PDA

مشاهده نسخه کامل : اور کلاک CPU intel p D945

Jagvar
25-07-09, 22:22
با دورد فراوان به دوستان عزیز
راستش بنده برای اورکلاک بهتر تصمیم گرفتم از شما دوستان کمک بگیرم چون که از قدیم گقتن ندانستن عیب نیست نپرسیدن عیب هست (راستش درست یادم نیست به قول بچه ها، چی چی حافظا:1. (38):)
خوب بهتر اول تمام موارد رو خوب توضیح بدم بعد برم سراغ سوالاتم
اول مشخصات سیستم
1- CPU intel pentium d 945 با فرکانس پایه ی 3.4 گیگا هرتز
Only the registered members can see the link
M.B asus p5q deluxe
ram: دوتا رم یک گیگ دارم که روشون نوشته کینگستون ولی وقتی از توی برنامه نگاه می کنم یکی که اصلا نمی شناسه ویکی دیگه هم می نوسیه هیوندای :1. (27):
پاور هم 530 وات گرین هستش
خنک کننده CPU هم zero therm fz120 هستش
(چون دمای اتاق با اسپلیت خیلی پایین هستش تا فرکانس 5.1 گرما در حالت لود 35-40 هستش)

خوب گمونم دیگه کافی باشه بریم سر اصل قضیه
نکته: از دوستان اگه کسی قبلا با این سی پی یو کار کرده و پروفایل داره بزاره بنده اصتفاده کنم (ممنون می شم)
1- تا چه فرکانسی با این برد میشه استیبل بود برا تست 3D mark می خوام(خودم تا 5.1 اور کردم استیبل)
2- از دوستان اگه کسی با برد بنده آشنایی داره یه توضیح می خواستم در مورد پارامتر های ولتاژی که داره(این هم ممنون میشم کمک کنید)

هر کسی هر نظری که بده برا بنده محترم هستش پس لطف کنید از نظرتون بنده رو مهروم نکنید:give_rose:
:11():

Olesius
25-07-09, 22:57
سلام دوست عزیز...
سعی می کنم به تمامی سوالات شما پاسخ بدم:

رم خوب در کارایی سیستم تاثیر زیادی داره! توصیه می کنم که در اولین فرصت 2گیگ رم 800 با زمان تاخیر 4 تهیه کنید!
از برند تیم گروپ می تونید به قیمت حدود 40ت تهیه کنید.

خنک کننده خوبی هم دارید! کولر ایستاده این مزیت رو داره که هوای گرم رو از کیس خارج می کنه! البته با کمک فنی که در پشت کیس نصب شده...

دمای 100% لود حدود 35-40 درجه هست؟ اگر این طوره خیلی عالیه...
فقط محض اطمینان با این برنامه استرس (Only the registered members can see the link) هم تست کنید ببینید دمای Cpu در فرکانس 5.1mhz تا چه میزان بالا می ره...

پروفایل؟؟ لذت پیدا کردن پروفایل فکر می کنم بیشتر هست... :)

از جانب بورد مشکلی نخواهید داشت ولی چون تکنولوژی ساخت این پردازنده یک مقدار قدیمی هست! سیستم توان بورد در فرکانس های بالا به طور محسوسی افزایش دما پیدا می کنه! سعی کنید دمارو چک کنید و با فن DC نسبت به خنک نگه داشتنش اقدام کنید...
(سیستم یا مدار توان بورد بین Cpu و درگاه های بورد قرار داره)

اطلاع دقیقی ندارم که Cpu Pll روی این سری پردازنده ها تاثیر داره یا نه؟
ولی چک کنید بد نیست و سعی کنید نزدیک به Cpu vCore اعمال کنید.
Cpu VTT و Cpu Clock Skew رو هم تست کنید...

مقدار دقیق این گزینه هارو باید برای پردازنده خودتون پیدا کنید...

موفق باشید...:11():

Jagvar
25-07-09, 23:17
دست گلت درد نکنهOlesius (Only the registered members can see the link) جان(ببخشید اسمتون رو نمی دونم)

از لحاظ رم بنده یه رم گرفتم از سید امیر خودمون:love: انشاالله تا چند روز دیگه به دستم می رسه.
ویه نکته دیگه، درسته خیلی دور افتاده ایم اما بعضی چیز هارو دارم. سیستم open هستش با کیسی که خودم طرحش رو ریختم(5 هزار تومن خرج کردم تا ساختم!!!!!) خیلی به درد می خوره. برا همینه که می گم دما 35-40 هستش دمای اتاق هم دیگه شده سرد خونه کم مونده پتو دور خودم بیارم.
راستش با پیدا کردن ولتا
ز مشکل ندارم اما با بعضی ولتاژ ها اصلا آشنایی ندارم. بنده از pLL و core استفاده می کنم و از دیگر ولتاژ ها چون اطلاع ندارم کارشون چیه و حالت استانداردش چیه استفاده نکردم هنوز.
اگه دوستان لطف کنند یه توضیح کوچیک در مورد این CPU GTL Ref Voltage بدن ممنون میشم.

Amin_0913
26-07-09, 12:00
دست گلت درد نکنهOlesius (Only the registered members can see the link) جان(ببخشید اسمتون رو نمی دونم)

از لحاظ رم بنده یه رم گرفتم از سید امیر خودمون:love: انشاالله تا چند روز دیگه به دستم می رسه.
ویه نکته دیگه، درسته خیلی دور افتاده ایم اما بعضی چیز هارو دارم. سیستم open هستش با کیسی که خودم طرحش رو ریختم(5 هزار تومن خرج کردم تا ساختم!!!!!) خیلی به درد می خوره. برا همینه که می گم دما 35-40 هستش دمای اتاق هم دیگه شده سرد خونه کم مونده پتو دور خودم بیارم.
راستش با پیدا کردن ولتا
ز مشکل ندارم اما با بعضی ولتاژ ها اصلا آشنایی ندارم. بنده از pLL و core استفاده می کنم و از دیگر ولتاژ ها چون اطلاع ندارم کارشون چیه و حالت استانداردش چیه استفاده نکردم هنوز.
اگه دوستان لطف کنند یه توضیح کوچیک در مورد این CPU GTL Ref Voltage بدن ممنون میشم.

سلام

منم همین نوع سی پی یو رو دارم فقط ماله من 935 :whistle:هست و قدرتش 3.2 گیگاهرتز هست یه بار به یه P5Q تا

3.99 گیگا هرتز اور کردم و دماش توی حالت لود 56 تا 58 متغییر بود (فن خودش بود البته با یه لوله از کولر ابی

:gasp: کل کیس خنک میشد) البته خواستم با یه مین 945 ازمایش کنم تا 3.6 بیشتر اور نشد:1. (28):

توی تاپیک اورکلاک سی پی یو نتایجم رو با 945 گذاشتم خواستی برو ببین:give_rose:

Only the registered members can see the link (27): (Only the registered members can see the link):1. (27):

Jagvar
26-07-09, 15:05
سلامی دوباره به دوستان
ببخشید که دیر سر زدم به تاپیک. راستش چون رم و ویندوزم مشکل داره درست نمی تونم توی 5.1 بیام بالا سعی می کنم یه چنتا شات بزارم

Jagvar
26-07-09, 15:21
این هم یه شات از CPU-z
البته رم هام رو فعلا تعویض کردم و مال یکی از دوستان دستم هستش که سکیش کینگ مکس و دیگری Apacer هستش (البته تا وقتی که رم هام به دستم برسه)

Jagvar
26-07-09, 15:28
دوستان هرکسی با این مادر برد کار کرده اگه بتونید در مورد پارامتر های ولتاژِ این مین یه توضیح بدین ممنون می شم:give_rose:

Jagvar
27-07-09, 13:51
سلام به دوستان عزیز تر از مین بورد(البته مین خیلی عزیز هستش وا :whistle:)
این هم پروفایلی که با سید امیر گل زدیم و روی 5.1 بهتر از کلاک پایه استیبل هست:1. (27):
البه این رو اضافه کنم که: دما در LinX_6.0.2برنامه روی 58 درجه بود و تنظیماتش هم روی ALL با تایمینگ 10 بود
FSB:300
cpu.V: 1.6
cpu.pll: 1.8
fsb.V: 1.32
drram.V:2.02
NB.V: 1.26
نکته قابل توجه اینه که تایمینگ رم 5-5-4-15 بود.
سوالی بود درخدمت هستم

البته یه سوال تا چند می شه cpu رو با همین مین تا دمای خوب که بشه تست 3dmark گرفت اور کرد و البته استیبل؟؟؟؟؟؟