PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل برای جا کردن کارت گرافیکی در مادربرد !

mohammad1985
05-08-09, 12:49
دوستان سلام
Only the registered members can see the link
این عکس مادربرد من هست که متاسفانه فاصله بین شیار پی سی آی اکسپرس با شیار پی سی آی کمه !
تا الان مشکلی نبود ! چون ار کارت گرافیکی 8500 سایلنت استفاده کردم که فضای کمی اشغال کرده و با مود و کارت تی وی تداخل نداره ولی من می خوام کارت 4670 بگیرم که اینطوری یکی از شیارهای پی سی آی میره توی آف ساید !
و من باید یکی از کارتها رو در بیارم ! چی کار کنم ؟! چون به هر دوش نیاز دارم !
شما چه راهی پیشنهاد می کنید ؟ و قیمت کارت تی وی پی سی آی اکسپرس چنده ؟

reza76622201
05-08-09, 13:00
عجب مشکلي!!! راه مستقيم خاصي که واضحه وجود نداره. کارتهاي PCI_Express که All_In_Wonder باشند ( کارت TV و کپچر هم باشند) خيلي گرون هستند.
بنده به شما کارت TV External پيشنهاد مي کنم که بسته به برند قيمتش بين 35000 تومان تا 70000 تومان(مارک KWorld) هستش تهيه کنيد تا مشکلتون حل بشه.
سوالي بود درخدمتم.

™Ali
05-08-09, 13:03
هیچ راهی وجود نداره !

من مادربوردم (P5K/EPU) اسلات های PCI با PCI-E فاصله ی خیلی زیادی دارند و حتی با 4870 X2 هم مشکلی ندارم!

به نظرم بهتره مین رو عوض کنی :1. (26):

شما چه راهی پیشنهاد می کنید ؟ و قیمت کارت تی وی پی سی آی اکسپرس چنده ؟

قیمت ها متغیر هست بستگی به خودت داره که به چه امکاناتی نیاز داشته باشی :1. (21):

ViViD
05-08-09, 13:18
برد ایشون AMD هست اگر اشتباه نکنم اگر مین رو عوض کنه باید پردازنده رو هم عوض کنه :دی

murizaki_2000
05-08-09, 14:46
من ميگم مودم رو عوض كنه و يه اكسترنال بگيره بهتره !!! هزينه اش هم كمتره .....

Mahdi_Moosavi
05-08-09, 14:46
اگه شما از مدل های Refrence 4670 مثل Sapphire Radeon HD 4670 (Only the registered members can see the link) استفاده کنی با همین 8500GT هیچ فرقی نمی کنه . در واقع این مدل Single Slot هست .

mohammad1985
05-08-09, 23:13
بچه ها ممنون از پاسخوتون راجع به تعویض مادر برد باید بگم این مادر برد یک هفته هست داره کار میکنه ! عوض کنم ضرر می کنم !
در ضمن با عوض کردن مین چه احتیاجی به تعویض سی پی یو بود ؟
من قرار بود مادربرد قویتر بگیرم و همچنین سی پی یو فنوم 2 955 که در اون صورت مشکلی نبود ولی فعلا تا پاییز کنسل شد پس فعلا باید با همین بسازم .
فکر کنم پیشنهاد آقا مهدی بهترین پیشنهاد باشه .
راجع به این کارتها که معرفی کردید اطلاعات بیشتری دارید ؟ مثل قیمت و اینکه آیا برندهای دیگه هم چنین کارتهایی دارن ؟

Mahdi_Moosavi
06-08-09, 00:20
بچه ها ممنون از پاسخوتون راجع به تعویض مادر برد باید بگم این مادر برد یک هفته هست داره کار میکنه ! عوض کنم ضرر می کنم !
در ضمن با عوض کردن مین چه احتیاجی به تعویض سی پی یو بود ؟
من قرار بود مادربرد قویتر بگیرم و همچنین سی پی یو فنوم 2 955 که در اون صورت مشکلی نبود ولی فعلا تا پاییز کنسل شد پس فعلا باید با همین بسازم .
فکر کنم پیشنهاد آقا مهدی بهترین پیشنهاد باشه .
راجع به این کارتها که معرفی کردید اطلاعات بیشتری دارید ؟ مثل قیمت و اینکه آیا برندهای دیگه هم چنین کارتهایی دارن ؟

چه نوع اطلاعاتی ؟ من خودم همین مدل رو دارم . مشکلی نداره . قیمتش حدود 95 - 100 تومان هست . این مدل رفرنس رو تو ایران من فقط Sapphire دیدم .

یکی از بهترین و با کیفیت ترین برندهای تولید کننده کارت های گرافیک ATI همین Sapphire هست .

mohammad1985
06-08-09, 01:48
حاج مهدی مدل رفرنس چه فرقی با مدلهای دیگه داره ؟ یا منظور فقط باریک بودن کارت هست ؟

Mahdi_Moosavi
06-08-09, 02:23
حاج مهدی مدل رفرنس چه فرقی با مدلهای دیگه داره ؟ یا منظور فقط باریک بودن کارت هست ؟

مدل های رفرنس در واقع دقیقا طبق طرح رسمی تعیین شدن توسط کمپانی سازنده GPU ساخته می شن .

مدل Refrence ATI RADEON HD4670 دقیقا به صورت شکل زیر می باشد :

در این مدل ها نهایت اقدامات برای داشتن کیفیت و قیمت مطلوب لحاظ میشه . برای مثال نوع کولینگ ، فرکانس کلاک های حافظه و پردازنده گرافیکی ( GPU ) ، نوع و مدل حافظه به کار رفته در برد ، مدارات و متریال به کار رفته برای بایاس پردازنده گرافیکی ( GPU ) و حافظه ، نوع برد PCB و .......

برخی از برند ها با هماهنگی و کسب اجازه از کمپانی طراح و سازنده GPU اقدام به استفاده از کولینگ ، نوع ماژول های حافظه ، متریال ، پورت های ارتباطی و در نهایت فرکانس های کلاک متفاوت می کنند . این مدل ها معمولا دارای قیمت بیشتری نسبت به مدل های مرجع می باشند . همچنین تجربه ثابت کرده که از قابلیت اورکلاک بالاتری نیز نسبت به مدل های مرجع برخوردارند .

D J V A H I D
06-08-09, 08:30
صحبتهای جناب موسوی از هر جهت تایید میشه !!! شما یه دونه 4670 سافایر بگیر به جدیدترین قیمت : 99 تومن !!! واقعا حرف نداره !!! :yes:

mohammad1985
06-08-09, 10:04
حاج وحید قیمت 1 گیگش 99 تومن هست ؟

N0m@d
06-08-09, 10:05
حالا چرا شما میخوای گرافیک رو عوض کنی؟

بده کارت TV و Modem اکسترنال بخر خیالت رو برای یک عمر راحت کن.

AMD>INTEL
06-08-09, 10:13
البته بهتره برای گردش هوای کارت گرافیک یکی از کارتها رو تبدیل به اکسترنال کنید . کارت کپچر هم بی دردسرش همین KWORLD هست که دارای کیفیت خوبی هست .

Interface

USB 2.0

Video Input

TV Input

75 Ohm (UHF/ VHF) TV Antenna

Composite Video

RCA Jack

S-Video

4-pin Mini-Din

Audio Input

Input

RCA L/R

FM Radio

FM Input

RCA Jack

Frequency

Japanese (76 to 91 MHz) & US/Europe (87.5 to 108 MHz)

TV Receiving
Frequency

NTSC: 55.25 - 855.25 MHz
PaL: 48.25 - 863.25 MHz

IR

Remote Control

Infrared Remote Control

Dimension

104mm(L) X 32mm(W) X 19mm(H)

D J V A H I D
06-08-09, 12:42
حاج وحید قیمت 1 گیگش 99 تومن هست ؟

آره ... 1 گیگ DDR3 :great:

mohammad1985
15-08-09, 12:21
بچه ممنون از راهنماییتون همین رو گرفتم و بدون مشکل کار میکنه و خیلی هم عالیه قدرتش بیشتر از چیزی بود که فکر می کردم .
بهادر جان چند روز که تست کردم دیدم درسته فاصله کارتها کمه ولی هیچ مشکل گرمایی نداره و چون گردش هوا خیلی خوبی در کیس هست دما در شرایط لود 100 درصد از 72 درجه تجاوز نمی کنه در حالی که اتاق هم گرمه .
میخواستم اون یو اس بی تی وی رو بگیرم که فعلا منصرف شدم .
در ضمن برنامه برای اورکلاک این کارت چی معرفی می کنید ؟