PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد اورکلاک کارت گرافیک vga zotac gtx 260²

hamedjahanbakhsh
18-07-09, 21:07
سلام دوستان

قصد اورکلاک vga zotac gtx 260² رو دارم می خواستم ببینم مدار رگولاتور چند فاز داره و تا چقدر میتونه اورکلاک رو تحمل کنه

ممنون

hamedjahanbakhsh
19-07-09, 01:33
از اساتید کسی نیست کمک من کنه

Don_Corleone
19-07-09, 19:42
البته استاد نیستم ولی یه چیزی بگیم دیگه :
برای هسته این کارت رکورد 1100 ثبت شده ! با MSI GTX 260 Lightning
یعنی تا این حد هم تحمل داره
البته اوور ولتاژ خوبی بهش دادن. حالت عادی هم برای هر کارتی اصولا فرق میکنه. مثلا 8800 من تا 750 با هر اوور ولتاژی به زور میره در حالی که بقیه کارت ها بعضا بدون ولتاژ اضافی 750 رو رد میکن. این توانایی اوور رو خودتون باید برا کارتتون پیدا کنین. , اصولا باید 725 تا 750 تا رو بدون ولتاژ اضافی بره.
800 تا هم فکر کنم برای شما نتیجه ای عالی باشه البته zotac برند خوبیه .... در کل بازم خودتون باید تست کنین

hamedjahanbakhsh
19-07-09, 20:41
بسیار ممنون آقای Don_Corleone

در استاد بودن شما شکی نیست چون بیشتر پستهای شما رو خوندم

آیا شما برنامه ای سراغ دارید که بتونم به کارت گرافیم ولتاز بدم؟

بازم ممنون

Don_Corleone
19-07-09, 20:58
برای ولتاژ اضافی دادن به گرافیکتون یا باید از voltmod استفاده کنید یا از بایوس کارت اقئام کنید. مطمئن هستید که میخواین اورولتاژ کنین؟ ممکنه کارتتون رو در یک لحظه از دست بدین. بلایی که سر خودم اومده تا تجربه کسب کردم ولی کارت شما یکم گرونه.

hamedjahanbakhsh
19-07-09, 21:05
زیاد ولتاز رو بالا نمیبرم

voltmod چی هست و از طریق بایوس چه جوری میشه رفت داخله بایوس؟

Don_Corleone
19-07-09, 21:19
voltmod اینه که از پشت کارت یه تغییراتی تو کارت بدین مثلا لحیم کردن یه سیم بین دو نقطه. میتون با سرچ کردن اسم کارتتون و کلمه voltmod اطلاعات خوبی بدست بیارین. چون voltmod هر کارتی متفاوته. ولت متر هم باید داشته باشین.

hamedjahanbakhsh
19-07-09, 21:49
از طریق بایوس چه جوری هست؟

NVIDIA>ATI
19-07-09, 21:59
از طریق بایوس میشه افزایش ولتاژ داد ولی هیچ تاثیری نداره.باید از طریق voltmod افزایش ولتاژ بدی.

hamedjahanbakhsh
19-07-09, 22:09
از طریق بایوس میشه افزایش ولتاژ داد ولی هیچ تاثیری نداره.باید از طریق voltmod افزایش ولتاژ بدی.

یعنی چی هیچ تاثیری نداره؟

من فقط قصد دارم ولتاز رو برا اور ببرم بالا بعد از اینکه تست گرفتم ولتاز رو به حالت اول برگردونم

آیا برا این کار برنامه ایی هست که بشه داخله ویندوز اینکار رو کرد ؟ یا هر راه دیگه ای به جز voltmod آخه ولت متر ندارم

ممنون از شما عزیزان

NVIDIA>ATI
19-07-09, 22:55
نه دوست من میشه برد بالا اما خود کارت تا از نظر سخت افزاری voltmod نشه.از این ولتاژ استفاده نمی کنه.انویدیا محدودیت ایجاد کرده.اما کارت های ati میشه برد بالا.دوست من یه وقت بایوس کارتت رو دستکاری نکی که کارتت از دست میره.برام یکبار این اتفاق افتاد.

Don_Corleone
20-07-09, 09:24
تا اطلاعات کافی رو بدست نیاوردین به سمت هیچ کدوم از این دو روش نرین.