PDA

مشاهده نسخه کامل : با تشکر از همه لطفا راهنمایی کنید

mrdnrd68
19-07-09, 01:22
با سلام خدمت دوستان محترم برای خرید کارت گرافیک با بودجه 100 الی 110 هزار تومن چه پیشنهادی دارید؟
لطفا فرق بین Pciex4 و Piciex16 را توضیح بدید؟آیا کارت گرافیک Pciex16 را میتوان روی اسلات Pciex4 نصب کرد یا خیر؟:love:

mrdnrd68
19-07-09, 01:40
با سلام دوباره
بهترین انتخاب برای مانیتور تا قیمت 230 چیه؟
نظرتون در مورد Samsung P-1900 ؟؟؟

mrdnrd68
19-07-09, 02:18
میتونم کارت x16 4670 رو روی مادربورد 945 GZTM ورژن 1 نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza76622201
19-07-09, 07:33
میتونم کارت x16 4670 رو روی مادربورد 945 GZTM ورژن 1 نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بر اساس لينک موجود در سايت و مشخصات مادربورد موجود در آن به شرح زير
PCI-Express LitePCI-Express Lite is an ECS patent design. To make use of the PCI Express interface, it can not only upgrade the expansion of PCI-E x16 graphic card, but also support the Multi-Display function.

نمي تونيد کارت گرافيکي ATI Radeon HD4670 رو روي مادربورد خود نصب کنيد. چون اين کارت نياز به PCI Express 16x داره. اگرم نصب کنيد و تصوير داشته باشيد(که بعيده) از 4/1 توانايي کارت گرافيک خود استفاده خواهيد نمود که اصلا ارزششو نداره.
لينک مستقيم:
Only the registered members can see the link

بهتر مادربورد رو عوض کنيد. هرگز ديگه Elite Group نخريد و پيشنهاد بنده برند Gigabyte هست.
سوالي بود در خدمتم.

reza76622201
19-07-09, 08:20
با سلام دوباره
بهترین انتخاب برای مانیتور تا قیمت 230 چیه؟
نظرتون در مورد Samsung P-1900 ؟؟؟

Samsung Syncmaster T1900 انتخاب عاليه. ببينيد Samsung Syncmaster T200P چنده قيمتش. اگه اونم بتونيد بخريد بهتره.

ViViD
19-07-09, 08:51
بهتر مادربورد رو عوض کنيد. هرگز ديگه Elite Group نخريد و پيشنهاد بنده برند Gigabyte هست.
سوالي بود در خدمتم.

رضا جان برای من یک سوال پیش آمد و اینکه چرا نباید مادربرد الایت خرید بشود؟ و به قول شما هرگز!!! این مادربرد رو نخرید؟:1. (26):

reza76622201
19-07-09, 09:26
وحيد جان. بنا به تجربه و سابقه 10 ساله اين مادربورد بهمراه مادربوردهاي Mercury از نظر کيفيت ساخت و امکانات و عمر و دوام در سطح بسيار پاييني بسر مي برند. تنها فاکتوري که باعث انتخاب اين مادربوردها مي شد و مي شود قيمت پايين آنهاست.
سري اول مادربورد Elite Group با CPU و VGA و Modem بصورت Onboard وارد بازار ايران شد که پردازنده آن VIA Cyrix III بود و بنده بنا به درخواست واصرار مشتري بستم.
جالب اينکه CPU سوکت نداشت و به داخل مادربورد لحيم شده بود!!!
به يکماه نکشيد که اين مادربورد دار فاني رو وداع گفت و گارانتي هم خيلي راحت ماس ماليش کرد. کم کم صداي تمام همکاراني که اين مادربورد رو واسه مشتريهاشون بسته بودن در اومد.
سرعت مادربوردهاي ECS بسيار پايين است و زماني که تقريبا اکثر مادربوردهاي مطرح موجود در بازار همگي تمام اتوماتيک CPU Voltage و CPU Bus و RAM Bus رو Detect مي کردن اين مادربوردها با Jumper هاي متعدد و دردسرهاي فراوان تنظيم مي شدند. جالب اينکه اينقدر محافظت نشده عمل مي کرد که در برخي موارد اگر Jumper درست Set نمي شد باعث سوخت مادربورد مي شد!!! اين مشکلات بنا به اظهار همکاران همچنان ادامه داره. اما کاسب جماعت عموما فقط سودشو ميبينه.
حتي مادربوردهاي Mercury علي رغم سرعت پايينشان اين مشکلات رو نداشتند.
در هر صورت من به اشخاصي که واسه سيستم خودشون مي خوان اقدام کنن و مي خوان سيستم خوبي داشته باشن پيشنهاد مي کنم بنا به تجربه از برندهاي زير بهيچ وجه مادربورد تهيه نکند:
Math Sonic
FIC در مادربوردهاي AMD Support
Mercury
A-Trend
ECS
Chaintech
(فعلا اينا توي ذهنمه)

در عوض مادربوردهاي خوب:
Asus
Gigabyte
Biostar
Intel
DFI
Foxconn
Abit
Epox

(فعلا اينا توي ذهنمه)
همگي خوب بوده و هستند.

ViViD
19-07-09, 09:52
شما لینکهای تست و مقایسه سری جدید این مادربرد الایت رو دیدید رضا جان؟

reza76622201
19-07-09, 10:21
نه نديدم. اما به نظر بنده به هيچ وجه از نظر کيفيت قطعات و طراحي قابل اعتماد نيست. حتي اگر رتبه بالايي توي تستها بدست آورده باشه. چون توي تست هيچ وقت کيفيت قطعات بکار رفته و دوام و ظرافت طراحي درج نميشه. با اين حال ممنون مي شم اگر لينکشو بديد.

mrdnrd68
19-07-09, 23:35
Ati 4670 کدوم برند بهتره؟منظورم فرکانس رم نوع رم مورد استفاده و...

reza76622201
25-07-09, 14:51
بستگي به هزينه اي که مي کنيد داره. حتي گاهي اوقات توي يک برند از يک کارت چند نوع(با رمهاي مختلف ) ارائه شده. برند گيگا و MSI خوبن و قيمشتون خوبه.