PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست خرید سیستم قدرتمند گرافیکی واسه کار تدوین تا نهایت 1.800.000 تومان

D J V A H I D
09-08-09, 19:03
جهت خرید و انتخاب یک سیستم قدرتمند گرافیکی واسه یکی از دوستان که کارهای گرافیکی و تدوین صدا و سیما رو انجام میده ... نیازمند به مشاوره واسه بهترین و مچ ترین سیستم با این قیمت هستم ... ممنون :give_rose:

Shahryar
09-08-09, 19:57
پیشنهاد بنده :

CPU : Intel Corei7 920 : 310T
Mobo: ASUS P6T : 290T
VGA : MSI ATI 4890 1GB : 310T
RAM : TeamGroup 1600Mhz 3×2 GB 8-8-8-24 : 177T
H.D.D : Seagate SATA II 1TB 32MB Cache : 100T

برای هارد اگه بهتر و سریعتر بخواد میتونه دو تا 500 گیگ را Raid0 کنه .

PSU : GREEN 885B : 145T
Monitor : LG W2261V : 240T
Cooler ( Optional ) : CoolerMaster V8 : 85T

البته پیشنهاد میکنم فعلاً کولری نگیرید چون بازار کولر های CPU با سوکت 1366 به دلیل نبودن رقبا زیاد جالب نیست . ولی اگه الان میخوایند این خوبه .

به نظر من به هیچ وجه نیازی به هزینه بیشتر نیست در صورتی که ایشون کار حرفه ای با صدا هم دارند میتونند یک کارت صدای خوب بگیرند ولی پیشنهاد نمیکنم از مادربرد هایی که کارت صدای جدا دارند استفاده کنید چراکه اکثراً فاقد DSP هستند و پردازش زیادتر را برای CPU به ارمغان میارند .

این سیستم در حالت عادی کفاف کار های ایشون را به راحتی میده ولی در صورت نیاز قابلیت اورکلاکینگ بالا و راحت را هم داره که بدون نیاز به دانش خاصی میتونند استفاده کنند . :great:

tamimi
09-08-09, 20:01
سلام.
cpu:corei7 920
MB:p6t deluxe
ram:3*1GB 2000 kingston
VGA:msi 4890
power:885w green
monitor:AOC

tamimi
09-08-09, 20:05
شرمنده من پستم با اقای شهریار همزمان بود به خاطر همین تقریبا همش با هم یکی شد.
البته سیستم اقای شهریار بی نقص هستش.

Stream
09-08-09, 20:12
پیشنهاد بنده :

CPU : Intel Corei7 920 : 310T
Mobo: ASUS P6T : 290T
VGA : MSI ATI 4890 1GB : 310T
RAM : TeamGroup 1600Mhz 3×2 GB 8-8-8-24 : 177T
H.D.D : Seagate SATA II 1TB 32MB Cache : 100T

برای هارد اگه بهتر و سریعتر بخواد میتونه دو تا 500 گیگ را Raid0 کنه .

PSU : GREEN 885B : 145T
Monitor : LG W2261V : 240T
Cooler ( Optional ) : CoolerMaster V8 : 85T

برای همچین سیستمی به هیچ وجه یک مانیتور 16:9 پیشنهاد نمیشه. بهتره از مانیتورهای 22 یا 24 اینچ با رزولوشن 1920x1200 استفاده بشه.

وحید جان مشخص نکردید دقیقا چه کارهایی انجام داده میشه و با چه نرم افزار هایی، اگه با دقت رنگ ها سر و کار داره مانیتورهای این رده به دردشون نمی خوره و باید برن سراغ مانیتورهای حرفه ای تر.

soroush_es
09-08-09, 20:33
من با سیستم شهریار جان موافقم
فقط به نظر شما کارت گرافیک 4870x2 چطوره؟
البته دیگه بدون مانیتور میشه .1.800.000

D J V A H I D
09-08-09, 21:00
سیستم پیشنهادی شهریار جان سیستم خوبیه و نیز بنا بر این هست که مانیتور هم 22 باشه !!!:yes: و در مورد هارد آیا به نظر شما بهتر نیبست وسترن بگیریم ؟! البته من خودم سیگیت دارم نقص نداره !!! گرافیک هر چی بیشتر بهتر !!! تا 500 جا داره ... از طرف سوال کردم گفت 2 تومن میتونم جور کنم !!! میخوام که تا مدتها جوابش بده و قابل ارتقا باشه !!!:yes:
شهریار جان(یا دوستان عزیز) منظور از RAID 0 چیه ؟ آیا مقاله ای در مورد نحوه Raid0 هست ؟! و چطور میشه مثلا دوتا هارد 500 رو raid0 کرد ؟! :1. (27):
آره کولر خیلی مهمه ... و یه کیس بسیار خنک ... راستی کارت صدای pcx چنده ؟! فکر کنم یکیش رو محمد ترنس داشته باشه !!! :1. (27)::yes:
مانیتور AOK هم من خیلی خوشم نمیاد ازش ... هنوز جواب پس نداده تو بازار ( البته تشکر میکنم از پیشنهاد دوست خوبم tamimi (Only the registered members can see the link) بابت راهنمایی )

یه سیستم AMD هم جسارتا معرفی کنید ... تا حالا فنوم 2 کار نکردم ... ولی شنیدم خیلی قدرتمنده !!!

Stream
09-08-09, 22:22
سیستم پیشنهادی شهریار جان سیستم خوبیه و نیز بنا بر این هست که مانیتور هم 22 باشه !!!:yes:

پس:

Samsung T220P (Only the registered members can see the link)

گرافیک هر چی بیشتر بهتر !!! تا 500 جا داره ...

شما هنوز نگفتید نرم افزارهایی که ایشون استفاده می کنه چیه...

فقط به نظر شما کارت گرافیک 4870x2 چطوره؟

Radeon HD 4870 X2 کارت گرافیک فوق العادیه ولی برای بازی. Crossfire در نرم افزارهای 3D و کلا Non-Realtime Rendering افزایش کارایی در پی نداره و استفاده از Radeon HD 4870 X2 فقط حکم هزینه اضافی رو داره.

در مورد هارد آیا به نظر شما بهتر نیبست وسترن بگیریم ؟!

خیر بهتر نیست!

شهریار جان(یا دوستان عزیز) منظور از RAID 0 چیه ؟ آیا مقاله ای در مورد نحوه Raid0 هست ؟! و چطور میشه مثلا دوتا هارد 500 رو raid0 کرد ؟! Only the registered members can see the link

توضیحات کاملی در انجمن داده شده، جست و جو کنید.

Shahryar
09-08-09, 22:35
برای همچین سیستمی به هیچ وجه یک مانیتور 16:9 پیشنهاد نمیشه. بهتره از مانیتورهای 22 یا 24 اینچ با رزولوشن 1920x1200 استفاده بشه.

وحید جان مشخص نکردید دقیقا چه کارهایی انجام داده میشه و با چه نرم افزار هایی، اگه با دقت رنگ ها سر و کار داره مانیتورهای این رده به دردشون نمی خوره و باید برن سراغ مانیتورهای حرفه ای تر.

آرمان جان دلیلتون را میگید که چرا 16:10 اینجا بیشتر به کار میاد ؟ :11():

در مورد گرافیک هم وحید جان مشخص کنید که کارشون دقیقاً چیه .

soroush_es
09-08-09, 22:46
دو تا مانیتور جدید سامسونگ
هم رده t220 اومده
مدلشون فکر کنم T2233 یا T2243 باشه

Stream
09-08-09, 23:03
آرمان جان دلیلتون را میگید که چرا 16:10 اینجا بیشتر به کار میاد ؟ :11():

در مورد گرافیک هم وحید جان مشخص کنید که کارشون دقیقاً چیه .
چون اگه Taskbar و منوی بالای نرم افزارها رو کنار بگذارید در مانیتورهای 1920x1080 در اصل 1920x960 به عنوان فضای مفید و Workspace در اختیار نرم افزارها باقی می مونه که برای کارهای گرافیکی و تدوین به هیچ وجه مناسب نیست. در حالی که در مانیتورهای 1920x1200 در اصل 1920x1080 به عنوان فضای Workspace در اختیار نرم افزارها قرار می گیره.
کلا تنها دلیلی که سازنده ها سراغ مانیتورهای 1920x1080 میرن کم کردن هزینه ساخت و قیمت نهایی بوده.

اینجا کاملتر توضیح دادم:
Only the registered members can see the link

این مشکل شاید برای دیدن فیلم خیلی مهم نباشه، ولی برای کارهای گرافیکی و تدوین نقش خیلی مهمی داره. برای همینه که اگه دقت کنید هیچ مانیتور حرفه ای 16:9 ای در بازار وجود نداره.

reza76622201
10-08-09, 07:28
جهت خرید و انتخاب یک سیستم قدرتمند گرافیکی واسه یکی از دوستان که کارهای گرافیکی و تدوین صدا و سیما رو انجام میده ... نیازمند به مشاوره واسه بهترین و مچ ترین سیستم با این قیمت هستم ... ممنون :give_rose:

سلام وحيد جان. خوبي؟ ضمن تاييد و تشکر از سيستم پيشنهادي آقا شهريار پيشنهاد بنده هم اينه:
CPU Intel Core i7-920 Box قيمت 300000 تومان.
Mother Board Asus Rampage II-Extreme قيمت 470000 تومان.اين مادربورد داراي کارت صداي حرفه اي هست و بدرد کار دوستمون ميخوره.
RAM 3*2GB Corsair DDR3/Bus1600Mhz Triple Channel Dominator قيمت 180000 تومان.(کيفيت اين برند عاليه و قابليت اور کلاک بالايي هم داره)
VGA Zotac Geforce 9400GT-1GB قيمت 55000 تومان. کارت گرافيک اصلا توي امور مذکور تاثير آنچناني نداره.
Power Green GP885B قيمت حدود 120000 تومان.
Case Green سليقه اي با بدنه آلمينيوم(جهت خنک سازي) قيمت متوسط 80000 تومان.
H.D.D 2*1TB Western Digital SataII-Caviar Black Edition قيمت 208000 تومان.(کيفيت عاليه و ميشه به حالت Raid بستشون).
DVD Writer Liteon 22X-Sata II قيمت 27000 تومان.(بهترين کيفيت به نسبت قيمت)
Monitor Samsung Syncmaster T220P قيمت 290000 تومان.(بالاترين رزولوشن جهت کارهاي گرافيکي رو داره(1200*1920)
KeyBoard + Mouse Microsoft قيمت متوسط 80000 تومان.

قيمت مجموع 1810000 تومان.
قطعاتش همش ممکنه شيراز گيرت نياد. هر قطعه اي ديدي گيرت نيومد بهم بگو از تهران برات تهيه کنم و بفرستم.
سوال داشتي در خدمتم کاکو. :11():

D J V A H I D
10-08-09, 08:02
شما هنوز نگفتید نرم افزارهایی که ایشون استفاده می کنه چیه...

به خدا منم هنوز نمیدونم ...

Radeon HD 4870 X2 کارت گرافیک فوق العادیه ولی برای بازی. Crossfire در نرم افزارهای 3D و کلا Non-Realtime Rendering افزایش کارایی در پی نداره و استفاده از Radeon HD 4870 X2 فقط حکم هزینه اضافی رو داره.

پس گرافیک همون 4890 کافیه دیگه !!!

خیر بهتر نیست!
:yes:

توضیحات کاملی در انجمن داده شده، جست و جو کنید.
پیداش نکردم... میشه واسم پیداش کنید ؟! :1. (23):

در مورد گرافیک هم وحید جان مشخص کنید که کارشون دقیقاً چیه
هر کاری که درخصوص با تدوین و افکت گذاری و حتی گیم ...

دو تا مانیتور جدید سامسونگ
هم رده t220 اومده
مدلشون فکر کنم T2233 یا T2243 باشه

حالا بالاخره کدومش ؟!

اینجا کاملتر توضیح دادم:
مرسی:give_rose:

این مشکل شاید برای دیدن فیلم خیلی مهم نباشه، ولی برای کارهای گرافیکی و تدوین نقش خیلی مهمی داره. برای همینه که اگه دقت کنید هیچ مانیتور حرفه ای 16:9 ای در بازار وجود نداره.
و این خیلی مهمه !!!

سلام وحيد جان. خوبي؟ ضمن تاييد و تشکر از سيستم پيشنهادي آقا شهريار پيشنهاد بنده هم اينه:
CPU Intel Core i7-920 Box قيمت 300000 تومان.
Mother Board Asus Rampage II-Extreme قيمت 470000 تومان.اين مادربورد داراي کارت صداي حرفه اي هست و بدرد کار دوستمون ميخوره.
RAM 3*2GB Corsair DDR3/Bus1600Mhz Triple Channel Dominator قيمت 180000 تومان.(کيفيت اين برند عاليه و قابليت اور کلاک بالايي هم داره)
VGA Zotac Geforce 9400GT-1GB قيمت 55000 تومان. کارت گرافيک اصلا توي امور مذکور تاثير آنچناني نداره.
Power Green GP885B قيمت حدود 120000 تومان.
Case Green سليقه اي با بدنه آلمينيوم(جهت خنک سازي) قيمت متوسط 80000 تومان.
H.D.D 2*1TB Western Digital SataII-Caviar Black Edition قيمت 208000 تومان.(کيفيت عاليه و ميشه به حالت Raid بستشون).
DVD Writer Liteon 22X-Sata II قيمت 27000 تومان.(بهترين کيفيت به نسبت قيمت)
Monitor Samsung Syncmaster T220P قيمت 290000 تومان.(بالاترين رزولوشن جهت کارهاي گرافيکي رو داره(1200*1920)
KeyBoard + Mouse Microsoft قيمت متوسط 80000 تومان.

قيمت مجموع 1810000 تومان.
قطعاتش همش ممکنه شيراز گيرت نياد. هر قطعه اي ديدي گيرت نيومد بهم بگو از تهران برات تهيه کنم و بفرستم.
سوال داشتي در خدمتم کاکو. :11():

ممنون رضا جون ... خیلی زحمت کشیدی ... گرافیک خیلی پایین زدی !!! فافا کامپیوتر رو که بلدی ؟! تو زند ؟! فقط قطعات رده بالا میاره !!! مطمئنم همش گیرم میاد !!! بازم مرسی اگه چیزیش گیرم نیومد مزاحمت میشم ...:love:

مرسی از کلیه دوستانی که ما رو در این زمینه یاری کردن ...!!! ( خدا اجرتون بده ) :1. (38)::give_rose:

تا بعد از ظهر میخوام برم تو کارش ... فقط خواهشا یه سیستم AMD هم معرفی کنید !!
:11()::11()::11():

D J V A H I D
10-08-09, 08:04
ببخشید به جای نقل قول کد کردم ...!!!! :1. (38)::1. (28)::1. (40):

reza76622201
10-08-09, 08:59
وحيد جون. واسه کارهاي گرافيکي و اموري که گفتي اصلا نياز به کارت گرافيک بالا نيست و هزينه بيخوده که گرافيک رو بالا ببندي و کارت گرافيک معرفي شده کفايت مي کنه! گرافيک بالا فقط و فقط بدرد بازيهاي جديد مي خوره. اما اگه مي دوني طرف اهل بازي کردن هم هست بگو تا کارت گرافيک بهتري بهت معرفي کنم!؟
حواست هم به فافا باشه خيلي .... هست.
چشم عزيز همشهري الان يه سيستم AMD توپ بهت معرفي مي کنم. فقط کافيه مادربورد و CPU سيستم پيشنهادي قبليم رو بصورت زير تغيير بدي:
1) CPU AMD Pehnom II-X4 955 Box قيمت 250000 تومان.(بالاترين پردازنده اي که در حال حاضر از AMD توي بازار موجوده)
2)Gigabyte MA790X-UD4P Mother Board : قيمت 183000 تومان.(چيپش 790 هست و تقريبا برترين چيپ موجود واسه پردازنده مذکور هست.)

سوالي داشتي در خدمتم.

AMD>INTEL
10-08-09, 09:22
برای کارهای تدوین به دلیل سازگاری بیشتر کارتهای تدوین با بردهای اینتل ساپورت بهتر هست اینتل ببندی . من یک برد foxconn blackops یا اگر بودجه نداری foxconn p45as

به نظر من هزینه برای blackops واقعا ارزش دارد .

Shahryar
10-08-09, 11:30
برای کارهای تدوین به دلیل سازگاری بیشتر کارتهای تدوین با بردهای اینتل ساپورت بهتر هست اینتل ببندی . من یک برد foxconn blackops یا اگر بودجه نداری foxconn p45as

به نظر من هزینه برای blackops واقعا ارزش دارد .

بهادر جان برد تخصصی اورکلاک به چه درد یک کاربری که استفاده گرافیکی داره میخوره ؟ و سوال دوم اینکه با توجه به استفاده های Multi-Thread ایشون 755 به نظرتون بیشتر به کارشون میاد یا 1366 ؟!

با توجه به بودجه ایشون به هیچ وجه 775 پیشنهاد نمیشه به خصوص یک برد مخصوص اورکلاک !

رضا جان در مورد مادربرد خدمتتون عارض بشم که این مادربرد با توجه به 200 هزار تومن قیمت بالاترش نمیارزه به نظر من همون P6T معمولی را بگیرند بعد روش یک کارت صدای حرفه ای بگذارند انتخاب بهتری هست . :11():

گرافیک را هم وحید جان مشخص کن کار طرف چیه ( بپرس ازش ) ولی قطعاً پایین تر از 4890 نگیر چون این سیستم اگه قراره کار های گرافیکی از جمله رندر انجام بده گرافیک پایین تر به درد ایشون نمیخوره . :give_rose:

AMD>INTEL
10-08-09, 11:35
من دو تا برد پیشنهاد دادم شهریار جان . BLACKOPS رو به دلیل امکاناتش بهشون پیشنهاد دادم تا جنبه اورکلاش . البته برد P45AS به دلیل داشتن اسلاتهای PCIE 1X برای کارتهای تدوین ایده ال هست . کلا بردی که برای کار تدوین استفاده میشه ویژگی های متفاوت با استفاده های دیگر دارد .

reza76622201
10-08-09, 11:46
برد تخصصی اورکلاک به چه درد یک کاربری که استفاده گرافیکی داره میخوره ؟ و سوال دوم اینکه با توجه به استفاده های Multi-Thread ایشون 755 به نظرتون بیشتر به کارشون میاد یا 1366 ؟!

با توجه به بودجه ایشون به هیچ وجه 775 پیشنهاد نمیشه به خصوص یک برد مخصوص اورکلاک !

كاملا تاييد ميكنم.

رضا جان در مورد مادربرد خدمتتون عارض بشم که این مادربرد با توجه به 200 هزار تومن قیمت بالاترش نمیارزه به نظر من همون P6T معمولی را بگیرند بعد روش یک کارت صدای حرفه ای بگذارند انتخاب بهتری هست . :11():

شهريار عزيز. به نظر من بازم برميگرده به ميزان كارآيي كه طرف از سيستم صداي كامپيوتر بخواد. معمولا كارت صداي Onboard اگر بخواد جداگانه تهيه بشه(درصورتي كه وجود داشته باشه) مجموعا قيمتش بالاتره از حالتي كه با مادربورد Obboard خريداري بشه. كارت صداي مادربوردي كه بنده عرض كردم از برند مطرح Creative هست و كارآيي خيلي خوبي داره. اما اگر اين كارت واسه ايشون كفايت نكنه مسلما فرمايش شما كاملا درسته. پس با احترام كامل به فرمايش شما به نظر بنده تا كاربري ايشون از كارت صدا مشخص نشه نظر قطعي نميشه داد. :11()::11()::11():

گرافیک را هم وحید جان مشخص کن کار طرف چیه ( بپرس ازش ) ولی قطعاً پایین تر از 4890 نگیر چون این سیستم اگه قراره کار های گرافیکی از جمله رندر انجام بده گرافیک پایین تر به درد ایشون نمیخوره .

شهريار عزيز. تا جايي كه بنده اطلاع دارم واسه رندر كارهاي گرافيكي (نه رندر بازي) فقط پردازنده و RAM درگير هستند (مادربورد هم كه توي همه كارهاي درگيره). ميشه لطف كنيد يه نمونه با مدرك مثال بزنيد كه توي كارهاي رندر مثل 3DS Max يا Premier كارت گرافيك هم مي تونه موثر باشه(البته سري Nvidia Quadro كه مخصوص اينكاره جزء استثناء ها هست اما 4890 فكر كنم هيچ تاثيري نداشته باشه و فقط بدرد بازي بخوره).
با تقديم احترام. :give_rose:

Shahryar
10-08-09, 12:26
كاملا تاييد ميكنم.

شهريار عزيز. به نظر من بازم برميگرده به ميزان كارآيي كه طرف از سيستم صداي كامپيوتر بخواد. معمولا كارت صداي Onboard اگر بخواد جداگانه تهيه بشه(درصورتي كه وجود داشته باشه) مجموعا قيمتش بالاتره از حالتي كه با مادربورد Obboard خريداري بشه. كارت صداي مادربوردي كه بنده عرض كردم از برند مطرح Creative هست و كارآيي خيلي خوبي داره. اما اگر اين كارت واسه ايشون كفايت نكنه مسلما فرمايش شما كاملا درسته. پس با احترام كامل به فرمايش شما به نظر بنده تا كاربري ايشون از كارت صدا مشخص نشه نظر قطعي نميشه داد. :11()::11()::11():

شهريار عزيز. تا جايي كه بنده اطلاع دارم واسه رندر كارهاي گرافيكي (نه رندر بازي) فقط پردازنده و RAM درگير هستند (مادربورد هم كه توي همه كارهاي درگيره). ميشه لطف كنيد يه نمونه با مدرك مثال بزنيد كه توي كارهاي رندر مثل 3DS Max يا Premier كارت گرافيك هم مي تونه موثر باشه(البته سري Nvidia Quadro كه مخصوص اينكاره جزء استثناء ها هست اما 4890 فكر كنم هيچ تاثيري نداشته باشه و فقط بدرد بازي بخوره).
با تقديم احترام. :give_rose:

رضا جان کارت هایی که اسوس روی مادربرد هاش استفاده میکنه کارت های خیلی حرفه ای نیستند ضمن اینکه شما حساب کن الان داریم 200 هزار تومن برای R2E بیشتر از P6T میدیم به خاطر داشتن کارت صدای Supreme X-Fi به نظر شما میارزه ؟ به نظرم با این 200 هزار تومن میتونند یک کارت صدای بسیار حرفه ای بگیرند .

در مورد 4890 . دلیل اینکه در اکثر Review ها از بازی ها برای تست هاشون استفاده میکنند اینه که بازی ها سایه ها ، Texture ها و ... بسیار زیادی دارند و در واقع تست های بسیار سنگینی حساب میشند . در نتیجه اگه کارتی در تست های بازی ها قوی تر هست 100% در 3DMax و ... هم قوی تر هست . به عبارت ساده تر 3DMax هم یک رندرینگ انجام میده که تفاوتی از نظر پایه با رندرینگ بازی ها نداره هر دو Texture ها و ... را رندر میکنند .

ضمن اینکه در اینجا میتونید تست CineBench را هم ببینید :

+ وحید جان گفتند که :

هر کاری که درخصوص با تدوین و افکت گذاری و حتی گیم ...

در نتیجه از همه جهت خرید 4890 به صرفه تر هست با هزینه ای که ایشون دارند میکنند . :1. (21):

reza76622201
10-08-09, 14:36
رضا جان کارت هایی که اسوس روی مادربرد هاش استفاده میکنه کارت های خیلی حرفه ای نیستند ضمن اینکه شما حساب کن الان داریم 200 هزار تومن برای R2E بیشتر از P6T میدیم به خاطر داشتن کارت صدای Supreme X-Fi به نظر شما میارزه ؟ به نظرم با این 200 هزار تومن میتونند یک کارت صدای بسیار حرفه ای بگیرند .

كاملا درسته عذرخواهي مي كنم. طبق بررسي كه انجام دادم كارت صداي Rampage II-Extreme فقط امكانات پيشرفته واسه صدا توي بازيها داره(اونم نه هر بازي) و اصلا كارت صداي حرفه اي نيست.

كارت صداي حرفه اي هم اگه قرار باشه جداگانه تهيه بشه از برند MoTu كه واقعا حرفه اي هستش(با پورت 1394 كار ميكنه) كه بالاي 300000 تومانه رو پيشنهاد مي كنم.

در مورد 4890 . دلیل اینکه در اکثر Review ها از بازی ها برای تست هاشون استفاده میکنند اینه که بازی ها سایه ها ، Texture ها و ... بسیار زیادی دارند و در واقع تست های بسیار سنگینی حساب میشند .

كاملا منظقي و درسته. موافقم

ضمن اینکه در اینجا میتونید تست CineBench را هم ببینید :

+ وحید جان گفتند که :
در نتیجه از همه جهت خرید 4890 به صرفه تر هست با هزینه ای که ایشون دارند میکنند .

توي اينكه 4890 واسه رندر بازيها عاليه كاملا موافقم. من حواسم نبود كه ايشون مي خوان بازي هم بكنن. با اين حال پس 4890 بگيرن بهتره. اما اينو بايد بدونن كه Nvidia Quadro واسه 3ds Max ساخته شده و واسه اين امور از همه چيز بهتره. اما واسه اجراي بازي چندان بدرد نمي خوره.

در نتیجه اگه کارتی در تست های بازی ها قوی تر هست 100% در 3DMax و ... هم قوی تر هست . به عبارت ساده تر 3DMax هم یک رندرینگ انجام میده که تفاوتی از نظر پایه با رندرینگ بازی ها نداره هر دو Texture ها و ... را رندر میکنند .

دانش كم بنده در اين مورد موافق نيست. شهريار جان تا جايي كه اطلاعات قديمي بنده داره بهم مي گه كارت
گرافيك جز سري Nvidia Quadro كه چهارپردازنده مستقل جهت چهار پنجره 3DS Max دارن ساير كارتهاي گرافيكي هيچ تاثيري در رندرينگ 3DS Max ندارند و رندرينگ 3DS Max تقريبا بطور كامل توسط پردازنده انجام ميشه و هيچ پردازش رو توسط كارت گرافيك انجام نميده(جز Quadro).چه 8400GS بزاريد و چه GTX295 بزاريد زمان رندر در 3DS Max در يك سيستم واحد يكسان خواهد بود.
لينك مقايسه كارتهاي گرافيك:

هميننطور كه ميبينيد هيچ اسمي از نرم فزار 3DS Max جهت تست كارت گرافيك نيومده. توي آناند تچ هم از 3DS Max فقط واسه تست CPU استفاده شده. نه واسه تست گرافيك.
به نظر بنده رندر 3DS Max هيچ ارتباطي به تكنوژيهاي بكار فته در كارتهاي گرافيك نظير shader و ... نداره و فقط CPU و RAM موثر هستند.
حتما من اشتباه مي كنم. ممنون مي شم اگر شما كه استاد بنده هستيد بنده رو توجيه بفرمائيد.
با تقديم احترام.

:11():

Stream
10-08-09, 17:54
دانش كم بنده در اين مورد موافق نيست. شهريار جان تا جايي كه اطلاعات قديمي بنده داره بهم مي گه كارت
گرافيك جز سري Nvidia Quadro كه چهارپردازنده مستقل جهت چهار پنجره 3DS Max دارن ساير كارتهاي گرافيكي هيچ تاثيري در رندرينگ 3DS Max ندارند و رندرينگ 3DS Max تقريبا بطور كامل توسط پردازنده انجام ميشه و هيچ پردازش رو توسط كارت گرافيك انجام نميده(جز Quadro).چه 8400GS بزاريد و چه GTX295 بزاريد زمان رندر در 3DS Max در يك سيستم واحد يكسان خواهد بود.
لينك مقايسه كارتهاي گرافيك:

هميننطور كه ميبينيد هيچ اسمي از نرم فزار 3DS Max جهت تست كارت گرافيك نيومده. توي آناند تچ هم از 3DS Max فقط واسه تست CPU استفاده شده. نه واسه تست گرافيك.
به نظر بنده رندر 3DS Max هيچ ارتباطي به تكنوژيهاي بكار فته در كارتهاي گرافيك نظير shader و ... نداره و فقط CPU و RAM موثر هستند.
حتما من اشتباه مي كنم. ممنون مي شم اگر شما كه استاد بنده هستيد بنده رو توجيه بفرمائيد.
با تقديم احترام.

:11():
صحبت هاتون تا دو سه سال پیش کاملا صحیح بود.

الان اکثر برنامه ها دارند کم کم سراغ GPU Accelerating میرن، طوری که حتی Photoshop هم در نسخه جدیدش از GPU برای پردازش استفاده می کنه...

NVIDIA Gelato هم فعلا با همه محصولات NVIDIA سازگار است، و در 3Ds Max هم با استفاده از GPU به CPU کمک های زیادی در پردازش می کنه (Non-Realtime Rendering)

برای همین میگم دقیقا باید مشخص بشه از چه نرم افزارهایی استفاده میشه، چون نرم افزارهای مختلف GPU Acceleration Performance متفاوتی با محصولات ATI و NVIDIA دارند.

Shahryar
10-08-09, 18:26
اگه به صورت بهتر و دقیق تر میخوایند اینجا را ببینید دقیقاً همچین بحثی بوده :

+

( به خصوص وبلاگ هاش را ببینید ) .

reza76622201
11-08-09, 07:39
ضمن تشكر از لينكهاي آقا شهريار و توضيحات جناب Stream لينكها رو باز كردم و خوندم. كاملا باهاتون موافقم كه دارن كم كم به سمت GPU ميرن. اما فعلا هنوز بيشتر پروسس روي CPU هست و آخرين نگارش نرم افزارهايي مثل AUtoCad و 3DS Max و فتوشاپ با يه كارت گرافيك خيلي ساده مثل 6200LE كه رم 128MB داشته باشه هم بدون افت كارآيي كار ميكنن. تا ببينيم آينده چقدر اين امر محقق ميشه و آيا با كارتهاي گرافيك حرفه اي در رندر بازي ميشه رندر خوبي هم نرم افزارهاي گرافيكي داشت يا براي استفاده بهينه سياست سركتهاي سازنده بسمت ساخت كارتهاي خاصي مثل Quadro و Gelato ميره.
با تشكر.

D J V A H I D
11-08-09, 09:37
سلام ... با تشکر از همه دوستان خوب خودم که وقت با ارزششون رو واسه کمک به من و دوستم صرف کردن ... کمال تشکررو دارم ... قطعات خریداری شد ... به این ترتیب ... :great:

CPU : Intel Corei7 920
Mb: ASUS P6T
VGA : Sapphire ATI 4890 1GB DDR5
RAM : 3*2GB Corsair DDR3/Bus1600Mhz
Power: Green GP885B
HDD : 2*500 GIG western Digital sataII
DVD-RW : 2*Plextor
Cooler : CoolerMaster V8
Mouse & KB : Microsoft (مدل دقیقش رو نمیدونم ... از اینها که کیبوردش کامل چراغ داره )
CASE : nVIDIA

فقط هنوز کارت صدا ... اسپیکر ... مانیتور ...نخریدیم ...!!! :1. (38):
دنبال یه کارت صدای خوب pcx هستیم ... یه مانیتور 22 اینچ فول HD ... و یه اسپیکر 2 کاناله پر قدرت ...:yes:

ایشالله قطعات رو بعد از ظهر میبندیم ... :1. (23):
راستی نگفتید چطور هر دو هارد رو raid0 کنیم ؟! :1. (27):

این قطعات از لیست پیشنهادی برادران شهریار و رضای عزیز و همچنین راهنمائیهای بسیار خوب آرمان عزیز ... بهادر عزیز و همچنین دو تن از دوستان خوبمون تشکیل شده !!! ( که از همگی متشکرم)

D J V A H I D
11-08-09, 12:32
فقط هنوز کارت صدا ... اسپیکر ... مانیتور ...نخریدیم ...!!! :1. (38):
دنبال یه کارت صدای خوب pcx هستیم ... یه مانیتور 22 اینچ فول HD ... و یه اسپیکر 2 کاناله پر قدرت ...:yes:
راستی نگفتید چطور هر دو هارد رو raid0 کنیم ؟! :1. (27):

آخرین سوالاتی هستند که در این زمینه باقی موندند ... :1. (38)::great:

reza76622201
11-08-09, 13:33
آخرین سوالاتی هستند که در این زمینه باقی موندند ... :1. (38)::great:

وحید جان. هارددیسک حتما یادت باشه بلک ادیشن تهیه کنید.
کارت صدا هم ورژنهای مختلف
MoTu
تهیه کنید هر کدومش به ÷ولتون میاد. البته اگر شیراز گیر بیاد
مانیتور هم
Samsung Syncmaster T220P
عالیه
اسپیکر هم از برند کریتیو انتخابهای زیادی وجود داره. توی پاساژ ملاصدرا نمایندگی کریتیو برو و به نسبت پولت تهیه کن
سوالی داشتی در خدمتم

ALIRE7A
11-08-09, 15:40
از RAID نترسيد!

WORYA_SH
11-08-09, 17:58
بهتر بود از یه کپچر و کارت صدای قوی به همراه یه سیستم مناسب استفاده می کردید.

درهر صورت مبارک.

Shoja Hosseini
12-08-09, 13:56
با سلام

حتما میدانید MSI VGA 4890 فقط با ویندوز 32bit کار میکند!

Olesius
12-08-09, 14:04
با سلام

حتما میدانید MSI VGA 4890 فقط با ویندوز 32bit کار میکند!
دوست عزیز فکر نمی کنم چنین موضوعی صحت داشته باشه...:11():

reza76622201
12-08-09, 14:19
با جناب Olesius موافقم. به نظر ببنده اين فرمايش كه 4890 با ويندوز 64 بيت مشكل داره كاملا غلطه. و الا ATI براش درابور ويندوز 64Bit نميذاشت.

Shoja Hosseini
12-08-09, 16:11
شاید حق با دوستان باشد . اطلاعات من از Link زیر است .آیا من اشتباه میکنم ؟

AMD>INTEL
12-08-09, 16:17
این مربوط به برنامه MSI Live Update هست و ربطی به خود کارت میباشد . اپ دیت ها رو میتونید دستی بگیرید و در مورد کارت گرافیک فقط درایور هست که از سایت AMD میتونید دانلود کنید .

Shoja Hosseini
12-08-09, 16:45
دوست عزیز
ممنونم .ظاهرا حق با شماست.البثه من خودم خواهان این کارت هستم.من manual این کارت رو از سایت ام اس ای دانلود کردم که متاسفانه در آنجا مسئله OS.Compatibility را مسکوت گذاشته که مجبور شدم برای اطمینان خاطر به
MSI ایمیل بزنم. بهر حال از شما متشکرم.

AMD>INTEL
12-08-09, 22:17
دوست من مهم پردازنده گرافيكي 4890 هست كه هم درايور ويندوز 32 دارد وهم 64 و مسئله سازگاري كه شما ميفرمائيد اصلا درست نيست .