PDA

مشاهده نسخه کامل : سرعت زیاد فن گرافیک؟؟؟

zeda
17-07-09, 16:36
با سلام.
من تازه سیستمو ارتقا دادم با سی پی یو مشکلی ندارم چون دور فن حدودا زیره 1000 است ولی فن این کارت گرافیک رو مخم را میره خیلی سرعتش زیاده فکر کنم حدود 3000 برسه. خوب تو بازی طبیعیه ولی مثلا وقتی فقط تو اینترنت چرخ میزنم یا مطلبی میخونم بازم سرعت فن کم نمیشه و رو اعصابم را میره. ایا میشه کاری کرد؟ مثلا مثل CPU در حالت مصرف پایین باشه یا اینکه باید کولری چیزی بگیرم اونجوری هم که گرون در میاد؟
با تشکر
xfx nvidia 9600 gso 768mb

N0m@d
17-07-09, 17:59
با سلام.
من تازه سیستمو ارتقا دادم با سی پی یو مشکلی ندارم چون دور فن حدودا زیره 1000 است ولی فن این کارت گرافیک رو مخم را میره خیلی سرعتش زیاده فکر کنم حدود 3000 برسه. خوب تو بازی طبیعیه ولی مثلا وقتی فقط تو اینترنت چرخ میزنم یا مطلبی میخونم بازم سرعت فن کم نمیشه و رو اعصابم را میره. ایا میشه کاری کرد؟ مثلا مثل CPU در حالت مصرف پایین باشه یا اینکه باید کولری چیزی بگیرم اونجوری هم که گرون در میاد؟
با تشکر
xfx nvidia 9600 gso 768mb

خب شما میتونی از نرم افزار Riva Tuner استفاده کنی و فرکانس های هسته و حافظه و همچنین دور فن رو کنترل بکنی.

arbabe.sayeha
17-07-09, 18:20
خب شما میتونی از نرم افزار Riva Tuner استفاده کنی و فرکانس های هسته و حافظه و همچنین دور فن رو کنترل بکنی.

درسته ولی شما دما رو هم چک کنید با gpu z

riva tuner :

Only the registered members can see the link

gpu z :

Only the registered members can see the link

...::: Ali :::...
17-07-09, 18:50
ببخشيد من هم يه سوالي توي همين مايه ها داشتم ..

RPM فن گرافيك به صورت دايناميك تغيير ميكنه بسته به دما و كاركرد گرافيك ، ميخواستم ببينم اين كه اينقدر هي تند ميشه و هي دوباهر كند ميشه طوريش نميشه ‌؟

روي 40% كه هست حدود 1300-1400 دور هست ، و وقتي 80-90 درصد كه ميشه به 2800 دور اينا ميرسه ..

مشكلي پيش نمياد براش ‌؟

arbabe.sayeha
17-07-09, 19:07

RPM فن گرافيك به صورت دايناميك تغيير ميكنه بسته به دما و كاركرد گرافيك ، ميخواستم ببينم اين كه اينقدر هي تند ميشه و هي دوباهر كند ميشه طوريش نميشه ‌؟

روي 40% كه هست حدود 1300-1400 دور هست ، و وقتي 80-90 درصد كه ميشه به 2800 دور اينا ميرسه ..

مشكلي پيش نمياد براش ‌؟

ببینید 35% ثابت معمولا خوبه ولی باز تو دراز مدت با دور فن بالا فن آسیب ببینه بهتره تا GPU شما گرافیکت چیه؟90-80 زیاد جالب نیست!!اگه امکانش هست تهویه کیس رو بهتر کن و هیت سینک گرافیک رو تمیز کن

Computex
17-07-09, 19:14

مشكلي پيش نمياد براش ‌؟

نه علی جان! همینطوری طراحی شده! شما علاوه بر فن کارت گرافیکت ، فن پردازندت هم همینطوریه! یعی بسته به دما دور فن پردازنده شما تغییر میکنه!

zeda
17-07-09, 19:21
دمتون گرم چقدر سریع جواب میدید
با GPUZ دما رو 57 نشون میده ولی سرعت فن همیشه صفره!