PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش هک کردن گوشیهای سونی اریکسون

Omid Sub
10-03-07, 23:13
آموزش هک کردن گوشی های سونی اریکسون :

K750 و W800 و W550 و K600 و K300 و K700 و ...
Only the registered members can see the link

اول باید نرم افزار Far Manager رو دانلود کنید :
دانلود نرم افزار (Only the registered members can see the link)
دوم باید پلاگین های سونی اریکسون رو دانلود کنید :
دانلود پلاگین (Only the registered members can see the link)

و در آخرFar Manager 1.7 development Pack
دانلود (Only the registered members can see the link)

بعد محتویات پوشه پلاگین رو تو مسیر فولدر FarPlugins folder نرم افزارFar Manager قرار بدید یعنی فولدر SEFP رو تو فولدر پلاگین های Far Manager میزارید .

وقتی Far Manager رو اجرا می کنید صفحه ای رو می بینید که با کلید Tab میتونین بین دوتا ستون منتقل بشید . هر کدوم از این ستون ها برای هر گوشی اتصال یافته استفاده میشه .

کاربرد کلید ها:

F5 کپی ، F8 پاک کردن ، F10 ذخیره و خروج ، F4 ویرایش ، F2 جدید

در ستون اول با استفاده از کلید Alt+F1 منو رو باز می کنید و توی منو SEFP رو انتخاب می کنید که یه پنجره دیگه میاد .

برای اتصال یادتون باشه که درایورهای گوشی و کابل رو قبلا باید نصب کرده باشید ! و کابل باید به کامپیوتر وصل باشه ولی نباید به گوشی وصل باشه و ضمنا گوشی هم خاموش باشه .
بعد رو Enter the Matrix کلیک می کنید و در حالی که کلید C رو نگه داشتین کابل رو به گوشی وصل می کنید تا وقتی که پیغام عوض بشه و اون موقع کلید C رو رها می کنید.

حالا برنامه به گوشی متصل شده و شما باید صفحه جدیدی رو ببینید .

FS رو برای فایل های سیستم انتخاب می کنید و Enter رو می زنید و فهرستی از فایل های درون گوشی رو می بینین که با کلید های بالا و پایین می تونید انتخاب و با Enter واردشون بشید .
کلید Alt+F2 منوی ستون سمت چپ رو برای انجام عملیات مشابه بر روی یه گوشی دیگه برای شما باز می کنه که میتونید یه W800 تو این ستون داشته باشید و کل اطلاعات موجود در گوشی رو توی K750 کپی کنین که در این صورت یه W800 با قیافه K750 دارید .

اخطار :
یادتون نره باید برگردید به شاخه اصلی فایل های سیستم یعنی همون جایی که اول وارد شدید تو همین صفحه بازم بازگشت رو که پنجره ای میاد که باید به SHUTDOWN جواب YES داده و خارج بشید . در غیر اینصورت گوشی غیر قابل استفاده میشه !
و گوشی رو برای چند ثانیه آزاد بذارید و بعد روشنش کنید .
منبع : وبلاگ سونی اریکسون

aMiR HosSeiN
14-03-07, 14:00
با سلام خدت مدیران محترم بخش موبایل خصوصا آقا مهدی و آقا سعید
دوستان فکر کنم این تاپیک یه تاپیک مفید برای کسانی که این گوشی را دارند خواهد بود.
پیشنهاد میکنم جهت ایجاد آن اقدام نمایید.
ممنون.

Emperatour
14-03-07, 14:11
امیر جون پیشنهاد خوبیه. یک تاپیک هم امید جان درست کردن : هک کردن گوشی های سونی اریکسون Only the registered members can see the link
در ضمن من خودم الان سونی اریکسون ندارم که تست کنم. بنابراین به جز جمع اوری مطالب از جاهای دیگه نمتونم کار خاصی بکنم

Mehdi_Full
14-03-07, 20:28
بله امیر جان آقا سعید درست میگه
بهترین کار اینکه بحثش تو همین تاپیک ادامه پیدا کنه
الآن شهریار میاد میگه چرا این تاپیکو ادغام نکردی ؟!
من با اجازه با این تاپیک ادغامش کردم و موضوع رو هم عوض کردم
موفق باشید

Mehdi_Full
14-03-07, 20:30
ممنون امید جان
فقط دوستان خواهش میکنم که اگه مطلب مال خودشون نیست حتما منبع اون مطلب رو زیر پست بزارن تا بعدا مشکلی پیش نیاد
البته امید جان اینکار و خوب کردند
سپاس

Emperatour
22-03-07, 17:42
اینم فایل pdf بسیار کامل که تمام روش هک سونی اریکسون رو کامل توضیح داده با حجم 2 مگ .

zhinou
25-03-07, 00:17
salam.mamnoon misham age baram hacke gooshihaye w700 ro amooozesh bedid.CID ie in gooshia 47
va nemishe ba in amoozeshe bala kar kard.merC

Security
25-03-07, 13:37
salam.mamnoon misham age baram hacke gooshihaye w700 ro amooozesh bedid.CID ie in gooshia 47
va nemishe ba in amoozeshe bala kar kard.merC

قبلا خدمت شما عرض کردم . پست های خود را به صورت فارسی ارسال نمایید

سعید آنلاین

zhinou
28-03-07, 00:11
سلام.اگه میشه آموزش هك گوشیهای w700i رو بذاریدوبا نرم افزارش.اموزش بالا برای گوشیهای با cid 47 نیست.مرسی

Emperatour
28-03-07, 00:57
فكر نميكنم cid47 هك شده باشه. تا اونجايي كه من اطلاع دارم 49 هك شده. حالا اگر كسي ديد اينجا بزاره تا همه استفاده كنند

Armin-N
28-03-07, 01:37
دوستان
کسی هست که CID49 رو به صورت کامل و با زبان ساده بهمون یاد بده
گوشیم w550 هست فعلا
فقط و فقط میخوام sms هاش زیاد بشه و یه منو جدید بذارم

من هیچی نمیدونم
یکی از 0 واسم بگه ممنون میشم
مرسی

0918
28-03-07, 01:52
آموزش فلش و نفوذ به گوشی های با CID 49 بوسیله کابل همراه گوشی ها
دوستان دقت داشته باشند که نرم افزار ها و تا حدودی آموزش ها در این پست با توجه به آمدن نرم افزار های جدید فقط به عنوان آرشیو قرار داده شده اند
برای هر کاری قبل از شروع از CID گوشی خودتون مطلع بشید و در تاپیک مربوط به اون سوال رو مطرح کنید
آخرین نسخه از نرم افزار XS ++ در لینک زیر وجود داره
XS
(Only the registered members can see the link)
ممکنه برای کار با فار منیجر به پلاگین های مورد نیاز برای CID 49 هم احتیاج داشته باشید که در لینک زیر نسخه کامل اون وجود داره و البته باید قبل از اتصال به فار پلاگین رو با استفاده از sefp0.10.0.51patch.exe پچ کنید و بعد به فار متصل بشید

sefp0.10.0.51
(Only the registered members can see the link)

توضیحات مهم
قبل از شروع به اتصال گوشی به نرم افزار برای آپلود فایل ها به گوشی، مسیری که باید فایل شما در آن قرار بگیرد را ایجاد کنید تا با log های طولانی و بی هدف روبرو نشید و بعد از اتمام با پیغام Done می تونید دیسکانکت بشید
همچنین از نوع DB گوشیتون و CID اون مطمئن بوده و نیز کسانی که k750 تبدیل شده به w800 دارند می تونن از db2010 با 49 هم استفاده کنند

آموزش هایی که خواهم داد یکی فلش گوشی های CID49 DB2010/DB2020
و دیگری روش نفوذ برای تغییرات در فایل های سیستمی مثل menu.ml و layout.xml و ... خواهد بود
گوشی هایی که تاکنون ساپورت شده اند
W810
K800
K750
D750
W800
این گوشی ها توسط نسخه Phone-XS V2.01 Beta package شناخته می شوند و گوشی های بعدی به مرور اضافه خواهند شد و لینک نرم افزار اونها رو خواهم گذاشت

ابتدا نرم افزار Phone-XS رو از اینجا داونلود کنید
لینک (Only the registered members can see the link )
نکات بسیار مهم

مهم ترین بخش کار با این نرم افزار اینه که برای اتمام فلش گوشی ممکنه 5 ساعت کار شما طول بکشه!!!
پس هم صبور باشید و هم اینکه اگر در طی 5 ساعت آینده به گوشیتون نیازی ندارید فلشش نکنید
یادتون نره که گوشیتون رو تا 100 % شارژ کنید تا در حین کار شارژش تموم نشه
اگر فلش رو شروع کردید هیچ راه برگشتی ندارید و باید تا آخر پیش برید پس به اعصاب خودتون مسلط باشید

گوشی K750 در این نرم افزار با باگ همراه است و ممکنه در میانه کار هنگ کنه و پیغام هشداری در این زمینه خواهید دید

قبل از اینکه فلش رو آغاز کنید هم فایل main فایل FS و فایل customize رو قبلا آماده کرده باشید
این فایل ها رو می تونید از سایت topsony.com داونلود کنید
مطمئن باشید که این فایل ها با هم همخوان باشند

بعد از اتمام فلش فایل های سیستم گوشی رو به هیچ وجه روشن نکنید تا زمانی که اون رو customize نکردید
قبل از کار سیم کارت و مموری رو خارج کنید

اگر گوشیتون شناسایی نمیشه یه بار باتری رو در بیارین و سر جاش بذارین

1. آموزش فلش

به این فایل ها برای فلش نیاز داریم
Firmware main file
Filesystem file
Finalization files
که میتونید از سایت هایی مثل topsony.com داونلود کنید

کسانی که در مورد فلش کردن اطلاعاتی ندارند اکیداً توصیه می کنم که گوشی رو فلش نکنند!!!!!!!!!!

در مورد نوع فایل هایی که باید انتخاب کنید باید بگم که چون بیشتر دوستان ترجیح می دن که گوشی فارسی هم باشه از EMEA – 5 استفاده کنید و فایل customize مربوط به اون یعنی Generic _EMEA_5 رو از سایت تاپ سونی پیدا کنید (CDA هر EMEA فرق می کنه)
یک مثال برای این مطلب:
برای فلش گوشی مثل K800 از این فایل ها استفاده شده
K800_R1ED001_MAIN_GENERIC_WI.mbn
K800_R1ED001_FS_EUROPE_2.fbn
Generic_CDA102568_11_EUROPE_2

محتویات موجود در فایل زیپ customize رو استخراج می کنید و در فولدر"files_to_phone" موجود در برنامه کپی می کنید. یعنی فولدر tpa فایل custpack رو در فولدر "files_to_phone" کپی می کنید
اگر فولدر tpa قبلا در این زیر شاخه موجود باشه اون رو کاملاً پاک می کنید و این فولدر جدید رو کپی می کنید
با فولدر دیگری که به نام "files_to_upload" در برنامه وجود داره هیچ کاری نداشته باشید (این فولدر برای تغییرات در فایل های سیستمی که بعدا توضیح خواهم داد بدرد می خوره)

فایل های موجود در فولدر "files_to_phone" به هنگام customization درون گوشی شما کپی خواهند شد

و اما شروع فلش

ابتدا باید تنظیمات اولیه نرم افزار رو انجام بدین
اگر با کابل DCU-60 گوشی رو وصل می کنید در قسمت Communication Settings ،Device رو USB انتخاب کنید

سرعت رو هم در بالاترین حد بگذارید
نوع گوشیتون رو هم انتخاب کنید
اگر گوشی شما DB2010 است "K750/D750/W800 (CID49)" رو باید انتخاب کنید (برای مشخص شدن اطلاعات گوشیتون ار داوینچی کمک بگیرید)

گزینه فلش رو انتخاب کنید فایل های main و fs رو به برنامه مسیر بدید در آخر روی فلش کلیک کنید

اگر در ابتدای فلش برنامه هنگ کرد به این علته که گوشی شما شارژ نداشته اما اگر گوشی شما شارژ کامل داره جای نگرانی نیست

در مورد آپلود کردن و تغییرات در فایل های سیستمی روز های آینده توضیح خواهم داد

تمامی اطلاعات مود در این پست از انجمن های se-nse.com و کاربر Lemming گرفته شده
نرم افزار استفاده شده توسط hendrix & gbrooks3 نوشته شده

0918
28-03-07, 01:54
فعلا این ها رو داشته باشین .
ببینم باز هم پیدا میکنم یا نه.

0918
28-03-07, 01:57
توضیحات مهم
قبل از شروع به اتصال گوشی به نرم افزار برای آپلود فایل ها به گوشی، مسیری که باید فایل شما در آن قرار بگیرد را ایجاد کنید تا با log های طولانی و بی هدف روبرو نشید و بعد از اتمام با پیغام Done می تونید دیسکانکت بشید
همچنین از نوع DB گوشیتون و CID اون مطمئن بوده و نیز کسانی که k750 تبدیل شده به w800 دارند می تونن از db2010 با 49 هم استفاده کنند

دوستانی که گوشی اونها CID 49 با DB2010 است نیازی به استفاده از این روش ندارند. به صفحه 15 ای تاپیک رفته و آموزشی رو که اونجا دادم مطالعه کنند این آموزش شامل K750 و W800 با CID 49 است

این دفعه توضیح اینکه چطور فضای اس ام اس ها رو زیاد کنید یا منو رو تغییر بدید یا اینکه لوگوی مخابرات رو پاک کنید رو توضیح خواهم داد

بعد از داونلود آخرین نسخه از نرم افزار phone xs که با گوشی شما سازگاره (تا حالا که این پستو می نویسم W800, W810, K750, K800 ساپورت شده اند) و استخراج فایل های اون از حالت زیپ این فولدر رو خواهید داشت

اما چون ما فقط می خواهیم که بعضی از فایل های سیستمی رو تغییر بدیم فقط با فولدر "files_to_upload" کار خواهیم داشت
برای مثال توضیح اینکه چطور menu.ml رو که در se-nse هم توضیح داده رو براتون میگم
برای تغییر منو شما باید فایل منو رو از قبل داونلود کرده باشید همراه با عکس هایی که همراه با اون باید در مکان مخصوصش قرار بدید
menu.ml در گوشی در این مسیر قرار داره : /tpa/preset/system/menu/

و برای اینکه شما بتونید این فایل ها رو از طریق این نرم افزار به داخل گوشی انتقال بدید باید در داخل فولدر "files_to_upload" این مسیر رو ایجاد کنید و فایل menu.ml و عکس ها رو در داخل فولدر menu کپی کنید
یعنی این:
و همچنین قبل از اتصال گوشی و زدن گزینه Execute فایل های مربوط به آپلود رو در مسیری که باید گذاشته بشه قرار بدید و نه اینکه مثلا menu.ml و عکس های مربوطه رو در فولدر files to upload موجود در نرم افزار قرار بدید

مثلا اگر میخواهید منو رو تغییر بدید باید درون فولدر files to upload ابتدا یک فولدر بنام tpa ایجاد کنید و سپس درون اون فولدر یک فولدر دیگه بنام preset و بعد از اون و درون فولدر preset فولدر دیگه ای بنام system و درون اون هم menu و در آخر درون فولدر menu فایل های مربوطه رو کپی می کنید مثل menu.ml و عکس های اون

بعد از این کار phone xs رو اجرا می کنید و مانند روش بالا تنظیماتش رو انجام میدید و نوع گوشیتون رو انتخاب می کنید و بعد از اون در قسمت پایین صفحه نرم افزار FSX (عکس زیر)
رو انتخاب می کنید و آخر سر هم بر روی "Execute" کلیک می کنید تا نرم افزار کارشو انجام بده

از این طریق میتونید فضای اس ام اس هاتون رو زیاد کنید صدای شاتر دوربین رو پاک کنید یا لوگوی مخابرات رو پاک کنید یا ....

تمامی این آموزش ها از سایت SE-NSE گرفته شده اند

0918
28-03-07, 01:58
آقا من خودم اینا رو امتحان نکردما.
مسئولیت همه ی حوادث غیر مترقبه و مترقبه پای خودتون.
با تشکر

0918
28-03-07, 02:00
اما مطمئن باشید که اگه همه کار هارو درست انجام بدید هیچ مشکلی نخواهید داشت و همانند کار با فار منیجر بی خطر خواهد بود.

Mehdi_Full
28-03-07, 13:44
خدمت دوستان عزیز سلام و خسته نباشید
یه نكته مهم خدمتتون بگم كه اگر مطلبی رو از جایی میارید حتما نام نویسنده و ساده تر منبع اون رو حتما در آخر پست بزارین تا بعدا دچار مشكل نشیم
و اگه مطلب هم از خودتون هست كه با یك تشكر از شما قدردانی میشه
ممنون
مهدی