PDA

مشاهده نسخه کامل : معرفی دستگاه چند کاره مناسب کافی نت

farshad9
09-08-09, 17:05
سلام
در مورد خرید دستگاه چند کاره (پرینتر و اسکنرش مهمه) برای استفاده در کافی نت و خدمات کامپیوتری (مصرفش هر چی کمتر بهتر و همینطور هزینه جوهر و کارتریج پایین) نیاز به راهنمایی دارم
بودجه ایی هم که براش در نظر گرفتم حدود 200 تا حداکثر 250 هزار تومان

reza76622201
10-08-09, 07:50
سلام. پيشنهاد بنده:
HP 1319F با قيمت 240000 تومان. مشخصاتش هم کامل توي سايت HP هست. کيفيت و قطعاتشم عاليه.
سوالي بود در خدمتم.

farshad9
10-08-09, 17:00
-----------ویرایش--------------

hapalii
10-08-09, 20:48
من جای شما باشم چند کاره نمی گیرم یک پرینتر لیزری رنگی سامسونگ CPL350 که امروز قیمت کردم 170 هزار تومان قطعا به صرفه است چون هم کار پرنتر سیاه سفید رو براتون می کنه ( 4 تا تونر سوا داره و می تونین وقتی تونر رنگ مشکی تمام شد به تنهایی عوض کنین ) هم یه پرینتر عالی برای چاپ رنگی نمودار و غیره است و برای چاپ عکس هم کیفیتی در حد کیفیت عکس فیلم های DVD که تو سطح شهر می فروشن حتما دیدن همچین کیفیتی رو بهتون میده با هر تونر 20000 تا ورق با سطح پوشش 25٪ چاپ میکنه و هر سری تونرش120 هزار تومان که تقریبا هزینه هر چاپ رو 6 تومان میشه و اگر 20000 تای مورد ادای خود شرکت رو قبول نکنیم 10000 ورق فرض کنیم باز هزینه چاپ 12 تومان میشه چاپ رنگی که قطعا خیلی بصرفه تر از جوهر افشان ( البته کیفیت چاپ عکس اون رو نداره ) بهتون توصیه می کنم حتمی ببیند این مدل رو.
برای اسکنر هم که خوب 70 هزار تومان می تونین یک اسکنر canon مثل canoescan lide 100 با Optical: 2400 dpi x 4800 dp تهیه کنین یا شاید حتی با این قیمت اسکنر بهتری هم بتونی تهیه کنین خیلی وقت قیمت اسکنر ندارم اما بازم دیدن پرینتر سامسونگ رو بهتون توصیه می کنم .

Vahid_ath
10-08-09, 21:28
آقا جدی اینا همرو این داره
یعنی هم کار 1018 hp و میکنه
هم کار پرینتر رنگی؟

به نظرت برای زدن کارت شارژ همراه اول
بعضی مواقع سیاه سفید بعضی مواقع رنگی جواب میده؟

farshad9
11-08-09, 01:26
ممنون از لطف تمامی دوستان نظر خودمم بیشتر روی پرینتر رنگیه
به دلیل کمبود فضا ترجیح میدادم چند کاره بگیرم ولی مثل اینکه فعلا چاره ایی نیست

N@VID
11-08-09, 03:01
سلام :

حتما سایت Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) v رو مشاهده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید ...
فقط هم یا سامسونگ بگیر یا اچ پی ...

farshad9
15-09-09, 23:18
-------duplicate-------

farshad9
15-09-09, 23:18
من جای شما باشم چند کاره نمی گیرم یک پرینتر لیزری رنگی سامسونگ CPL350 که امروز قیمت کردم 170 هزار تومان قطعا به صرفه است چون هم کار پرنتر سیاه سفید رو براتون می کنه ( 4 تا تونر سوا داره و می تونین وقتی تونر رنگ مشکی تمام شد به تنهایی عوض کنین ) هم یه پرینتر عالی برای چاپ رنگی نمودار و غیره است و برای چاپ عکس هم کیفیتی در حد کیفیت عکس فیلم های DVD که تو سطح شهر می فروشن حتما دیدن همچین کیفیتی رو بهتون میده با هر تونر 20000 تا ورق با سطح پوشش 25٪ چاپ میکنه و هر سری تونرش120 هزار تومان که تقریبا هزینه هر چاپ رو 6 تومان میشه و اگر 20000 تای مورد ادای خود شرکت رو قبول نکنیم 10000 ورق فرض کنیم باز هزینه چاپ 12 تومان میشه چاپ رنگی که قطعا خیلی بصرفه تر از جوهر افشان ( البته کیفیت چاپ عکس اون رو نداره ) بهتون توصیه می کنم حتمی ببیند این مدل رو.
برای اسکنر هم که خوب 70 هزار تومان می تونین یک اسکنر canon مثل canoescan lide 100 با Optical: 2400 dpi x 4800 dp تهیه کنین یا شاید حتی با این قیمت اسکنر بهتری هم بتونی تهیه کنین خیلی وقت قیمت اسکنر ندارم اما بازم دیدن پرینتر سامسونگ رو بهتون توصیه می کنم .

سلام من دیروز قصد خرید این چاپگر رو داشتم ولی همچین مدلی رو پیدا نکردم - یه مدل از سامسونگ بود به اسم CPL-315 که قیمتش حدود 170 بود - و مدل CLP-350N که نمیدونم منظور شما این مدل بود یا نه که قیمتش خیلی بالاتر از این حدود بود

nima_hl
16-09-09, 04:05

سلام

گمان میکنم که در تعداد چاپ اشتباه میفرمائید

تا به حال پرینتری ندیدم که گنجایش تونر برای 20000 برگ رو داشته باشه ( پرینتر لیزر رنگی توی مود رنگی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ برگ و سیاه سفید شاید ۳۰۰۰ برگ براتون بزنه )

اگر اشتباه میکنم بفرمائید

hapalii
16-09-09, 17:05
سلام من دیروز قصد خرید این چاپگر رو داشتم ولی همچین مدلی رو پیدا نکردم - یه مدل از سامسونگ بود به اسم CPL-315 که قیمتش حدود 170 بود - و مدل CLP-350N که نمیدونم منظور شما این مدل بود یا نه که قیمتش خیلی بالاتر از این حدود بود

اشتباه از من بود 315 CLP درسته .

hapalii
16-09-09, 17:16
سلام

گمان میکنم که در تعداد چاپ اشتباه میفرمائید

تا به حال پرینتری ندیدم که گنجایش تونر برای 20000 برگ رو داشته باشه ( پرینتر لیزر رنگی توی مود رنگی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ برگ و سیاه سفید شاید ۳۰۰۰ برگ براتون بزنه )

اگر اشتباه میکنم بفرمائید

من خودم هم دیروز توی بازار بودم پرسیدم چون برای یکی از دوستام می خواستم بخرم والا 20000 برگ اشتباه نزدم چون توی کاغذی که مشخصات پرینتر رو زده بود دیدم و خودم هم تعجب کردم ولی چون 4 تا تونر مجزا داشت و زده بود با پوشش 25% من خیلی تو بطن قضیه نرفتم چون گفتم شاید این عدد بالا به خاطر 25% پوشش توی پست قبلیم هم گفتم این عدد می تونه فقط ادعای این شرکت باشه به هر حال دیروز که بازار بودم برای چاپ با صرفه تر پیشنهاد یک مدل از اپسون رو دادند که جوهر افشان بود 6 تا کارتریج می خورد و با وصل کردن یه مدار مجزا روش از گارنتی خارج می شد اما در عوض می شد به راحتی هر وقت جوهرش در حال تمام شدن بود داخل تانک ها جوهر ریخت فروشنده مدعی بود با 18 هزا تومان جوهر 400 ورق چاپ می کنه و می گفت اکثر عکاس ها و کسانی که برای چاپ لیبل روی DVD و روی کاغذ رو دارند این کار رو می کنند . ظاهرا یک مدل از اپسون و یک مدل از HP این کار رو می تونند بکنند قیمت خود پرینتر حدود 150 و قیمت قطعه ای که روش نصب میشه 50 هزار تومان بود.

nima_hl
16-09-09, 17:46
من خودم هم دیروز توی بازار بودم پرسیدم چون برای یکی از دوستام می خواستم بخرم والا 20000 برگ اشتباه نزدم چون توی کاغذی که مشخصات پرینتر رو زده بود دیدم و خودم هم تعجب کردم ولی چون 4 تا تونر مجزا داشت و زده بود با پوشش 25% من خیلی تو بطن قضیه نرفتم چون گفتم شاید این عدد بالا به خاطر 25% پوشش توی پست قبلیم هم گفتم این عدد می تونه فقط ادعای این شرکت باشه به هر حال دیروز که بازار بودم برای چاپ با صرفه تر پیشنهاد یک مدل از اپسون رو دادند که جوهر افشان بود 6 تا کارتریج می خورد و با وصل کردن یه مدار مجزا روش از گارنتی خارج می شد اما در عوض می شد به راحتی هر وقت جوهرش در حال تمام شدن بود داخل تانک ها جوهر ریخت فروشنده مدعی بود با 18 هزا تومان جوهر 400 ورق چاپ می کنه و می گفت اکثر عکاس ها و کسانی که برای چاپ لیبل روی DVD و روی کاغذ رو دارند این کار رو می کنند . ظاهرا یک مدل از اپسون و یک مدل از HP این کار رو می تونند بکنند قیمت خود پرینتر حدود 150 و قیمت قطعه ای که روش نصب میشه 50 هزار تومان بود.

سلام

اون عدد که شما میفرمائید دیوتی سایکل هست ، یعنی تعداد برگی که مجاز هستید در ماه با این پرینتر بگیرید

خود سایت اینجوری میگه

۱۵۰۰ برگ با تونر استاندارد برای مشکی ( ۱۰۰۰ برگ با اون تونری که روی پرینتر میفروشن )

۱۰۰۰ برگ رنگی ( ۷۰۰ برگ با تونری که موقع خرید روی پرینتر هستش )

Only the registered members can see the link

در مورد اون پرینتر جوهر افشان هم احتمالا r290 یا r295 هستش اگر این مدل رو خریدید مخازن جوهرش رو اصلا باز نکنید

و همون اول یه تانک براش بگیرید ( بهتره تانکی که میخرید خودش ریستر داشته باشه )‌ اگر خدای ناکرده به مشکلی خوردید تانک رو بردارید و مخازن فابریک رو بندازید روش و بفرستید برای گارانتی ، فکر نمیکنم به این صورت مشکلی هم برای گارانتی پیش بیاد

در مورد هزینه چاپ واقعا با صرفه هستش این پرینتر ( اگر جوهر لیتری بخرید قیمت چاپ خیلی از اینکه گفتید پائین تر میاد )

موفق باشید

hapalii
18-09-09, 13:35
سلام
درسته حتما من به اشتباه عدد مقابل Duty Cycle, Monthly رو خوندم البته فروشنده هم توی این اشتباه من مقصر بود حالا یا به عمد یا اینکه اونهم اطلاعاتش مثل من ناقص بوده چون من این رقم رو از اون هم پرسیدم حتی همونجا هزینه تقریبی چاپ با این پرینتر جلوی اون حساب کردم .
در مورد مدل جوهر افشانی هم که معرفی کردند البته زیاد دقیق پرس و جو نکردم اما فروشنده می گفت علاوه بر تانک ها که جوهر توش میریزی یه مداری هم روش نصب میشه که نصب این مدار که پرینتر رو از گارنتی خارج می کنه شاید منظور اون همین ریستر بوده و تانک های که انها داشتن خودش ریستر نداشته .
حالا بعد از ماه رمضون یکی باید تهیه کنم اون موقع قطعا بیشتر تو ریز کارش می رم اما با همین چیزی که این گفته هزینه چاپ هر ورق 45 تومان در میاد که برای چاپ رنگی با پرینتر جوهر افشان 6 رنگ خیلی عالی اگر از این هم کمتر بخواد بشه که دیگه سوپر عالی و همینش منو به شک انداخته اصولا هزینه چاپ اونهم چاپ تک برگ نباید اینقدر پایین باشه.