PDA

مشاهده نسخه کامل : need help

blacksina
08-08-09, 13:38
با سلام

من یه هارد دیسک پرتابل 320 گیگ دارم که حدود 60 گیگ اطلاعات مهم روش هست که جای دیگه ای بک آپ ندارن

من میخوام این هاردو به یه کامپیوتر دیگه وصل کنم که احتمال ویروسی بودنش وجود داره

می خواستم برنامه ای معرفی کنید که بتونه 30000 تا فایل که حجم کلش 60 گیگ هست رو توی حالتی قرار بده که هیچ ویروسی نتونه وارد اونا بشه و آلودشون کنه و فایلا فقط توی کامپیوتر خودم و به وسیله همون نرم افزار دوباره به حالت عادی برگرده

کسی نرم افزاری سراغ داره؟

reza76622201
08-08-09, 13:53
سلام دوست عزيز.
به نظر بنده بهترين کار اينکه شما در ابتدا تمامي فايلهاتونو در يک پوشه جمع کنيد و فايل فشرده با پسوند Zip از اين پوشه با خود ويندوز تهيه کنيد و اونو جاي ديگه اي نگهع داريد. ويروس ياب Mcafee رو آپديت کرده و روي Max.Protection تنظيم کنيد و سپس اقدام کنيد.

blacksina
08-08-09, 14:03
سلام دوست عزيز.
به نظر بنده بهترين کار اينکه شما در ابتدا تمامي فايلهاتونو در يک پوشه جمع کنيد و فايل فشرده با پسوند Zip از اين پوشه با خود ويندوز تهيه کنيد و اونو جاي ديگه اي نگهع داريد. ويروس ياب Mcafee رو آپديت کرده و روي Max.Protection تنظيم کنيد و سپس اقدام کنيد.

متاسفانه جایی برای نگه داشتن این اطلاعات ندارم

آنتی ویروس هم خود کامپیوترم داره ولی چون تعداد فایل ها بالاس مدت زیادی طول میکشه تا scan کنه و من نمیخوام ریسک کنم فایلامو ویروسی کنم بعد به آنتی ویروس بگم پاکش کن!

rar کردن و پسورد گذاشتن هم راه دیگه ایه ولی rar کردن اینهمه فایل طبق محاسبات 2.5 ساعت طول میکشه (در حالت store )

Labyrinth
08-08-09, 14:33
میتونید به جای فشرده کردن ازش ایمیج بگیرید

من خودم بشخصه این کارو انجام میدم ، هم سریعتره و هم امن تر :wink:

برای ایمنج گرفتن هم میتونید از نرم افزار Ultra ISO استفاده کنید

:give_rose:

reza76622201
08-08-09, 14:43
دوست عزيز. بنده منظورم اين نبود که پس از تبادل اطلاعات بيايد و اطلاعاتتون رو اسکن کنيد!
شما بايد روي کامپيوتري که سيستم عامل روش هست و از طريق اون مي خواين تبادل اطلاعاتي انجام بديد ويروس ياب Mcafee رو نصب کرده و آپديت کنيد و گزينه On Access protection رو روي ماکزيمم قرار بديد. در اينصورت هر نوع ويروسي بخواد جابجا بشه مک کافي حلوشو مي گيره و پيغام ميده.
اما پيشنهاد اکيد بنده بازم اينه که شما يک زيپ از فايلهاتون تهيه کنيد. گرچه ساعتها طول بکشه.
اگر فايلهاتون براتون ارزش داره ريسک نکنيد و اين کاررو بکنبد.

blacksina
08-08-09, 14:44
میتونید به جای فشرده کردن ازش ایمیج بگیرید

من خودم بشخصه این کارو انجام میدم ، هم سریعتره و هم امن تر :wink:

برای ایمنج گرفتن هم میتونید از نرم افزار Ultra ISO استفاده کنید

خوب حقیقتش بازم ویروس میتونه فایل ایمیج رو آلوده کنه و کسپر من باید 60 گیگ ایمیج اسکن کنه

Labyrinth
08-08-09, 14:53
خیر دوست عزیز ایمیج ها فایل اجرایی یا DLL یا OCX نیستن که دچار ویروس بشوند

ایمیج ها نیز مثل فایل های فشرده هستن با این تفاوت که امن تر هستن ( مثل فایل های فشرده خراب نمیشن )

در ضمن ویروس فایل هایی را مبتلا میکند که از آنها دیدن کنید و یا آنها رو اجرا کنید یا اجرا بشن در غیر اینصورت فایل ویروسی نمیشود

blacksina
08-08-09, 15:56
خیر دوست عزیز ایمیج ها فایل اجرایی یا DLL یا OCX نیستن که دچار ویروس بشوند

ایمیج ها نیز مثل فایل های فشرده هستن با این تفاوت که امن تر هستن ( مثل فایل های فشرده خراب نمیشن )

در ضمن ویروس فایل هایی را مبتلا میکند که از آنها دیدن کنید و یا آنها رو اجرا کنید یا اجرا بشن در غیر اینصورت فایل ویروسی نمیشود

با تشکر

منظورتون از ایمیج گرفتن انکه مثلا با nero فایل ها رو انتخواب کنم ولی بجای رایترم create Image رو انتخواب کنم؟ (فایل نهایی با پسوند ISO هست؟)

Labyrinth
08-08-09, 15:58
بله ولی من برای این کار نرم افزار معرفی کردم Nero با فرمت خود ذخیره میکنه ولی با اون نرم افزار شما میتونید روی ایمیجتون پسور بزار تا امنیتش بیشتر بشه