PDA

مشاهده نسخه کامل : کلوپ Samsung S8300 UltraTouch

™Ali
01-08-09, 11:25
اینجا هم تاپیکی برای بحث درباره این گوشی تر و تمیز :wink:

Only the registered members can see the link

سامسونگ، مدل S8300، در يک نگاه
• دوربين 8 مگاپيکسل و ابعاد تصوير: 2448*3264پيکسل
• پشتيباني از برنامه هاي جاوا
• مجهز به دوربين دوم براي مکالمه ي تصويري
• کارت حافظه ي داخلي 80 مگا بايت و شيار کارت حافظه از نوع Micro SD که تا 16 گيگابايت، اطلاعات ذخيره مي کند.
• صفحه نمايش لمسي در اندازه ي 2.8 اينچ و از نوع OLED با 256000 رنگ
• پشتيباني از زنگ هاي پلي فونيک، WAV و MP3
• باتري يون ليتيوم استاندارد
• حداکثر زمان انتظار:350 ساعت و حداکثر زمان مکالمه: 4 ساعت
• قابليت ضبط ويديويي در قالب VGA

پيام نگاري
• ايميل
• MMS پيام تصويري
• پيام متني SMS

ويژگي هاي سامسونگ، مدل S8300،
رنگ هاي موجود:
• مشکي

صفحه نمايش
• نوع: OLED
• تعداد رنگ: 16M
• رزولوشن: 400*240مگاپيکسل

™Ali
01-08-09, 11:27
نقاط قوت:
• دوربين بسيار خوب 8 مگاپيکسلي
• پخش موسيقي و فيلم و راديو FM به همراه RDS
• قابليت ضبط فيلم در قالب VGA و با سرعت 30 فريم در ثانيه
• مجهز به دوربين دوم براي مکالمه ي تصويري
• دوربين مجهز به فوکوس خودکار

نمایش فایل های Word, Excel, PowerPoint, PDF

نقاط ضعف:

• عدم پشتيباني از حالت Push to Talk براي مکالمه ي بي سيم

• عدم پشتيباني از قابليت ضبط صدا

بررسی سایت محبوب Writeage از این گوشی :

™Ali
01-08-09, 11:34
گالری عکس این گوشی | قسمت اول

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

™Ali
01-08-09, 11:36
گالری عکس این گوشی | قسمت دوم

™Ali
01-08-09, 11:38
گالری عکس این گوشی | قسمت سوم

™Ali
01-08-09, 11:40
گالری عکس این گوشی | قسمت چهارم

™Ali
01-08-09, 11:41

بررسی GSMArena از این گوشی :

™Ali
01-08-09, 12:08

مشخصات کامل و بی نقص گوشی از سایت سامسونگ:

™Ali
01-08-09, 12:42
مقایسه دوربین دیجیتال حرفه ای Canon EOS 5D (قیمت 3 میلیون!) با Samsung S8300

عکس هایی که با S8300 گرفته شده :

™Ali
01-08-09, 12:46
عکس هایی که با Canon EOS 5D گرفته شده:

™Ali
01-08-09, 12:48
Canon EOS 5D

Samsung S8300

MR.Fantastic
01-08-09, 15:02
Ali جان این مقایسه عکس هاش همه بدون زوم هست اگه 10-15 برابر زوم کنید این دو اصلا قابل مقایسه نیستند

™Ali
01-08-09, 15:08
دوست عزیز اول نگاه کن که لنز Canon EOS 5D چند برابر S8300 هست بعد این حرف رو بزن!

کلا خواستم نشون بدم که عکس برداری S8300 خیلی عالیه!

وحید (Only the registered members can see the link) جان هم این گوشی رو داره و قراره به زودی عکس ها شو ارائه بده (اگه نده که من می دونم چکارش کنم :1. (38): )

قراره عکس هایی رو هم بذارم که توشون از Zoom استفاده شده و S8300 کاملا کم آورده :yes:

تا فردا صبر کن...

MR.Fantastic
01-08-09, 15:30
میخای منم با I8510 عکس بگیرم بزارم

D J V A H I D
01-08-09, 15:58
میخای منم با I8510 عکس بگیرم بزارم

آره موافقم ... شما با اون بگیر ... من با این میگیرم ... بهتره یه بررسی و مقایسه داشته باشیم !!! خب ... حالا از کجای شیراز دوست دارید واستون عکس بگیرم ؟! البته خودم دایل آپ دارم و به دلیل بالا بودن حجم عکسها فعلا امکانش رو ندارم ولی اگه بحث چیز دیگه باشه میرم کافی نت و استادش میکنم !!! :great: من که خودم توی کیفیت این دوربینش قفل کردم :1. (21):... باورکردنی نیست ... حالا بعد خودتون قضاوت کنید :1. (38): با تشکر

MR.Fantastic
01-08-09, 16:35
آره موافقم ... شما با اون بگیر ... من با این میگیرم ... بهتره یه بررسی و مقایسه داشته باشیم !!! خب ... حالا از کجای شیراز دوست دارید واستون عکس بگیرم ؟! البته خودم دایل آپ دارم و به دلیل بالا بودن حجم عکسها فعلا امکانش رو ندارم ولی اگه بحث چیز دیگه باشه میرم کافی نت و استادش میکنم !!! :great: من که خودم توی کیفیت این دوربینش قفل کردم :1. (21):... باورکردنی نیست ... حالا بعد خودتون قضاوت کنید :1. (38): با تشکر

هر وقت خواستین شروع کنین ما رو هم خبر کنین:party:

™Ali
01-08-09, 16:40
@moazeni71 | شما عکس بگیر و بذار ! اما نه اینجا تو کلوپ i8510 بذار ! با نهایت کیفیت بگیر و عکس ها رو هم همون جوری که گرفتی بذار و فشرده نکن!

@وحید | حالا هی بزن تو سرمون که دوربین 8 مگا پیکسلی داری ! :دی

اصلا منم میخوام برم Pixon12 رو بگیرم (12 مگاپیکسلی جدید Samsung . منتظر کلوپ این گوشی هم باشید! )

از پل خواجو شیراز واسمون عکس بگیر. کاخ عالی قاپو هم بد نیست + باغ وحش ملی شیراز :1. (38):

حالا کلا از شوخی بگذریم شما هم عکس بگیر و همین جا بذار. از راه دور گوشی ها رو مقایسه می کنیم :1. (38):

D J V A H I D
01-08-09, 16:46
@moazeni71 | شما عکس بگیر و بذار ! اما نه اینجا تو کلوپ i8510 بذار ! با نهایت کیفیت بگیر و عکس ها رو هم همون جوری که گرفتی بذار و فشرده نکن!

@وحید | حالا هی بزن تو سرمون که دوربین 8 مگا پیکسلی داری ! :دی

اصلا منم میخوام برم Pixon12 رو بگیرم (12 مگاپیکسلی جدید Samsung . منتظر کلوپ این گوشی هم باشید! )

از پل خواجو شیراز واسمون عکس بگیر. کاخ عالی قاپو هم بد نیست + باغ وحش ملی شیراز :1. (38):

حالا کلا از شوخی بگذریم شما هم عکس بگیر و همین جا بذار. از راه دور گوشی ها رو مقایسه می کنیم :1. (38):

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

دی:

Not Spam :1. (40):

™Ali
01-08-09, 17:06
دوستان مدل اون دوربین Canon رو هم دقیق ذکر کردم

ظاهرا سوتی داده بودم :1. (38):

MR.Fantastic
01-08-09, 17:09
دوستان مدل اون دوربین Canon رو هم دقیق ذکر کردم

ظاهرا سوتی داده بودم :1. (38):

من که از بی سوادی متوجه سوتی نشدم:1. (27):
اصلا canon خوردنیه یا پوشیدنی :1~@$S (8):
دارم دو عکس آپلود میکنم :1. (5):

MR.Fantastic
01-08-09, 17:27
اینم عکس ها
این عکس ها رو در حال حرکت ماشین گرفتم بخاطر همین کیفیتشون پایین اومده :1. (28):

™Ali
01-08-09, 17:30
عکس هات رو حتما تو Image Center شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link) آپلود کن و لینک های Thumbnail رو بذار !

دقیقا مثل همین عکس هایی که من تو تاپیک گذاشتم و کلیک می کنی بزرگ میشن!

اینطوری صفحات سنگین نمیشه. :wink:

Canon هم یک برند معتبر و معروف دوربین سازی که مدل های توپی مثل H10 و G10 رو تا الان تولید کرده :1. (21):

==============

ظاهرا وقتی داشتم پست میدادم عکس ها رو تو PersianGig آپلود کردی ! :wink:

D J V A H I D
01-08-09, 17:31
اینم عکس ها
این عکس ها رو در حال حرکت ماشین گرفتم بخاطر همین کیفیتشون پایین اومده :1. (28):

عکسهاتو از این به بعد تو آپلودسنتر شهرسخت افزار آپ کن ... بهتره !!!

MR.Fantastic
01-08-09, 17:37
عکس هات رو حتما تو Image Center شهر سخت افزار (Only the registered members can see the link) آپلود کن و لینک های Thumbnail رو بذار !

دقیقا مثل همین عکس هایی که من تو تاپیک گذاشتم و کلیک می کنی بزرگ میشن!

اینطوری صفحات سنگین نمیشه. :wink:

Canon هم یک برند معتبر و معروف دوربین سازی که مدل های توپی مثل H10 و G10 رو تا الان تولید کرده :1. (21):

==============

ظاهرا وقتی داشتم پست میدادم عکس ها رو تو PersianGig آپلود کردی ! :wink:

عکسهاتو از این به بعد تو آپلودسنتر شهرسخت افزار آپ کن ... بهتره !!!

من که فقط لینکشونو گذاشتم:1. (28):
اینجوری که صفحه سنگین نمیشه :yes: وقتی روشون کلیک کنی باز میشن:wink:

™Ali
02-08-09, 18:33
نهایت Zoom دوربین Canon EOS 5D

™Ali
02-08-09, 18:40
نهایت Zoom گوشی S8300

در این جاست که این گوشی کم میاره :yes:

D J V A H I D
02-08-09, 22:13
نهایت Zoom گوشی S8300

در این جاست که این گوشی کم میاره :yes:

یه چیز کامبلا طبیعیه !!! چه انتظاری داری از این گوشی ؟! :gasp:

™Ali
02-08-09, 22:18
باز هم که قاطی کردی! فقط جهت مقایسه اون عکس ها رو گذاشتم و گرنه من که انتظاری ندارم Only the registered members can see the link

خواستم نشون بدم Canon EOS 5D هم برتری هایی داره با اون لنزش که 2 برابر S8300 وزن داره Only the registered members can see the link

راستی عکس ها رو باز کن تا متوجه بشی عکس ها خیلی با هم فرق دارند! (این کجا و آن کجا )

™Ali
05-08-09, 16:43
بررسي تخصصي اين گوشي در GSM.IR رو همين جا ميذارم و تاپيك جديد باز نمي كنم! :give_rose:

====================

مروری بر سامسونگ S8300 Ultra Touch

لمس کنید، باز کنید، عکس بگیرید
سامسونگ S8300 که به نام Tocco نیز شهرت دارد به جرگه گوشی­های تمام­لمسی پیوسته که بازار را در قبضه خود گرفته‏اند. مهم­ترین مشخصه گوشی­های تاچ­اسکرین راحتی استفاده از اینترفیس آنهاست که سامسونگ نیز این اصل را رعایت کرده و دارای صفحه­نمایش لمسی کاربرپسند است. اینترفیس این گوشی به لطف Touch Wiz بودن، امکانات زیادی دارد. اگرچه سرعت آن پایین است که در ادامه بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم کرد. Tocco Ultra را می­توان در ردیف یکی از جذاب­ترین گوشی­های هوشمند و لمسی چند سال اخیر در بازار جهانی موبایل دانست. با نگاهی دقیق­تر به نسخه بتا، مسلما بیشتر جذب این گوشی فوق­العاده خواهید شد. ادعا نمی­کنیم که Tocco Ultra خیلی خاص است و از هر ایرادی مبراست، اما مسلما آنقدر قابلیت خوب دارد که نظر هر کاربری را به خود جلب نماید. این گوشی با نام­های مختلف در سرتاسر جهان شناخته شده ازجمله Ultra Touch، Tocco Ultra یا فقط S8300.
درست برعکس آن که فقط به لمسی بودن گوشی اشاره دارد، Tocco یک صفحه­کلید کشویی که شامل اعداد و حروف می­شود نیز دارد.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

مشخصات اصلی
- یک کشویی لمسی که صفحه­کلید کامل نیز کنار خود دارد
- کیفیت ساخت عالی
- GSM چهاربانده و پشتیبانی از HSDPA(سرعت بالای اتصال به شبکه جهانی) و 3G
- دوربین 8 مگاپیکسل با فوکوس اتوماتیک، مجهز به فلاش LED
- مکان­یاب جغرافیایی، تشخیص چهره و لبخند، لرزشگیر دست، لنز ­گسترده و ضبط تصویر D1 با سرعت 30 فریم در ثانیه
- صفحه­نمایش لمسی AMOLED 2.8 اینچ با قابلیت پخش 16میلیون رنگ با وضوح تصویر 400×240 پیکسل
- صفحه­نمایش ضدخش
- حسگر حرکتی برای چرخش اتوماتیک تصویر در صفحه
- سنسور برای خاموش شدن اتوماتیک صفحه
- درگاه کارت حافظه Micro SD با قابلیت ارتقا تا 16 گیگابایت
- گیرنده درونی GPS و پشتیبانی از A-GPS و نقشه گوگل
- بلوتوث استریو (A2DP)
- قابلیت اجرای فرمت­های DivX و Xvid
- رادیو FM استریو و ضبط FM
- شماره­گیری هوشمند
- تماس تصویری

معایب کلی
- سرعت پایین عملکرد اینترفیس
- عدم وجود صفحه­کلید کامل روی صفحه لمسی
- عدم وجود اتصال Wi-Fi
- دوام کم شارژ باتری
- نرم­افزار GPS محدودیت­هایی دارد
- عملکرد کند و ضعیف کارت حافظه Micro SD در ظرفیت­های بالا

تقریبا یکسال از زمانی که برای اولین بار چنین گوشی­هایی وارد بازار جهانی شدند می­گذرد، اولین گوشی هوشمند تمام لمسی که مجهز به دوربین 8 مگاپیکسلی بود مدل KF700 شرکت ال­جی بود که Tocco در مقایسه با آن ساخت بهتری دارد. S8300 هم همچون گوشی­های کشویی ال­جی علاوه بر لمسی بودن و کیبورد مجازی روی نمایشگر، یک صفحه­کلید کامل نیز دارد که برای کاربر لذت تایپ آسانتر را به ارمغان آورده است. Tocco Ultra Touch مجموعه­ای از دوربین 8 مگاپیکسلی قدرتمند، بلوتوث و GPS به همراه پشتیبانی از A-GPS است که متاسفانه تنها چیزی که این وسط از قلم افتاده، پشتیبانی از Wi-Fi است.

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link
جعبه بسته­بندی محصول
درون جعبه رنگی و شیک Tocco: کابل USB، شارژر، هندزفری، CD به همراه نرم­افزار کامپیوتری و یک کارت حافظه 1 گیگابایتی وجود دارد که ای کاش به­جای 1 گیگابایت حداقل 4 گیگابایت یا 8 گیگابایت می­گذاشتند چون این گوشی تا 16 گیگبابایت کارت Micro SD را پشتیبانی می­کند.
در کنار هدفون استریویی که دارد یک تبدیل هم قرار دارد که به کاربر اجازه می­دهد از هرنوع هدفون 3.5 میلی­متری که دوست دارد استفاده کند.
با این تفاسیر آیا باز چیزی از قلم افتاده است؟ غیر از اینکه می­توانست کارت حافظه بالاتری داشته باشد، حیف است که چنین صفحه نمایش زیبایی بدون محافظ باشد و در جعبه کیفی که از این نمایشگر محافظت کند وجود ندارد.

از سامسونگ Tooco به خاطر صفحه­کلیدی که در زیر صفحه نمایش خود دارد نباید انتظار داشت که زیاد باریک باشد. این کشویی زیبا با دوربین 8 مگاپیکسلی و ابعاد 12.7× 51.5× 110 میلی­متر بازهم در ردیف گوشی­های باریک و کوچک قرار می­گیرد که به راحتی درون جیب جا می­شوند تنها تفاوت آن این است که از لحاظ قدی کمی از دیگر کشویی­ها بلندتر است.
وزن گوشی 127 گرم است و طراحی زیبای آن هم مناسب مردان است و هم زنان. تفاوت مردانه و زنانه بودن گوشی در رنگ­های شادی است که برای خانم­ها درنظر گرفته شده است.

طراحی و ساختار
از طراحی اولیه تا تولید، تغییراتی در ظاهر Tocco رخ داده است. قاب مشکی متالیک با بدنه پلاستیکی رنگی، ظاهری فریبنده به S8300 بخشیده است.
اجزای پنل رویی گوشی، همان چیزهایی است که در اکثر گوشی­های تاچ­اسکرین وجود دارند.

3 کلید در پایین صفحه نمایش که شامل وصل و قطع تماس و کلید بازگشت است وجود دارد که به وسیله آن می­توان به منوی اصلی گوشی وارد شد. در اینجا کلید چهارجهته دیگر روی پانل وجود ندارند. هر سه کلید به اندازه کافی بزرگ هستند و کار با آنها خالی از اشکال است.

در قسمت بالای گوشی، خروجی صدای مخاطب با سنسور نور و دوربین مکالمه تصویری قرار دارد. سنسور دیگری هم در آنجا تعبیه شده که با اتصال گوشی به گوش به صورت اتوماتیک نمایشگر را قفل می­کند.

بقیه پانل جلویی گوشی را صفحه­نمایش لمسی 2.8 اینچ AMOLED تشکیل داده است. نمایشگر لمسی با تصاویر OLED از نظر ما بسیار جذاب است و احساس خوشایندی به کاربر در هنگام استفاده می­بخشد. کنتراست عالی نمایشگر باعث می­شود کاربر از تصاویر بسیار زنده و شفاف لذت ببرد. با اینکه سامسونگ ادعا می­کند نمایشگر S8300 ضدخش، ضد بازتاب و ضد لک است، اما ما فکر می­کنیم که دو مورد آخر بیشتر جنبه تجاری و تبلیغاتی دارد و واقعیت ندارد.

بر اساس تحقیقات ما این نمایشگر در زیر نور آفتاب، بازتاب نوری داشت البته نه اندازه Omnia اما کاملا هم ضدبازتاب نبود. اثر انگشت هم بر روی صفحه لک می­اندازد. حساسیت لمسی گوشی عالی است و با کوچکترین اشاره عکس­العمل نشان می­دهد. فقط کمی قسمت پایین صفحه است که نیاز به دقت بیشتری برای لمس کردن دارد و در استفاده از دیگر وسایل هم چون: قلم، خودکار، دستکش و یا ناخن یعنی هرچیزی غیر از انگشتان نیاز به لمس واضح­تر و محسوس­تری دارد.
ایراد دیگری که می­توان به نمایشگر گرفت، اینترفیس آن است. اگرچه خود صفحه لمسی بسیار خوب عمل می­کند، اما متاسفانه صفحه ارتباط کاربری آن تا حدی کند و آهسته کار می­کند.

صفحه­کلید گوشی به صورت کشویی در زیر نمایشگر قرار دارد تمام کلیدها با اندازه مناسب در کنار هم چیده شده­اند و تایپ را برای کاربر آسان نموده­اند. در زیر کلیدها لامپهای کوچکی تعبیه شده که با نور نمایشگر همگام شده و جلوه زیباتری به گوشی می­بخشد. در سمت چپ گوشی فقط کلیدهای تنظیم صدا کار گذاشته شده­اند که به اندازه کافی بزرگ می­باشند و استفاده از آنها خالی از اشکال است.

سمت راست گوشی شامل کلید دوربین، قفل نمایشگر و ورودی Micro USB است. این قسمت توسط یک درپوش پلاستیکی محافظت می‏شود.

بسیار خرسندیم که سامسونگ برخلاف گوشی­های اخیر، Micro USB را به صورت استاندارد ساخته و دیگر مشکلی برای کاربر به وجود نخواهد آورد. در قسمت پشت S8300 دوربین 8 مگاپیکسلی به اضافه آینه و فلاش LED قرار دارند(این آیینه برای زمانی است که کاربر می­خواهد از چهره خود عکسبرداری کند)که با بازکردن کشوی گوشی دیده می­شوند. این کشو نقش محافظ لنز دوربین را هم دارد. در زیر درپوش باتری، یک باتری mAh Li-Ion 880 به اضافه سیم­کارت و ورودی کارت حافظه Micro SD قرار دارد. باتری در حالت استندبای 350 ساعت و در حالت مکالمه 4 ساعت قابل استفاده می­باشد.

برخی از کاربران از عمر کوتاه باتری شکایت کرده­اند اما از نظر ما، عمر باتری برای این گوشی با چنین صفحه نمایش بزرگی بد نیست. باتری تا سه روز کامل دوام دارد(یک ساعت عکاسی و فیلمبرداری، 15 دقیقه جستجوی عکس و یک ساعت مکالمه صوتی)
S8300 از کارت Micro SD پشتیبانی می­کند و تا 16 گیگابایت قابلیت ارتقا دارد.
قاب پشتی از پلاستیک باریکی تهیه شده و برای بازکردن آن باید به طور همزمان آن را فشار داده و به طرف بالا بکشید. ساختار اصلی گوشی قابل تحسین است و تا به حال شنیده نشده کسی از آن شکایتی داشته باشد. کشوی آن هم به آسانی باز وبسته می­شود و مقاوم نیز هست. تنها ایراد ساختاری که می­توان به آن گرفت، کاور باتری است که به راحتی خراشیده می­شود.

ساختار منو (اینترفیس)
صفحه­ ارتباطی S8300 آخرین نسخه اینترفیس Touch Wiz سامسونگ است. عملکرد این اینترفیس کند و ضعیف است و با اینکه نمایشگر لمسی گوشی حساس به لمس است اما عملا کلیک­هایی که بر روی صفحه صورت می­گیرد ثبت نمی­شود. یعنی اینکه خیلی از کلیک­هایی که بر روی آیکن­ها صورت می­پذیرد کار نمی­کند و کاربر مجبور است بارها بر روی آیکن موردنظرش کلیک کند که برخی اوقات حوصله کاربر را سرخواهد برد. از چنین گوشی با کیفیتی بیشتر از اینها انتظار می­رفت و چنین عملکردی از ارزش واقعی گوشی می­کاهد. تفاوت­هایی که این اینترفیس با دیگر صفحات ارتباطی دارد این است که به جای سه صفحه اصلی، یک صفحه دارد که با اسکرول بالا و پایین می­رود و درنتیجه جا برای تمام ویجت­های صفحه وجود دارد. وجود چنین صفحه بلندی به عنوان صفحه اصلی، مزایای خودش را دارد که از مهمترین آنها این است که دیگر لازم نیست انگشتان را بر روی ویجت نگه دارید تا کشیده شود و به­جای دیگری منتقل گردد بلکه یک نوار اسکرول در کنار صفحه هست که بهتر می­توانید گزینه­های موردنظرتان را پیدا کنید. اگر صفحه اصلی و آیکن­های گرافیکی را درنظر نگیریم، اینترفیس تغییرات کوچکی داشته است. پانل کوچکی در پایین صفحه نمایش وجود دارد که سه کلید بر روی آن است که مربوط به صفحه­کلید، دفترچه تلفن و سوئیچ کردن بین منو و صفحه اصلی می­باشند.

منو نیز به افکت­های متحرک و انیمیشن مجهز شده .منوی اصلی آیکن­ها را به صورت چرخشی 3×4 نمایش می­دهد که اگر دوست داشته باشید می­توانید از کلیدهای کی­پد برای انتخاب آنها استفاده کنید. از دیگر تغییرات اینکه، گوگل جایگزین منوی مکان­یابی شده است. سامسونگ S8300 همچون Pixon قابلیت چندکاره بودن را دارد اما کلید مخصوص برای سوئیچ کردن بین فعالیت­های مختلف را ندارد. درعوض می­توانید کلید دوربین را برای دسترسی به دوربین، سوئیچ کردن بین عملکردهای گوشی و یا منو تعریف کنید. ویجت­ها قابلیت دانلود شدن دارند.

برای آن دسته از افرادی که تا به حال با گوشی­های لمسی کار نکرده­اند در اینجا توضیح کوچکی می­دهیم که بدانند اصلا ویجت چیست؟ درواقع ویجت یک برنامه کوچک است که بر روی صفحه اصلی گوشی قرار دارد که عملکرد آن در حین سادگی مفید است. مثلا نمایش یک زمان در دو منطقه مختلف زمانی، نمایش شرایط آب و هوای منطقه و چیزهایی از این قبیل.
برخی ازویجت­ها بسیار مورداستفاده قرار می­گیرند مثل Accouweather که شرایط آب و هوایی منطقه مربوط به کاربر را با ذکر ساعت کشور به اضافه ساعت جهانی نشان می­دهد.
به ویجت­های دیگری می­توان اشاره کردن به نام Goon adiet و Quit Smoking که به نمایش روزهایی که در رژیم یا ترک سیگار بوده­اید می­پردازد. برخی از ویجت­ها درواقع Short Cut برنامه­های کاربردی هستند، برخی هم به کاربر کمک می­کنند که برنامه­های خود را تنظیم کند ویجت دیگری وجود دارد به نام meta که امکان دانلود کردن دیگر ویجت­ها را برای کاربر مهیا می­کند.

™Ali
05-08-09, 16:45
دفترچه تلفن
دفتر تلفن S8300 ظرفیت ذخیره تا دوهزار مخاطب و گزینه­های جانبی آن را دارد کاربر می­تواند برای هر مخاطب، عکس و یا حتی ویدئوی کوتاهی تعریف کند که البته این عکس فقط به عنوان شناسه و شماره موردنظر قرار می­گیرد و در لیست تماس­ها دیده نمی­شود. شماره­ها هم بر روی سیم­کارت و هم بر روی کارت حافظه قابل ذخیره شدن هستند که می­توان لیست هر کدام را به صورت جداگانه و یا به صورت ادغامی با هم مشاهده کرد.

این دفتر تلفن کاملا هوشمند است به طوری که یک اسم را به صورت کامل می­توانید در آن ذخیره کنید مثلا «جوزف پلامبر». این اسم به صورت کامل (اسم و فامیلی) در S8300 ذخیره می­شود، اما می­توانید آن را به صورت مخفف هم تعریف کنید و در لیست شماره­های تماس با اسم مخفف نمایش داده شود، مثلا «جو». هوشمندی دفترچه در اینجاست که با اینکه اسم و فامیل به طور کامل در گوشی ذخیره شده است اما بنا به خواسته ما اسم «جو» را نمایش می­دهد.
مشخصه جالب دیگری که دارد این است که اگر قبلا شماره­ای در گوشی ذخیره شده و بخواهید دوباره آن را به لیست اضافه کنید، گوشی با هشداری این مطلب را به شما گوشزد می­کند. دفتر تلفن S8300 هم مثل دیگر دفترچه­های گوشی­های همراه بر اساس حروف الفبا تنظیم و طبقه­بندی شده و با اسکرول کار می­کند. اما در Tocco این قابلیت با توجه به اینکه راست دست یا چپ دست هستید هم اضافه شده که می­توانید اسکرول را در سمت چپ و یا سمت راست صفحه تعریف کنید.
البته دفتر تلفن خیلی هم کامل نیست، مثلا تماس­های تصویری در لیست نمایش داده نمی­شوند و همینطور با اینکه فضای لازم هم وجود دارد اما کلیدی برای ارسال پیام گذاشته نشده است. آیکن باری وجود دارد که برقراری تماس صوتی، تصویری و همچنین ارسال پیغام را برای شما ممکن می­سازد. اگر بر روی کلید گیرنده مجازی که بر روی لیست تماس­هاست کلیک کنید، بلافاصله تماس صوتی را برقرار می­کند.

شماره­گیری معمولی و تماس تصویری جالب
مطلب خاصی درمورد شماره­گیری S8300 وجود ندارد که بخواهید در رابطه با آن صحبت کنیم. برای ایجاد تماس­های صوتی یک کلید مجازی وجود دارد اما برای تماس­های تصویری باید کلید More را فشار داده و تنها گزینه موجود یعنی تماس تصویری را انتخاب کنید.. خیلی عجیب است که درست چند سانتی­متر پایین­تر از کلید مجازی روی صفحه، یک کلید نیز یکی هم برای تماس وجود دارد. سامسونگ می­توانست به راحتی یکی از این کلیدها را برای تماس تصویری درنظر بگیرد.

هر گزینه جدیدی مثل تماس­های از دست رفته و یا پیغام­های جدید بر روی نمایشگر به صورت یک ویجت نمایش داده می­شود. سه نوع تب متفاوت وجود دارد که برای اتفاق­های مختلف تعریف شده است. همچنین زمان تماس­های از دست رفته و پیغام نیز درج می­شود.
ایجاد تماس معمولی از طریق شماره چیز زیاد جالبی ندارد، درعوض می­توانید بر روی سمت راست صفحه اصلی که گزینه «تماس تصویری» درج شده کلیک کرده و انباری از عکس­ها را ببینید و بر اساس آنها شماره­گیری کنید. همه تصاویر تگ گذاری شده­اند و با کلیک کردن بر روی تگ­ها به لیست تماس موجود در دفتر تلفن دسترسی پیدا می­کنید و می­توانید تماس صوتی و یا تصویری داشته باشید و یا SMS ارسال کنید. این روش برای شماره­گیری زیاد سریع نیست اما جذاب است. وقتی تصویری را به این لیست اضافه می‏کنید، جستجوی عکس به صورت اتوماتیک صورت می­گیرد اما تگ کردن آنها دستی است. با اضافه کردن یک عکس به شماره موردنظر، عکس قدیمی به صورت خودکار با عکس جدید جابه­جا می­شود.

صدای مکالمه
ایجاد تماس با گوشی S8300 بسیار عالی است. صدای تلفن خوب است البته وقتی صدای آن را در نهایت قرار دهید کمی نویز دارد اما در میزان پایین­تر بسیار شفاف و بدون اشکال می­باشد. وقتی از اسپیکرهای درونی استفاده کنید مطمئن شوید که در قسمت میکروفون صحبت می­کنید و طرف مقابل مشکلی برای شنیدن صدای شما نداشته باشد.

Massaging
همانطور که انتظار می­رفت سامسونگ S8300 تمام امکانات معمولی ارسال پیام را دارد، یعنی SMS، MMS، EMS و ایمیل. دیکشنری T9 هم به کاربر کمک می­کند تا تایپ سریع­تری داشته باشد اما متاسفانه این گوشی زیبا صفحه­کلید کامل ندارد درعوض کی­پدی با 12 کلید دارد که هم به صورت مجازی بر روی صفحه وجود دارد و هم به صورت فیزیکی بر روی گوشی.

Short Cut کوچکی برای جیمیل وجود دارد که به کاربر امکان جستجو می­دهد. البته گزینه­های آن آنقدر کوچک هستند که به سختی می­توان با انگشت بر روی آنها کلیک کرد. تنظیمات جیمیل به صورت خودکار صورت نمی­گیرد و باید آنها را دستی وارد کرد اما بعد از وارد کردن تنظیمات، کار با ایمیل به مراتب راحت­تر است. حجم ضمیمه­هایی را که از طریق ایمیل می­توان ارسال کرد تا 5 مگابایت بیشتر نیست که اصولا برای ارسال انواع مختلف فایل­ها و فولدرها مناسب و کافی است. ایمیل­هایی که حاوی ضمیمه­های اسنادی است به راحتی باز شده و قابل مشاهده هستند.

جستجوی فایل
جستجوی فایل­ها و فولدرهای مختلف در سامسونگ S8300 بسیار راحت بوده و می­توان آنها را از روی کارت حافظه و یا حافظه درونی گوشی به راحتی پیدا کرد. فولدرهای مختلفی برای فایل­های متفاوت وجود دارد و به کاربر امکان طبقه­بندی لیست تماس‏های موجود بر روی حافظه را می­دهد.
البته این ساختار اجباری نیست و می­توانید فایل­ها را هر وقت دوست داشتید جابه­جا کنید و گوشی با این تغییرات مشکلی نخواهد داشت. امکان کپی و جابجایی فایل­ها هم به صورت جدا و هم به صورت یکجا وجود دارد و می­توانید فولدرهای جدید بسازید و یا پاک کنید. البته به استثنای فولدرهایی که از قبل تعریف شده­اند مثل عکس و صدا و غیره. بعد از پاک کردن فایل­های چندگانه می­توانید عکس­ها، عکس‏های تماس­ها و غیره را نیز پاک کنید. این گزینه­ها در پیش­فرض گوشی غیرفعال هستند به همین سبب اصلا ممکن نیست که به صورت اتفاقی و اشتباها آنها را حذف کنید.
فایل­ها را می­توان از طریق بلوتوث ارسال کرد. به لطف برنامه مدیریت فایل­ها می­توانید فایل­ها را کدگذاری کنید تا از پاک شدن احتمالی آنها بر حسب تصادف جلوگیری کرده باشید. سرعت خواندن برنامه­ها از روی کارت حافظه بالاست و کاربر را اذیت نمی­کند.

حسگر حرکتی در گالری عکس
دوباره باز در سامسونگ S8300 شاهد گالری عکسی متفاوت هستیم که از قسمت­های مختلف منو قابل دسترسی است. عملکرد این گالری لمسی است و بسیار کاربرپسند می­باشد. بارزترین مشخصه این بخش مدیریت فایل و دسترسی به آن است که به آسانی بازکردن یک فولدر می­باشد. وقتی عکسی را برای تماشا باز می­کنید، می­توانید با انگشتانتان عکس را کشیده تا عکس بعدی بیاید و دیگر نیاز نیست که آن را ببندید تا بتوانید عکس­های بعدی را تماشا کنید. این عملکرد- یعنی کشیدن و اشاره بر روی عکس­ها بسیار روان و بدون اشکال صورت می­گیرد و کاربر از آن لذت خواهد برد.
Photo Browser گزینه جایگزین گالری عکس است که یک آیکن اختصاصی در منوی اصلی برای آن تعریف شده است و سریع­ترین راه برای دستیابی به عکس­هاست. البته متاسفانه قابلیت طبقه­بندی عکس­ها را بر اساس چهره ندارد..

آلبوم عکس به صورت اسلاید شو هم نمایش داده می­شود و همچنین بر اساس حسگرهای حرکتی استوار است. به این مفهوم که تنها با افقی کردن گوشی می­توانید یک عکس تمام­صفحه افقی را تماشا کنید. این حسگر همچنین به کاربر امکان می­دهد با خم کردن گوشی، عکس را به گوشه صفحه هدایت کنید که بهترین روش برای چرخش است اما راحت­تر از آن، استفاده از انگشتانتان است. نکته بسیار جالبی هم که در اینجا قابل ذکر است این است که می­توانید این قابلیت را خاموش کنید.

موزیک­پلیر
در واقع موزیک­پلیر سامسونگ S8300 به خوبی Pixon نیست. با اینکه افکت­های مختلفی به آن اضافه شده اما باز در اصل ماجرا تغییری حاصل نشده است. قابلیت طبقه­بندی قطعات موزیک بر اساس خواننده، آهنگ و نوع موسیقی و لیست موزیک اتوماتیک از قابلیت­های این بخش است. کاربر این امکان را دارد که موزیک­پلیر را Minimize کرده و در حین پخش موزیک کارهای دیگرش را با گوشی انجام دهد.

گزینه جدیدی که در این گوشی اضافه شده کلید «5.1 ch» است که وقتی فعال است باعث می­شود موزیک به بهترین نحو ممکن صدا را به 5 به یک از هدفون استریو پخش کند.
اکولایزر از قبل تعریف و تنظیم شده و متاسفانه قابل تنظیم نیست. ویجت موزیک پلیر جالب است و تنها با یک اشاره بر روی آن نسخه کامل برنامه را باز می­کندکه درنتیجه کاربر می­تواند موزیک را قطع کند، پخش کند و یا آن را از صفحه اصلی اجرا نماید.

در انتها هم باید گفت، تمام فعالیت­های بخش موزیک لمسی است و بسیار سریع صورت می­پذیرد به طوری که می­تواند جایگزین MP3 پلیر شما باشد.

رادیو FM و ضبط موزیک
سامسونگ S8300 به رادیو FM با RDS تجهیز شده است. این گزینه تمام ایستگاههای رادیویی را در یک ردیف و دیگر امکانات را در سمت دیگر به نمایش می­گذارد. به علاوه تنظیمات رادیوی S8300 حسی است و همچنین گزینه­ای دارد به نام Find Music که موزیک را تشخیص و عملکردی مشابه Track ID سونی­اریکسون دارد. در این بخش کاربر امکان ضبط برنامه­های رادیویی را نیز دارد. برنامه­های رادیویی درمنوی برنامه­ها هستند اما ویجت رادیو که در صفحه اصلی گوشی است دسترسی سریع­تری را برای کاربر مهیا می­کند. با اشاره بر روی این ویجت می­توانید رادیو را روشن کرده و یا خاموش نمایید.

البته تغییر ایستگاه تنها در بین ایستگاههای ذخیره شده صورت می­گیرد و برای جستجوی یک ایستگاه جدید باید از طریق برنامه اقدام کرد. اسم ایستگاههای رادیویی ذخیره شده، فرکانس آنهاست و امکان تغییر نام آنها وجود ندارد.

سیستم پخش تصویری- DivX FTW
پخش فیلم از دیگر برنامه­های کاربردی و قابل توجه سامسونگ S8300 است. این سیستم مجهز به اینترفیس لمسی است که بسیار خوب عمل می­کند. این برنامه فایل­های تصویری را به صورت افقی و تمام صفحه نمایش می­دهد(چرخشی اتوماتیک هم دارد) و کاربر می­تواند به آسانی تصاویر را جلو و یا عقب ببرد مثل همان کاری که در موزیک­پلیر می­کند. سامسونگ S8300 مشکلی در پخش تصاویر با کیفیت VGA با سرعت 30 فریم در ثانیه و یا حتی وضوح تصویر 720×480 پیکسل ندارد. درست است که این نکته خیلی مسئله مهمی نیست اما در بین دیگر گوشی­های تجاری، می­توان ادعا کرد که واقعا عالی است.

سامسونگ S8300 از فرمت­های DivX / Xvid پشتیبانی می­کند. در آزمایشی که کردیم فقط یکی از ویدئوهای دانلود شده، پخش نشد که می­توان گفت سامسونگ Tocco در این زمینه خیلی بهتر از گوشی­هایی مثل ال­جی Renoir عمل می­کند.

کیفیت صدای ضعیف
اصولا کیفیت صوتی گوشی­های سامسونگ بسیار خوب است اما این بار برعکس همه گوشی­ها، S8300 از لحاظ کیفیت صدا بسیار ضعیف است. با توجه به گراف صوتی که در هنگام پخش می­توان دید، ملاحظه می­شود که کیفیت صدا زیر سطح متوسط قرار دارد. مراتب نویز و پویایی اصوات نیز همه هم همین نتیجه منتج می­شوند که متاسفانه از S8300 انتظار نمی­رفت.

™Ali
05-08-09, 16:46
دوربین خوب
دوربین سامسونگ S8300 دقیقا مشابه سامسونگ Pixon است اما از لحاظ کیفیت عکس­ها بدون اغراق Tocco بهتر از Pixon است. عکس­های سامسونگ S8300 بالاترین وضوع تصویر یعنی 2448×3264 پیکسل را در بین گوشی­های تلفن همراه دارند. کیفیت فیلمبرداری با این دوربین D1 است، یعنی کیفیتی معادل 480×720 پیکسل با سرعت 30 فریم در ثانیه که کیفیت بسیار خوبی است.
همچنین دوربین دارای قابلیت­های درونی خوبی همچون لرزشگیر، ژئوتگینگ(مکان­یابی جغرافیایی)، ردیابی چهره، تشخیص لبخند، منظره‏یاب و زاویه دید گسترده می­باشد.
صفحه ارتباطی دوربین لمسی است و یکی از راحت­ترین اینترفیس­های دوربین­های گوشی تلفن همراه می­باشد که تا به حال تولید شده است.
تنها ایرادی که به آن وارد است این است که صفحه تنظیمات فوکس بر روی منظره­یاب مشخص نیست و باید آن را از منو تغییر داد و تنظیم کرد.

برای مثال، کاربر عکسهای زیادی از ساختمان­های مختلف گرفته و نمی­دانسته که دوربین بر روی مود ماکرو بوده است. فاصله زمانی بین گرفتن عکس­ها بسیار مهم است که مسلما لذت بیشتری از عکاسی به کاربر می­دهد. متاسفانه دیدن عکس­هایی که تازه گرفته­اید تا حدی دردسر دارد. با فشار دادن کلید «Play» شما به آلبوم عکس وصل می­شوید که تمام عکس­ها در آنجا ذخیره شده­اند و شما برای مشاهده آخرین عکس باید در این صفحه پایین بیایید تا به آخرین عکس گرفته شده برسید و آن را ببینید.
در اصل باید گفت که دوربین سامسونگ S8300 گزینه­ای به نام Preview ندارد. همانطور که قبلا اشاره کردیم دوربین S8300 شبیه Pixon است اما برخی از تنظیمات، آنها را از هم متمایز می­کند. مثلا عکس­های S8300 بیشتر اشباع شده و غنی هستند درحالی که عکس­های Pixon زنده و شفافند.
میزان نویز عکس­های هر دو گوشی تقریبا برابر است اما S8300 نسبت به Pixon توانسته بیشتر نویزها را کاهش داده و جزئیات را بهتر نمایش دهد.

فیلمبرداری می­تواند سرعت زمان را تغییر دهد
فیلمبرداری سامسونگ S8300 یکی از بهترین کیفیت­ها را در بین گوشی­های تلفن همراه دارد. ضبط تصویر با کیفیت D1 (480×720 پیکسل) با سرعت 30 فریم در ثانیه در حالت معمولی و کیفیت QVGA با سرعت 120 فریم در ثانیه در فیلمبرداری اسلوموشن(حرکت آهسته) از قابلیت­های دوربین گوشی S8300 است.
گزینه­ای هست به نام ضبط مرورزمان که با کیفیت VGA فیلمبرداری می­شود در حالی که گوشی­های دوربین­داری که این گزینه را داشتند، کیفیت تصاویرشان QVGA بود. سرعت فیلمبرداری سریع 16بار سریع­تر از فیلمبرداری معمولی است. با این گزینه کاربر لذت خاصی از فیلمبرداری خواهد برد.

اتصالات بدون Wi-Fi
سامسونگ S8300 با GSM چهاربانده که دارد یک جهانگرد واقعی است اگرچه پوشش 3G آن جهانی نیست و فقط از باندهای 2100/900 پشتیبانی می­کند. این گوشی از HSDPA حداکثر تا سرعت Mbps 7.2 و EDGE برای مواقعی که گوشی تحت پوشش 3G نیست پشتیبانی می­کند. بلوتوث گوشی همراه با A2DP است که از چنین گوشی با قابلیتی انتظارش هم می­رفت.
سوکت Micro USB در S8300 بهتر از سوکت معمولی موجود در Pixon است. تنظیمات گوشی طوری است که می­توانید اتصالات آن را در هنگام اتصال به کامپیوتر بر روی گزینه Mass Storage، اتصال راحت به کامپیوتر(یا مدیا پلیر) یا اتصال سریع تنظیم کنید.
گزینه Mass Storage امکان دسترسی به کارت حافظه را ممکن می­سازد که البته باید بدانید فقط کارت حافظه، نه حافظه درونی گوشی و وقتی آن را در این مود قرار می­دهید دیگر نمی­توانید از گوشی استفاده دیگری کنید.
متاسفانه با S8300 نمی­توان تا چند دقیقه بعد از استفاده از گزینه (Mass Storage Mode) به کارت حافظه دوباره دستیابی داشت.
به لطف صفحه لمسی قوی گوشی، مرور و گشت و گذار سایت­های اینترنتی بسیار ساده و لذت­بخشی است. متاسفانه تنها موردی که در اینجا از قلم افتاده است، Wi-Fi است. این فقدان علاوه بر اینکه این گوشی را از قافله گوشی­های هم ردیف خود کمی عقب­تر نگه داشته بلکه کاربر مجبور است برای استفاده از اینترنت دست به دامن 3G شود.

گشت­وگذار اینترنتی با فلش
سامسونگ S8300 هم مثل Pixon، قابلیت­های اینترنتی بسیار جذابی دارد و با برنامه Net Front 3.5، جستجوهای اینترنتی واقعا کاری دلپذیر و جذاب برای کاربر خواهد بود. با ندید گرفتن چند کاستی که این بخش دارد، می­توان به جرات گفت که مرورگر این گوشی ارزش تحسین و تقدیر را دارد و مهمترین امتیاز مثبتی که برای اضافه شونده پشتیبانی از فلش(بدون ویدئو) است.
کلا مرور در وب چه به صورت افقی چه به صورت عمودی لذت­بخش و راحت است. کاربر با چرخاندن گوشی می­تواند صفحه را عمودی و یا افقی کند و نمایشگر 2.8 اینچ WQVGA که تصاویر فول­اسکرین را با کیفیت خوب نمایش می­دهند.
زوم روی تصاویر با کلیدهای صدا، صورت می­گیرد که بسیار راحت است. عمل بزرگنمایی بسیار سریع صورت می­گیرد و اصلا کاربر را اذیت نمی­کند با این قابلیت کاربر می­تواند حتی صفحاتی که فونتی ریز دارند را بزرگ کرده و راحت­تر مطالعه کنند.
برای گشت­ و گذار در وب می­توانید از انگشتانتان استفاده کنید. با کشیدن انگشت بر روی صفحه هر کاری بخواهید می­توانید انجام دهید.
البته اسکرول کردن تا حدی کند صورت می­گیرد.

Organizer همه چیز دارد
سامسونگ S8300 به تعدادی برنامه مدیریت زمان تجهز شده است. به عنوان اولین مثال بد نیست به تقویم اشاره کنیم. تقویم این گوشی تاریخ را به سه صورت روزانه، ماهانه و سالانه نمایش می­دهد.

این سلیقه کاربر است که کدام یک از این سه حالت را به عنوان پیش­فرض گوشی تعریف کنید. حتی کاربر می­تواند روز شروع هفته را نیز خودش تعریف کند مثلا یکشنبه را روز اول هفته قرار دهد. متاسفانه تنها در گزینه یکشنبه و دوشنبه برای این حالت وجود دارد و برای کشورهایی مثل ما که اولین روز هفته آنان شنبه است زیاد خوشایند نیست.
در تقویم می­توان کلی فعالیت کرد مثلا تاریخی را مشخص نموده و زنگ اخبار را در ساعت مشخص تنظیم کنیم تا به قرار مورد نظرمان برسیم.
تنها یک نوع حادثه و اتفاق را می­توان در تقویم ثبت کرد. زنگ اخبار را هم می­توان بنا به سلیقه شخصی تنظیم نمود. مثلا می­توانید 10 تا زنگ اخبار داشه باشید که هرکدام گزینه­های اختصاصی خودشان را داشته باشند مثلا آهنگ، صدا، ساعت و روزهای تکرار ویا حتی اسم.

ماشین­حساب S8300 بسیار ابتدایی و ساده است. امکان ضبط صدا و تبدیل واحدها هم با این گوشی مهیا است. با قابلیت ضبط صدا، کاربر می­تواند تا 60 دقیقه امکان ضبط داشته باشد. برای ورزشکاران هم امکاناتی چون کرنومتر و Stop Watch واچ درنظر گرفته شده است.

سامسونگ S8300
برنامه­هایی به نام To-Do و Memo دارد که امکان ثبت نوشته و یادداشت فعالیت­هایی که کاربر باید انجام دهد را به او می‏دهد.
کاربر می­تواند ویجت Memo را بر روی صفحه اصلی قرار دهد تا کاری را که ممکن است فراموش کند در آن یادداشت کرده و گوشی آن را در زمان تعریف شده برایش یادآوری کند. فراموش نکنید که ویجت و برنامه کاربردی دو مقوله مجزا هستند و نباید انتظار داشته باشید که با تعریف یک Memo، گزینه­ای به طور اتوماتیک بر روی صفحه اصلی ظاهر شود.

با این گزینه می­توان ویدئوها را ویرایش کرد، به آنها صدا و یا نوشته اضافه کرد.
سامسونگ S8300 قابلیت پشتیبانی از برنامه آفیس را که شامل Word, Excel, Power point می­شود را دارد. این قابلیت هم در حالت افقی و هم در حالت عمودی بر روی گوشی قابل اجرا است.

GPS
سامسونگ S8300 گیرنده GPS دارد اما نسخه بتا حذف شده و جای آن برنامه موقعیت­یاب گوگل که از طریق نقشه گوگل کار می­کند قرار گرفته است. متاسفانه این گوشی مسیریاب صوتی ندارد.

بازی­ها به صورت تریال
متاسفانه تمام بازی­های سامسونگ S8300 نسخه­های آزمایشی و محدود بازی­های زیبا و پرهیجان هستند و برای داشتن نسخه کامل آنها کاربر مجبور است هزینه­ای دوباره برای خرید بکند.
نکته جالبی که می­توان در بخش بازی به آن اشاره کرد. لذت بازی به لطف حسگر حرکتی است که گوشی دارد. کاربر با تکان دادن گوشی می­تواند با هیجان بیشتری بازی­ها را انجام دهد.

سخن آخر
سامسونگ S8300 واقعا یک گوشی زیبا با طراحی فوق­العاده است که دوربین بسیار قدرتمندی دارد. عکس­های گرفته شده با این دوربین عالی است و کیفیت فیلمبرداری آن هم خوب است. نکته­ای جذاب­تر از دوربین برای تعریف از گوشی ندیدیم و باید بگوییم.
اینترفیس Touch Wiz آن بد نیست، سرعت اجرای نرم­افزارهای نصب­شده بر روی گوشی تاحدی کند است و صفحه ارتباطی کاربر نیز خیلی بد کار نمی­کند.
از دیگر جذابیت­های این گوشی باید به نمایشگر 2.8 اینچ AMOLED آن اشاره کرد که واقعا خوب کار می­کند.
متاسفانه با نبودن قابلیتی همچون Wi-Fi دیگر امکان اتصال به اینترنت در صورت رایگان در جاهایی که اینترنت بی‏سیم را پشتیبانی می‏کنند، ممکن نیست. متاسفانه اگرچه بازی­ها فقط نسخه آزمایشی هستند اما امکان نصب نسخه­های کامل آنها نیز وجود دارد که زیاد ناراحت­کننده نیست.

پايان بررسي تخصصي :1. (21):

farzad_sh_2020
08-06-10, 19:15
سلام
من با این گوشی یک مشکل اساسی دارم . ممنون میشم کمک کنید
وقتی میخوام زنگ بزنم تا میزنم که شماره بگیره به محض شروع تماس مکالمه قطع میشه . نمایندگی هم یکبار فلش کرده ولی درست نشد . چکار کنم حالا ؟ مشکل از چی میتونه باشه ؟

Ramin_Zero1818
13-08-10, 16:43
من يه چنتا مشكل دارم با گوشي...
يك fonebook هيچ اسمي نشون نميده...
همه كانتكت هام تو سيم هست...
ولي هيچي نشون نميده...
دوم اينكه بعضي وقتها كه با گوشيم عكس ميگيرم نشون نميده...
علي جان برس به دادم...