PDA

مشاهده نسخه کامل : یه مشکل قدیمی با صدا...لطفاً کمک فوری

Rohham
12-08-09, 23:10
Only the registered members can see the linkسلام دوستان
چند ماه پیش بود که من یه مشکلی رو با دوستان در میون گذاشتم حدود یک سال پیش در مورد صدای مادربوردم که تو ویتدوز اکس پی همزمان از هدست و اسپیکر در می آمد اما تو ویندوز ویستا فقط یکیشون از یه خروجی صدا می دادن و برای استفاده از هر کدوم مجبور بودم که جک رو از اون خروجی خارج کنم و از وسیله ای که قصد استفادش رو داشتم استفاده کنم و منظور این که دو تا خروجی مادربورد برای صدا در این ویندوز در یک زمان خروج صدا نداشت ...دوستان پیشنهاد دادن که تبدیل بخرم و از همون خروجی دو تا خروجی بگیرم این کرو کردم اما یک بار جواب داد انقدر کیفیت صدا آمد پایین که اصلاً فایده نداشت و از اون پس دیگه همون هم کار نکرد...حالا بعد از نصب ویندوز 7 باز هم همین مشکل رو دارم...دوستان اگر پیشنهاد راه گشایی دارن حتماً کمک کنید واقعاً اذیتم می کنه...ممنون می شم...مدل مادربورد هم P5Q هستش
در این عکس هم نحوره ی زدن جک هارو می بینید به مادربوردOnly the registered members can see the link

Computex
12-08-09, 23:56
با سلام ، واقعیتش من دقیقا موضوع سوالتون رو متوجه نشدم. منظور شما این بود که جکهای صدای پنل جلوی کیس کار نمیکنه و برای نصب هدست باید جک اسپیکر رو از پشت دربیارید و هدست بهش نصب کنید؟

اگه مشکل شما همینه کافیه که روی اون پوشه زرد که بالا سمت راست و زیر گزینه Device Advanced Settings قرار داره ، کلیک کرده و گزینه اول رو تیک بزنید. ( به تصویر زیر توجه کنید). بعد از این قسمت Front Panel فعال شده و با نصب هدست به پنل جلوی کیس هم از اسپیکر صدا میاد و هم از بلندگوها و نیازی به جابجایی فیشها هم نیست!

Only the registered members can see the link

Rohham
13-08-09, 00:39
نه منظورم این نبود..منظورم همون پنل پشتی بود...دو تا خروجی صدا داره که به اسم REAR و FRONT رنگ های سبز و مشکی هست...برای استفاده من تماً باید هر کدوم از وسایل رو چه اسپیکر په هدست رو به سبز وصل کنم تا صداش درآد ...نکته ی جالب اینه که تو تست صدای همین برنامه زمانی که به مشکی و سبز وصله از هر دو صدا میاد اما موقع پلی کردن فایل همچین اتفاقی نم افته و صدا فقط از دستگاهی که به سبز وصل شده در میاد در صورتی که تو ویندوز اکس پی از هر دوش همزمان صدا در می آمد...امیدوارم خوب توضح داده باشم

Computex
13-08-09, 00:57
پس درواقع صدا ازش در میاد!
در واقع احتمالا شما هم مثل همون عکس داخل برنامه 4 تا اسپیکر دارید که داخل خود برنامه وقتی تست میکنید از هرکدوم از باندها جداگونه صدا در میاد. درسته دیگه؟ :wink:

اگه همینطوری باشه که با توجه به اینکه شما صدای Qadraphonic رو انتخاب کردید در حالت معمول و با پخش صدای استریو طبیعتا از دوتا باند عقب صدا نماید. برای تست یا یه فیلم DVD با صدای 5.1 کاناله بزارید و ببینید از بانهای عقبی صدا میاد یا نه ، یا اینکه در قسمت Speaker Configuration صدای Stereo را انتخاب کنید. :cool:

Rohham
13-08-09, 01:04
پس درواقع صدا ازش در میاد!
در واقع احتمالا شما هم مثل همون عکس داخل برنامه 4 تا اسپیکر دارید که داخل خود برنامه وقتی تست میکنید از هرکدوم از باندها جداگونه صدا در میاد. درسته دیگه؟ :wink:

اگه همینطوری باشه که با توجه به اینکه شما صدای Qadraphonic رو انتخاب کردید در حالت معمول و با پخش صدای استریو طبیعتا از دوتا باند عقب صدا نماید. برای تست یا یه فیلم DVD با صدای 5.1 کاناله بزارید و ببینید از بانهای عقبی صدا میاد یا نه ، یا اینکه در قسمت Speaker Configuration صدای Stereo را انتخاب کنید. :cool:

من در حال حاضر اسپیکر رو به خروجی سبز رنگ و هدفون رو به مشکی وصل کردم...وقتی تست می کنم رو استریو فقط از اسپیکر صدا در میاد چون به سبزه وصل شده اما اگر رو موادرو باشه تو تست صدای هدست هم دیمیاد اما مثلاً اگر آهنگ بذارم باز هم فقط از اسپیکر در میاد چون به سبزه وصل شده....
نمی دونم بد توضیح می دم فکر کنم...
زمانی در حالت استریو و بقیه ی حالت ها صدا در میاد هنگام پلی کردن که!!!هر کدوم از دستگاه ها(چه اسپیکر چه هدست به سبز وصل باشند )در غیر این صورت صدا در حالت استریو که در نمیاد از دستگاهی که به مشکی خورده و در حالات دیگر هم فقط از دستگاهی که به سبز وصل شده بیرون میاد...تو همه ی حالات چک شده...اسپیکر من هم دو تیکس اما بخاطره این که تو تست صدا از کوتادرو در میومد رو اون گذاشته بودم...:1. (28):

Computex
13-08-09, 01:13
فکر کنم دیگه منظورتون رو فهمیدم!

شما Headphone رو به مشکی و اسپیکر رو به سبز وصل کردید درسته؟
خوب حالا اگر روی همون پورت مشکی که هدست بهش وصل هست در برنامه دو بار کلیک کنید ، صفحه ایی باز میشه که توی اون بجای تیک Real Speaker Out ، تیک Headphone رو بزنید و اینجوری امتحان کنید ببینید چی میشه .... :cool:

Rohham
13-08-09, 01:21
فکر کنم دیگه منظورتون رو فهمیدم!

شما Headphone رو به مشکی و اسپیکر رو به سبز وصل کردید درسته؟
خوب حالا اگر روی همون پورت مشکی که هدست بهش وصل هست در برنامه دو بار کلیک کنید ، صفحه ایی باز میشه که توی اون بجای تیک Real Speaker Out ، تیک Headphone رو بزنید و اینجوری امتحان کنید ببینید چی میشه .... :cool:

کاملاً درست متوجه شدید اما مشکل عظما این جاست این پیشنهاد رو چند نفردیگه هم دادن بهم از دوستام و بیرون اما من هزارتا کلیک هم می کنم رو اون ها هیچ چیزی از توشون بیرون نمیاد که من بتونم تنظیمش کنم...نمی دونم این چه مشکلی که من فقط دارم...:cry:

Rohham
13-08-09, 11:15
برای اولین بار شد که این کلیک کردن ها باعث باز شدن یه لیست بشه اما فقط برای فرانت پنل می شه یعنی در مورد پنل پشتی هکمچین اتفاقی نمی افته متأسفانه...:1. (27):

Rohham
13-08-09, 22:52
کسی دیگه کمکی به ذهنش نمی رسه؟؟؟
کسایی که همین کار رو می کنن یعنی استفاده از اسپیکر و هدست به طوره همزمان از پنل پشت کیس ممنون می شم یه عکسی چیزی بذارن من ببینم چی جوریه!!!:give_rose:

Rohham
14-08-09, 19:58
کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟:cry::cry::cry::1. (28)::wink:

HHOC
13-09-09, 12:47
کسی دیگه کمکی به ذهنش نمی رسه؟؟؟
کسایی که همین کار رو می کنن یعنی استفاده از اسپیکر و هدست به طوره همزمان از پنل پشت کیس ممنون می شم یه عکسی چیزی بذارن من ببینم چی جوریه!!!:give_rose:
دوست عزیز من مادر بوردم p5q-e هست. تقریبا شبیه مادربرد شما.
اینی که شما میگی مشکل نیست. در مادربرد های سری p5q-x تا اونجایی که من میدونم همچین قابلیتی وجد نداره.
اگه به دفتچه راهنمای مادر بردتون هم مراجعه کنید متوجه میشید. فقط جک سبز رنگ هستش که در حالت معمول صدای خروجی سیستم رو پخش میکنه. یعنی در تمام سیستم ها فقط یک جک برای line out وجود داره و یکی هم برای هدست. بقیه میشن مثلا rear speaker, line in, microphone, subwoofer, surround و... که به شما خروجی فرانت سپیکر رو نمیدن.
در حالت کلی شما فقط میتونی از یک هدفون و یک فرانت سپیکر استفاده کنی، که اون هم در حالتی ممکنه که شما خروجی فرانت هدفون رو از روی مادر بورد گرفته باشی. (یا به فرانت هدفون کیس وصل کرده باشی یا از پشت کیس مثل پورت سریال یا usb های اضافه خروجی گرفته باشی)
ولی من با مادربرد های گیگابایت که کار کردم این قابلیت رو داشتن که برای جک های خروجی صدای پشت -غیر از line in و microphone تعریف کنی که چی باشن. این همون قابلیتیه که دوستان گفتن روی پورت در برامه کلیک کن و براش تعریف کن که متاسفانه مادربرد من و شما این قابلیت رو نداره.

امیدوارم جواب سوالتونو داده باشم
اگه بازم سوالی هست من در خدمت ام.

Rohham
13-09-09, 12:56
دوست عزیز من مادر بوردم p5q-e هست. تقریبا شبیه مادربرد شما.
اینی که شما میگی مشکل نیست. در مادربرد های سری p5q-x تا اونجایی که من میدونم همچین قابلیتی وجد نداره.
اگه به دفتچه راهنمای مادر بردتون هم مراجعه کنید متوجه میشید. فقط جک سبز رنگ هستش که در حالت معمول صدای خروجی سیستم رو پخش میکنه. یعنی در تمام سیستم ها فقط یک جک برای line out وجود داره و یکی هم برای هدست. بقیه میشن مثلا rear speaker, line in, microphone, subwoofer, surround و... که به شما خروجی فرانت سپیکر رو نمیدن.
در حالت کلی شما فقط میتونی از یک هدفون و یک فرانت سپیکر استفاده کنی، که اون هم در حالتی ممکنه که شما خروجی فرانت هدفون رو از روی مادر بورد گرفته باشی. (یا به فرانت هدفون کیس وصل کرده باشی یا از پشت کیس مثل پورت سریال یا usb های اضافه خروجی گرفته باشی)
ولی من با مادربرد های گیگابایت که کار کردم این قابلیت رو داشتن که برای جک های خروجی صدای پشت -غیر از line in و microphone تعریف کنی که چی باشن. این همون قابلیتیه که دوستان گفتن روی پورت در برامه کلیک کن و براش تعریف کن که متاسفانه مادربرد من و شما این قابلیت رو نداره.

امیدوارم جواب سوالتونو داده باشم
اگه بازم سوالی هست من در خدمت ام.

کدوم رنگش برای هدفونه؟؟؟خوب سبز رو که برای اسپیکر استفاده می کنم برای هدفون کدومه؟؟؟
در حال حاضر من اسپیکر رو به پورت مشکی(بالای سبز!)و هدفون رو به خود سبز وصل کردم...نمی دونم این وسط چه تیکی رو زدم که ازش صدا در میاد اما مشکل می دونید کجاس؟؟؟وقتی از اسپیکر می خوام صدا بگیرم باید از Jet audio استفاده کنم!!!!!!!!!!!!از پلیرهای دیگه هم صدا در میاد اما صداهاشون بسیار تیزه اما Jet ausio به وضوح پخش می کنه...هدفونم هم همین جور صدا می ده خوب اون دیگه سر جاش بوده(سیزه):1. (38):

Rohham
13-09-09, 13:10
در ضمن برای من تو قسمت Front Panel الآن همون اتفاق می افته روش که دابل کلیک می کنم لیست میاد اما برای بک پنل چیزی نمیاد

HHOC
13-09-09, 15:19
در ضمن برای من تو قسمت Front Panel الآن همون اتفاق می افته روش که دابل کلیک می کنم لیست میاد اما برای بک پنل چیزی نمیاد
دوست عزیز برای استفاده از front panel همون طور که گفتم باید کابلش رو به مادربرد وصل کنی(البته اگه کیس ات داشته باشه)

Rohham
13-09-09, 15:54
دوست عزیز برای استفاده از front panel همون طور که گفتم باید کابلش رو به مادربرد وصل کنی(البته اگه کیس ات داشته باشه)
Front Panel که استفاده نمی شه لیست براش میاد(همه چیشم وصله اما استفاده نمی کنم ازش) اما مشکل از بک پنل بود که اونم می گم نمی دونم چه اتفاقی افتاد که الآن صدا می ده بیرون حالا با اون شرایطش بماند اما همون چیزی که شما هم فرمودید در موردش صادقه یعنی با کلیک روش لیستی نمیاد...
راستی یه سؤال هم در مورد این عکس جک زرد رنگی که تو برنامه میاد و زیر دیجیتال قرار گرفته...این هم برای من اتفاقی نمی افته...این برای چیه؟؟؟چه جوریه؟

HHOC
13-09-09, 16:39
Front Panel که استفاده نمی شه لیست براش میاد(همه چیشم وصله اما استفاده نمی کنم ازش) اما مشکل از بک پنل بود که اونم می گم نمی دونم چه اتفاقی افتاد که الآن صدا می ده بیرون حالا با اون شرایطش بماند اما همون چیزی که شما هم فرمودید در موردش صادقه یعنی با کلیک روش لیستی نمیاد...
راستی یه سؤال هم در مورد این عکس جک زرد رنگی که تو برنامه میاد و زیر دیجیتال قرار گرفته...این هم برای من اتفاقی نمی افته...این برای چیه؟؟؟چه جوریه؟
البته من نمیدونم پس چرا شما از front panel برای هد فونت استفاده نمیکنی؟! اینجوری هم کیفیت صدای بهتری داری هم اسپیکر و هدفونت هردو وصله.

در مورد اون جک هم:
این همو جکی هست که در پنل پشتی هم به همین رنگ هست که S/PDIF نام داره و با کابلی به همین نام به دستگاههایی که ورودی این پورت رو دارن وصل میشه.

بد نیست به دفترچه راهنما (manual) مادربردتون نگاهی بندازین. حتما جواب سوالاتونو پیدا خواهید کرد.

Rohham
13-09-09, 16:46
البته من نمیدونم پس چرا شما از front panel برای هد فونت استفاده نمیکنی؟! اینجوری هم کیفیت صدای بهتری داری هم اسپیکر و هدفونت هردو وصله.

در مورد اون جک هم:
این همو جکی هست که در پنل پشتی هم به همین رنگ هست که S/PDIF نام داره و با کابلی به همین نام به دستگاههایی که ورودی این پورت رو دارن وصل میشه.

بد نیست به دفترچه راهنما (manual) مادربردتون نگاهی بندازین. حتما جواب سوالاتونو پیدا خواهید کرد.

اتفاقاً سر این قضیه ی صدا رفتم یه بار کامل بخض صداش رو خوندم اما مشکلی بود این که اون نرم افزاری که میاد برای من با اون چیزی که تو دفترچه هست تفاوت داره حالا نمیونم واقعا ً چرا؟؟؟!!!مثلاً یک قسمتی رو اسم AUDIO I/O توی دفترچه هست که اصلاً تو نرم افزاری که برا:yes:ی من میاد وجود خارجی نداره...مشکل از این جا بود...والا لزومی نداشت من از دوستان سؤال کنم

HHOC
13-09-09, 17:35
اتفاقاً سر این قضیه ی صدا رفتم یه بار کامل بخض صداش رو خوندم اما مشکلی بود این که اون نرم افزاری که میاد برای من با اون چیزی که تو دفترچه هست تفاوت داره حالا نمیونم واقعا ً چرا؟؟؟!!!مثلاً یک قسمتی رو اسم AUDIO I/O توی دفترچه هست که اصلاً تو نرم افزاری که برا:yes:ی من میاد وجود خارجی نداره...مشکل از این جا بود...والا لزومی نداشت من از دوستان سؤال کنم
البته شما سرور مایی ولی در صورت کلی گفتم. ببخشید اگه جسارت شد. من کوچیک همه هستم

maya23
18-09-09, 23:17
سلام دوست عزيز
شما درايور كارت صدا رو به روز كرديد؟

Rohham
18-09-09, 23:37
سلام دوست عزيز
شما درايور كارت صدا رو به روز كرديد؟
به روزه به روزه...نسخه ی 2.33 ...دیگه مجبور شدم بی خیال شم و از جک های جلوی کیس استفاده کنم:1. (28):

behrooz_chz
19-01-10, 15:21
سلام
من چند سالي هست اين مشكل رو دارم مادر برد من p5kc هست با صداي 7.1 همان اوايل كه من اين سيستم رو بستم يك تبديل 2 به 1 در خروجي صدا زدوم و همزمان اسپيكر و هدفن رو به اون وصل كردم بعد از مدتي سيم هدفون اتصالي كرد و باند چپ كارت صدا در خروجي سبز رنگ از كار افتاد در ايكس پي ميشد وقتي جك رو وصل كني سوكت رو تغيير بدي مثلا از ساروند بعنوان لاين اوت استفاده كني ولي در ويستا و سون اين قابليت رو نميشه اجرا كرد
مي خواستم ببنم ايا براي اي سي كارت صدا مشكلي پيش اومده و تنها راه من استفاده از كارت صداي اكسترنال هست؟

reza76622201
20-01-10, 07:23
به نظر من بله.