PDA

مشاهده نسخه کامل : طريقه هارد به هارد كردن؟؟؟

dvbs_amir
17-07-09, 14:10
:1. (21):سلام :11():
جديدا يه سيستم گرفتم و مي خوام اطلاعات هارد 80 مكستور قبلي رو روي اين هارد جديد 1ترابايت مكستور بريزم هارد 80 IDE هستش و هارد 1TB SATAII .
كمكي كه از شما دوستان ميخوام اينه كه چه طور بايد اطلاعات رو از اين هارد به هارد جديد منتقل كنم ؟ ايا اصلا امكان پذير هست كه اطلاعات IDE رو به SATAII انتقال داد؟

در ضمن هيچ سر رشته اي در اين زمينه ندارم خواهشا واضح توضيح بدين.:love:

:merci:

Ardalan
17-07-09, 14:27
خوب شما کابل سی دی رام رو میکنی که IDE هست و میزنی به هارد 80
اون 1 ترابایتی هم که به ساتا وصل میکنی
همین

dvbs_amir
17-07-09, 14:36
سلام اردلان جان
شنيدم امكان از بين رفتن اطلاعات حين انتقال وجود داره ايا اين قضيه درسته؟

reza76622201
18-07-09, 11:22
سلام اردلان جان
شنيدم امكان از بين رفتن اطلاعات حين انتقال وجود داره ايا اين قضيه درسته؟
با اجازه آقا اردلان پاسخ شما کاملا منفي است و بهيچ وجه در حالت عادي انتقال اطلاعات باعث صدمه ديدن اطلاعات نخواهد شد.

Rohham
05-09-09, 19:07
ببخشید من متوجه نشدم یعنی ویندوز و برنامه ها هم منتقل می شه یا نه فقط فایل هایی که اجرا شدنی هستن تو ویندوز؟؟؟تصور کنید یه هارد کاملاً خالی و تازه خریداری شده و دیگری روش ویندوز نصب و برنامه و جریانات...حالا می شه سیستم عامل رو به طور کامل منتقل کرد رو هارد جدید و خالی؟؟؟یه کمی در مورد نحوه ی عملکرش توضیح بدید ممنون می شم ضمن این که ظاهراً و در ضمن مادربورد من P5Q و دو تا برنامه ظاهراً در این زمینه داره که ا حالا سمتشون نرفتم به اسم express gate و EZ back up...نحوه ی کا با این ها به چه صورتیه؟:great:

Rohham
05-09-09, 23:04
ببخشید من متوجه نشدم یعنی ویندوز و برنامه ها هم منتقل می شه یا نه فقط فایل هایی که اجرا شدنی هستن تو ویندوز؟؟؟تصور کنید یه هارد کاملاً خالی و تازه خریداری شده و دیگری روش ویندوز نصب و برنامه و جریانات...حالا می شه سیستم عامل رو به طور کامل منتقل کرد رو هارد جدید و خالی؟؟؟یه کمی در مورد نحوه ی عملکرش توضیح بدید ممنون می شم ضمن این که ظاهراً و در ضمن مادربورد من P5Q و دو تا برنامه ظاهراً در این زمینه داره که ا حالا سمتشون نرفتم به اسم express gate و EZ back up...نحوه ی کا با این ها به چه صورتیه؟:great:

سلامم را نمی خواهید پاسخ گفت؟؟؟سرها در گریبان است؟؟؟:whistle:

Rohham
06-09-09, 14:37
یعنی بین این همه آدم یکی بلد نیست اینو جواب بده؟؟؟:1. (27):

G E N E R A L ™
06-09-09, 14:46

سلام

با اجازه اساتید

خوب عرضم به حضورتون که شما وقتی هارد قدیمی رو متصل میکنین درایو های هاردی قبلی هم در My Computer شما ظاهر میشه که شما میتونین تمام اطلاعاتی که داخل اون هارد هست رو به هارد جدید انتقال بدین.
در مورد انتقال سیستم عامل این مورد عملی نیست چون شما وقتی ویندوز نصب میکنین سیستم عامل قطعات جدید رو مچ میکنه پس در این صورت شما نمیتونین سیستم عامل قبلی رو برای این سیستم اجرا کنین.

البته میشه پوشه ویندوسز رو کپی کرد ولی قاعدتا کار نمیکنه .

امیدوارم کمکی کرده باشم.

با تشکر میلاد

AMD>INTEL
06-09-09, 14:58
اگر برای همیشه میخواهید استفاده کنید . تبدیل IDE به USB استفاده کنید . دردسرهای کمتری هم دارد .

Rohham
06-09-09, 15:50
سلام

با اجازه اساتید

خوب عرضم به حضورتون که شما وقتی هارد قدیمی رو متصل میکنین درایو های هاردی قبلی هم در My Computer شما ظاهر میشه که شما میتونین تمام اطلاعاتی که داخل اون هارد هست رو به هارد جدید انتقال بدین.
در مورد انتقال سیستم عامل این مورد عملی نیست چون شما وقتی ویندوز نصب میکنین سیستم عامل قطعات جدید رو مچ میکنه پس در این صورت شما نمیتونین سیستم عامل قبلی رو برای این سیستم اجرا کنین.

البته میشه پوشه ویندوسز رو کپی کرد ولی قاعدتا کار نمیکنه .

امیدوارم کمکی کرده باشم.

با تشکر میلاد
تشکر...ممنون..خیلی مؤثر بود

Computex
06-09-09, 16:37
در ضمن مادربورد من P5Q و دو تا برنامه ظاهراً در این زمینه داره که ا حالا سمتشون نرفتم به اسم express gate و EZ back up...نحوه ی کا با این ها به چه صورتیه؟:great:

فناوری Express Gate یک حافظه روی خود مادربورد تعبیه کرده و یک نسخه از لینوکس رو روی اون نصب کردن و شعار ایسوس هم راه اندازی در 5 ثانیه هست! در واقع توسط این چیپ سیستم شما مستقل از هارد راه اندازی میشه و مستقیم وارد این نسخه از لینوکس میشه که به محظ وارد شدن به اون میتونید وارد اینترنت بشید یا ایمیلهای خودتون رو چک کنید و .... که البته به درد زمانی که سیستم عامل بنا به مشکلاتی بالا نمیاد هم میخوره! :yes: ( یک عکس از محیط این سیستم عامل (Only the registered members can see the link) )

در رابطه با EZ Backup هم دقیقا اطلاعی ندارم ولی فکر کنم مربوط به Raid بشه. شاید برای Backup هم باشه. دوستان اگه اطلاعی در رابطه با این فناوری دارند ، به ما هم بگن.

Rohham
06-09-09, 18:49
فناوری Express Gate یک حافظه روی خود مادربورد تعبیه کرده و یک نسخه از لینوکس رو روی اون نصب کردن و شعار ایسوس هم راه اندازی در 5 ثانیه هست! در واقع توسط این چیپ سیستم شما مستقل از هارد راه اندازی میشه و مستقیم وارد این نسخه از لینوکس میشه که به محظ وارد شدن به اون میتونید وارد اینترنت بشید یا ایمیلهای خودتون رو چک کنید و .... که البته به درد زمانی که سیستم عامل بنا به مشکلاتی بالا نمیاد هم میخوره! :yes: ( یک عکس از محیط این سیستم عامل (Only the registered members can see the link) )

در رابطه با EZ Backup هم دقیقا اطلاعی ندارم ولی فکر کنم مربوط به Raid بشه. شاید برای Backup هم باشه. دوستان اگه اطلاعی در رابطه با این فناوری دارند ، به ما هم بگن.
فقط مشکلی که من با این express gate مواجه شدم این بود که نتونستم از طریق ویندوز 7 نصبش کنم...یعنی DVD همراه مادربورد رو که تو ویندوز 7 گذاشتم اصلاً هیچیش نصب نشد...هر ترفندی هم که بلد بودم بکار بستم اما نشد...حجم برنامش هم خیلی زیاد وبد تا اون جایی که یادمه ارزش دانلود نداشت(حدود230 مگ)....تشکر:give_rose:

™Ali
06-09-09, 21:42
فقط مشکلی که من با این express gate مواجه شدم این بود که نتونستم از طریق ویندوز 7 نصبش کنمبا سلام

سیستم عامل لینوکس که تحت فناوری Express Gate روی مادربوردهای خاصی از اسوس نصب شده نیاز به نصب نداره و مستقل از ویندوز عمل می کنه و هنگامی که سیستم Boot میشه می تونید در کمتر از 5 ثانیه از اون استفاده کنید !

اینجا مطالب خیلی زیادی از این تکنولوژی وجود داره :

Only the registered members can see the link

Computex
07-09-09, 00:29
با سلام

سیستم عامل لینوکس که تحت فناوری Express Gate روی مادربوردهای خاصی از اسوس نصب شده نیاز به نصب نداره و مستقل از ویندوز عمل می کنه و هنگامی که سیستم Boot میشه می تونید در کمتر از 5 ثانیه از اون استفاده کنید !

دقیقا...! در واقع این سیستم عامل روی مادربورد نصب شده و نیازی به این نیست که شما بخواهید از جایی دانلود کنید یا توی DVD مادربورد بگردید. چون همونطور که گفتم این سیستم عامل روی هارد دیسک نیست و مستقل از هارد اجرا میشه. موقع روشن کردن سیستم همون صفحه اول که با زدن Delete وارد BIOS میشید ، قاعدتا باید با زدن یه دکمه دیگه هم این سیستم عامل اجرا بشه. ( فقط کدوم کلید هست نمیدونم! )