PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد رم

serpens13
02-08-09, 20:49
با سلام

يه چيزي تو ذهنمه خواستم با شما هم مشورت كنم

من رم DOMINATOR1600 cosair 6GB .3*2 DDR3 دارم

ميخواستم به 12GB 2*(3*2)DDR3
ارتقا بدم

بيشتر كارم با فوتوشاپ كارهاي گرافيكي هست و همچنين بازي هم ميكنم

هر از گاهي طرف اوركلاك هم ميرم

نظر شما هم ميخواستم جويا بشم دوستان

اگه نظراتون رو بگيد ممنون ميشم

hapalii
02-08-09, 23:55
ویندوز XP تو بهترین حالت میتون تا 1 گیگ رم رو مدریت کنه و تا 3 گیگ رم رو بشناسه ویستا هم همینطور مقدار بیشتری رو میشناسه و مدیریت میکنه اما قطعا 12 گیگ رو نمی تونه مدریت کنه ( مدریت رم با شناخت مقدار ان فرق داره ) به عنوان مثال اگر شما رم رو از 512 به 1 گیگ افزایش بدین شاید 50 % افزایش کارایی در کارکرد ویندوز ببینید اما اگر 1 گیک رو به 2 گیگ افزایش بدین شاید فقط 10 % و همینطور با افزایش بیشتر میزان رم افزایش کارایی کمتری رو مشاهده می کنین تا جائیکه با افزایش رم هیچ تاثیری در کارکرد کامپیوتر نمی بینید.
به نظر من اگر رم سیستم رو به 12 گیگ افزایش بدین توی خیلی از بازی حتی تاثیر منفی هم داره البته شاید به چشم نیاد اما اگر با نرم افزار های خاص تست کنین می بینین که شاید با 2 گیگ رم سرعت بهتری از 6 یا 12 گیگ داشته باشید رم یک حافظه موقت با دسترسی تصادفی وقتی این مقدار از یک حدی بیشتر بشه باعث افت کاریی میشه .
این مقدار رم فقط برای سرور ها توجیح منطقی داره که خوب کارکرد یک سرور هم خیلی متفاوت از یک کامپیوتر خانگی.

serpens13
03-08-09, 00:04
ویندوز XP تو بهترین حالت میتون تا 1 گیگ رم رو مدریت کنه و تا 3 گیگ رم رو بشناسه ویستا هم همینطور مقدار بیشتری رو میشناسه و مدیریت میکنه اما قطعا 12 گیگ رو نمی تونه مدریت کنه ( مدریت رم با شناخت مقدار ان فرق داره ) به عنوان مثال اگر شما رم رو از 512 به 1 گیگ افزایش بدین شاید 50 % افزایش کارایی در کارکرد ویندوز ببینید اما اگر 1 گیک رو به 2 گیگ افزایش بدین شاید فقط 10 % و همینطور با افزایش بیشتر میزان رم افزایش کارایی کمتری رو مشاهده می کنین تا جائیکه با افزایش رم هیچ تاثیری در کارکرد کامپیوتر نمی بینید.
به نظر من اگر رم سیستم رو به 12 گیگ افزایش بدین توی خیلی از بازی حتی تاثیر منفی هم داره البته شاید به چشم نیاد اما اگر با نرم افزار های خاص تست کنین می بینین که شاید با 2 گیگ رم سرعت بهتری از 6 یا 12 گیگ داشته باشید رم یک حافظه موقت با دسترسی تصادفی وقتی این مقدار از یک حدی بیشتر بشه باعث افت کاریی میشه .
این مقدار رم فقط برای سرور ها توجیح منطقی داره که خوب کارکرد یک سرور هم خیلی متفاوت از یک کامپیوتر خانگی.
من چون از ويندوز 64 بيتي استفاده ميكنم بيش از 8 گيگ رو ساپورت ميكنه
نظر شما چيه؟

reza76622201
03-08-09, 07:21
توضيحات جناب Hapalii کامل بود. اما همونطور که فرموديد Windows 64Bit تا8 گيگ رم هم ساپورت مي کنه.

Computex
03-08-09, 07:57
میخواستم بدونم آیا شما به این مقدار رم نیاز دارید؟ یعنی مثلا موقع کار با Photoshop بیشتر از 5 گیگ از رم شما اشغال میشه که میخواهید مقدار رم رو تا 12 گیگ بالا ببرید؟

serpens13
03-08-09, 10:40
میخواستم بدونم آیا شما به این مقدار رم نیاز دارید؟ یعنی مثلا موقع کار با Photoshop بیشتر از 5 گیگ از رم شما اشغال میشه که میخواهید مقدار رم رو تا 12 گیگ بالا ببرید؟
وقتي ويندوز 64 بيتي بيش از 8 گيگ را ساپورت ميكند قاعدتا" سرعت هم بالا ميرود .اينطور نيست؟

رم كه كلا" قطعه اي مفيدي هست كه كلا" احتياج به عوض كردن نداره ميشه براي كارايي بيشتر بهش اضافه كرد

من تو بعضي مقاله ها خوندم كه رم بالاي 8 گيگ براي ويندوز 64 بيتي خوب هست

من يكم الان گيج شدم

ميشه يكي برام اين قضيه رو كامل توضيح بده؟

AMD>INTEL
03-08-09, 11:50
بستگی به کار شما دارد . اگر به این میزان احتیاج دارید البته بعضی از مشکلات تحت ویندوز 64 بیتی هست .

serpens13
03-08-09, 11:54
بستگی به کار شما دارد . اگر به این میزان احتیاج دارید البته بعضی از مشکلات تحت ویندوز 64 بیتی هست .
منظورتون چه مشكلي هست؟
:1. (27):

N0m@d
03-08-09, 12:08
این کار شما مثل این میمونه که یه خانواده 4 نفره برای مسافرت یک اتوبوس بخرن

صندلی های خالی مثل ظرفیت خالی رم شما می باشد:whistle:

serpens13
03-08-09, 14:21
این کار شما مثل این میمونه که یه خانواده 4 نفره برای مسافرت یک اتوبوس بخرن

صندلی های خالی مثل ظرفیت خالی رم شما می باشد:whistle:

:lol:
يه سوال

ويندوز 64 بيتي از قدرت 12گيگ رم ميتونه استفاده كنه يا نه؟

اگه نه تا نهايت چقدر ميتونه؟

reza76622201
04-08-09, 08:21
شما به بنده نرم افزاري معرفي کنيد که حتي گفته باشه در آينده به بيش از 4 گيگ رم ممکنه نياز داشته باشه!؟ البته کارهاي ميکس و ... شنيدم رم زيادي مي خواد. اون موقع تازه 8 گيگ قابل توجيحه.