاد تا قبل از نصب با این خروجی hdmi هم صفحه ویندوز میومد اگه میشه کمک کنید من گرافیکم رو بخاطر hd داشتن خریدم

monitor:samssung 22"lcd tv
vga card:giga 1g getforce 9500 gt

AMD>INTEL
16-08-09, 09:18
درایور رو اپ دیت کنید .

hapalii
16-08-09, 12:26
تا آنجا که من می دونم شما باید کارت گرافیک تون رو با رابط به مادر برد وصل کنید توی دفترچه کارت گرافیک تون حتما توضیح داده اگر بالای کارت گرافیک رو نگاه کنید بغل جایی که برای نصب پل SLI هست چنتا پین می بینید این پین ها توسط یه کابل S/PDIF که احتمالا باید توی جعبه کارت گرافیک تون باشه باید به مادر برد متصل بشه البته این کابل مربوط به صدا میشه تا جایی که اطلاع دارم اما چون توی دفترچه کارت گرافیک 9500 که HDMI داره گفته شده این کابل وصل بشه ممکن مشکل شما از این باشه چون من خودم تا حالا با رابط HDMI کار نکردم اما توی دفترچه ها دیدم شما دفترچه کارت تون به دقت بخونین و اگر اون رو ندارین بگین تا اینجا براتون قرار بدم.
این قسمت از متنی که در باره نصب به مانیتور با رابط HDMI

Only the registered members can see the link

hapalii
16-08-09, 12:29
اگر از این کار نتیجه نگرفتین می تونین یه رابط DVI-I to HDMI Adapter تهیه کنید یه رابط کوچیک قیمت زیادی هم نباید داشته باشه من DVI to Dsub رو 2 هزار تومان خریدم این یکی رو نمی دونم دقیق.

camry
16-08-09, 15:17
ببخشید آیا با رابط dvi to hdmi هم مثل خود hdmi کیفیت تصویر رو به همراه صدا داره با تشکر ........

hapalii
16-08-09, 16:40
ببخشید آیا با رابط dvi to hdmi هم مثل خود hdmi کیفیت تصویر رو به همراه صدا داره با تشکر ........

من چون خودم با HDMI کار نکردم برای همین با کمی احتیاط جواب می دم تا انجایکه می دونم رابط HDMI چندان ربطی به کیفیت تصویر نداره مزیت این رابط این که صوت و تصویر با هم انتقال میده و به جای اون کابل های چند سر AV شما از سیم یک تکه و باریک تر استفاده می کنید برای همین حتی اگر کارت رو با رابط هم به مانیتور وصل کنید باز باید ارتباط صدا رو از مادر برد با کابل S/PDIF به کارت گرافیک تون ایجاد کنید تا خروجی HDMI کارت گرافیک شما بتونه هم صدا و هم تصویر رو انتقال بده وقتی این ارتباط از داخل کیس بین مادربرد و کارت گرافیک نباشه هیچ وقت صدا از کارت گرافیک شما خارج نمیشه .
فقط اینجا یه سئوال برای من هست این که چرا قبل از نصب درایور کارت شما می گید این رابط کار می کرده اینکه قبل از نصب درایور کارت گرافیکی تصویر به شما بده حتی با رابط HDMI چندان عجیب نیست اما شما مطمئن هستین صدا هم داشتین اون مو قع و اگر صدا هم داشتین از مانیتور شما خارج می شده یا احیانا از اسپیکر های کامپوتر شما.

camry
17-08-09, 13:02
با تشکر از شما دوست عزیز من وقتی که با کابل hdmi کار میکردم هم صدا و هم تصویر با کیفیت خیلی عالی داشتم اما وقتی درایور کارت رو نصب کردم دیگه نه صدا داشتم نه تصویر ................

AMD>INTEL
17-08-09, 13:11
شما درایور جدیدش رو از سایت بگیرید بعد اول درایور قبلی رو remove کنید بعد دوباره نصب کنید.