PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در home server شدن

blacksina
16-07-09, 00:24
با سلام

من یک مشکل موقع راه اندازی سرور شخصی با آپاچی دارم

وقتی نصب آپاچی تموم شد به Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) رفتم و اونجا همه چی درست کار میکرد ولی من با یه روتر وایرلس به ADSL وصل میشم و همیشه با آی پی 192.168.1.1 وارد تنظیماتش میشم

مشکل اینجاست که با Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) همه چی درسته ولی وقتی آی پی خودمو میزنم به جای اینکه همون صفحه ای که localhost نشون میده نشون بده میره تو صفحه تنظیمات روترم!

به عبارت دیگه هرکی میخواد به ip من وصل شه بجای اینکه به کامپیوتر من وصلشه وصل میشه به روتر

چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟

ravegoat
16-07-09, 16:22
با سلام!

معمولا زمانی که رایانه های یک داخل شبکه (پشت روتر) بخواهند با آدرس IP به یک رایانه ی توی شبکه وصل بشن، درخواست ها به تنظیمات روتر فرستاده می شه (Forward) حتی اگه روی اون رایانه وب سرور نصب باشه. در نتیجه به جای صفحه ی Home ، صفحه ی تنظیمات روتر رو مشاهده می کنند.

ولی این مسئله برای رایانه های شبکه ی خارجی (بعد از روتر) صادق نیست. یعنی یک رایانه ی شبکه ی خارجی با وارد کردن آدرس IP رایانه ی پشت روتر، دیگه صفحه ی تنظیمات روتر رو نمی بینه بلکه همون Homepage رو مشاهده می کنه. اگر در این حالت باز هم به بخش تنظیمات وارد شد، پس یعنی امکان Remote Router Access فعاله. اگر این امکان غیر فعال بشه مشکل از بین میره.

این رو هم بگم بعضی روتر ها (فکر کنم مثل روتر شما) با دریافت URL (مثل Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)) درخواست ها رو به وب سرور سوئیچ می کنند. پس دیگه کاربر به بخش تنظیمات وارد نمیشه.

همچنین اگر یه Static Local IP (در یک بازه یا رینج خاص) برای رایانه ی داخل شبکه تعریف بشه، سایر رایانه های پشت روتر بدون هیچ مشکلی می توانند با اون آی.پی مستقیما به وب سرور وصل بشن.

با سپاس
آرمین:11():

blacksina
16-07-09, 17:07
مرسی دوست عزیز از پاسخ جامع شما

هر کامپیوتری از خارج هم که میخواد به ip من وصل شه به روتر وصل میشه

مودمم من zyxel هست میشه راهنمایی کنید چطور میتونم Remote Router Access رو غیر فعال کنم؟

یا هر راه دیگه ای که بشه به روتر فهموند هرکی به ip من وصل شد وصل شه به فلان کامپیوتر در شبکه (مثلا آیپی کامپیوتر من در شبکه محلی همیشه 192.168.1.50 هست)

ravegoat
17-07-09, 08:26
مودمم من zyxel هست میشه راهنمایی کنید چطور میتونم Remote Router Access رو غیر فعال کنم؟

دوست عزیز! فکر کنم برای این کار باید به بخش تنظیمات وارد شوید. به مسیر Advanced>Remote Management برید. سپس امکان Remote Access رو Disable کنید.

لطفا" به تصویر توجه کنید:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

امیدوارم مشکلتون حل بشه.

موفق باشید
آرمین:11():

blacksina
17-07-09, 21:10
این دوتا عکس از قسمتی که گفتید:

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link

لطفا بگید توی کدوم تب باید کار کنم
و اگه ممکنه بمن توضیح بدین که remote چیکار میکنه و این آپشنای wan و lan و ... در صورت انتخواب هرکدوم چیکار میکنن (خوشم نمیاد همینجور کورکورانه کار کنم میخوام یاد بگیرم:whistle:)

ravegoat
18-07-09, 09:35
شما باید تو زبانه WWW کار کنید.
امکان Remote همون تنظیم از راه دور روتر است.
در مورد این گزینه ها:

LAN & WAN : اجازه ی کنترل رو به شبکه ی داخلی و خارجی می ده.
Disable : امکان کنترل از راه دور رو غیر فعال می کنه.
LAN : اجازه ی کنترل رو فقط به شبکه ی داخلی می ده.
WAN : اجازه ی کنترل رو فقط به شبکه ی خارجی می ده.

برای شما فکر کنم به طور پیش فرض گزینه ی LAN انتخاب شده. در این صورت یک رایانه از شبکه ی خارجی نمی تونه به بخش تنظیمات وارد بشه. اما شما گفتید که رایانه ی خارجی هم به صفحه ی تنظیمات وصل میشه!:1. (27):
زمانی این جوری بود که LAN & WAN انتخاب می شد.

وقتی روتر به اینترنت وصل بشه، شما یه IP مثله 89.144.5.11 پیدا می کنید.
آیا یک رایانه در خارج شبکه ی شما وقتی 89.144.5.11 رو توی مرورگرش وارد کنه، به وب سرور وصل نمی شه؟:1. (28):
من چون زیاد به این قسمت ها مسلط نیستم فقط دو تا پیشنهاد دارم:

گزینه ی Disable رو اتخاب کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل حل شده یا نه؟
یا مقدار port رو از 80 به یه عدد دیگه مثله 79 تغییر بدید.

blacksina
18-07-09, 13:04
با تشکر از پاسخ سریع شما :1. (3):

scure client IP چی باشه دوست عزیز؟؟(اصلا چی هست؟ :1. (38):)

ravegoat
18-07-09, 20:41
با تشکر از پاسخ سریع شما :1. (3):

secure client IP چی باشه دوست عزیز؟؟(اصلا چی هست؟ :1. (38):)

ُاین گزینه فقط به یک IP خاص اجازه ی تنظیم Remote رو میده. شما مقدارش اون رو همون All بذارید.:wink:

blacksina
18-07-09, 20:53
دوست عزیز فکر کنم یه مشکلی وجود داشته باشه

اگه دوتا کامپیوتر پشت روتر باشن که هردوشون هم سرور روشون نصب باشه اگه یکی از خارج بخواد به ip وصلشه روتر از کجا میفهمه به کدوم pc باید وصل کنه؟

برای همین فکر میکنم بجز disable کردن remote یه جای دیگه باید یه چیز دیگه رو هم تعریف کنیم نه؟

ravegoat
19-07-09, 08:45
اگه دوتا کامپیوتر پشت روتر باشن که هردوشون هم سرور روشون نصب باشه اگه یکی از خارج بخواد به ip وصلشه روتر از کجا میفهمه به کدوم pc باید وصل کنه؟

اگر برای هر کدوم از اون کلاینت ها یه Static Internet IP تعریف بشه، مشکلی پیش نمیاد. یعنی هر رایانه ی پشت روتر یه آی.پی اختصاصی پیدا می کنه.
اگر به هر دلیلی نتونستیم به کلاینت ها Internet IP بدیم، میشه از یک DNS Server استفاده کرد (یا می تونیم از Port Forwarding استفاده کنیم).

وارد شدن به این بحث ما رو از مسئله اصلی دور می کنه.

فکر میکنم بجز disable کردن remote یه جای دیگه باید یه چیز دیگه رو هم تعریف کنیم نه؟

من گمان نمی کنم. این عمل با سیاست های پیش فرض روتر تطابق داره.:wink:

مشکل اصلی شما الآن این هست که یه جوری درخواست وب از روتر بگذره و به وب سرور برسه. شما اول این مسئله رو رفع کنید و سپس به سایر مشکل ها بپردازید.:11():

blacksina
19-07-09, 13:00
اگر برای هر کدوم از اون کلاینت ها یه Static Internet IP تعریف بشه، مشکلی پیش نمیاد. یعنی هر رایانه ی پشت روتر یه آی.پی اختصاصی پیدا می کنه.
اگر به هر دلیلی نتونستیم به کلاینت ها Internet IP بدیم، میشه از یک DNS Server استفاده کرد (یا می تونیم از Port Forwarding استفاده کنیم).

من گمان نمی کنم. این عمل با سیاست های پیش فرض روتر تطابق داره.:wink:

استاتیک ای پی دارن کامپیوتر اول همیشه 192.168.1.50 و کامپیوتر دوم همیشه 192.168.1.51 هست

درخواست از روتر میگذره ولی روتر نمیدونه به کدوم کامپیوتر وصل کنه الان مشکل همینه

برای همین میگم باید یه جایی باشه که توش تعریف کنی به کامپیوتر 192.168.1.51 وصل شو

ravegoat
19-07-09, 20:15
در شبکه ی داخلی شما که مشکلی وجود نداره:
یه کلاینت در شبکه داخلی می تونه بر حسب نیاز خودش 192.168.1.50 یا 192.168.1.51 رو توی مرورگرش تایپ کنه و به وب سرور وصل بشه.

و اما شبکه ی خارجی:
هر دو آدرس آی.پی 192.168.1.50 و 192.168.1.51 ، Local Static IP هستند نه Internet Static IP .

حالا شما این کار رو کنید:

وارد تنظیمات روتر بشوید.
به مسیر Adanced>NAT برید.
وارد زبانه Port Forwarding بشوید.

این جا یک قانون جدید با این مشخصات تعریف کنید:

Name: WWW
Incoming Ports: 80 - 80
Port Translation: 80 - 80
Server IP: 192.168.1.51
قانون فعال باشد.

سایر موارد رو به همون صورت پیش فرض باقی بذارید.
در آخر تنظیمات رو ذخیره کیند. این جوری فکر کنم در خواست های وب وقتی به روتر رسیدند به 192.168.1.51 سوئیچ می شوند.

به تصویر (مستطیل قرمز رنگ) توجه کنید:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

blacksina
19-07-09, 21:44
درست شد:1. (5):

با تشکر از شما دوست عزیز که این مدت به من کمک کردید