PDA

مشاهده نسخه کامل : اشتراک اینترنت با بلوتوث؟؟؟

MR.Fantastic
02-08-09, 12:46
سلام
میخاستم بدونم میشه adsl رو بین دو کامپیوتر با استفاده از بلوتوث به اشتراک گذاشت؟:wink:

MR.Fantastic
02-08-09, 13:15
کسی جواب ما رو نمیده؟:1. (28):

reza76622201
02-08-09, 13:31
عزيز. دوتا کامپيوتر رو از طريق بلوتوث ميشه به راحتي شبکه کرد. اما سرعت خيلي پايينه.
پس پاسخ شما مثبته. اما توقع سرعت آنچناني نداشته باشيد اگر با ADSL سرعت بالا کار مي کنيد. اگر که سرعت اينترنت پايين باشه که هيچ مشکلي نخواهيد داشت.
سوالي بود در خدمتم.

MR.Fantastic
02-08-09, 13:56
عزيز. دوتا کامپيوتر رو از طريق بلوتوث ميشه به راحتي شبکه کرد. اما سرعت خيلي پايينه.
پس پاسخ شما مثبته. اما توقع سرعت آنچناني نداشته باشيد اگر با ADSL سرعت بالا کار مي کنيد. اگر که سرعت اينترنت پايين باشه که هيچ مشکلي نخواهيد داشت.
سوالي بود در خدمتم.

میشه بگید چطور میشه اینترنت رو share کرد؟(با بلوتوث):merci:
یه کامپیوتر دسکتاپ و یه Laptop

reza76622201
02-08-09, 14:06
عزيز. هيج مورد خاصي نداره. در کامپيوتر مبدا(که به اينترنت وصله) روي کانکشن مربوط به اينترنت رايت کليک کن و Properties بگير و در گزينه Share تيک بزن.
در کامپيوتر مقصد IP کامپيوتر اول رو سرچ کن و روي اينترنتش دابل کليک کن. به همين راحتي.
البته قبلش بايد خدمتتون عرض کنم که همه اينها رو در صورتي مي تونيد انجام بديد که بلوتوث کامپيوتر شما داراي نرم افزار باشه که گزينه Network هم در بين گزينه هاش باشه. مثلا بلوتوثهاي MSI و Asus اين گزينه ها رو دارن که با نصب کامل CD راه انداز ايجاد ميشن.

MR.Fantastic
02-08-09, 14:51
میشه کامل توضیح بدین:1. (28):

reza76622201
02-08-09, 15:00
دوست عزيز. اگر بخوام نکته به نکته و مرحله به مرحله توضيح بدم بايد تمام امکانات لازم رو دمدستمداشته باشم که در حال حاضر ندارم. اما اين کار رو بارها انجام دادم. مارک بلوتوث شما چيه روي کامپيوتر Desktop تون؟

MR.Fantastic
02-08-09, 15:03
روش نوشته Bluetooth class1 H.B:yes:

reza76622201
02-08-09, 15:12
فکر کنم از اون در پيتياست. اگر درست فکر کرده باشم با اين بلوتوث امکان شبکه کردن وجود نداره عزيز.

™Ali
02-08-09, 15:53

من هم یه نمونه دارم در همین حد ! (اسم نرم افزار همراش BlueSoleil هست که 60 مگ حجمشه)

این نرم افزار تمامی امکانات رو از جمله شبکه کردن میده !

حالا یه Shot از امکانات نرم افزارت اینجا بذار :1. (21):

green_waves
02-08-09, 16:15
مهم نرم افزاری است که باهاش کار می کنید من تازگی یک لپ تاپ و یک دسکتاپ را با بلوتوث به هم دیگر متصل کردم
و فایل را به اشتراک گذاشتم
همون اول بگم 2 تا مشکل داره
1- بردش خیلی کوتاه هستش همون کابل بهتره
2- یکی از ویژگی های بلوتوث اینکه هر چند دقیقه میره رو حالت استندبای و کانکنتشن قطع می شود و دوباره باید درخواست اتصال بدهی و از طرف دیگر پذیرش شود تا اتصال دوباره برقرار باشد

سرعت هم حدود 30 تا 40 کیلو هست که خیلی ناامید کننده نیست

اول باید دو سیستم به هم کانکت شوند به این صورت است با لپ تاپ جستجو می کنید تا بلوتوث دسکتاپ را پیدا کنید
(اگر روی آیکون بلوتوث سمت راست تسک بار دوبل کلیک کنید پنجره برای این کار باز می شود)
بعد درخواست اتصال را می دهید و به دنبال آن یک کد می دهید و در طرف دیگر پذیرش و اتصال

اول در view groupwork computer نگاه کنید دو کامپیوتر هم دیگر را می بینند یا نه و فایل شیرینگ ردیفه

بعد کانکتشن را روی Local Area Connection مربوط به بلوتوث مانند عکس اشتراک بگذارید

MR.Fantastic
02-08-09, 17:30
مهم نرم افزاری است که باهاش کار می کنید من تازگی یک لپ تاپ و یک دسکتاپ را با بلوتوث به هم دیگر متصل کردم
و فایل را به اشتراک گذاشتم
همون اول بگم 2 تا مشکل داره
1- بردش خیلی کوتاه هستش همون کابل بهتره
2- یکی از ویژگی های بلوتوث اینکه هر چند دقیقه میره رو حالت استندبای و کانکنتشن قطع می شود و دوباره باید درخواست اتصال بدهی و از طرف دیگر پذیرش شود تا اتصال دوباره برقرار باشد

سرعت هم حدود 30 تا 40 کیلو هست که خیلی ناامید کننده نیست

اول باید دو سیستم به هم کانکت شوند به این صورت است با لپ تاپ جستجو می کنید تا بلوتوث دسکتاپ را پیدا کنید
(اگر روی آیکون بلوتوث سمت راست تسک بار دوبل کلیک کنید پنجره برای این کار باز می شود)
بعد درخواست اتصال را می دهید و به دنبال آن یک کد می دهید و در طرف دیگر پذیرش و اتصال

اول در view groupwork computer نگاه کنید دو کامپیوتر هم دیگر را می بینند یا نه و فایل شیرینگ ردیفه

بعد کانکتشن را روی Local Area Connection مربوط به بلوتوث مانند عکس اشتراک بگذارید

شما از چه نرم افزاری استفاده می کنید؟:merci:

green_waves
02-08-09, 18:58
در لپ تاپ خود ویندوز و در دسکتاپ نرم افزار BlueSoleil که در دیسک همراه ماژول بلوتوث هست و همزمان با درایور نصب می شود

MR.Fantastic
03-08-09, 01:20
view groupwork computer چیه و چطوری و کجا باید IP وارد کرد؟:1. (27):

green_waves
03-08-09, 08:07
view groupwork computer چیه و چطوری و کجا باید IP وارد کرد؟:1. (27):
IP به صورت اتوماتیک تنظیم می شود نیازی نیست تنظیم کنید
My Computer منوی سمت راست > My Network Places منوی سمت راست > Workgroup
(باید نام Workgroup در هر دو سیستم یکی باشد که در ویندوز XP Pro به نام Workgroup است اما در نسخه Home به نام MSHOME است که باید عوض شود)
شما توانستید اتصال را برقرار کنید؟

MR.Fantastic
03-08-09, 15:35
نه هنوز نتونستم:1. (28): دو تا دستگاه همدیگرو میشناسن و کد هم میخان و من هم کد رو میدم ولی بعدش موندم که چکار کنم:1. (27):

green_waves
04-08-09, 11:16
توی Workgroup همدیگر را می بینند؟

MR.Fantastic
04-08-09, 11:33
توی Workgroup همدیگر را می بینند؟

نه هرکدام فقط خودشو نشان میده:cry:

green_waves
04-08-09, 11:59
نه هرکدام فقط خودشو نشان میده:cry:
پس هنوز با هم لینک نشده اند
سیستم عامل لپ تاپ و دسکتاپ چی هستش؟

MR.Fantastic
04-08-09, 12:28
پس هنوز با هم لینک نشده اند
سیستم عامل لپ تاپ و دسکتاپ چی هستش؟

هر دو هم xp و هم ویستا:wink:
حالا کدام بهتره؟:1. (27):

green_waves
05-08-09, 13:33
خوب ناچاریم از اول شروع کنیم

قدیم اول اینکه نگاه کنید ببینید برای بلوتوث IP دستی ست نکرده باشید
برید تو Network Connections مطابق دو تصویر زیر نگاه کنید که تنظیمات IP اتوماتیک باشد
همانطور که در تصویر اول می بینید کنار آیکون شبکه بلوتوث نوشته شده است و به راحتی می توانید از بقیه تشخیص دهید

Only the registered members can see the link

green_waves
05-08-09, 13:38
قدیم دوم تنظیمات کانکتشن اینترنت هست
وارد تنظیمات کانکتشنی را که می خواهید به اشتراک بگذارید بشوید
و مطابق تصویر دوم نام شبکه بلوتوث را انتخاب کنید

green_waves
05-08-09, 13:41
قدم سوم اینکه با بلوتوث دو کامپیوتر را کانکت بکنی