PDA

مشاهده نسخه کامل : نیاز به کمک اهل فن برای جمع کردن یک سیستم

xxhosseinxx
29-07-09, 23:07
با سلام-درخواست معرفي يك سيستم مناسب از جانب شما را داشتم.سيستم دلخواه
من براي اجراي بازيهاي روز نه البته بازيهاي بسيار سنگين بلكه

بازيهاي متوسط مانند نيد فور اسپيد وبازيهاي متوسط ديگر.كارت گرافيك مورد
نظر داراي جي پي يو مناسب و صد البته قيمت مناسب باشد و هم اینکه تا مدتها کم نیاورد.ديگر استفاده

من گشت و گذار در اينترنت به مقدار بسيار زياد مي باشد به طوريكه چون در
كار با مرورگر مثل اپرا فايرفاكس و غيره به تعداد بسيار زياد تب

باز مي كنم كامپيوتر در اين مواقع كم مي آورد و هنگ ميكند فكر ميكنم كه
رم و فركانس سي پي يو اگر زياد باشد كمك خواهد كرد باز هم شما

مي دانيد.مي خواهم اين سيستم با ويستا و ويندوز سون راحت كار كند در
انتخاب مادربورد هم كمك زيادي مي خواستم يعني هم از ساتا پشتيباني كند

هم از غير ساتا نمي دانم كدام را انتخاب كنم گيگابايت ايسوس يا فكسكان يا ام اس آی و
غيره لطفا كمكم كنيد ديگر اينكه پاور هم بريم اهميت دارد چون در

منطقه ما نوسان برق بسيار زياد است مي خواهم دستگاهها درامان باشند البته
مي دانم كه در نوسان برق تاثير كمي دارند.بودجه من بين 500-600

هزار تومان است نمیدانم كافي است يا خير؟سی پی یو اینتل مناسبتر است یا ای ام دی ؟اميدوارم قطعات با کارایی و قیمت مناسب

باشد.يكي از دوستان يك سيستم
پيشنهاد داده كه به شرح زير است لطفا نظرتان را بگوييد ولي فكر

مي كنم از بودجه من بالا بزند لطفا اگر صرفه اقتصادي ندارد برايم بيان كنيد:
mainboard:asus p5kl 11600
cpu:intel core 2 due 7200
ram:2g kingstone or apecer
vga:xfx 8700 gforce
hdd:500 g maxtore
dvd-rw:litone 20x-sony 18 x
power:480 w or higher green
case:green
monitor:22 wide samsung

بازهم تاكيد مي كنم شما به دليل تجربه زياد هر چيزي كه برايم مناسب است و
حداكثر بازدهي و كارايي را دارد .حالا دوستان اگر قیمت بالاتر زد اشکالی نداره به امید اینکه ارزش و کارایی داشته باشد.معرفي كنيد با كمال تشكر :1.::1.::1.:

htondkar
30-07-09, 13:19
بنظرم مانیتور رو 19 بگیرید که بتونبد با کارت گرافیک معمولی هم بازی کنید . در غیر این صورت باید برای گرافیک بیشتر هزینه کنید
کلا پیشنهاد من برای قطعات اصلی :
cpu : intel E7200
ram : 2*2Gb patiot bus 800
vga : ATi 4670
main : gigabyte EP43 s3l
hdd : 500gb WD black / seagate 7200.12

xxhosseinxx
30-07-09, 13:33
بنظرم مانیتور رو 19 بگیرید که بتونبد با کارت گرافیک معمولی هم بازی کنید . در غیر این صورت باید برای گرافیک بیشتر هزینه کنید
کلا پیشنهاد من برای قطعات اصلی :
cpu : intel E7200
ram : 2*2Gb patiot bus 800
vga : ATi 4670
main : gigabyte EP43 s3l
hdd : 500gb WD black / seagate 7200.12

با تشکر از پاسخ به این مطلب
ولی نفرمودید که قیمت چقدر میشود؟آیا با بودجه من همخوانی دارد؟سی پس یو را یکی از دوستان amd 7750 box
و مین بورد را asus amd mn478-se و کارت گرافیک را geforce 9300پیشنهاد داده لطفا نظرتان را بگویید:wink:

Computex
30-07-09, 15:13
دوست عزیز با سلام.
در پست اول شما گرافیک 8700 رو از Nvidia ذکر نمودید که باید عرض کنم چنین کارتی برای PC وجود نداره! در واقع چیپ 8700m در لپ تاپ ها به کار میره.
در کل برای کارهایی که ذکر نمودید و با توجه به بودجه شما پردازنده AMD به نظر من به صرفه تر هست. چون اینطور که من از نوشته های شما برداشت کردم ، شما از سیستم انتظار دارید که در محیط ویندوز نرم و روان کار کنه. که در اینجور موارد که از سیستم انتظار انجام کار با نرم افزارهای سنگین رو ندارید من همون AMD 7750 رو پیشنهاد میدم.

در رابطه با کارت گرافیک اگه بتونید هزینه کنید و رادئون 4670 ( از ATI ) رو خریداری نمایید، نسبت به قیمت راندمان و بازده خوبی رو داره. ( قیمت بسته به برند کارت از حدود 95 تا 110 هست ) ولی اگر نمیتوانید تا این حد هزینه کنید در اولویت دوم کارت 9500GT ( از Nvidia ) قرار داره ( قیمت در حدود 75 تومان) که در مورد دوم دقت داشته باشید حافظه کارت حتما از نوع DDR3 باشد.

در مورد رم هم تا جایی که ممکنه سعی کنید Apacer رو بخرید. قیمت 2 ماژول دو گیگ ( یعنی کلا 4 گیگ ) در حدود 42 هزار تومان در میاد.

برای مانیتور هم اگه 22 اینچ زیاد براتون مهم نیست سعی کنید 19 اینچ بخرید چون در بازی ها تاثیر داره و با رزولوشن مانیتور 19 بازی ها بهتر اجرا میشن تا 22 . برای مانیتور 19 اینچ هم مدل T1900 از Samsung پیشنهاد میشه.

و برای هارد هم سعی کنید هارد Western Digital رو بخرید. چون Maxtor سروصدای بیشتری موقع کار کردن داره.

برای پاور هم اگه کارت رادئون 4670 رو بردارید با توجه به نوسانات برق ( هرچند که حتی اگر پاور خیلی قوی هم بردارید باز هم نوسانات برق ضربه زیادی رو به پاور میزنه و عمر مفید اون رو به شدت کاهش میده ) پاور 485 وات از گرین رو خریداری بفرمایید. ( حتما دقت کنید که مدل 480 وات رو که در پست اول ذکر نمودید نباشه چون مدل 480 وات با 485 وات در مواردی از جمله راندمان بالاتر ، تعبیه شدن پروتکشن های ایمنی بیشتر برای نوسانات گزینه مناسبتری هست. این در حالی است که مدل 485 وات تنها هزار تومان از مدل 480 وات گران تر هست! )

در آخر هم نکته ای رو به شما گوشزد میکنم که برای اون موردی که نوشته بودید می خواهید تا سه سال سیستم برای اجرای بازی کم نیاره و اون هم اینه که باید عرض کنم شما الان در موقعیتی دارید اقدام به خرید سیستم میکنید که تا سال آینده تکنولوژی ها ی زیادی وارد می شوند که باعث میشه سیستم شما علاوه بر اینکه کاهش قیمت شدیدی داشته باشه ، از رده هم خارج شده باشه! مثلا تا سال آینده شاهد حضور کارتهای گرافیک با DirectX 11 هستیم که با ویندوز 7 میتوان بازی های DX11 را اجرا کرد. حال آنکه کارتهای پیشنهاد شده بر مبنای DX10 بوده و بازیهایی که در آینده بر پایه ی DX11 به بازار خواهند آمد را نمی توانید اجرا کنید.
همچنین تا سال آینده به احتمال زیاد شاهد حضور USB 3.0 ( که 10 برابر سریع تر از USB 2 خواهن بود ) هستیم. همچنین شاهد حضور پردازنده های قوی تر با تکنولوژی 32 نانومتری ( پردازنده های امروزی با تکنولوژی ساخت 45 نانومتری هستند ) خواهیم بود و به احتمال زیاد شاهد حضور پررنگ تر هاردهای SSD .

بنابراین اگر بتونید حداقل 1 سال دیگه صبر کنید که بهتره ولی اینها رو گفتم که شما رو مطلع کنم اگر الان سیستم رو بخرید نمیتونید انتظار داشته باشید که مثلا تا 4 سال آینده بتونه بازی ها رو خوب اجرا کنه.

شما یه کار دیگه هم میتوانید انجام دهید و اون اینکه الان یه گرافیک خیلی ساده رو بردارید و 1 سال صبر کنید تا بتونید از کارتهای DX11 تهیه نمایید.

به هر حال قصد من از ارائه این مطالب این بود که شما رو آگاه کنم. تصمیم گیری نهایی با خود شماست.

با تشکر ، سوالی بود در خدمتیم!

xxhosseinxx
31-07-09, 02:20
بسیار بسیار بسیار تشکر از دوست عزیزم که مرا اینچنین دوستانه راهنمایی کرد-الهی خیر دنیا و آخرت ببینی.در هر صورت با توجه به فرمایش شما اگر اکنون سیستم بگیرم ضرر کردم چونکه فرقی نمی کنه مهمترین هم مادربورده که امکانات را برای دیگر قطعات فراهم میکنه!حالا به گفته شما صبر می کنم ولی تا یک فناوری جدید فراگیر بشه بعدش وارد ایران بشه و بین مردم جا بیافته و تا قیمت در حد نرمالش بره طول میکشه.به طور کل کامپیوتر همینه اگه امروز یک چیزی بگیری فردا می بینی که یک چیز بهتربا فناوری و کارایی بالاتر از آن وارد بازار شد.حالا من یک سیستم دارم که مال 4 سال پیشه.من قطعاتم را معرفی میکنم از دوستان کسی پیشنهادی داره که با حداقل هزینه کارایی اون رو بالاتر ببرم تا موعد مقرر فرا برسه و ما هم از یک سیستم به روز بهره مند بشیم:
MainBoard: Soltek 85MIV3
Ram:512 Kingstone
Vga:geforce 128 nvidia
Cpu:2 gigahertz intel
pentium 4

NVIDIA>ATI
31-07-09, 14:50
دیگه نمیشه به این سیستم دست زد.باید به فکر یه سیستمه دیگه باشی

Computex
01-08-09, 15:15
در هر صورت با توجه به فرمایش شما اگر اکنون سیستم بگیرم ضرر کردم چونکه فرقی نمی کنه مهمترین هم مادربورده که امکانات را برای دیگر قطعات فراهم میکنه!حالا به گفته شما صبر می کنم ولی تا یک فناوری جدید فراگیر بشه بعدش وارد ایران بشه و بین مردم جا بیافته و تا قیمت در حد نرمالش بره طول میکشه.به طور کل کامپیوتر همینه اگه امروز یک چیزی بگیری فردا می بینی که یک چیز بهتربا فناوری و کارایی بالاتر از آن وارد بازار شد.

بله - صد در صد. اما همانطور که گفتم این مطالب بیشتر برای آگاهی شما بود. چون شما ذکر کرده بودید با حدود 700 تومن سیستمی میخواهید که تا 4 سالی بتونه بازی ها رو جواب بده و بنده هم بیشتر میخواستم شما رو متوجه این موضوع بکنم که تا حتی کمتر از 1 سال دیگه کارت گرافیک های امروزی از رده خارج هستند! وگرنه مسلما به محض ورود اینها به بازار شما نمیتونید با بودجه 700 تومن با جدیدترین قطعات وارد شده سیستم ببندید. من هم اینها رو گفتم تا شما رو آگاه کنم که تا 3 یا 4 سال آینده نباید انتظار داشته باشید که بتونید بازی ها رو با کارتی مثل 4670 یا 9500GT خوب اجرا کنید. به هر حال همانطور که قبلا هم گفتم شما الان میتونید یه سیستم ببندید با گرافیک Onboard یا یک کارت ارزانتر تا در اولین فرصت بتونید گرافیک خودتون رو به روز کنید.
اگر کلا گیم هم زیاد براتون مهم نیست و میتونید با تنظیمات گرافیکی متوسط و پایین هم بازی کنید ، میتونید با تهیه یکی از کارت های معرفی شده حداقل 2 یا سه سالی تقریبا بدون مشکل سر کنید. ( کلا دنیای کامپیوتر زیاد قابل پیش بینی نیست و به قول شما هر روز یه تکنولوژی جدید داره وارد بازار میشه)

موفق باشید. سوالی بود در خدمتیم!

Alireza_mtr
04-08-09, 00:54
با سلام...
ميخاستم يه سيستم خوب ببندم...يكياز دوستان سيستم زير رو معرفي كرد...
ميخاستم ببينم خوبه؟....مورد هاي بهتري هست كه جايگزين موارد زير بشه؟
MB: Biostar
Cpu: 7750 AMD
Ram: 2G DDR2
HDD: 500
VGa: 9400 Geforce
Modem: D-link 56k
Dvd Wr LG
Lcd: 1931 samsung Bf+

reza76622201
04-08-09, 07:35
با سلام...
ميخاستم يه سيستم خوب ببندم...يكياز دوستان سيستم زير رو معرفي كرد...
ميخاستم ببينم خوبه؟....مورد هاي بهتري هست كه جايگزين موارد زير بشه؟
MB: Biostar
Cpu: 7750 AMD
Ram: 2G DDR2
HDD: 500
VGa: 9400 Geforce
Modem: D-link 56k
Dvd Wr LG
Lcd: 1931 samsung Bf+

دوست عزيز. شما اين سوال رو در پست زير مطرح کرديد و پاسخ شما کامل داده شده:
Only the registered members can see the link

لطفا از طرح يک سوال واخد در چند تاپيک خودداري فرمائيد و پاسخ اين سوال رو در تاپيکي که آدرسشو در لينک بالا دادم پيگيري کنيد. با تشکر.

reza76622201
04-08-09, 07:51
در پست اول شما گرافیک 8700 رو از Nvidia ذکر نمودید که باید عرض کنم چنین کارتی برای PC وجود نداره! در واقع چیپ 8700m در لپ تاپ ها به کار میره.

کاملا تاييد ميشه.

شما از سیستم انتظار دارید که در محیط ویندوز نرم و روان کار کنه. که در اینجور موارد که از سیستم انتظار انجام کار با نرم افزارهای سنگین رو ندارید من همون AMD 7750 رو پیشنهاد میدم.

با عرض پوزش بايد عرض کنم تجربه دراز مدت عملي بنده کاملا عکس اينو ميگه. AMD عموما يکنواخت کار نمي کنه و يه دفعه با سرعت بالا و يه دفعه هم با سرعت متوسط کار ميکنه و اين باعث ميشه که اصلا رواني رو حس نکنيد. در مورد اينتل از دير باز سرعت و کارآيي يکنواخت و رواني و Stability با کيفيت مطلوب وجود داشته. اگر اين مورد بخواد ملاک بشه فقط و فقط اينتل رو پيشنهاد مي کنم.

در رابطه با کارت گرافیک اگه بتونید هزینه کنید و رادئون 4670 ( از ATI ) رو خریداری نمایید، نسبت به قیمت راندمان و بازده خوبی رو داره. ( قیمت بسته به برند کارت از حدود 95 تا 110 هست ) ولی اگر نمیتوانید تا این حد هزینه کنید در اولویت دوم کارت 9500GT ( از Nvidia ) قرار داره ( قیمت در حدود 75 تومان) که در مورد دوم دقت داشته باشید حافظه کارت حتما از نوع DDR3 باشد.

کاملا تاييد ميشه.

در مورد رم هم تا جایی که ممکنه سعی کنید Apacer رو بخرید. قیمت 2 ماژول دو گیگ ( یعنی کلا 4 گیگ ) در حدود 42 هزار تومان در میاد.

با عرض پوزش بايد عرض کنم که خرابي و عدم سازگاري Apacer بر بنده کاملا محرز شده. روي مادربورد EP43DS3-L پدر بنده رو در آورد تا فهميدم ايراد از رم Apacer بوده و با تعويض با Corsair ايراد کاملا حل شده. Apacer به نظر بنده ديگه برند خوبي نيست و توي رده همقيمت Kingmax و رده بالاتر }خيلي Stable و مرغوبتره.

برای مانیتور هم اگه 22 اینچ زیاد براتون مهم نیست سعی کنید 19 اینچ بخرید چون در بازی ها تاثیر داره و با رزولوشن مانیتور 19 بازی ها بهتر اجرا میشن تا 22 . برای مانیتور 19 اینچ هم مدل T1900 از Samsung پیشنهاد میشه.

عزيزم هر چه رزولوشن بازي بالا بره کيفيت نمايش بازي بالانر ميره اونوقت شما مي گيد مانيتور 19 اينچ نمايش بهتري از 22 اينچ در بازيها داره!؟
بالاترين و با کيفيت ترين رزولوشنها مثل 1200*1920 در T220P و 1080*1920 در W2261V واسه بازي هست که واقعا با رزولوشنهاي مانيتورهاي 19 اينج اصلا قابل قياس نيست و کيفيت بازي به مراتب بالاتره! اما اگر دوستمون مي خوان ختما 19 اينچ بخرن پيشنهاد شما(البته مدل جديدترش اومده که حرف پسوند P هم داره و رزولوشن بالاتري نسبت به T1900 nhvi) يعني T1900P پيشنهاد ميکنم اما قيمتش کاذبه و شده 232000 تومان و اصلا به اين قيمت نميارزه! اما به نظر بنده LG Flatron W2261V که 22 اينچه و ... با قيمت 242000 تومان بهترين انتخاب به نسبت کارآيي هست.

و برای هارد هم سعی کنید هارد Western Digital رو بخرید. چون Maxtor سروصدای بیشتری موقع کار کردن داره.

کاملا تاييد ميشه.

برای پاور هم اگه کارت رادئون 4670 رو بردارید با توجه به نوسانات برق ( هرچند که حتی اگر پاور خیلی قوی هم بردارید باز هم نوسانات برق ضربه زیادی رو به پاور میزنه و عمر مفید اون رو به شدت کاهش میده ) پاور 485 وات از گرین رو خریداری بفرمایید. ( حتما دقت کنید که مدل 480 وات رو که در پست اول ذکر نمودید نباشه چون مدل 480 وات با 485 وات در مواردی از جمله راندمان بالاتر ، تعبیه شدن پروتکشن های ایمنی بیشتر برای نوسانات گزینه مناسبتری هست. این در حالی است که مدل 485 وات تنها هزار تومان از مدل 480 وات گران تر هست! )

کاملا تاييد ميشه.

در آخر هم نکته ای رو به شما گوشزد میکنم که برای اون موردی که نوشته بودید می خواهید تا سه سال سیستم برای اجرای بازی کم نیاره و اون هم اینه که باید عرض کنم شما الان در موقعیتی دارید اقدام به خرید سیستم میکنید که تا سال آینده تکنولوژی ها ی زیادی وارد می شوند که باعث میشه سیستم شما علاوه بر اینکه کاهش قیمت شدیدی داشته باشه ، از رده هم خارج شده باشه! مثلا تا سال آینده شاهد حضور کارتهای گرافیک با DirectX 11 هستیم که با ویندوز 7 میتوان بازی های DX11 را اجرا کرد. حال آنکه کارتهای پیشنهاد شده بر مبنای DX10 بوده و بازیهایی که در آینده بر پایه ی DX11 به بازار خواهند آمد را نمی توانید اجرا کنید.
همچنین تا سال آینده به احتمال زیاد شاهد حضور USB 3.0 ( که 10 برابر سریع تر از USB 2 خواهن بود ) هستیم. همچنین شاهد حضور پردازنده های قوی تر با تکنولوژی 32 نانومتری ( پردازنده های امروزی با تکنولوژی ساخت 45 نانومتری هستند ) خواهیم بود و به احتمال زیاد شاهد حضور پررنگ تر هاردهای SSD .

بنابراین اگر بتونید حداقل 1 سال دیگه صبر کنید که بهتره ولی اینها رو گفتم که شما رو مطلع کنم اگر الان سیستم رو بخرید نمیتونید انتظار داشته باشید که مثلا تا 4 سال آینده بتونه بازی ها رو خوب اجرا کنه.

شما یه کار دیگه هم میتوانید انجام دهید و اون اینکه الان یه گرافیک خیلی ساده رو بردارید و 1 سال صبر کنید تا بتونید از کارتهای DX11 تهیه نمایید.

واقعا توضيحات جامع و کامل بود.

در پايان از اينکه در اين مشاوره شرکت کرديد تشکر و قدر داني مي کنم. :11():

reza76622201
04-08-09, 07:53
با تشکر از پاسخ به این مطلب
ولی نفرمودید که قیمت چقدر میشود؟آیا با بودجه من همخوانی دارد؟سی پس یو را یکی از دوستان amd 7750 box
و مین بورد را asus amd mn478-se و کارت گرافیک را geforce 9300پیشنهاد داده لطفا نظرتان را بگویید:wink:

بنده هم همين سيستم آقاي Htondkar رو تاييد مي کنم. فقط RAM Corsair 2*1GB DDR2/Bus 800 رو جايگزين رم پاتريوت مي کنم که قلابيش زياد شده.
سوالي بود در خدمتم.

Computex
05-08-09, 01:07
عزيزم هر چه رزولوشن بازي بالا بره کيفيت نمايش بازي بالانر ميره اونوقت شما مي گيد مانيتور 19 اينچ نمايش بهتري از 22 اينچ در بازيها داره!؟
بالاترين و با کيفيت ترين رزولوشنها مثل 1200*1920 در T220P و 1080*1920 در W2261V واسه بازي هست که واقعا با رزولوشنهاي مانيتورهاي 19 اينج اصلا قابل قياس نيست و کيفيت بازي به مراتب بالاتره! اما اگر دوستمون مي خوان ختما 19 اينچ بخرن پيشنهاد شما(البته مدل جديدترش اومده که حرف پسوند P هم داره و رزولوشن بالاتري نسبت به T1900 nhvi) يعني T1900P پيشنهاد ميکنم اما قيمتش کاذبه و شده 232000 تومان و اصلا به اين قيمت نميارزه! اما به نظر بنده LG Flatron W2261V که 22 اينچه و ... با قيمت 242000 تومان بهترين انتخاب به نسبت کارآيي هست.
:11():

رضا جان با تشکر از پاسخ شما اما این مورد رو فکر کنم سوءتفاهم شده!
در واقع من کیفیت نمایش تصاویر روی مانیتور رو نگفتم. صد در صد با توجه به گفته شما با افزایش رزولوشن صفحه نمایش ، کیفیت نمایش بازی هم بالاتر خواهد رفت و جزئیات بیشتری نمایش داده خواهند شد. اما من گفتم با رزولوشن مانیتور 19 اینچ ، بازی ها راحتتر اجرا خواهند شد. همانطور که مستحضر هستید کارت ایشون زیاد برای اجرای گیم قوی نیست بنابراین مسلمه که بازی ها در رزولوشن 900 * 1440 ( رزولوشن نمایشگر 19 واید ) راحتتر اجرا خواهند شد تا رزولوشن نمایشگرهای 22 اینچ.

با تشکر.