PDA

مشاهده نسخه کامل : اموزش و بحث و رفع اشکال زبان ++C

Emperatour
12-03-07, 23:33
اموزش و بحث و رفع اشکال زبان ++C در این قسمت انجام شود. دوستان اینجارو زدم تا بچه های نرم افزار و علاقه مندان بیان و تجارب خودشونو بگند یا آموزشی چیزی بدند. کمکم کنید تا پیک خوبی بشه

lartenk
03-08-10, 22:48
سلام،من یه اشکال داشتم ،من یه برنامه ای مینویسم که باید روی یه عدد 11 رقمی یه سری عملیات انجام بده،ولی وقتی عددم بیشتر از 10 زقم یه مثلا 11 رقمی میشه دیگه اجرا نمیشه،ولی واسه اعداد پایین تر جواب میده،خب میخواستم بدونم این مشکل نوع int هست؟!!نوع متغیرمو باید عوض کنم آیا؟!

ravegoat
05-08-10, 07:26
سلام،من یه اشکال داشتم ،من یه برنامه ای مینویسم که باید روی یه عدد 11 رقمی یه سری عملیات انجام بده،ولی وقتی عددم بیشتر از 10 زقم یه مثلا 11 رقمی میشه دیگه اجرا نمیشه،ولی واسه اعداد پایین تر جواب میده،خب میخواستم بدونم این مشکل نوع int هست؟!!نوع متغیرمو باید عوض کنم آیا؟!

با سلام!

تا اون جايي كه بنده اطلاع دارم در C++ دو نوع متغير وجود دارند كه كه تا حدود 15 رقم عدد را در خود جا مي دهند:

double

long double

متغير از نوع int فضايي معادل 4 بايت داره كه فكر مي كنم براي ذخيره كردن 11 رقم كم باشه ولي فضاي دو متغير فوق 8 بايت هست.

موفق باشيد.

lartenk
06-08-10, 10:32
ممنون ولی اگه بخوایم با اعداد 40 یا 50 رقمی کار شه باید چی کار کرد؟!!

ravegoat
17-08-10, 18:52
خواهش مي كنم...

قبل از هر چيز بابت تاخير در پاسخ گويي عذر مي خواهم.

براي پياده سازي عمليات رياضي روي اعداد بزرگ بايد رفت سراغ مباني علوم كامپيوتر. براي اين كار اعداد را در قالب String يا رشته وارد مي كنند. توي رشته ميشه مقدار زيادي كاركتر قرار داد كه در روش ما هر يك از اين كاركتر ها يك عددي در قالب متغير رشته اي هستند. سپس بايد هر كاركتر رو از راست به چپ استخراج كرد و عمليات مورد نظر رو روش انجام داد. مثلا" براي عمل جمع بايد هر كاركتر در ارزش مكاني يكسان رو تبديل به عدد كنيم سپس عمل جمع را انجام داده و سپس به سراغ كاركتر هاي بعدي برويم. درست همانند اون روشي كه تو ابتدايي ياد گرفيتم. من چند نمونه سورس پيدا كردم كه قرار ميدم تا شايد كمكتون كنه (همشون فارسي هستند):

Only the registered members can see the link

موفق باشيد
آرمين