PDA

مشاهده نسخه کامل : Sony DCR-SR67 چطوره؟

Armin-N
25-07-09, 13:20
سلام به همه
خوبین همگی؟
خوشحالم دوباره تو جمعتون هستم
من باز اومدم و کمک خواستن هام شروع شد :1. (38):

داداشم میخواد یه دوربین هندی کم بگیره
تا حدود 500 تومن تو نت این مدل رو پیدا کردیم

Sony DCR-SR67

مشخصات خیلی جالب و خوبی داره

از جمله هارد 80 گیگ
زوم 60 برابر و زوم اپتیکال 2000 برابر
داشتن فوکوس دستی و اتوماتیک
ضبط صدای دالبی 5.1 کانال
و .....

میخواستم از اساتید محترم بپرسم این دوربین چطوره واسه خرید؟
و آیا با 500 تومن میشه از این بهتر هم پیدا کرد؟

ممنون

reza76622201
25-07-09, 13:45
سلام دوست عزيز. من حدود 2 ماه توي نمايشگاهها و پرسه زدن در سايتهاي گوناگون اينترنتي و ديدن کيفيت فيلبرداري به نتيجه زير رسيدم:
يکي از فاکتورهاي مهم هنگام خريد دوربين فيلبرداري بروز بودن اونه.
در حال حاضر دوربينهاي فيلمبرداري با کيفيت ضبط Full HD بهترين انتخابن که قبلا به سبب قيمت بالا بازار نداشتن.
در دوربينهاي Full HD رزولوشن فريمها 1080*1920 هست که معادل 2MP هست و کيفيتي حيرت انگيز داره.
من به شما پيشنهاد اکيد مي کنم که با عنايت به تنزل قيمت فوق العاده Sony HandyCam HDR-CX100 با قيمت 650000 تومان يه کم ديگه هزينه کنيد و اينو بخريد که کيفيتش تقريبا 5/2 برابر SR67 هست.
مزاياي اين دوربين:
1) وزن بسيار کم.
2) حجم بسيار کوچک.
3) ذخيره سابزي فقط بر روي کارت حافظه(چون کارت حافظه عمل مکانيکي نداره استهلاک خيلي پايين مياد)
4) 8GB حافظه داخلي که با اين مقدار حافظه در حالت Full HD مي تونيد حدود 1 ساعت فيلبرداري کنيد.(قابليت نصب کارت حافظه جهت ارتقاء رو هم داره)
5) Full HD يعني AVCHD.

لينک بررسي Sony HandyCam HDR-CX100:
Only the registered members can see the link

لينک بررسي Sony DCR-SR67:

به نظر من فاکتور کيفيت و رزولوشن فيلمبرداري خيلي مهمتر از زوم هست.
جالب اينکه رزولوشن فيلبرداري SR67 برابر 480*720 هست که حتي به پاي CX7 که با کيفيت HD يعني 710*1440 فيلبرداري مي کنه هم نمي رسه. ببينيد که CX100 ا فيلبرداري Full HD که رزولوشن فيلمبرداري 1080*1920 داره چه غوغايي ميکنه. يادمه دوستان باهاش فيلم گرفتن و روي يک تلويزيون 52 اينچ نمايش دادن. واقعا ديدني بود. روي همون تلويزيون با کيفيت HD فيلبرداري کردند و نشان دادن. تفاوت کيفيت کاملا محسوس بود. طبيعبه که افت کيفيت در 480*720 بيشتر هم ميشه.

اين دوربين(CX100) در رنگهاي قرمز و مشکي توي بازار با گارانتي بازرگاني ايران مي تونيد تهيه کنيد.
مدل بالاتر اون CX12 هست که قيمتش 970000 تومانه. اين CX100 واقعا برترين انتخابه.

ضمنا بنا به تجربه عملي و تئوري بنده توي دوربينهاي فيلبرداري بهترين سوني و بعدش Canon هست و پاناسونيک و JVC تعريف چنداني ندارند.
سوالي داشتيد در خدمتم.

Armin-N
25-07-09, 13:59
سلام

تشکر از پیشنهاد خوبتون
اما سری HDR واقعا گرون هست
ضمن اینکه حداکثر بودجه 500 تومنه
از طرفی اگه این دوربین رو بخوام بگیرم یه کارت حافظه بالا هم باید بگیرم که کلی هزینش میشه
کارت حافظه پایین هم که با این کیفیت تصویر جواب نمیده

همین حدود 500 تومن همین دوربینی که گفتم خوبه؟
یا پیشنهاد دیگه ای تو این رنج قیمت دارین؟

بازم تشکر

reza76622201
25-07-09, 14:08
سلام

تشکر از پیشنهاد خوبتون
اما سری HDR واقعا گرون هست
ضمن اینکه حداکثر بودجه 500 تومنه
از طرفی اگه این دوربین رو بخوام بگیرم یه کارت حافظه بالا هم باید بگیرم که کلی هزینش میشه
کارت حافظه پایین هم که با این کیفیت تصویر جواب نمیده

همین حدود 500 تومن همین دوربینی که گفتم خوبه؟
یا پیشنهاد دیگه ای تو این رنج قیمت دارین؟

بازم تشکر

عزيز همونطور که خدمتتون عرض کردم اين دوربين با حافظه 8GB داخلي عرضه مي شه و نيازي به خريد کارت حافظه نداريد.
بازم پيشنهاد مي کنم پولوتونو با خريد دوربينهاي از رده خارج که حتي HD هم فيلمبرداري نمي کنن حروم نکنيد.
اما اگر اصرار داريد بگيد تا يه دوربين کيفيت پايينتر معرفي کنم.
اما اگر واقعا کيفيت Full HD رو از نزديک ببينيد واقعا حيفتون مياد بخاطر 150000 تومان با خريد SR67 و يا ... کيفيت اونو به 3/1 کيفيت تنزل بديد. مطمئمنم بعدا اگر ببينيد پشيمون ميشيد.
عجله نکنيد.

Armin-N
25-07-09, 14:19
اینکه کیفیت و به روز بودنش و بقیه چیزاش سرتر هست شکی نیست
ولی قیمتش کمی بالاست

حتما اگه شد اینو تو گزینه های خرید میارم

فقط یه چیزی

تو اون 8 گیگ چند ساعت میشه فیلم برداری با این کیفیت بالا ذخیره کرد؟

reza76622201
25-07-09, 14:45
اینکه کیفیت و به روز بودنش و بقیه چیزاش سرتر هست شکی نیست
ولی قیمتش کمی بالاست

حتما اگه شد اینو تو گزینه های خرید میارم

فقط یه چیزی

تو اون 8 گیگ چند ساعت میشه فیلم برداری با این کیفیت بالا ذخیره کرد؟

آرمين جان عزيزم. توي پست اول همه چيز رو توضيح دادم!!! اما چشم بازم با جزئيات بيشتر توضيح مي دم.
اگه بخواي با کيفيت Full HD ضبط کني حدود يک ساعت و اگر بخواي با کيفيت HD ضيط کني حدود 2 ساعت و اگر بخواي با کيفيت 480*720 ضبط کني حدود 4 ساعت مي توني فيلمبرداري کني.

عزيزم قيمتش اصلا بالا نيست. اين SR67 هست که هيچي نداره(جز زوم) و قيمتش الکي 500000 تومانه.
به نسبت واقعا نميارزه که SR67 بخريد. لطفا لينکها رو باز کن عزيز و مشخصات رو کامل بررسي کن.
بازم سوالي بود در خدمتم.

Mehdi_Full
25-07-09, 16:02
آرمین جان به نظر بنده دوربینی بخرید که ضبط بصورت Full HD رو داشته باشه اگرگزینه شما این مورد وجود داشته باشه مطمئن باشید که بعدا پشیمون نخواهی شد

البته یک پیشنهاد هم بنده دارم
پیشنهادم اینه که بجای هندی کم با این قیمت , یک دوربین دیجیتال بگیرید که هم عکس عالی داشته باشید و هم فیلمبرداری بصورت HD داشته باشید با یک سایز جمع و جور و همیشه همراه :yes:

سپاس :1. (23):

Armin-N
25-07-09, 16:24
ممنون مهدی جان
پس نظر تو هم رو Full HD هست

واسه پیشنهادت هم باید بگم یه دوربین دیجیتال سونی داره
با اینکه عالی نیست اما کارش رو راه میندازه و الان فقط یه هندی کم میخواد

ممنون از شما دوستان

reza76622201
26-07-09, 07:27
آرمین جان به نظر بنده دوربینی بخرید که ضبط بصورت Full HD رو داشته باشه اگرگزینه شما این مورد وجود داشته باشه مطمئن باشید که بعدا پشیمون نخواهی شد

البته یک پیشنهاد هم بنده دارم
پیشنهادم اینه که بجای هندی کم با این قیمت , یک دوربین دیجیتال بگیرید که هم عکس عالی داشته باشید و هم فیلمبرداری بصورت HD داشته باشید با یک سایز جمع و جور و همیشه همراه :yes:

با سلام و عرض ادب خدمت مدير محترم سايت جناب آقا مهدي.
ضمن تاييد عرايض شما در تکميل اون بايد عرض کنم بنا به سياست کمپانيهاي سازنده دوربين ديجيتال و فيلمبرداري هيچ وقت دوربين ديجيتالي توليد نشده و نخواهد شد که بتونه در حد و اندازه هاي دوربين فيلمبرداي ظاهر بشه و بر عکسشم صادقه. دليلشم واضحه چون هيچوقت يه کمپاني معتبر نمياد با توليد يک محصول محصول ديگش رو خراب کنه و بازارش رو راکد کنه.
در حال حاضر تنها دوربين ديجيتالي که فيلمبرداري بصورت Full HD داره فقط Canon SX1 IS هستش که يکي از دوستانم خريده. واقعا کيفيت فيلمبرداريش خوبه. اما مثلا توي حالت فيلبرداري اصلا زوم نداره و وقتي سرعت بالا ميره تصوير مات مي شه و کلا امکانات فيلمبرداريش بسيار محدوده. کيفيت عکسش هم بر اساس ويوهاي موجود در سايت جهاني Dpreview چندان جالب نيست.
Sony CyberShot DSC-HX1 هم 720٭1440 (نيمه Full HD) فيلبرداري ميکنه با امکانات محدود. اما از نظر کيفيت عکس هم کيفيتش اصلا به سري Alpha نميرسه.
نهايتا بر اساس بررسيها و تحقيقات بلند مدت بنده اگر دنبال کيفيت باشيد بايد يه دوربين ديجيتال نيمه حرفه اي مثل سري D نيکون(حداقلش Nikon D60 با قيمت 530000 تومان) جهت عکاسي و يک دوربين فيلمبرداري Full HD جهت امور فيلبرداري (پايينترينش Sony HandyCam HDR-CX100 با قيمت 650000 تومان) تهيه کنيد.
با تقديم احترام.
سوالي بود در خدمتم.

:11():

Mehdi_Full
26-07-09, 16:08
بله این که مسلم هست که هیچوقت که دوربین دیجیتال که تخصص گرفتن عکس رو داره نمیتونه مثل یک هندی کم که تخصص فیلمبرداری رو داره , فیلم بگیره
اما با مبلغی که این دوستمون میخوان برای یک هندی کم هزینه کنن با کیفیت Full HD یک مقدار سخته
بنده بر مبنای مبلغی که برای این کار گذاشتن این پیشنهاد رو دادم .

reza76622201
27-07-09, 07:36
به نظر بنده در حال حاضر با صرفه ترين دوربين به نسبت کارآيي واسه عکاسي Nikon D60 با قيمت 540000 تومان و واسه فيلمبرداري Sony HandyCam HDR-CX100 با قيمت 650000 تومان هستش.
(حدود دو ماه روش تحقيق کردم و دوربينهاي مختلف از برندهاي مطرح بررسي کردم(چه عملي و چه تئوري)).
سوالي بود در خدمتم.

Shahryar
09-08-09, 19:58
به نظر بنده در حال حاضر با صرفه ترين دوربين به نسبت کارآيي واسه عکاسي Nikon D60 با قيمت 540000 تومان و واسه فيلمبرداري Sony HandyCam HDR-CX100 با قيمت 650000 تومان هستش.
(حدود دو ماه روش تحقيق کردم و دوربينهاي مختلف از برندهاي مطرح بررسي کردم(چه عملي و چه تئوري)).
سوالي بود در خدمتم.

رضا جان امروز رفتم CX100 را قیمت کردم اصفهان قیمت 800 هزار تومن بود و در سایت دیجی کالا هم به قیمت 720 هزار تومن . اگه با قیمت 650 هزار تومن جایی سراغ دارید لطفاً آدرسش را برام پی ام کنید . :great:

Armin-N
09-08-09, 20:09
اوه

800 تومنه؟
ماشالا :lol:

مگه قیمتها پایین نیومده بود؟
باز رفت بالا که

Shahryar
09-08-09, 20:13
اوه

800 تومنه؟
ماشالا :lol:

مگه قیمتها پایین نیومده بود؟
باز رفت بالا که

بازار اصفهان هیچ وقت قیمت های خوبی نداره ! در نتیجه زیاد روش حساب نکنید . :great:

reza76622201
10-08-09, 07:39
شهريار جان و آرمين عزيز.
قيمت اين HandyCam توي خيابان جمهوري تهران در حال حاضر از 650000 تا 670000 تومانه. توي شيراز هم 650000 تومانه.
آدرس هم کليه مراکز نمايندگي سوني توي خيابان جمهوري تهران.
قيمتها هم اصلا بالا نرفته.
قيمتهاي سايت digikala هم در بيشتر موردها 20 تا 30٪ بالاتر از قيمت واقعيه(مگر در مواردي خاص که از بازار هم ارزونتر ميده(کلا سايت قابل اعتمادي نيست)).

Shahryar
10-08-09, 11:40
شهريار جان و آرمين عزيز.
قيمت اين HandyCam توي خيابان جمهوري تهران در حال حاضر از 650000 تا 670000 تومانه. توي شيراز هم 650000 تومانه.
آدرس هم کليه مراکز نمايندگي سوني توي خيابان جمهوري تهران.
قيمتها هم اصلا بالا نرفته.
قيمتهاي سايت digikala هم در بيشتر موردها 20 تا 30٪ بالاتر از قيمت واقعيه(مگر در مواردي خاص که از بازار هم ارزونتر ميده(کلا سايت قابل اعتمادي نيست)).

رضا جان با توجه به اینکه دوربین Full HD حداقل 40 گیگابایت حافظه میخواد . داشتن 40 گیگابایت حافظه بر روی CX100 به قیمت نزدیک 100 هزار تومن برای مشتری در میاد که میشه مثلاً 760 هزار تومن . حالا بهتر نیست که SR10 که از اول 40 گیگابایت حافظه داخلی داره را بخریم بعد اگه کم اومد مموری بخریم؟ قیمت SR10 طرفای 760 تومن هست . :give_rose:

reza76622201
10-08-09, 12:04
رضا جان با توجه به اینکه دوربین Full HD حداقل 40 گیگابایت حافظه میخواد . داشتن 40 گیگابایت حافظه بر روی CX100 به قیمت نزدیک 100 هزار تومن برای مشتری در میاد که میشه مثلاً 760 هزار تومن . حالا بهتر نیست که SR10 که از اول 40 گیگابایت حافظه داخلی داره را بخریم بعد اگه کم اومد مموری بخریم؟ قیمت SR10 طرفای 760 تومن هست . :give_rose:

شهريار عزيز.CX100 در حالت عادي 8 گيگ حافظه داخلي داره كه ميشه حدود 1 ساعت فيلمبرداري كرد.
وجود هاردديسك در SR10 نسبت به حافظه در CX100 از چند جهت عيبه:
1) هاردديسك عمل مكانيكي داره و عمرش خيلي محدودتر از كارت حافظه هست.
2) هارد ديسك در برابر ضربه هر چقدر هم محافظت شده باشه اگر ضربه بخوره احتمال خرابي زياد داره(مخصوصا زماني كه هد با سيلندر در تماسه) در حاليكه توي كارت حافظه اين مساله كاملا حل شدست.
3) مصرف انرژي هاردديسك بخاطر اعمال مكانيكي داخلي به نسبت كارت حافظه بالاتره و به تبع اون زمان شارژدهي در حالت معادل كمتره.
4) لنز بكار رفته در CX100 مدل Bionz جديدتر و بهينه تر از SR10 هست و كيفيت بالاتري ارائه مي ده.
5) صفحه حسگر بكارفته در CX100 بزرگتر از SR10 هست و منطقه ديد وسيعتري داره.
6) وزن CX100 و حجم اون از SR10 كمتره.
در كل به نظر من فعلا CX100 بخريد و با همون 8 گيگ داخليش فيلمبرداري كنيد. بعدا كه كارت حافظ ارزونتر شد واسه خريد اون اقدام كنيد.
سوالي داشتي در خدمتم.
:give_rose:

Shahryar
10-08-09, 19:04
شهريار عزيز.CX100 در حالت عادي 8 گيگ حافظه داخلي داره كه ميشه حدود 1 ساعت فيلمبرداري كرد.
وجود هاردديسك در SR10 نسبت به حافظه در CX100 از چند جهت عيبه:
1) هاردديسك عمل مكانيكي داره و عمرش خيلي محدودتر از كارت حافظه هست.
2) هارد ديسك در برابر ضربه هر چقدر هم محافظت شده باشه اگر ضربه بخوره احتمال خرابي زياد داره(مخصوصا زماني كه هد با سيلندر در تماسه) در حاليكه توي كارت حافظه اين مساله كاملا حل شدست.
3) مصرف انرژي هاردديسك بخاطر اعمال مكانيكي داخلي به نسبت كارت حافظه بالاتره و به تبع اون زمان شارژدهي در حالت معادل كمتره.
4) لنز بكار رفته در CX100 مدل Bionz جديدتر و بهينه تر از SR10 هست و كيفيت بالاتري ارائه مي ده.
5) صفحه حسگر بكارفته در CX100 بزرگتر از SR10 هست و منطقه ديد وسيعتري داره.
6) وزن CX100 و حجم اون از SR10 كمتره.
در كل به نظر من فعلا CX100 بخريد و با همون 8 گيگ داخليش فيلمبرداري كنيد. بعدا كه كارت حافظ ارزونتر شد واسه خريد اون اقدام كنيد.
سوالي داشتي در خدمتم.

ممنون رضا جان :1. (21):

در مورد صحبت شما در هارد کاملاً منطقی هست به نظرم و حرف شما درسته .

در مورد لنز فکر میکنم هر دو Bionz هستند ولی SR-10 Sonar هست و CX100 Tessar .

یک سوال دیگه CX100 مموری SDHC میخوره ؟

تنها نکته ای که به نظرم از نظر فیلم برداری CX100 کمتر داره زوم دیجیتال هست . :give_rose:

Stream
10-08-09, 19:23
سلام
دوستان دوربین شناس یک سوال،

این دوربین هایی که SONY به عنوان Full HD معرفی می کنه اونطور که من دیدم بصورت 1080i فیلمبرداری می کنند و نه 1080p . (طبیعیه... هزینه تولید رو می تونه تا حد خیلی زیادی کاهش بده)
به هر حال چون تصویر Interlaced با خلق و خوی ما جور در نمیاد آیا SONY در خود دوربین قبل از کد کردن عملیات Deinterlacing خاصی روی تصویر انجام می ده یا همینطوری 1080i رو کد می کنه؟

و آیا دوربینی در این کلاس ها هست که مستقیما بصورت 1080p فیلمبرداری کنه؟

Shahryar
10-08-09, 19:32
سلام
دوستان دوربین شناس یک سوال،

این دوربین هایی که SONY به عنوان Full HD معرفی می کنه اونطور که من دیدم بصورت 1080i فیلمبرداری می کنند و نه 1080p . (طبیعیه... هزینه تولید رو می تونه تا حد خیلی زیادی کاهش بده)
به هر حال چون تصویر Interlaced با خلق و خوی ما جور در نمیاد آیا SONY در خود دوربین قبل از کد کردن عملیات Deinterlacing خاصی روی تصویر انجام می ده یا همینطوری 1080i رو کد می کنه؟

و آیا دوربینی در این کلاس ها هست که مستقیما بصورت 1080p فیلمبرداری کنه؟

آرمان جان دوربین های CX520V و CX500 هر دو مستقیم 1080p فیلم برداری میکنند که یکی ظرفیتش 64 گیگابایت و یکی 32 گیگابایت هست !

Stream
10-08-09, 19:38
آرمان جان دوربین های CX520V و CX500 هر دو مستقیم 1080p فیلم برداری میکنند که یکی ظرفیتش 64 گیگابایت و یکی 32 گیگابایت هست !
راستش چیزی که من اینجا (Only the registered members can see the link)دیدم میگه بصورت 1080i فیلمبرداری می کنند و موقع پخش Deinterlace میشن و تصویر بصورت 1080p به خروجی منتقل میشه:

Finally, the CX500 and CX520 offer upconversion from 1080i (the native recording resolution) to 1080P when outputted through an HDMI cable to a compatible HDTV. این این کار رو یک چیپ 30 دلاری هم می تونه انجام بده که اتفاقا جدیدا روی خیلی از تلویزیون ها هم هست بدون اینکه اسمی ازش برده بشه، من بیشتر دنبال محصولی هستم که مستقیما بصورت 1080p فیلمبرداری کنه.

Shahryar
10-08-09, 19:40
راستش چیزی که من اینجا (Only the registered members can see the link)دیدم میگه بصورت 1080i فیلمبرداری می کنند و موقع پخش Deinterlace میشن و تصویر بصورت 1080p به خروجی منتقل میشه:

این کار رو یک چیپ 30 دلاری هم می تونه انجام بده که اتفاقا جدیدا روی خیلی از تلویزیون ها هم هست بدون اینکه اسمی ازش برده بشه، من بیشتر دنبال محصولی هستم که مستقیما بصورت 1080p فیلمبرداری کنه.

قیمت مهم نیست دیگه ؟ :1. (38):

Stream
10-08-09, 19:48
قیمت مهم نیست دیگه ؟ :1. (38):
من هشت سال پیش SONY PC115 رو خریدم یک میلیون و صد هزار تومان! و تا حالا هم انصافا راضی بودم از خریدم... حالا هم مشکلی ندارم برای خرج کردن.

برام مهم نیست که به خاطر دو برابر شدن CCD Array ها قیمت 400 دلار بالاتر باشه... برام مهمه که 1080p فیلمبرداری کنه نه اینکه 1080i رو با کلک مرغابی و روش های مخملی تبدیل کنه به 1080p موقع نمایش :1. (38):

Shahryar
10-08-09, 23:49
من هشت سال پیش SONY PC115 رو خریدم یک میلیون و صد هزار تومان! و تا حالا هم انصافا راضی بودم از خریدم... حالا هم مشکلی ندارم برای خرج کردن.

برام مهم نیست که به خاطر دو برابر شدن CCD Array ها قیمت 400 دلار بالاتر باشه... برام مهمه که 1080p فیلمبرداری کنه نه اینکه 1080i رو با کلک مرغابی و روش های مخملی تبدیل کنه به 1080p موقع نمایش :1. (38):

برادر بنده دارم میگردم برات ببینم چی پیدا میکنم . قضیه اینه که اکثر مانیتور ها یا LCD TV ها یا ... فعلی که بیشتر در بازار موجود هستند 1080p نمیتونند نشون بدند در نتیجه کسی به دنبال 1080p فیلم برداری نیست .

این را ببین : SANYO VPC-FH1

و اما کیفیت فیلم برداری :

پیشنهاد میکنم حتماً کیفیتش را با دوربین های دیگه مقایسه کن !!!

reza76622201
11-08-09, 07:12
ممنون رضا جان :1. (21):

در مورد صحبت شما در هارد کاملاً منطقی هست به نظرم و حرف شما درسته .

در مورد لنز فکر میکنم هر دو Bionz هستند ولی SR-10 Sonar هست و CX100 Tessar .

یک سوال دیگه CX100 مموری SDHC میخوره ؟

تنها نکته ای که به نظرم از نظر فیلم برداری CX100 کمتر داره زوم دیجیتال هست . :give_rose:
شهريار عزيز. كارتهاي حافظه Memory Stick كه ساخت و توليد وانحصار كمپاني سوني هست روي تمام محصولات سوني سوار ميشه كه انواع مختلف داره. پس هيچوقت سوني نمياد روي دستگاه دوربيني كه ميسازه بياد و از رم غير از مموري استيك استفاده كنه(جز كارت ريدرهاي عموميش و دستگاههاي چاپ ديجيتالش كه اونم مجبوره بخاطر مصرف عمومي اين كار رو بكنه). در هر صورت اين دوربين و يا هر دوربين سوني (حتي گوشيهاي سوني اريكسون)فقط و فقط مموري استيك مي خوره و پيشنهاد بنده اينه كه هر وقت مموري استيك خواستيد بگيريد فقط و فقط با گارانتي شركت بازرگاني ايران بگيريد(گرچه قيمتش بالاتر باشه) چون پدر بنده در اومد تا فهميدم رمهاي متفرقه چقدر آشغال هستن.
و اما مساله زوم ديجيتال.
Digital Zoom واقعا يه فاكتور 100% بيخود و بي تاثير در كيفيت و كارآيي دوربينه. دقيقا مثا اين مي مونه كه روي يك عكس زوم كني و پيكسلهاشو بزرگنمايي كني كه اين هيچ تاثيري در كيفيت عكس نداره و يك كار 100% نرم افزاريه. اما عكس اون زوم لنز يا Optical Zoom با حركت لنز واقعا تصوير رو جلو و عقب ميبره و واقعا حكم حركت دوربين رو به جلو و عقب داره(نه اينكه مثل زوم ديجيتال تصوير رو جلو و عقب نياره و فقط نرم افزاري پيكسلهارو بزرگ و كوچك كنه).
نتيجه اينكه فاكتور ديجيتال زوم كاملا بيخود و تبليغاتي هست و اون چيزي كه بدرد مي خوره Optical Zoom هست.
پس هنگام خريد اگر مساله زوم براتون مهمه فقط به زوم اپتيكال توجه كنيد. براي مثال دوربينهاي ديجيتال سوپر زوم سوني با نام Sony CyberShot DSC-HX1 با زوم اپتيكال 20X و سوپر زوم نيكون Nikon CoolPix P90 با زوم 24X. اين مساله واسه دوربينهاي فيلمبرداري هم كاملا صادقه.
در مورد سوال جناب Stream بايد بگم فقط سريهاي حرفه اي سوني هست كه 1080p فيلبرداري مي كنه و سريهاي خانگي و معمولي اينگونه نيستند. لينك زير رو باز كنيد:

اين دوربين همانطور كه ميبينيد قيمت اين دوربين به پول ايران حدود 4 ميليون تومانه.

سوالي بود در خدمتم.

Shahryar
11-08-09, 10:54
شهريار عزيز. كارتهاي حافظه Memory Stick كه ساخت و توليد وانحصار كمپاني سوني هست روي تمام محصولات سوني سوار ميشه كه انواع مختلف داره. پس هيچوقت سوني نمياد روي دستگاه دوربيني كه ميسازه بياد و از رم غير از مموري استيك استفاده كنه(جز كارت ريدرهاي عموميش و دستگاههاي چاپ ديجيتالش كه اونم مجبوره بخاطر مصرف عمومي اين كار رو بكنه). در هر صورت اين دوربين و يا هر دوربين سوني (حتي گوشيهاي سوني اريكسون)فقط و فقط مموري استيك مي خوره و پيشنهاد بنده اينه كه هر وقت مموري استيك خواستيد بگيريد فقط و فقط با گارانتي شركت بازرگاني ايران بگيريد(گرچه قيمتش بالاتر باشه) چون پدر بنده در اومد تا فهميدم رمهاي متفرقه چقدر آشغال هستن.
و اما مساله زوم ديجيتال.
Digital Zoom واقعا يه فاكتور 100% بيخود و بي تاثير در كيفيت و كارآيي دوربينه. دقيقا مثا اين مي مونه كه روي يك عكس زوم كني و پيكسلهاشو بزرگنمايي كني كه اين هيچ تاثيري در كيفيت عكس نداره و يك كار 100% نرم افزاريه. اما عكس اون زوم لنز يا Optical Zoom با حركت لنز واقعا تصوير رو جلو و عقب ميبره و واقعا حكم حركت دوربين رو به جلو و عقب داره(نه اينكه مثل زوم ديجيتال تصوير رو جلو و عقب نياره و فقط نرم افزاري پيكسلهارو بزرگ و كوچك كنه).
نتيجه اينكه فاكتور ديجيتال زوم كاملا بيخود و تبليغاتي هست و اون چيزي كه بدرد مي خوره Optical Zoom هست.
پس هنگام خريد اگر مساله زوم براتون مهمه فقط به زوم اپتيكال توجه كنيد. براي مثال دوربينهاي ديجيتال سوپر زوم سوني با نام Sony CyberShot DSC-HX1 با زوم اپتيكال 20X و سوپر زوم نيكون Nikon CoolPix P90 با زوم 24X. اين مساله واسه دوربينهاي فيلمبرداري هم كاملا صادقه.
در مورد سوال جناب Stream بايد بگم فقط سريهاي حرفه اي سوني هست كه 1080p فيلبرداري مي كنه و سريهاي خانگي و معمولي اينگونه نيستند. لينك زير رو باز كنيد:

اين دوربين همانطور كه ميبينيد قيمت اين دوربين به پول ايران حدود 4 ميليون تومانه.

سوالي بود در خدمتم.

ممنون رضا جان :11():

خدمتتون عرض کنم که SR-10 زوم اپتیکالش هم بیشتر از CX100 و حتی XR-100 هست و برابر 15x هست .

ممنون بابت توضیحاتتون در مورد کارت حافظه دوربین . من تا الان فکر میکنم SDHC میشه روش گذاشت که الان دیدم نمیشه ! این قضیه خیلی بد شد چراکه مموری استیک الان 16 گیگش قیمتش 79 هزار تومن هست و این قیمت با قیمت جهانیش تفاوتی نداره در نتیجه طی یک ماه آینده انتظار ارزون شدن ازش نمیره و بنده هم طی ماه آینده میخوام خریداری کنم . :give_rose:

نمیدونید دوربین های SANYO آیا در ایران هستند یا خیر ؟ دیشب تا الان دارم روشون تحقیق میکنم کیفیت VPC-FH1 فوق العاده هست !

reza76622201
11-08-09, 11:07
ممنون رضا جان :11():

خدمتتون عرض کنم که SR-10 زوم اپتیکالش هم بیشتر از CX100 و حتی XR-100 هست و برابر 15x هست .

ممنون بابت توضیحاتتون در مورد کارت حافظه دوربین . من تا الان فکر میکنم SDHC میشه روش گذاشت که الان دیدم نمیشه ! این قضیه خیلی بد شد چراکه مموری استیک الان 16 گیگش قیمتش 79 هزار تومن هست و این قیمت با قیمت جهانیش تفاوتی نداره در نتیجه طی یک ماه آینده انتظار ارزون شدن ازش نمیره و بنده هم طی ماه آینده میخوام خریداری کنم . :give_rose:

نمیدونید دوربین های SANYO آیا در ایران هستند یا خیر ؟ دیشب تا الان دارم روشون تحقیق میکنم کیفیت VPC-FH1 فوق العاده هست !
خواهش مي كنم. :11():
عزيز طبق تحقيق بنده در سايتهاي متعدد نظير:

از برندهاي موجود در بازار ايران فقط سوني و كنون مدلهاي مرغوبي دارن و پاناسونيك هم مالي نيست.
بنا به تجربه دوستان و شخصي بنده هم بهترين انتخاب از بين اين دوبرند Sony هست.
اسمي از Sanyo توي اين سايتها نديدم. توي بازار هم كه اصلا نديدم.

نهايتا اينكه بازم من پيشنهاد مي كنم كه شما فعلا با 8 گيگ بساز(1 ساعت همچين كم هم نيست) تا انشاء الله ارزون بشه. اما اگر واقعا براتون قابل قبول نبود ريسك خريد برنهاي غير سوني رو نكنيد.
بازم سوالي داشتي در خدمتم. :11():

Shahryar
11-08-09, 11:29
خواهش مي كنم. :11():
عزيز طبق تحقيق بنده در سايتهاي متعدد نظير:

از برندهاي موجود در بازار ايران فقط سوني و كنون مدلهاي مرغوبي دارن و پاناسونيك هم مالي نيست.
بنا به تجربه دوستان و شخصي بنده هم بهترين انتخاب از بين اين دوبرند Sony هست.
اسمي از Sanyo توي اين سايتها نديدم. توي بازار هم كه اصلا نديدم.

نهايتا اينكه بازم من پيشنهاد مي كنم كه شما فعلا با 8 گيگ بساز(1 ساعت همچين كم هم نيست) تا انشاء الله ارزون بشه. اما اگر واقعا براتون قابل قبول نبود ريسك خريد برنهاي غير سوني رو نكنيد.
بازم سوالي داشتي در خدمتم. :11():

رضا جان اینجا را ببینید :

Only the registered members can see the link Cfactor&itag=22&ipbits=0&signature=0307A1D02C6D480372E43152A4CFAFFBCD43047C .98F66AFF66DCF147BCAC740E9000E1A74A374618&sver=3&expire=1249999200&key=yt1&factor=1.25&burst=40&id=2551697f21aaf3a5

و سایر کلیپ های گرفته شده توسط این دوربین در YouTube را + کلیپ هایی که با 600FPS گرفته شده ! :1. (38):

reza76622201
11-08-09, 13:35
همانگونه که با هم بحث کردیم متاسفانه این دوربین در ایران یافت نمیشه و واقعا جای تاسفه.
تجربه خوبی می تونست باشه اما حیف ه نیست. به نظر من هنوزم
CX100
انتخاب برتره توی اجناس موجود در بازار.

reza76622201
11-08-09, 14:21
شهریار جان لینک زیر رو باز کنید:

نتیجه رو هم یه نگاهی بندازید. توی همین سایت مقایسه های زیادی انجام گرفته فکر کنم یکم نظرتون راجع به Sanyo تغییر کنه.(سامسونگ واقعا توی ایران با اینکه دوربین فیلمبرداری زیاد داره اصلا کیفیتش به گرد سونی و حتی پاناسونیک هم نمیرسه). راستی دوربین CX100 دارای تکنولوپی انحصاری X.V Color هست. اینو هم بگم شارپترین عکس و فیلم رو سونی میگیره و در عکس علاوه بر سونی مدلهای خاص نیکون.
گفتم شاید براتون مفید باشه.

Shahryar
11-08-09, 14:26
شهریار جان لینک زیر رو باز کنید:

نتیجه رو هم یه نگاهی بندازید. توی همین سایت مقایسه های زیادی انجام گرفته فکر کنم یکم نظرتون راجع به Sanyo تغییر کنه.(سامسونگ واقعا توی ایران با اینکه دوربین فیلمبرداری زیاد داره اصلا کیفیتش به گرد سونی و حتی پاناسونیک هم نمیرسه). راستی دوربین CX100 دارای تکنولوپی انحصاری X.V Color هست. اینو هم بگم شارپترین عکس و فیلم رو سونی میگیره و در عکس علاوه بر سونی مدلهای خاص نیکون.
گفتم شاید براتون مفید باشه.

والا رضا جان خیلی که ازش بد نگفته توی این ریوو ضمن اینکه این مدل HD2000 هست که کلاً مدل خاصی هست و شاید مشخصاتش نزدیک به FH1 باشه ولی دوربین با طراحی خاص هست و کیفیتش از FH1 پایین تره .

به هر حال وقتی در ایران پیدا نمیشه و گارانتی نمیشه براش پیدا کرد بحث روش متاسفانه بی فایده هست ولی در کل به نظر من با توجه به گارانتیش در خارج از کشور جزو بهترین P/P های بازار میتونه باشه . :give_rose: