PDA

مشاهده نسخه کامل : آپديت بايوس كار دستم داده كمكم كنيد

Mohammad99
10-03-07, 23:09
سلام به تمام گلهاي شهر سخت افزار
من ديشب شروع كردم به آپديت كردن بايوس مادربوردم(ga-965p-ds3) اونم به صورت مستقيم از اينترنت كه يهو وسط كار ديس شدم ولي برنامه كارش رو ادامه داد وقتي تموم شد گفت ريستارت كن ولي وقتي ريست شد ديگه بالا نيومد حالا از تمام دوستان مي خوام كمكم كنيد
در ضمن بردن به نمايندگي رو در آخرين الويت قرار بدين تا جايي كه ميدونيد بگيد تا خودم انجام بدم يه چيز ديگه ميگن با پروگرمر خيلي راحت ميتوني درستش كني مي خوام بدونم قيمت اين دستگاه چنده
منتظرم

M A H R A D
10-03-07, 23:59
سیستم تا کجا میاد بالا؟

Beep میزنه ؟

Mohammad99
11-03-07, 07:36
اصلا بالا نميياد بيپ هم نميزنه در كل مانيتور روشن نميشه روشنش كردم گذاشتمش ببينم وارد ويندوز ميشه يا نه ولي هر چي صبر كردم ديدم صدايي كه وقتي ويندوز لود ميشه هم نيومد معلوم نيست چشه

WORYA_SH
11-03-07, 22:59
متاسفانه تنها یه راه داری اونهم گارانتی هستش اسمی ازupdate بایاس نبر و ببر تحویل بده.

M A H R A D
11-03-07, 23:50
متاسفانه تنها یه راه داری اونهم گارانتی هستش اسمی ازupdate بایاس نبر و ببر تحویل بده.

محمد جان با این اوصافی که شما گفتید ، تنها راه حل همینی هست که وریای عزیز گفت .

سپاس

Mohammad99
12-03-07, 07:09
تشكر آره امروز ميبرم گارانتي

M A H R A D
12-03-07, 12:21
تشكر آره امروز ميبرم گارانتي

ایشالله که درست میشه ...!

ali16437
20-03-07, 23:38
من با مادربرد گیگا کار نکردم ولی در دیگر مادربردها یک جامپر هست که توی دفتر چه مادربرد ها دربارش توضیح داده
دو مدله یکیش سه سیمه یکیش دوسیمه وقتی توی دوسیمه از یک و دو بزاری روی 2و3 به هر دلیلی
اتوماتیک میره روی تنظیمات کارخونه با همون بایوس اولیه.
ودر دوسیمه اتصال این دو به هم این کار رو میکنه .
من بعد از یک اور کلاک وقتی سیستم بالا نیامد مجبور شدم این کار رو انجام بدم که باعث شد به بایوس قدیمی
برگردم و ابدیت از بین بره.
به هر حال اول باید دقیقا دفترچه مادربردت رو بخونی .

M A H R A D
21-03-07, 00:15
من با مادربرد گیگا کار نکردم ولی در دیگر مادربردها یک جامپر هست که توی دفتر چه مادربرد ها دربارش توضیح داده
دو مدله یکیش سه سیمه یکیش دوسیمه وقتی توی دوسیمه از یک و دو بزاری روی 2و3 به هر دلیلی
من بعد از یک اور کلاک وقتی سیستم بالا نیامد مجبور شدم این کار رو انجام بدم که باعث شد به بایوس قدیمی
علی جان حرف شما درست ولی این دوستمون ظاهراً مشکلشون حل شده ...

ممنون از لطف شما ( من همیشه میگم : بهترین منبع برای اینجور کارها = دفترچه مادربرد)

WORYA_SH
21-03-07, 01:17

دوست عزیز این قضیه ای که شما مطرح کردین ربطی به مشکل این دوستمون نداره چون موردی که شما گفتین برای ریست تنظیمات با یا س هستش و در صورتی جواب میده که اون بایا س مو جود باشه و اسیب ندیده باشه اگه برای با یا س مشکلی پیش بیاد با یاسی نمیمونه که شما با ریست کردنش بتونی به تنضیمات اولیه برگردی

Shahryar
21-03-07, 10:59
دوست عزیزم بایوس شما آسیب دیده یعنی نرم افزار قبلی پاک شده و جدیده هم کامل نصب نشده در نتیجه نمیتونه مادربورد پردازنده و رم و ... را ساپورت کنه در نتیجه نمیتونید در ستاپ هم دوباره آپدیتش کنید . بهترین کار این هست که نگین میخواستم آپدیت کنم و بدین درست کنند ( احتمال زیاد عوض میکنند ) .

قربانت شهریار

ali16437
22-03-07, 18:32
دوست عزیز بازم میگم هم چیز بستگی به مدل و نوع مادربرد داره.

در بعضی از انواع مادربردها در یك مقاله خوندم كه
بایوس اولیه در یك چیپست ذخیره میشه ودر صورتی كه برای بایوس مشكلی پیش بیاد با یك سری روش خاص
قابل بازیابی است و اطلاعات اون با اطلاعات بایوس میتونه یكی نباشه و غیر قابل تغییر است.
بایوس خود من هم همین طوره كه شما میگید و بایكبار ابدیت بایوس اولیه از بین می ره و در اوردن باتری یا ریست
با جامپر نمیتونه اون رو به حالت اولیه قبل از ابدیت برگردونه.
ولی من اینكارو رو یك مادربرد ازراك انجام دادام وبا اتصال دو جامپر به هم ورژن بایوس به اولیه اون برگشت.
خوب بازم میگم باید دفترچه مادبرد رو دید.