PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت کش سرور لوکال بر روی ویندوز برای نجات دادن پهنای باند adsl و افزایش سرعت !!!

Ardalan
26-07-09, 22:27
با سلام خدمت کاربران محترم فروم

خوب دوستان با استفاده از ااین آموزش میتونید یک کش سرور بر روی سیستم خودتون برای اینترنتتون ایجاد کنید
مزیت این کار اینه که مثلا اگر یک عکس یک بار توسط اینترنت برای شما لود برای بار دوم دیگه این عکس از روی اینترنت لود نمیشه بلکه از روی هارد لود میشه
این کار 2 میزیت داره :
1- سرعت بسیار بالا میره
2- پهنای باند کاربران ADSL بیخودی حروم نمیشه

Squid

خوب میریم سر آموزش

در اینجا ما از برنامه Squid استفاده میکنیم البته برنامه های دیگه مثل Proxy Plus هم هستن ولی Squid مختص این کار است
دوستانی که لینوکس دارن به راحتی با زدن یک دستور میتونن این برنامه رو نصب کنن ولی دوستان ویندوزی یکم کارشون مشکل هست

ابتدا برنامه رو که در زیر لینکش رو براتون میزارم دانلود کنید و در درایور C بریزید ( تمام مسیر های پیش فرض در درون درایو C تعیین شده)

خوب
به داخل Cmd بروید و داخل فولدر c:\squid\sbin بشید و دستور زیر رو تایپ کنید

squid -zبا این دستور فولدرهای مربوط به Cache Object ها رو میسازید.

با دستور squid -i در همون فولدر یک سرویس ویندوزی ساخته میشه به اسم SquidNT که با Start کردن اون squid شما راه میوفته.

خوب به کنترل پنل بروید و در قسمت Administrative Tools گزینه Services رو انتخاب کنید و از لیست سرویس ها Squid رو پیدا کرده و روش رایت کلیک کنید و Start رو بزنید

حالا برید و توی تنظیمات پروکسی مرورگر خودتون این ایپی و پورت رو تنظیم کنید

IP : 127.0.0.1
Port : 3128
توجه کنید فقط وقتی از این ای پی و پورت استفاده میکنید کش سرور فعال میشه برای اون مرورگر در غیر این صورت مستقیم به اینترنت وصل هستید

محل ذخیره فایل های کش هم var\cache است که من اون رو روی یک گیگابایت تنظیم کردم که خیلی خیلی هم زیاده

××××××××××××××××××××××××× ××××××××××××××××××××××××× ××××

RabbIT

خوب جدیدا یک پروکسی سرور دیگه پیدا کردم به نام rabbit که بر پایه جاوا نوشته شده و شما تو هر پلتفرمی که جاوا رو ساپورت کنه میتونید ازش استفاده کنید پس حتما باید جاوا رو روی سیتسم نصب داشته باشید
روش کارش و تنظیم کردنش خیلی از Squid راحت تره
بدین منظور فایل زیر رو دانلود کنید و در هر درایوی ( ترجیجا C ) بریزید و از داخل پوشه برنامه Start Hide Mode.exe رو اجرا کنید ( برای راحتی کار میتونید یک شرت کات ازش درست کنید و در استارت آپ بزارید تا وقتی ویندوز بالا میاد به صورت خودکار اجرا بشه )
و در داخل مرورگر پروکسی رو روی

IP : 127.0.0.1
Port: 9666تنظیم کنید

به همین سادگی به همین خوشمزگی

پیشنهاد من استفاده از rabbit هستش چون نصب به Squid داری Time Loopback کمتری هستش و سرعت بالاتری داره

برای اینکه از کارش اطمینان حاصل کنید یک صفحه پر عکس رو باز کنید و حجم این پوشه رو اندازه گیری کنید و ببینید که تفاوت داره یا نه

فرقی هم نمیکنه که شما از چه نوع مرورگری استفاده میکنید مثلا با موزیلا یک عکس رو باز کنید و همون عکس رو برای بار دوم با اپرا باز کنید و نتیجه رو ببینید

سعی کردم خیلی ابتدایی توضیح بدم که دوستان آماتور با مشکل مواجه نشن
اگر سوالی بود در خدمتم

لینک دانلود برنامه :Squid

Only the registered members can see the linkلینک دانلود برنامه RabbIT

Only the registered members can see the linkنویسنده این آموزش خودم هستم و هم منبع :PCnetwork.ir

Vahid_ath
07-08-09, 00:12
من این دستور و میزنم هیچ اتفاقی نمیفته
squid -z

Danial_Hiv
07-08-09, 03:31
باید برنامه ای رو که گفتن برای ویندوز دانلود کنیم و نصب کنیم.
اگر واقعا عملی است.
بنده حتما پیگیر میشم چون واقعا موثر هست.

Agne
07-08-09, 07:04
واسه من اصلا command prompt باز نمیشه!

Ardalan
26-01-10, 19:38
برنامه RabbIT اضاف شد و آموزش مربوطه در پست اول قرار گرفت !!

N@VID
27-01-10, 00:02
سلام :

فکر کنم این ترفند برای کسانی به کار می ره که مثلا هر روز به یک سایت مشخص مراجعه می کنند
باعث میشه اطلاعات پایه سایت ذخیره بشه و مجبور به هر بار لود مل سایت نباشه !
من اول که این موضوع رو دیدم ، یقین داشتم که قبلا جایی دیگر اون رو مطالعه کردم ...
البته نویسنده جناب اردلان بودند ولی در این سایت (Only the registered members can see the link) ...

تشکر ... :11():

esyoo
21-04-10, 00:09
سلام
من این رو روی ویندوز سون 64 بیتی امتحان کردم ولی جواب نداد
البته ربیت رو گفتم
Start Hide Mode رو که اجرا میکنم هیچ اتفاقی نمی افته
جاوا 64 بیتی هم نصب دارم
چه کنم؟

Ardalan
21-04-10, 09:58
سلام
من این رو روی ویندوز سون 64 بیتی امتحان کردم ولی جواب نداد
البته ربیت رو گفتم
Start Hide Mode رو که اجرا میکنم هیچ اتفاقی نمی افته
جاوا 64 بیتی هم نصب دارم
چه کنم؟

منم خودم تو 64 بیتی دارم استفاده میکنم
آیا بسته نرم افزاری جاوا روی سیستم نصب هست ( ترجیحا 64 بیت ) ؟

rehmani
03-09-11, 15:28
ما را گرفتی اینکه کار نمی کنه ؟