PDA

مشاهده نسخه کامل : مادربرد EP43DS3-L

parsa-tanha
11-08-09, 23:27
با سلام به اساتید محترم و مجرب

آقا من دارم cpu intel core 2 quad 8200 میگیرم میخوام بدونم مادر برد GA EP43DS3-L جوابگوی این پردازنده هست یا نه ؟

ViViD
11-08-09, 23:37
اگر Giga EP45-U3DR بگیری بهتره ولی این برد هم جوابگو هست

N@VID
12-08-09, 00:55
اگر Giga EP45-U3DR بگیری بهتره ولی این برد هم جوابگو هست

سلام :

من هم توصیه می کنم Giga EP45-U3DR رو بگیری ... فکر می کنم حدود 130 تا 140 باشه
ولی تو کارایی خیلی بهتر از چیپ EP43 کار می کنه ...

GA EP43DS3-L

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Intel P45 chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 1366MHZ - PCI Express-SOUND 7.1 Channels + Gigabit LAN+ 6xSATA 2 / Supports 45nm
************************************************** *********************************

Giga EP45-U3DR :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Intel P45 Express chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 1366MHZ - PCI Express / PCI-E 2.0 - SOUND 8.1 Channels + Gigabit LAN+ 6xSATA 2 + IEEE 1394 / Supports 45nm + DualBIOS

برای کسب اطلاعات بیشتر : Only the registered members can see the link

reza76622201
12-08-09, 07:00
بنده هم با فرمایش آقا وحید (ViViD) کاملا موافقم.

AMD>INTEL
12-08-09, 09:13
این برد foxconn P45AS هم بردخوبی هست دست کمی از EP45-UD3R ندارد . من تو بخش خبر مادربرد بررسی کاملی از این برد گذاشتم . شاید دوستان بگن من جدیدا میگم فاکسان به این دلیل هست که از حالت تمرکز به یکی دو برند در بیاییم و به بازدهی فکر کنیم تا نام برند .

Computex
13-08-09, 00:43
ولی به نظر من وقتی ایشون اینجا تاپیک میزنند و برای این موضوع راهنمایی میخوان ، احتمالا میخوان جلوی هزینه اضافی برای مادربورد رو بگیرند، چرا وقتی بورد ایشون کاملا از این پردازنده پشتیبانی میکنه ، هزینه بیشتری متحمل بشن و بوردی رو بخرن که برای یک کاربر عادی تفاوتی نمیکنه؟

دوست عزیز بورد شما تا پردازنده ی Core™ 2 Extreme QX9770 رو ساپورت میکنه و از این لحاظ مشکلی نداره و تنها مشکلی که ممکنه برای شما پیش بیاد عدم شناسایی کامل پردازنده توسط بورد هست که در این صورت باید بایوس رو آپدیت کنید. ولی در کل اگر خواهان کارایی و راندمان بالا مخصوصا برای کارهای حرفه ای تر هستید ، میتونید بوردتون رو عوض کنید.

لیست کامل پردازنده هایی که توسط بورد شما ساپورت میشوند توسط خود شرکت سازنده مشخص شده اند که در اینجا میتونید لیست کامل رو مشاهده کنید: ( در ضمن اگر به آخرین ستون توجه کنید حروفی نوشته شده مثل F2 و F3 و F4 و... که این مربوط میشه به ورژنی از بایوس که پردازنده ذکر شده در آن توسط بورد ساپرت میشود. مثلا اگر به Core 2 Quad Q9400 توجه کنید، در یکی با بایوس F3 و در نوع دیگر با بایوس F9c پشتیبانی میشود که در صورت تهیه مورد دوم باید نصبت به آپدیت بایوس خود اقدام نمایید تا پردازنده کاملا توسط بورد شناسایی شود. و مورد دیگری که باید به آن توجه کنید این هست که در صورت تهیه مورد دوم توسط بایوس F9c پشتیبانی میشود که c در اینجا به معنی این هست که این ورژن فعلا در مرحله بتا بوده و شما باید منتظر بمانید تا ورژن F9 کامل Realase شود و بعد اقدام به آپدیت بایوس نمایید. )

Only the registered members can see the link_os

اگر جایی از صحبتهام مبهم بود و یا اگر سوالی داشتید ، حتما بپرسید.

parsa-tanha
13-08-09, 10:38
دوست عزیزم این مشکلی که شما گفتید امکان داره بوجود بیاد یا حتما این مشکل وجود دارد در ضمن این بایوسی که شما میگید رو چگونه و از کجا باید آپدیت کرد /// با سپاس از شما دوست گرامی ///

soroush_es
13-08-09, 11:00
EP43-DS3L فرقش با EP43-S3L در خروجی صدا هست؟

AMD>INTEL
13-08-09, 11:39
تفاوتشون خازنهای سولید سری D هست .

soroush_es
13-08-09, 12:22
تفاوتشون خازنهای سولید سری D هست .

ممنون از توضیح
یک نکته
مگر اختلاف قیمت ندارند؟
من پرسیدم DS3L قیمتش 104.000 تومن
S3L قیمتش 84.000 تومن

ولی آقا رضا میگه اولی 84.00 تومنه؟
من اشتباه میکنم؟

Computex
14-08-09, 20:54
دوست عزیزم این مشکلی که شما گفتید امکان داره بوجود بیاد یا حتما این مشکل وجود دارد در ضمن این بایوسی که شما میگید رو چگونه و از کجا باید آپدیت کرد /// با سپاس از شما دوست گرامی ///

ببینید اگر به همون لینکی که در پست قبلیم گذاشتم مراجعه کنید ، میبینید که در قسمت مدل پردازنده ، ( ستون دوم ) دونوع Q8200 وجود دارد ( به غیر از Q8200s ) تفاوت اینها همانطور که ملاحظه میکنید فقط در Stepping هست که در Q8200 اولی M1 و در Q8200 دومی R0 هست. حالا اگر پردازنده ای که شما خریداری کردید از نوع M1 باشه در بایوس F3 و اگر R0 باشه در بایوس F9 پشتیبانی میشه.

اما شاید شما الان ورژن بایوستون رو ندونید. برای اطلاع از ورژن بایوس کافیست برنامه CPU-Z با حجم کم 640 کیلوبایت دانلود کرده و اونرو اجرا کنید. ( برای دانلود اینجا را کلیک کنید. (Only the registered members can see the link))

پس از اجرا به تب MainBoard رفته و در قسمت Bios جلوی عبارت Version میتونید ورژن بایوس خودتون رو بخونید. حالا اگر مثلا ورژن بایوس شما F3 یا بالاتر بود، از Q8200 با Stepping M1 پشتیبانی میکنه و مشکلی نخواهید داشت. اما اگر CPU جدیدی که خریداری کردید Q8200 با Stepping R0 بود باید بایوس خودتون رو بروز کنید.

و اما در رابطه با اینکه اگر Q8200 که در بایوس F9 پشتیبانی میشه رو نصب کنید ، فکر نکنم به مشکل بزرگی برخورد کنید. در این مورد از سایر دوستان میخوام نظرشون رو بگن که آیا در صورت عدم پشتیبانی CPU توسط بایوس مشکل خاصی پیش میاد؟.

سوالی بود در خدمتم. موفق باشید.:cool: