PDA

مشاهده نسخه کامل : Asus P5Q-E یا Giga EP45-UD3R ؟

MVP
11-08-09, 19:59
سلام / میخواستم بدونم کدومیک از این برد ارزش خرید داره و از نظر اورکلاک با پردازنده E7300 قابلیت اورکلاک خوبی داره ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید. :11():

Labyrinth
11-08-09, 20:06
من نظرم روی UD3R هست چون میتونید تنظیمات رو از داخل ویندوز هم اعمال کنید و مدیریت بهتر از نظر ولتاژ ها داره

البته Q-E هم مین خوبی هست ولی اورکلاک کردن باهاش به سادگی UD3R نیست

البته بگذریم از گارانتی خوب گیگا و یک سال گارانتی داغ

موفق باشید

:give_rose:

MVP
11-08-09, 20:43
خیلی ممنون از شما :11():

تو ویندوز میشه اور کرد ؟ یعنی اور ثابت ؟ منظورم اینه که اگر تو ویندوز تنظیماتو تغییر بدیم تو بایوس سیو میشه ؟

میشه بگین فرق بین rev. 1.0 و rev. 1.1 این برد چی (تو سایتش نوشته (Only the registered members can see the link)) و کدومش بهتره ؟

بقیه دوستان هم نظرشون روی گیگا هست یا خیر ؟

Labyrinth
11-08-09, 21:01
یعنی شما از توی ویندوز میتونه کلیه تنظیمات ولتاژ رو اعمال کنید

خیر توی بایوس سیو نمیشه ولی شما میتونید پروفایل رو ذخیره کنید و بعدا استفاده کنید

این دو نسخه از لحاظ شکلی یک مقدار با هم تفاوت دارن و یکسری تغییرات در سیستم تغزیه حافظه و تغزیه پل جنوبی

من پیشنهاد میکنم ریورژن 1.1 رو تهیه کنید

NVIDIA>ATI
11-08-09, 21:49
فقط فقط Giga EP45-UD3R

reza76622201
12-08-09, 07:34
بنده هم با GA EP45UD3-R موافقم.

Overclocker
12-08-09, 10:31
من هیچ وقت از مادربرد های گیگا خوشم نیامد و امتحان هم کردم واقعا مزخرف بود !

بهترین مادربرد گیگا اندازه معمولی Asus هم نیست ! ( البته نظر شخصی هست و طی تجربیات به این نتیجه رسیدم )

به نظر من اگر P5Q Pro هم بگیری از این مادربرد مزخرف بهتره !

چون تفاوت کاراییش توی رکرد زدنه و مزخرفاتی که بدرد نمیخوره ! و گارانتی مزخرفش هم به خاطر خراب شدنش داغه وگر نه مال Asus که سرده پدرشم در بیاری کارش به گارانتی نمیکشه !!!!!!! ( من 6 ماه حداقل Q-E داشتم هر کاری میکردم باهاش که بره گارانتی بلکم نو بشه میخوام بفروشمش پول زیاد تری بتونم بابتش از خریدار بگیرم نشد که نشد ! تازه با اینکه قبلش هم کلی باهاش کار کرده بودم )

UD3R در عوض بایوس مزخرفی داره و برنامه مزخرفی واسه اورکلاک ( چون بعد از Save کردن باید سیستم ریست بشه و تنظیمات در بایوس Save بشه یعنی تنها فرقش اینه که از توی بایوس کاری نمیکنی از توی ویندوز کاراتو انجام میدی که رنگ مزخرف آبی بایوس و کندی بایوس و قاط زدن بایوس هنگام پایین بالا کردن Option های بایوس رو نبینی ! )

بهترین مادربرد واسه P45 از همه لحاظ مخصوصا P/P مدل P5Q Turbo هست که خیلی مادربرد فوقولاده ای هست و مثل یک مرد کار میکنه نه مثل یک زن چیز ، و فقط برنامه مخصوص اورکلاکش میارضه به هیکل گیگابایت !!!!!!!

اینقدر مادربرد ضعیفی هست که توی کارهای معمولی کلا قاط میزد !!!!! من چند ساعت با Q-E داشتم 100 بار پشت سر هم ریست میکردم واسه زدن رکرد بعد 1 بار هم قاطی نمیکرد ولی این بعد چند بار یدفعه خسته میشد باید فرصت میدادی بهش تا نفسش بالا بیاد !!! تازه وقتی نفس چاخ میکرد نوبت بایوس ریکاویش میشد :1. (27): بابا لامسب من با Q-E 2000 هزار بار تنظیمات جور و نا جور ست میکردم جرات نداشت بگه بایوس فاسد شد ( همون Corrupt )

با خیال راحت میتونی Q-E یا P5Q Turbo بگیری ( من Q-E رو داشتم و با جرات کامل بهت میگم بگیر ضرر نمیکنی ولی Q Turbo رو نداشتم و ندیدم تا حالا که تستش کنم ببینم چطوره ! )

گیگابایت با 1000 دوز و کلک میخواد آبش کنه مادربردش هاشو چرا ؟؟؟

چرا مدام تعریف از گارانتیش میکنه ( به خاطر برگشتیه زیادش و وقتی مادربرد کارش درست باشه اصلا گارانتی واسش مهم نیست !!! ) ؟ چرا مدام تبلیق میکنه ( چون بدون گول زدن مردم نمیتونه آب کنه جنسشو ) چرا تقی به توقی میخوره گیگا گیگا میکنه ؟ ( چون میخواد خودشو به عنوان سازنده مادربرد و مخصوصا حرفه ای نشون بده در صورتی که اگر آفتابه تولید میکرد بدون شک بهترین میشد . ) چون به زور میخواد خودشو جا کنه توی بازاری که جاش نیست !

البته این مادربرد اینقدر مفت هست که اگر هم گرفتیش دلت نسوزه که چرا آشغال از کار در اومد !! :1. (38):

( واسه من هیچ سود و ضرری نداره که به کی بگم چی بخر چی نخر خودش میدونه با انتخابش )

بعد از این پست من هم احتمال داره 100 نفر بیاد و بر عکس حرف من صحبت کنه و .......... :give_rose:

در این آخر هم میگم انتخاب با خودته ولی گول این حرف ها رو نخور !

reza76622201
12-08-09, 10:52
دوست عزيز. جناب OverClocker. شما خيلي داريد تند مي ريد. بنده هم خرابي Asus زياد داشتم كه گارانتي هم رو هوا بوده. هر دو برند خوبن. سابقه هر دو هم اينو تاييد ميكنه. به نظر بنده اصلا نميشه نظر كلي داد كه كدوم يكي بهتره.
بنده EP45UD3-R داشتم. اصلا اينجوري كه شما خوار و خفيفش كرديد نبود. بنده هنوز مادربورد TX2-512 Gigabyte دارم كه پنتيوم 1 روش سوار شده و 20 ساله كه داره عالي كار ميكنه. به هر حال بهتره منطقي تر صحبت كنيد. با تشكر. :give_rose:

Labyrinth
12-08-09, 11:12
من فقط چند مورد رو میگم

1 - حسین جان شما سابقا یک K دلوکس داشتید که 4 بار رفت گارانتی دیجیتال و دوباره خراب برگشت :yes:
2 - مین Q شما هم رفت گارانتی و برگشت ( به گفته خودتون که یکی از دوستان خرابش کرده بود )
3 - سری Q بالاترین امار خرابی رو تا به حال داشتن مخصوصا سری دلوکس
4 - مین گیگا بد هست درسته ولی نمیدونم چرا توی سایت های سخت افزار همیشه بهترین معرفی شده
5 - گیگا بده که باهاش رکورد 1800 رم DDR2 رو زدن
6- گارانتی ایسوز توی ایران خوبه که مین Q یکی از اعضا رفت پیششون از گارانتی خارج کردن ( مشکل درگاه PCI )
7 - ایسوز فقط چند تا مادربرد خوب توی کل عمرش زده اونم یا توی ایران پیدا نمیشه یا انقدر گرون هست که پشت ویترین خاک میخوره
8 - نمیدونم چطور ایسوز بهترینه ولی ایده رم های بالای 1200 + رو از گیگا گرفته
9 - ایسوز خوبه که انقدر بی در و پیکر هست که ماکسیموس رو میشه رمپیج کرد

درمورد بایوس گیگا والا 90 درصد برند ها دارن از AWARD و Phonix استفاده میکنن و فقط ایسوز ، بایوستار ، ازراک از AMI

گارانتی رو نمیدونم چی باید بگم شما گارانتی داغ رو نشونه ی خرابی میبینید یا برای اطمینان مشتری از قطعه یعنی هر گارانتی قطعه عوض کنه برند مورد نظر بده اره ؟

در مورد ولتاژ دادن در ویندوز هم شما نتونستید با نرم افزار کار کنید و گرنه همه قسمت ها کار میکنه و نیاز نیست ریست کنید

یک جمله ایشون گفتن برام فوق العاده جالب بود

بعد از این پست من هم احتمال داره 100 نفر بیاد و بر عکس حرف من صحبت کنه و ...

100 نفر اشتباه میکنن و شما درست میگید ؟! شاید در محاسبات شما 100<1 هست

در کل ما نظرمون رو دادیم و تصمیم گیرنده شما هستید

Galaxy
12-08-09, 11:17
من هیچ وقت از مادربرد های گیگا خوشم نیامد و امتحان هم کردم واقعا مزخرف بود !

بهترین مادربرد گیگا اندازه معمولی Asus هم نیست ! ( البته نظر شخصی هست و طی تجربیات به این نتیجه رسیدم )

به نظر من اگر P5Q Pro هم بگیری از این مادربرد مزخرف بهتره !

چون تفاوت کاراییش توی رکرد زدنه و مزخرفاتی که بدرد نمیخوره ! و گارانتی مزخرفش هم به خاطر خراب شدنش داغه وگر نه مال Asus که سرده پدرشم در بیاری کارش به گارانتی نمیکشه !!!!!!! ( من 6 ماه حداقل Q-E داشتم هر کاری میکردم باهاش که بره گارانتی بلکم نو بشه میخوام بفروشمش پول زیاد تری بتونم بابتش از خریدار بگیرم نشد که نشد ! تازه با اینکه قبلش هم کلی باهاش کار کرده بودم )

UD3R در عوض بایوس مزخرفی داره و برنامه مزخرفی واسه اورکلاک ( چون بعد از Save کردن باید سیستم ریست بشه و تنظیمات در بایوس Save بشه یعنی تنها فرقش اینه که از توی بایوس کاری نمیکنی از توی ویندوز کاراتو انجام میدی که رنگ مزخرف آبی بایوس و کندی بایوس و قاط زدن بایوس هنگام پایین بالا کردن Option های بایوس رو نبینی ! )

بهترین مادربرد واسه P45 از همه لحاظ مخصوصا P/P مدل P5Q Turbo هست که خیلی مادربرد فوقولاده ای هست و مثل یک مرد کار میکنه نه مثل یک زن چیز ، و فقط برنامه مخصوص اورکلاکش میارضه به هیکل گیگابایت !!!!!!!

اینقدر مادربرد ضعیفی هست که توی کارهای معمولی کلا قاط میزد !!!!! من چند ساعت با Q-E داشتم 100 بار پشت سر هم ریست میکردم واسه زدن رکرد بعد 1 بار هم قاطی نمیکرد ولی این بعد چند بار یدفعه خسته میشد باید فرصت میدادی بهش تا نفسش بالا بیاد !!! تازه وقتی نفس چاخ میکرد نوبت بایوس ریکاویش میشد :1. (27): بابا لامسب من با Q-E 2000 هزار بار تنظیمات جور و نا جور ست میکردم جرات نداشت بگه بایوس فاسد شد ( همون Corrupt )

با خیال راحت میتونی Q-E یا P5Q Turbo بگیری ( من Q-E رو داشتم و با جرات کامل بهت میگم بگیر ضرر نمیکنی ولی Q Turbo رو نداشتم و ندیدم تا حالا که تستش کنم ببینم چطوره ! )

گیگابایت با 1000 دوز و کلک میخواد آبش کنه مادربردش هاشو چرا ؟؟؟

چرا مدام تعریف از گارانتیش میکنه ( به خاطر برگشتیه زیادش و وقتی مادربرد کارش درست باشه اصلا گارانتی واسش مهم نیست !!! ) ؟ چرا مدام تبلیق میکنه ( چون بدون گول زدن مردم نمیتونه آب کنه جنسشو ) چرا تقی به توقی میخوره گیگا گیگا میکنه ؟ ( چون میخواد خودشو به عنوان سازنده مادربرد و مخصوصا حرفه ای نشون بده در صورتی که اگر آفتابه تولید میکرد بدون شک بهترین میشد . ) چون به زور میخواد خودشو جا کنه توی بازاری که جاش نیست !

البته این مادربرد اینقدر مفت هست که اگر هم گرفتیش دلت نسوزه که چرا آشغال از کار در اومد !! :1. (38):

( واسه من هیچ سود و ضرری نداره که به کی بگم چی بخر چی نخر خودش میدونه با انتخابش )

بعد از این پست من هم احتمال داره 100 نفر بیاد و بر عکس حرف من صحبت کنه و .......... :give_rose:

در این آخر هم میگم انتخاب با خودته ولی گول این حرف ها رو نخور !

حسین جان این صحبت های شما کجاش پایه و اساس علمی داره آخه یا حداقل تجربی ؟

اول از همه اینکه این مادربرد از نظر بایوس بایوس به مراتب پیشرفته تری نسبت به کل سری P5Q به غیر از p5q Deluxe داره . اگه شما دلیلی دارید که بایوسش مزخرفه بگید ولی با دلیل !

2) کلیه مادربرد های سری P5Q باز هم به غیر از P5Q Deluxe از نظر اورکلاک بسیار ضعیف تر از EP45UD3R هستند چه از نظر توانایی ولتاژ دهی چه از نظر تحمل FSB بالا و ... . یادمه مادربرد P5Q معمولی بیشتر از 470 مگاهرتز FSB باید قسمش میدادی تا میرفت در حالی که این برد به راحتی 600 مگاهرتز می تونه FSB تحمل کنه .

نکته دیگه در مورد EasyTune که بدون شک بعد از eVGA E-LEET بهترین نرم افزار اورکلاکینگ هست چراکه شما توانایی افزایش فرکانس را ( همانند چیزی که در SetFSB دارید ) افزایش بعضی از مقادیر ولتاژی را در ویندوز دارید !

وقتی با مادربرد رکوردی زده که میشه که مادربرد از توانایی و کیفیت بالایی برخورد دار باشه ! از نظر اورکلاک C2Q ها که این سری جزو بهترین ها هستند . در اورکلاک رم هم که همین طور و ... .

لطفاً با دلیل و مدرک صحبت کنید نه طبق سلیقه ! :merci:

در ضمن گارانتی داغ هم نکته + ای هست بر صحبت های فوق . :great:

Olesius
12-08-09, 11:26
بسیار عالی...

بحث جالبی شده!! ولی در حالت کلی هیچ وقت گیگا به ایسوس نمی رسه...!!
بوردهای ایسوس همیشه کارایی بهتری داشتند و قابلیت اوورکلاک بهتری هرچند این سری P5Q مشکلاتی داشتند که اونم می تونه به خاطر عجله ای که در Release این سری داشتن باشه... به تدریج هم داره این نقص هارو برطرف می کنه... سری Xtreme Power ایسوس هم وارد بازار شده...

در کل چون با این بورد گیگا کار کردم:
برای یک کاربر عادی بورد خوبی هست ولی در اوور خیلی گیج می زنه...!!!!

با سپاس...:11():

Labyrinth
12-08-09, 11:31
یک مورد رو هم بگم که سو تفاهم نشه

من اصلا نسبت به برندی تعصب ندارم ، من بیشتر برام بازده نسبت به قیمت مهم هست همین و بس

موفق باشید

reza76622201
12-08-09, 11:41
بسیار عالی...

بحث جالبی شده!! ولی در حالت کلی هیچ وقت گیگا به ایسوس نمی رسه...!!
بوردهای ایسوس همیشه کارایی بهتری داشتند و قابلیت اوورکلاک بهتری هرچند این سری P5Q مشکلاتی داشتند که اونم می تونه به خاطر عجله ای که در Release این سری داشتن باشه... به تدریج هم داره این نقص هارو برطرف می کنه... سری Xtreme Power ایسوس هم وارد بازار شده...

بنده با اصل فرمايش جناب Galaxy و Labyrinth موافقم.(اما اينكه ايسوس مادربورد خوب يكي دوتا بيشتر نداره اصلا قبول ندارم)
به نظر بنده حرفهاي جناب Over Clocker و جنابعالي بيشتر متعصابه هست تا منطقي. گيگابايت از بهترين سايتهاي و كمپانيهاي جهاني در بسياري از مادربوردهاش جايزه كيفيت و طراحي گرفته و طبق اظهارات دوست بنده كه مقيم آمريكا هستند جزء برندهاي مطرح در سطح آمريكاست.اين از اين.
لطفا با مدرك نشون بديد كه GA EP45UD3-R توي اور كلاك گيج مي زنه!!! چون بنده اين مطلب رو اصلا نمي پذيرم(به شرط اينكه باياس آپديت باشه).
من بازم نظرم اينه كه هر دو برند خوبن وتوي هر مدل ممكنه يكي بر ديگري برتري داشته باشه. اما مقايسه كلي اونا زياد منطقي به نظر نميرسه. :11():

DOMINATOR
12-08-09, 11:44
سلام

من خودم هم به شخصه با بردهاي زيادي از ايسوس سروكار داشتم واقعا از لحاظ كيفيت ساخت حرف ندارند و هيچ كدوم مشكلي براشون پيش نيومد در كل گيگا هم بد نيست ولي خوابش رو بايد ببينه به ايسوس برسه تازه اين همه تبليغ هم ميكنه يادمه يه بورد ud3r رو از وسط برش داده بودند تا خازنهاي جامد و لايه مسي برد رو نشون بده .

Labyrinth
12-08-09, 11:55
ببین رضا جان هر برندی توی یک رده یکسری محصولات خوب داره و توی یک رده دیگه خیر

مثلا من قبول دارم مین های سری K موفقیت بساز زیادی به دست اوردن و هنوز هم قوی هستند نمونه P5K-E که علی جان هنوز دارند اگر اشتباه نکنم

سری Q هم موفقیت خوبی کسب کردن ولی خرابی ها هم کم نبود البته حرف علی هم کاملا درست هست و دلیل این خرابی ها عجله کردن در زمان عرضه بود

من سری توربو رو تست نکردم و درموردشون نظر نمیدم ولی با کیو دلوکس کار کردم و میتونم بگم برای اورکلاک سری Q خوب نیست

سری 7 هم اورکلاک کردم با این مین و مین خودم و باز هم مین خودم یعنی UD3R فرکانس بالاتری رو پایدار کرد

ولی من بشخصه هیچ وقت نمی یام بزرگ مردی مثل رمپیج اکستریم رو زیر سوال ببرم و فقط در مورد میتونم بگم بر همه ی مین ها برتری 1000 داره البته بازم توی سر Q هنوز تستی ازش ندیدم

با علی هم موافقیم در بایوس زیر F8 این مین یک مقدار ادا در میاره ولی در F9 و F10 این مسله حل شده

در کل ما تجربه ی خودمون رو گفتیم

شاد باشید

reza76622201
12-08-09, 11:55
گيگا هم بد نيست ولي خوابش رو بايد ببينه به ايسوس برسه

لطفا واسه حرفتون مدرك بياريد.

تازه اين همه تبليغ هم ميكنه يادمه يه بورد ud3r رو از وسط برش داده بودند تا خازنهاي جامد و لايه مسي برد رو نشون بده

مگه عيبي داره!؟ شما اينو عيب مي دونيد!؟

از كليه دوستان خواهش مي كنم با دليل و مدرك صحبت كنند و سليقه شخصي رو دخيل نكنند. با تشكر. :11():

Olesius
12-08-09, 11:58
بنده با اصل فرمايش جناب Galaxy و Labyrinth موافقم.(اما اينكه ايسوس مادربورد خوب يكي دوتا بيشتر نداره اصلا قبول ندارم)
به نظر بنده حرفهاي جناب Over Clocker و جنابعالي بيشتر متعصابه هست تا منطقي. گيگابايت از بهترين سايتهاي و كمپانيهاي جهاني در بسياري از مادربوردهاش جايزه كيفيت و طراحي گرفته و طبق اظهارات دوست بنده كه مقيم آمريكا هستند جزء برندهاي مطرح در سطح آمريكاست.اين از اين.
لطفا با مدرك نشون بديد كه GA EP45UD3-R توي اور كلاك گيج مي زنه!!! چون بنده اين مطلب رو اصلا نمي پذيرم(به شرط اينكه باياس آپديت باشه).
من بازم نظرم اينه كه هر دو برند خوبن وتوي هر مدل ممكنه يكي بر ديگري برتري داشته باشه. اما مقايسه كلي اونا زياد منطقي به نظر نميرسه. :11():
ببین رضا جان...

هیچ تعصبی در کار نیست! (تستر ایسوس که نیستم!) من تجربه شخصی خودم رو گفتم...
بورد P5K-E بنده با Air Cooling می تونه FSB 550 بزنه, با Dice یا Ln2 می تونه FSB 600 رو رد کنه... خوب کدوم P35 گیگا این کارایی رو داره؟؟؟

بورد P965 ایسوس هنوزم که هنوزه داره رکورد می زنه...! (خودت می دونی که مال چند سال پیش هست!!)
بورد X48 ایسوس هم دیگه نیازی به توضیح نداره, بهترین و قدرتمندترین بورد سوکت 775 هست...

اما در مورد P45 گیگا, سری UD3...
تا اونجا که یادم مونده بورد P45-UD3P چند تا جایزه برده! اونم به خاطر قیمت/کارایی مناسب و ...

این UD3R بورد معمولی هست...

لطفا با مدرك نشون بديد كه GA EP45UD3-R توي اور كلاك گيج مي زنه!!!دوست عزیز این نکته رو شما فکر می کنید در Review ها می نویسن؟؟ هرگز...

این بورد نزدیک 4ماه دست من بود...
زمانی که بایوس F4-F5 در سایت گیگا بود بنده از طریق دوستان بایوس مد شده F7 (مد شده توسط یکی از اوورکلاکر ها) رو داشتم... مشکل این بورد فراتر از مشکل بایوس هست...

رکورد اوورکلاک رم این بورد هم صرفا یک ترفند تبلیغاتی برای فروش این بورد بود...
موفق باشید...:11():

reza76622201
12-08-09, 12:04
ولی من بشخصه هیچ وقت نمی یام بزرگ مردی مثل رمپیج اکستریم رو زیر سوال ببرم و فقط در مورد میتونم بگم بر همه ی مین ها برتری 1000 داره البته بازم توی سر Q هنوز تستی ازش ندیدم

با تمام عرايضتون موافقم و از اينكه تجربيات عملي خودتون رو در اختيار بنده و دوستان قرار داديد و در اين تاپيك هم شركت كرديد ممنونم. فقط در اين مورد بنده هم واقعا قبول دارم كه Asus Rampage II-Extreme واقعا يه مادر بورد عاليه اما مگه كسي اين مادربورد رو زير سوال برده كه شما اينجوري فرموديد!؟ اما آيا شمابرترينهاي برندهايي نظير FoxConn و Gigiabyte و DFI و Intel رو با چيپ X58 بررسي كرديد كه اينو مي فرمائيد!؟ به نظر بنده تمام اينها به كاربري سيستم بر ميگرده والا ممكنه واسه كسي كه كاربري خاصي داشته باشه خريد اين مادربورد اصلا عاقلانه نباشه.

DOMINATOR
12-08-09, 12:09
لطفا واسه حرفتون مدرك بياريد.

چيزيه كه ثابت شده اين رو من نميگم asus در همه زمينه ها قدرتمند هست نميخوام از بحث اصلي خارج بشم گيگا كجا تا حالا تونسته كارتهايي با كيفيت سري ماتريكس و فرمولا asus توليد كنه ؟

مگه عيبي داره!؟ شما اينو عيب مي دونيد!؟

نه چه عيبي داره ولي انگار گيگا به خودش هم شك داره كه چي داره توليد ميكنه شايد نميدونسته چي تو اون خازن هست d:

Labyrinth
12-08-09, 12:11
من Rampage Extreme رو با چیپ X48 گفتم که تنها رقیبش Black OPS هست

منظورم از بیان این حرف این بود که ایسوز رو قبول دارم ولی نه همه برد هاش رو :wink:

reza76622201
12-08-09, 12:21
ببین رضا جان...

ازتون ممنونم. بنده هم تعصبي ندارم و تجربه هاي شخصيم رو گفتم و بازم ميگم كه به نظر بنده مقايسه كلي اين دو برند كار درستي نيست.

بورد P5K-E بنده با Air Cooling می تونه FSB 550 بزنه, با Dice یا Ln2 می تونه FSB 600 رو رد کنه... خوب کدوم P35 گیگا این کارایی رو داره؟؟؟

عزيز اين بورد چيپش ديگه قديدي شده. بنده هم با EP35 گيگا اوركلاك نردم. آيا شما اينكار رو كرديد!؟ قيمتها در اون زمان چقدر بوده عزيز؟ در اين مورد چون مدركي نيست نمي تونم حرفتون رو قبول يا رد كنم. البته ظبيعيه كه سيستم Air cooling قابليت اوركلاك رو بالا ميبره اما مطمئنم كه گيگا بايت هم معادل اين مدل چيزي داشته. اگه قبول نداريد سرچ كنم توي سايتش و خدمتتون ارائه بدم!؟

بورد P965 ایسوس هنوزم که هنوزه داره رکورد می زنه...! (خودت می دونی که مال چند سال پیش هست!!)

اينكه عزيز از رده خارجه. ميشه مدرك معتبر ارائه بديد؟

بورد X48 ایسوس هم دیگه نیازی به توضیح نداره, بهترین و قدرتمندترین بورد سوکت 775 هست...

لطفا مدرك ارائه بديد. با عرض پوزش من بدون مدرك نمي تونم بپذيرم.

تا اونجا که یادم مونده بورد P45-UD3P چند تا جایزه برده! اونم به خاطر قیمت/کارایی مناسب و ...

خير عزيز. اين يه بورد واقعا خوب جهت حتي اوركلاكه.

دوست عزیز این نکته رو شما فکر می کنید در Review ها می نویسن؟؟ هرگز...

كاملا موافقم. تويريويوهاي معتبر نمي نويسن.

زمانی که بایوس F4-F5 در سایت گیگا بود بنده از طریق دوستان بایوس مد شده F7 (مد شده توسط یکی از اوورکلاکر ها) رو داشتم... مشکل این بورد فراتر از مشکل بایوس هست...

اين بورد نزديك 2 ماه هم دست بنده بود و اور هم باهاش كردم با باياس F9. عالي بود و هيچ مشكلي هم نداشت.

اين عقيده شماست عزيز. ممكنه با واقعيت منطبق نباشه. موفق باشيد دوست عزيز. ممنون از اينكه در اين بحث شركت مي كنيد. :give_rose:

Galaxy
12-08-09, 12:25
ببین رضا جان...

دوست عزیز این نکته رو شما فکر می کنید در Review ها می نویسن؟؟ هرگز...

علی جان من هم همین برد را دارم توی ورژن های جدیدش به هیچ وجه گیج نیست . تستش کنید حتما :merci:
سری P35 های اسوس کاملاً از مدل های مشابه گیگابایت ها سر بودند و P5K-E بدون شک بهترین مادربرد P35 دنیا اما در مورد P45 ای که گفتید UD3R از نظر اورکلاک هیچ تفاوتی با UD4P برای پردازنده نداره و بیشتر خریداران UD4P به خاطر Ultra TPM اش میخرند و اون هم برای شرکت ها + داشتن Multi-GPU ساپورت .

گیگابایت UD3R به راحتی FSB 600 مگاهرتز را با AIR میره . یکی از بچه های E8500 داشت قبلاً باهاش تست کردم 600Mhz با یک فن روی پل شمالی به راحتی رفت .

ببینید اسوس کلاً مادربرد های خاصیش خوب هستند و توی مادربرد ها از مادربرد های گیگابایت مشابه بهترند . مثل P5K-E بهترین مادربرد P35 و یا Rampage Extreme بهترین مادربرد X48 اما توی X58 ها خیلی مادربرد جالبی ارائه ندادند هر چند گیگابایت هم همین روال را داشت .

P5K ها بسیار بهتر از P5Q های فعلی هستند ولی UD3R از P5Q های فعلی قوی تره به خصوص در اورکلاک Quad Core ها .

در ضمن رکورد FSB با این برد 700 و خورده ای مگاهرتز هست !!! :1. (27): به نظر مادربردی که میتونه این کار را بکنه به هیچ وجه ضعیف نیست . ضمن اینکه مسابقه میتونه تبلیغاتی باشه ولی بالاخره رکورد هاش که واقعی هستند .

بعد سوال بعدی اینکه گیجی را میشه تعریف کنید ؟

و سوال آخر در مجموع به نظر شما UD3R بهتر از P5Q-E نیست ؟!

Labyrinth
12-08-09, 12:31
لطفا مدرك ارائه بديد. با عرض پوزش من بدون مدرك نمي تونم بپذيرم.

رکورد اول جهان در سه پردازنده ی E8600 ، E8500 ، E8400 به ترتیب
E8400

Only the registered members can see the link

E8500

E8600

reza76622201
12-08-09, 12:34
چيزيه كه ثابت شده اين رو من نميگم asus در همه زمينه ها قدرتمند هست نميخوام از بحث اصلي خارج بشم گيگا كجا تا حالا تونسته كارتهايي با كيفيت سري ماتريكس و فرمولا asus توليد كنه ؟

دوست عزيز بحث در مورد مادربورده. واگرنه اونم كه فرموديد(كارت گرافيك) پاسخ قاطعانه داره. اما اينجا بايد با موضوع تاپيك سنخيت داشته باشه. اگه مايليد يه تاپيك جديد ايجاد كنيد تا با هم بحث كنيم. با تشكر.:11():

نه چه عيبي داره ولي انگار گيگا به خودش هم شك داره كه چي داره توليد ميكنه شايد نميدونسته چي تو اون خازن هست
خواهش مي كنم جملات به اين .... رو به يه كمپاني جهاني كه در همه جاي دنيا شناخته شده هست و معتبره متصل نكنيد. دوست عزيز لطفا تعصب رو كنار بزاريد.
ازتون ممنونم. :give_rose:

AMD>INTEL
12-08-09, 12:49
خوشبختانه برندهایی دیگر غیر اسوس و گیگابایت هست . مشکل تعصب روی برند برای افراد حرفه ای چندان جالب نیست .

Olesius
12-08-09, 12:59
ازتون ممنونم. بنده هم تعصبي ندارم و تجربه هاي شخصيم رو گفتم و بازم ميگم كه به نظر بنده مقايسه كلي اين دو برند كار درستي نيست.

عزيز اين بورد چيپش ديگه قديدي شده. بنده هم با EP35 گيگا اوركلاك نردم. آيا شما اينكار رو كرديد!؟ قيمتها در اون زمان چقدر بوده عزيز؟ در اين مورد چون مدركي نيست نمي تونم حرفتون رو قبول يا رد كنم. البته ظبيعيه كه سيستم Air cooling قابليت اوركلاك رو بالا ميبره اما مطمئنم كه گيگا بايت هم معادل اين مدل چيزي داشته. اگه قبول نداريد سرچ كنم توي سايتش و خدمتتون ارائه بدم!؟ببین رضا جان...
در مورد P35 فقط Asus و DFI بوردهای خوبی داشتند... گیگا خیلی ضعیف تر بود... رکوردهای مربوط به این بوردها هم این موضوع رو تصدیق می کنه... (بالاخره شب و روز ما با اوور می گذره! می دونیم کدومش بهتر اوور می شه :دی)
من 1سال پیش (اواخر فروردین) 170 خریدم! تنها بوردی بود که اون موقع 8فاز بود...
سیستم Air Cooling هم صرفا یک فن کولر هست که در دسترس همه هست... منظور من رو شما متوجه نشدی!
من با بورد P35 و E6550 (که 65nm هست) به 3850 رسیدم! در حالی که اون موقع دوستان می گفتن از 3500 نمی تونم بالاتر برم...

اينكه عزيز از رده خارجه. ميشه مدرك معتبر ارائه بديد؟
رضا جان اینکه دیگه تولید نمی شه دلیل نمی شه دیگه کارایی نداره...!!
بیشترین فرکانس های اوورکلاک شده پردازنده با این بورد ثبت شده... فرکانس 8179...!!!

این دیگه خیلی جالب هست Fsb 650 با همین بورد از رده خارج!!!

لطفا مدرك ارائه بديد. با عرض پوزش من بدون مدرك نمي تونم بپذيرم.والا دیگه این مدرک نمی خواد...
هرچی رکورد مربوط به اوورکلاک پردازنده و رم و ... مربوط به این بورد می شه! من یک نمونه برات می ذارم:

خير عزيز. اين يه بورد واقعا خوب جهت حتي اوركلاكه. من نگفتم بورد بدی هست... این قدر که ازش تعریف می کنن توانا نیست!

كاملا موافقم. تويريويوهاي معتبر نمي نويسن.
:1. (23):

اين بورد نزديك 2 ماه هم دست بنده بود و اور هم باهاش كردم با باياس F9. عالي بود و هيچ مشكلي هم نداشت.
در چه حد اوور کردید؟؟ برای اوورکلاک عادی مشکلی نداره دوست عزیز...
ولی در فرکانس های بالا و ولتاژ های بالا ناپایداری های بی دلیلی داره... در ولتاژ های هسته ی بالای 1.6v به طور محسوسی مشکل داره... vCore بیشتری به پردازنده می ده که واقعا برای پردازنده می تونه مشکل جدی درست کنه...
بعد ار هر بار کرش بورد توانایی برگردوندن جزئیات بایوس رو نداره... باید ClearMos بشه... گاها بی دلیل بوت نمی شه!! حتی بعد از اینکه تنظیمات بایوس به حالت عادی برگشته...
و موارد زیادی از این دست...

این موارد تنها در هنگام اوورکلاک بورد به چشم میاد! وگرنه برای یک کاربر عادی هرگز بروز نخواهد کرد...:11():

اين عقيده شماست عزيز. ممكنه با واقعيت منطبق نباشه. موفق باشيد دوست عزيز. ممنون از اينكه در اين بحث شركت مي كنيد. :give_rose:من به شخصه سعی می کنم رو چیزی که اطمینانی روش ندارم نظر ندم! صحبتی نکنم...
این تجربه شخصی بنده بود چون 4ماه باهاش اوور کردم...! (همیشه هم گفتن تجربه بالاتر از علم... :دی)

reza76622201
12-08-09, 13:05
رکورد اول جهان در سه پردازنده ی E8600 ، E8500 ، E8400 به ترتیب
E8400

E8500

E8600

دوست عزيز. لينكها رو به ترتيب بنده باز كردم و به شكل زير بود:

و دو تاي بعدي هم مشابه همين.
اين صرفا يه اوركلاك هست با اين مادربورد ايسوس. كجاي اين لينكها نوشته كه بهترين ركورد اوركلاك در جهانه!!!!!!!!
ضمنا بنده با فرمايش آقا اميد (با شناسه AMD>Intel) موافقم و برندهاي عالي ديگه هم زياد موجوده.
در هر صورت من نمي دونم اين لينهايي كه داديد كجاش نوشته اينا ركورد جهانيه و امتياز ساير مادربوردها رو در اين رقابت كجا نوشته و كلا چه مادربوردهايي در اين تست بكار رفته و اصلا اين لينك متعلق به كدوم كمپانيه؟!

Shahryar
12-08-09, 13:07
بحث داغ و جالبی هست . :11():

فقط یک چیزی که به ذهنم میرسه اینه که بررسی کلی دو تا برند اونم بزرگترین شرکت های سازنده برد توی دنیا مثل ASUS و Gigabyte به صورت کلی درست نیست ! چراکه به نظر من هر برندی توی یک سری از پلتفرم ها و یکسری از سری ها مدل های خاصی را داره که بعضاً در مواردی از مدل مشابه بهترند اما این دلیل نمیشه که کلاً یک برند بهتر از یک برند باشه .

در نتیجه بهتره که بحثمون را محدود کنیم به مقایسه مدل به مدل برای کاربرد خاص مثلاً وقتی طرف اصلاً اکستریم اورکلاک نمیکنه و یک اورکلاک حرفه ای نیست دلیلی نداره که برد هایی با بایوس های پیچیده بهش معرفی بشه یا مادربرد اورکلاک برای گیم و ... . :give_rose:

Olesius
12-08-09, 13:16
علی جان من هم همین برد را دارم توی ورژن های جدیدش به هیچ وجه گیج نیست . تستش کنید حتما :merci:
سری P35 های اسوس کاملاً از مدل های مشابه گیگابایت ها سر بودند و P5K-E بدون شک بهترین مادربرد P35 دنیا اما در مورد P45 ای که گفتید UD3R از نظر اورکلاک هیچ تفاوتی با UD4P برای پردازنده نداره و بیشتر خریداران UD4P به خاطر Ultra TPM اش میخرند و اون هم برای شرکت ها + داشتن Multi-GPU ساپورت .

گیگابایت UD3R به راحتی FSB 600 مگاهرتز را با AIR میره . یکی از بچه های E8500 داشت قبلاً باهاش تست کردم 600Mhz با یک فن روی پل شمالی به راحتی رفت .

ببینید اسوس کلاً مادربرد های خاصیش خوب هستند و توی مادربرد ها از مادربرد های گیگابایت مشابه بهترند . مثل P5K-E بهترین مادربرد P35 و یا Rampage Extreme بهترین مادربرد X48 اما توی X58 ها خیلی مادربرد جالبی ارائه ندادند هر چند گیگابایت هم همین روال را داشت .

P5K ها بسیار بهتر از P5Q های فعلی هستند ولی UD3R از P5Q های فعلی قوی تره به خصوص در اورکلاک Quad Core ها .

در ضمن رکورد FSB با این برد 700 و خورده ای مگاهرتز هست !!! :1. (27): به نظر مادربردی که میتونه این کار را بکنه به هیچ وجه ضعیف نیست . ضمن اینکه مسابقه میتونه تبلیغاتی باشه ولی بالاخره رکورد هاش که واقعی هستند .

بعد سوال بعدی اینکه گیجی را میشه تعریف کنید ؟

و سوال آخر در مجموع به نظر شما UD3R بهتر از P5Q-E نیست ؟!
سلام دوست عزیز...

راستش من Rev 1.1 رو هم تست کردم نسبت به Rev 1.0 خیلی بهتر شده ولی می تونم بگم می شد بهتر هم بشه... شاید Rev 1.2 همه چی رفع بشه...!! :دی

راستش Fsb 600 برای سری E8XXX با کاهش ضریب چندان دور از دسترس نیست... بهر حال مصرف کمتری دارند و خنک تر هستند...
ولی با ضریب کامل و با Air نمی شه بیشتر از Fsb 560-570 زد...

کاملا درسته...
ایسوس در X58 هم خیلی عجله کرد... بوردی که نسبت به بقیه دیرتر در اومده (P6T) کارایی بهتری نسبت به گرون ترین بورد ایسوس R2E داره...

والا... من به شخصه DFI رو ترجیح می دم در چیپ P45...
سری P5Q ایسوس چندان جالب نبودند ولی با اصلاحاتی که شده بهتر شدند... UD3 گیگا هم نمی گم خوب نیست! برتری نسبی دارن...

FSB 700 هم با نسخه UD3P و در ضریب پایین پردازنده زده شده...
درسته که UD3R & UD3P تنها در کراس و برخی جزئیات ریز تفاوت دارند ولی قابلیت اوور یکسانی ندارند...
نهایت اووری که واسه UD3R دیدم Fsb حدود 630-650 بود...

بعد سوال بعدی اینکه گیجی را میشه تعریف کنید ؟ در پست قبلی چندتا مثال زدم:

ولی در فرکانس های بالا و ولتاژ های بالا ناپایداری های بی دلیلی داره... در ولتاژ های هسته ی بالای 1.6v به طور محسوسی مشکل داره... vCore بیشتری به پردازنده می ده که واقعا برای پردازنده می تونه مشکل جدی درست کنه...
بعد ار هر بار کرش بورد توانایی برگردوندن جزئیات بایوس رو نداره... باید ClearMos بشه... گاها بی دلیل بوت نمی شه!! حتی بعد از اینکه تنظیمات بایوس به حالت عادی برگشته...
و موارد زیادی از این دست...
در مورد سوال آخر نظری ندارم...!! :دی
پیدا کنم Asus Commando P965 می گیرم...:lol:

reza76622201
12-08-09, 13:17
بنده هم كاملا با مدير محترم جناب شهريار موافقم و همانطور كه قبلا هم گفتم به نظر بنده مقايسه كلي محصولات اين دو كمپاني بزرگ منطقي نيست. پس بنده ديگه بحث رو به اين صورت ادامه نمي دم. با تشكر از همه دوستان كه دذر اين تاپيك شركت كردند.

Labyrinth
12-08-09, 13:18
دوست عزيز. لينكها رو به ترتيب بنده باز كردم و به شكل زير بود:

و دو تاي بعدي هم مشابه همين.
اين صرفا يه اوركلاك هست با اين مادربورد ايسوس. كجاي اين لينكها نوشته كه بهترين ركورد اوركلاك در جهانه!!!!!!!!
ضمنا بنده با فرمايش آقا اميد (با شناسه AMD>Intel) موافقم و برندهاي عالي ديگه هم زياد موجوده.
در هر صورت من نمي دونم اين لينهايي كه داديد كجاش نوشته اينا ركورد جهانيه و امتياز ساير مادربوردها رو در اين رقابت كجا نوشته و كلا چه مادربوردهايي در اين تست بكار رفته و اصلا اين لينك متعلق به كدوم كمپانيه؟!

این ها بالاترین فرکانس برای هر پردازنده هست و توسط کاربر ها در سطح جهان زده میشه و مربوط به کمپانی و ... نیست

لینک رتبه بندی 8600 در جهان (Only the registered members can see the link)
لینک رتبه بندی 8500 در جهان (Only the registered members can see the link)
لینک رتبه بندی 8400 در جهان (Only the registered members can see the link)

Olesius
12-08-09, 13:38
بحث داغ و جالبی هست . :11():

فقط یک چیزی که به ذهنم میرسه اینه که بررسی کلی دو تا برند اونم بزرگترین شرکت های سازنده برد توی دنیا مثل ASUS و Gigabyte به صورت کلی درست نیست ! چراکه به نظر من هر برندی توی یک سری از پلتفرم ها و یکسری از سری ها مدل های خاصی را داره که بعضاً در مواردی از مدل مشابه بهترند اما این دلیل نمیشه که کلاً یک برند بهتر از یک برند باشه .

در نتیجه بهتره که بحثمون را محدود کنیم به مقایسه مدل به مدل برای کاربرد خاص مثلاً وقتی طرف اصلاً اکستریم اورکلاک نمیکنه و یک اورکلاک حرفه ای نیست دلیلی نداره که برد هایی با بایوس های پیچیده بهش معرفی بشه یا مادربرد اورکلاک برای گیم و ... . :give_rose:
والا شهریار جان...

همون تایوان هم برند اول ایسوس هست...!!! چه برسه در سطح جهانی...:whistle:

گیگا در کدوم چیپ موفق بوده؟ یا بهتر بگم... بهترین بورد گیگا چه بوردی هست؟؟ که رقیبی نداشته باشه...؟؟؟

خوشبختانه برندهایی دیگر غیر اسوس و گیگابایت هست . مشکل تعصب روی برند برای افراد حرفه ای چندان جالب نیست .
بحث خوبی شکل گرفته...
هیچ تعصبی هم در کار نیست! چون با دلیل مدرک صحبت می کنیم...:1. (23):

این بورد P965 ایسوس مال چند سال پیش هست؟!!! :دی

رضا جان اینکه دیگه تولید نمی شه دلیل نمی شه دیگه کارایی نداره...!!
بیشترین فرکانس های اوورکلاک شده پردازنده با این بورد ثبت شده... فرکانس 8179...!!!

این دیگه خیلی جالب هست Fsb 650 با همین بورد از رده خارج!!!

Labyrinth
12-08-09, 13:56
یک مسله رو بگم

ببینید رسیدن به FSB 680 برای UD3R هم امکان پذیر هست ولی چیزی که نباید فراموش بشه این هست که برای رسیدن به FSB بالا باید ولتاژ بهینه و درست داده بشه که هر مینی توانایی این کار رو نداره

UD3R یک مشکل نیمه بزرگ داره که علی اون رو گفت منم میگم :wink:

عدم تنظیم درست ولتاژ :

این مین از کمترین ولتاز موجود در بایوس تا ولتاژ 1.6 دراپ بدی داره و ولتاژ خیلی کمتر اعمال میشه ولی از 1.6 با بالا پله ها بزرگتر میشه و ولتاژ هم بیشتر اعمال میشه تا ولتاژ 1.78 که ولتاژ دقیق دقیق میشه

هرچند به گفته خود گیگا این مسله مربوط به چیپ کنترلگر میشه و عادی هست ولی قرار شد این مورد رو گیگا در بایوس جدیدش حل کنه ( F10 )

یک ویژگی بساز خوب در UD3R هم قابل گفتن هست

وقتی شما یک پردازنده مثل Pentium D رو روی این مین قرار بدید ولتاژ هسته محدود خواهد شد

با تشکر امیر

Olesius
12-08-09, 14:09
یک مسله رو بگم

ببینید رسیدن به FSB 680 برای UD3R هم امکان پذیر هست ولی چیزی که نباید فراموش بشه این هست که برای رسیدن به FSB بالا باید ولتاژ بهینه و درست داده بشه که هر مینی توانایی این کار رو نداره

UD3R یک مشکل نیمه بزرگ داره که علی اون رو گفت منم میگم :wink:

عدم تنظیم درست ولتاژ :

این مین از کمترین ولتاز موجود در بایوس تا ولتاژ 1.6 دراپ بدی داره و ولتاژ خیلی کمتر اعمال میشه ولی از 1.6 با بالا پله ها بزرگتر میشه و ولتاژ هم بیشتر اعمال میشه تا ولتاژ 1.78 که ولتاژ دقیق دقیق میشه

هرچند به گفته خود گیگا این مسله مربوط به چیپ کنترلگر میشه و عادی هست ولی قرار شد این مورد رو گیگا در بایوس جدیدش حل کنه ( F10 )

یک ویژگی بساز خوب در UD3R هم قابل گفتن هست

وقتی شما یک پردازنده مثل Pentium D رو روی این مین قرار بدید ولتاژ هسته محدود خواهد شد

با تشکر امیر

دراپ ولتاژ که خیلی اذیت می کنه...
ولی موضوعی که هست امیر جان این بورد ولتاژ 1.66 برای هسته رو حدودا 1.7 ست می کنه...!!!!:1. (27):
بایوس 1.66 هست ولی ویندوز که چک می کنی 1.70 ست شده ...

AMD>INTEL
12-08-09, 14:10
علی جان اکثر دوستان اینجا کاربر عادی حساب نمیشن چون حداقل یک رکورد تو سایت hwbot دارند .یا از اورکلاک اطلاعات کافی دارند . این مثل قضیه پردازنده نیست که دو انتخاب بیشتر نباشه .اینجا صحبت از چندین برند هست هر یک مدلهای معروف و قدرتمندی دارند . گارانتی اسوس تا به حال از گیگابایت ضعیف تر بوده این چیزیست که همه قبول دارند . در مورد مشکلات هم هر برد یکسری قلق های خودش رو دارد . مهم تر از این هیچ کدوم از ما نفعی از فروش یک برند نمی بریم . بهتر هست به این بحث هم وارد نشیم . هر کس پیشنهاد خودش رو بده و شخص مورد نظر تصمیم گیری کنه از کدوم برند خرید کنه . من خودم شخصا جدید به روی بردهای فاکسان هم توجه میکنم .

Overclocker
12-08-09, 14:17
اول باید بگم از خودت چیز در نیار و بگو !

1 - حسین جان شما سابقا یک K دلوکس داشتید که 4 بار رفت گارانتی دیجیتال و دوباره خراب برگشت :yes:4 بار از کجا در اومد ؟ 1 بار رفت که کارت صداش سوخته بود به خاطر اسپیکر خرابم . و مادربردی که برام فرستادند تعمیری تایوان بود یا ... هر چی بود دسته 2 بود و در حین نصب مشکلی براش پیش اومد برد تاب برداشت ( سیم زیرش مونده بود ! ) که فرستادم گارانتی زیرش زایدن که چرا دوباره اومده !!!

2 بار توی عمرش رفت و با دقل بازیه دیجیتال به مشکل خورد ( من دیجیتال رو اصلا قبول ندارم فقط ویستا )

- مین Q شما هم رفت گارانتی و برگشت ( به گفته خودتون که یکی از دوستان خرابش کرده بود )آهان :1. (27): من خودم از خرابیه مادربردم خبر ندارم شما خبر دارید ( میگن تکنولوژی پیشرفت کرده ولی اینجوریشو ندیده بودم :1. (2): ) عزیزم این اسپیکر خرابم بعد از 3 الی 5 ماه که به سیستم وصل باشه مطمئن باش کارت صداشو میسوزونه ( من تا فهمیدم مشکل از کجاست ، 3 تا مادربرد از این روش سوزوندم { فقط کارت صدا سوخت } چون فاصله زمانی زیاد بود توجه نکردم به اسپیکر و چون Q-E و K Deluxe رو زیاد داشتم یادم امود که سره مادربرد هایی که زیاد داشتمشون کارت صدا سوخت داشتم که فهمیدم از اسپیکر هست . ) خلاصه از کاه کوه نساز چون صاحبش اینجاست !

- سری Q بالاترین امار خرابی رو تا به حال داشتن مخصوصا سری دلوکسمن به غیر از P5Q هیچ کدوم از این سری رو ندیدم گُرّون مشکل داشته باشه !!! ( P5Q به نظرت میشه Q Series ؟؟؟؟ )

مین گیگا بد هست درسته ولی نمیدونم چرا توی سایت های سخت افزار همیشه بهترین معرفی شدهنمیدونستم P/P ارزش این رو داره که آشغال ببندی و حالشو ببری ! ( مثل این میمونه که 9600GT ببندی بگی آخرت P/P هست ولی قارچ رو واست اجرا کنه )

5 - گیگا بده که باهاش رکورد 1800 رم DDR2 رو زدنبه درک به هر چیزه چیزی :1. (27): آخه کدوم رم DDR2 میتونه 1300 6-6-6-18 بالاتر رو 24/7 مورد اسنفاده قرار بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟ ( Asus که 60 تا 70% سهم بازار رو داره فهمیده DDR2 1300 آخرش هست بعد گیگا قده یه بچه حالیش نبوده فقط ملاکش شده داغون کردن ماژول رم و رسیدن به فرکانس تخیلی ای که توی هیچ چیزی نمیشه استفاده اش کرد )

گارانتی ایسوز توی ایران خوبه که مین Q یکی از اعضا رفت پیششون از گارانتی خارج کردن گارانتی دقل باز دیجیتال بهتر از این نمیشه ! همه میدون این چه شرکتیه ! ( ویستا بهترین گارانتی هست )

7 - ایسوز فقط چند تا مادربرد خوب توی کل عمرش زده اونم یا توی ایران پیدا نمیشه یا انقدر گرون هست که پشت ویترین خاک میخورهآهان نمیدونستم من وقتی میخوام مادربرد بخرم باید هر روز بشینم نگاه کنم ببینم گیگا بایت تا ورژن چند قراره بره واسه مادربردش و با هر ورژن یه چیزو ساپرت کنه !!! آخه گیگا که نمیتونه با یک بایوس سر و ته قضیه رو به هم بیاره میشه بهش بگی شرکت ؟ زرو زر داره ورژن میزنه حتی واسه یک بردی که هیچ سرکتی 1.1 هم نزده این تا 1.5 رفته !!! :1. (27)::1. (27): ( من یدون مادربرد قدیمی واست میارم از Asus که با یک بایوس جدید همه چیز رو ساپرت میکنه ! و ورژن اش هم یکی هست )

9 - ایسوز خوبه که انقدر بی در و پیکر هست که ماکسیموس رو میشه رمپیج کردنمیدونستم Intel اینقدر چیز خل هست که X38 و X48 رو یک جور ساخته و شرکت Asus ای که از این ساختار کارایی خیلی خوبی کسب کرده و اصل پایه سیستم تفاوت نداره الاف نیست بشینه مثل گیگا ورژن بارون کنه یا مدل بارون که تا پس فردا UD15 هم میزنه !!!!

درمورد بایوس گیگا والا 90 درصد برند ها دارن از AWARD و Phonix استفاده میکنن و فقط ایسوز ، بایوستار ، ازراک از AMI یک شرکتی که بیشترین سهم بازار رو داره ترجیح داده این بایوس ساده و کاردبردی و .... رو مورد استفاده قرار بده ( حتما حکمتی داره وگر نه منتظر نظر شما نمیشه و خودش اقدام میکنه )

گارانتی رو نمیدونم چی باید بگم شما گارانتی داغ رو نشونه ی خرابی میبینید یا برای اطمینان مشتری از قطعه یعنی هر گارانتی قطعه عوض کنه برند مورد نظر بده اره ؟من نمیدونستم گیگا بایت برای رفع مشکلات مادربرد هاش باید گاراتنیتیه قوی تر ارائه بده تا سخت افزار درست و حسابی تر !!!!

در مورد ولتاژ دادن در ویندوز هم شما نتونستید با نرم افزار کار کنید و گرنه همه قسمت ها کار میکنه و نیاز نیست ریست کنیددر مورد ولتاژ که بحث خیلی زیادی داره ( در یک کلام من با Q-E با یک پروفایل ثابت 1.35V میدادم و دما مثلا 50 بود بعد با این آشغال 1.42 و دما بالای 55 و دمای چیپ دستمو در این پروفایل نمیسوزوند ولی این آشغال مثل هیتر کار میکرد و انرژی سیوینگش که مزخرف ترین چیز آلم بود )
فرکانس که ست میکنی تشریف خودشو میبره ریست میکنه بعد پروفایل ست میشه .

100 نفر اشتباه میکنن و شما درست میگید ؟! شاید در محاسبات شما 100<1 هستمحاسبات من همینه بدن بهش میرسی ........ ( همینطور که مردم دنیا فهمیدن مادربرد Asus حرف اول رو میزنه و بیشتر از نصف بازار رو در اختیار خودش داره )

در کل ما نظرمون رو دادیم و تصمیم گیرنده شما هستیدهر کسی که نظر میده چه درست باشه چه اشتباه خیلی محترم هست و هیچ بی احترامی نباید به نظر کسی صورت بگیره .

حسین جان این صحبت های شما کجاش پایه و اساس علمی داره آخه یا حداقل تجربی ؟ نمیدونم شما به چی میگید تجربه یا علمی !!!!

با این مادربرد 100% مزخرف دارم تنظیماتی رو سای میکنم تصویر بگیرم یدفعه مادربرد سکده مغزی میزنه و میگه قلت کردی یا بایوس ریکاوری میشه یا سیستم و خاموش کن برو رده کارت !! ( Q-E بعد از 100 بار تازه خودش اوتومات یه کلیر سیموس میزنه کاملا گیجیه مادربرد در میره !!! )

دارم توی صفحه قسمت اورکلاک میرم پایین ( فلش پایین رو نگه میدارم ) بعد که میرسم ته صفحه Option ها نیستند !!! کجاند ؟ خونه خاله :whistle: بعد از 10 15 ثانیه که هنگ کرده نمیشه کاری کرد میان یا باید یبار بری صفحه قبلش بعد یواش بیای تو تا حول نشه :lol:

ولتاژ دهیش اصلا طبیعی نیست !!!!!!!!!!!!!! اصلا سر از دراپ اش در نمیاری که نمیاری یه موجود مزخرف توضیح لازم نداره !!!

بوت اسکرین در حال رد شدن هست سکده ناقص میزنه و باید دوباره بایوس برگرده ( تازه با آخرین ورژن اینجوریه وای به حال F1 تا F5 !!!! )

خیلی موجود خسته و مزخرف ای هست :1. (27):

اول از همه اینکه این مادربرد از نظر بایوس بایوس به مراتب پیشرفته تری نسبت به کل سری P5Q به غیر از p5q Deluxe داره . اگه شما دلیلی دارید که بایوسش مزخرفه بگید ولی با دلیل !آپشن های بایوس رو احیانا نگفتم منظور از صفحه بندی و رنگ ضایع و کندی و گیجیه بایوس رو گفتم !

2) کلیه مادربرد های سری P5Q باز هم به غیر از P5Q Deluxe از نظر اورکلاک بسیار ضعیف تر از EP45UD3R هستند چه از نظر توانایی ولتاژ دهی چه از نظر تحمل FSB بالا و ... . یادمه مادربرد P5Q معمولی بیشتر از 470 مگاهرتز FSB باید قسمش میدادی تا میرفت در حالی که این برد به راحتی 600 مگاهرتز می تونه FSB تحمل کنه .
بابا من نمیدونم چرا ملاک اتون شده این جور چرت و پرت ها !!! آخه کدوم آدم عاقل ای از FSB 1900 نهایتا که خیلی زیاد هم گفتم ، 24/7 میگیره از مینش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:1. (27)::1. (27)::1. (27):

نکته دیگه در مورد EasyTune که بدون شک بعد از eVGA E-LEET بهترین نرم افزار اورکلاکینگ هست چراکه شما توانایی افزایش فرکانس را ( همانند چیزی که در SetFSB دارید ) افزایش بعضی از مقادیر ولتاژی را در ویندوز دارید ! این برنامه در زمانی میشه بهش امتیاز داد که نیاز به ریست سیستم نباشه در غیر این صورت حال توی بایوس از توی ویندوز بیشتره ( Xtreme Desing از Asus لازم نیست ریست بشه سیستم )

بحث جالبی شده!! ولی در حالت کلی هیچ وقت گیگا به ایسوس نمی رسه...!!لازم به گفتن نیست ( فروش بالای 60% بازار فقط برای یک برند خود به تنهایی میتونه ثابت کنه و .... )

کاش اینطور بود واسه کاربره معمولیش هم بدرد نمیخوره با اون Energy Saving اش که قده EPU 1 ایسوز هم حالی بالیش نیست ( گیر باکس ماشین درست کردن و از 10 جا باید بگی نفهم من الان میخوام MAX Power Saving رو داشته باشم تا قبول کنه !! )

دوست عزیز این نکته رو شما فکر می کنید در Review ها می نویسن؟؟ هرگز...در مورد این قضیه مهم چون مردم به این مورد خیلی اهمیت میدن موقعه خرید بهترین راه واسه گول زدن هست !!! ( باید Review نویس باشی تا بفهمی چه ککی زیر کلاشون هست !! )

مشکل این بورد فراتر از مشکل بایوس هست...مشکل از شرکتش هست که خودشو رقیب Asus میبینه نه رقیب آفتابه سازیه افغانستان :love:

( DFI و EVGA حداقل یه چیزایی دارن برای تحمل !!! )

رکورد اوورکلاک رم این بورد هم صرفا یک ترفند تبلیغاتی برای فروش این بورد بود...شیوه تبلیغات این شرکت دیگه تکراری شده و جواب نمیده واسه گول زدن ........

منظورم از بیان این حرف این بود که ایسوز رو قبول دارم ولی نه همه برد هاش رو :wink:دوست عزیز هیچ شرکتی همه برد هاش خوب نیستند ولی Asus بالای 80% از مدل هاش خوبند و بدون دردسر و .....................................!!!

Olesius
12-08-09, 14:18
علی جان اکثر دوستان اینجا کاربر عادی حساب نمیشن چون حداقل یک رکورد تو سایت hwbot دارند .یا از اورکلاک اطلاعات کافی دارند . این مثل قضیه پردازنده نیست که دو انتخاب بیشتر نباشه .اینجا صحبت از چندین برند هست هر یک مدلهای معروف و قدرتمندی دارند . گارانتی اسوس تا به حال از گیگابایت ضعیف تر بوده این چیزیست که همه قبول دارند . در مورد مشکلات هم هر برد یکسری قلق های خودش رو دارد . مهم تر از این هیچ کدوم از ما نفعی از فروش یک برند نمی بریم . بهتر هست به این بحث هم وارد نشیم . هر کس پیشنهاد خودش رو بده و شخص مورد نظر تصمیم گیری کنه از کدوم برند خرید کنه . من خودم شخصا جدید به روی بردهای فاکسان هم توجه میکنم .

قبول دارم گارانتی ایسوس توانایی آواژنگ رو نداره ولی دلیل نمی شه که از کالای خوب چشم پوشی کرد...

والا... آقا امید عزیز...
بحث اصلا سر این نبود که شروع کننده تاپیک رو قانع کنیم (توجیه کنیم) کدوم برند رو انتخاب کنه...
یک بحث داخل تاپیکی بود بین دوستان در مورد ایسوس و گیگا... مثل موارد مشابهی که در تاپیک های دیگری ایجاد شده بود...

بله متوجه شدم اخیرا بورد فاکسان رو پیشنهاد می دید در حالی که تا چند وقت پیش گیگارو پیشنهاد می کردید...!

بهر حال صرفا یک بحث بود...:11():

Overclocker
12-08-09, 14:21
من خودم شخصا جدید به روی بردهای فاکسان هم توجه میکنم .شما که عشق brand Testing & Changing و ... هستید دوست دارید از هر شرکتی سخت افزار بگیرید و ببندید !!!:love: حالا میخواد Elte Group باشه یا مارکی ای که 5 تا مادربرد بیشتر توی لیست تولیدش نداره :1. (27)::1. (38):

بایوس 1.66 هست ولی ویندوز که چک می کنی 1.70 ست شده ...این که چیزی نیست ! جامپرش که Q9400 خودشو پر پر کرد هنوز بسش نیست :lol: Asus جامپر هم که میازه سوادشو داره نه مثل گیگا که جامپر عوض کنی ولتاژ از 2.xx ست بشه و مادر CPU رو جلوی چشماش بیاره !! جامپر Q-E از 1.20 فکر کنم ست میکنه به بالا نه مثل این وحشی :1. (38): ( منظور حالت Auto بود ..... )

Shahryar
12-08-09, 14:31
والا شهریار جان...

همون تایوان هم برند اول ایسوس هست...!!! چه برسه در سطح جهانی...:whistle:

گیگا در کدوم چیپ موفق بوده؟ یا بهتر بگم... بهترین بورد گیگا چه بوردی هست؟؟ که رقیبی نداشته باشه...؟؟؟

علی جان من میگم کلاً بررسی حرفه ای صورت نمیگیره اگه ما بخوایم به صورت کلی دو تا برند را مقایسه کنیم . باید تک تک مدل ها را مقایسه کرد که میبینیم که در بعضی از رنج های قیمتی یک مدل از یک برند خوبه در رنج دیگری یک مادربرد دیگه .

در ضمن برند اول و ... از دیدگاه های مختلف میشه بررسی کرد که برای خودش شرکت ها این دیدگاه قطعاً فروش هست که گیگابایت مدتی هست که پر فروش ترین برند دنیاست . از دیدگاه یکی P/P میشه دیدگاهش از دیدگاه یکی داشتن بهترین مادربرد میشه و ... .

ببینید سیاست های شرکت های مختلف متفاوت هست . گیگابایت نزدیک سه سال هست تازه که اومده و تمرکزش را گذاشته روی مادربرد ساختن و هدفش هم فروش بیشتر بوده که طبیعی هست که فروش بیشتر = مادربرد هایی با P/P بهتر که گیگابایت هدف از دید بنده این هست . شرکتی هم مثل eVGA سیاستش اینه که زیاد P/P مهم نیست براش و بیشتر مادربرد های فوق العاده قوی برای اکستریم اورکلاکینگ ولی با قیمت هاش گزاف میده . این بر میگرده که سیاست یک شرکت چی باشه . در نتیجه اینکه بگیم فلان شرکت برند اول هست تعبیر های متفاوت داره .

بحث در مورد rev های این برد به نظرم در حیطه این تاپیک نیست ولی حداقل تجربه شخصی بنده برای رم ( CPU را روی 1.0 نکردم ) هیچ تفاوتی در کار نیست . اون موقع یکی از بچه ها گفت که ولتاژ بهتری در رابطه با رم اعمال میکنه که من باز هم تفاوتی ندیدم .

=====================

به نظرم بحث این تاپیک بررسی دو تا مادربرد EP45-UD3R و P5Q-E یا Turbo بود برای اورکلاک ...

نظر شخصی بنده اینه که اگه نمیتونید افزایش بودجه در حد 20 هزار تومن بدید UD3R را بگیرید و اگر میتونید BIOSTAR TPower I45 با قیمت 165 هزار تومن گزینه بسیار بهتری نسبت به هر دو تای برد های یاد شده هست . :give_rose:

Labyrinth
12-08-09, 15:14
شما که عشق brand Testing & Changing و ... هستید دوست دارید از هر شرکتی سخت افزار بگیرید و ببندید !!!:love: حالا میخواد Elte Group باشه یا مارکی ای که 5 تا مادربرد بیشتر توی لیست تولیدش نداره :1. (27)::1. (38):

این که چیزی نیست ! جامپرش که Q9400 خودشو پر پر کرد هنوز بسش نیست :lol: Asus جامپر هم که میازه سوادشو داره نه مثل گیگا که جامپر عوض کنی ولتاژ از 2.xx ست بشه و مادر CPU رو جلوی چشماش بیاره !! جامپر Q-E از 1.20 فکر کنم ست میکنه به بالا نه مثل این وحشی :1. (38): ( منظور حالت Auto بود ..... )

مین ایسوز کیو دلوکس 9400 رو پر پر کرد نه گیگا ( اصلا گیگا برای ولتاژ هاش جامپر نداره )
والا گیگا یک شعوری داره چند تا هشدار بده ایسوز که مثل ... میاد بالا

AMD>INTEL
12-08-09, 15:18
قبول دارم گارانتی ایسوس توانایی آواژنگ رو نداره ولی دلیل نمی شه که از کالای خوب چشم پوشی کرد...

والا... آقا امید عزیز...
بحث اصلا سر این نبود که شروع کننده تاپیک رو قانع کنیم (توجیه کنیم) کدوم برند رو انتخاب کنه...
یک بحث داخل تاپیکی بود بین دوستان در مورد ایسوس و گیگا... مثل موارد مشابهی که در تاپیک های دیگری ایجاد شده بود...

بله متوجه شدم اخیرا بورد فاکسان رو پیشنهاد می دید در حالی که تا چند وقت پیش گیگارو پیشنهاد می کردید...!

بهر حال صرفا یک بحث بود...:11():

مهم این هست روی هیج برندی تعصب خاصی ندارم . چون این باعث میشه فرصت دونستن درباره برندهای دیگه رو از دست ندم . من اسوس رو رد نکردم از نظر کیفیت چون شرکت بزرگی هست فقط از سیاست های ضعیف نمایندگانش تو ایران ایراد گرفتم . فاکسان قابل قیاس با برند ecs نیست . سالها برای شرکتهای دیگه برد تولید میکرد .
هدف من بحث بی نتیجه نیست . چون بدین شکل فقط میشه fanboy یک شرکت بودن بدون هیچ عقب نشینی به خاطر حق دادن به شرکت مقابل .

Shahryar
12-08-09, 15:29
دوستان لطفاً به خاطر بحث در مورد دو تا مادربرد بی ارزش همدیگه را زیر سوال نبرید .

این تاپیک تا اینجا خیلی دوستانه و حقیقتاً خیلی قشنگ دنبال شد با زیر سوال بردن همدیگه این بحث را خراب نکنید . :give_rose:

ViViD
13-08-09, 09:06
:great: با درود خدمت عزیزانم

والا بحثهای زیادی شد و حرفهای جالبی هم در مورد دو برند زده شد

گفتم شاید این برای پایان کار این تاپیک بد نباشه (فقط این تاپیک نه 2 برند)

Motherboards:

Gigabyte GA-EP45-UD3R (Intel P45, F3 BIOS)
Asus Maximus II Formula (Intel P45, 1307 BIOS)
MSI P45 Platinum (Intel P45, DDR2, .100 BIOS)
Gigabyte GA-EP45-DQ6 (Intel P45, DDR2, F3h BIOS)
Asus P5Q Deluxe (Intel P45, DDR2, 0302 BIOS)
Gigabyte GA-X48T-DQ6 (Intel X48, DDR3, F4 BIOS)
Abit IX38 QuadGT (Intel X38, DDR2, "12" BIOS)
EVGA nForce 750i SLI FTW (Nvidia nForce 750i SLI, DDR2,)
XFX nForce 780i SLI (Nvidia nForce 780i SLI, DDR2,)
Gigabyte GA-EP35-DS4 (Intel P35, DDR2, F3 BIOS)
MSI P35 Diamond (Intel P35, DDR3, 2.2 BIOS)

Common Components:

Intel Core 2 Quad Q9550 (45nm, 12MB L2 cache, 8.5x1,333MHz; 2.83GHz)
2GB DDR2 800MHz at the lowest timings where possible
Nvidia GeForce 9800 GTX
ATI Radeon HD 3870 CrossFireX
PC Power and Cooling Silencer 750W PSU
Seagate 7200.9 250GB SATA hard drive
Windows Vista Home Premium 64-bit SP1
Nvidia Forceware 174.74 WHQL
ATI Catalyst 8.6 WHQL

تستهای انجام شده
(Only the registered members can see the link)