PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مشکل عجیب گرافیکی

Javad - 117
15-07-09, 22:30
سلام دوستان
من یه مشکل گرافیکی تو بازیها دارم که اونم اینه که تو بازی تسکچر ها و آبجکت ها مثلا درخت ها یا علف های رو زمین به طور ناگهانی ظاهر میشن یعنی تو بازی یکم بسمت جلو راه میری اون آبجکت یا شی لود میشه و وقتی که به عقب بر میگردی دوباره ناپدید میشه نمیدونم منظورم رو گرفتین یا نه ولی این مشکل رو تو همه بازیهایی که تا الان نصب کردم داشتم بلا استثنا البته باید بگم که تو بعضی بازیها خیلی کم و تو بعضی بازیها این مشکل بصورت محسوسه !
سیستمم هم اینه :
asus p6t-delux
i7 920
corsair 3x1gb ddr3 1333
radeon 4870 1gb
power acbel 550w real active pfc
windows vista ultimate sp1 64bit

به نظرتون مشکل نرم افزایه یا سخت افزاری

aexistence
15-07-09, 23:28
قبلا این مشکل وجود داشت؟

N0m@d
16-07-09, 01:06

والا به نظر من اصلا این مشکل نیست و مربوط میشه به موتور گرافیکی بعضی بازی ها...

مثلا من با Crysis و GTA این مشکلو داشتم ولی بازی های دیگه مثل FarCry2 و FEAR2 نه!

اگه قرار بود سخت افزار کم بیاره یا ویندوز مشکل داشته باشه برای اونام این مشکلات بود.

arbabe.sayeha
16-07-09, 01:50
سلام دوستان
من یه مشکل گرافیکی تو بازیها دارم که اونم اینه که تو بازی تسکچر ها و آبجکت ها مثلا درخت ها یا علف های رو زمین به طور ناگهانی ظاهر میشن یعنی تو بازی یکم بسمت جلو راه میری اون آبجکت یا شی لود میشه و وقتی که به عقب بر میگردی دوباره ناپدید میشه نمیدونم منظورم رو گرفتین یا نه ولی این مشکل رو تو همه بازیهایی که تا الان نصب کردم داشتم بلا استثنا البته باید بگم که تو بعضی بازیها خیلی کم و تو بعضی بازیها این مشکل بصورت محسوسه !
سیستمم هم اینه :
asus p6t-delux
i7 920
corsair 3x1gb ddr3 1333
radeon 4870 1gb
power acbel 550w real active pfc
windows vista ultimate sp1 64bit

سلام

توی بازی هایی که انجام میدید گزینه های احتمالی Draw distance-View distance-Detail distance رو به حداکثر مقدار ممکن برسونید بعد اینکه ممکنه این مشکل از بازی باشه اگه پچ و درایور مخصوص این بازی عرضه شده تستش کنید و اینکه روی نسخه دیگه ویندوز تست کردید؟

بیشتر نرم افزاری هست ...

Javad - 117
16-07-09, 07:08
قبلا این مشکل وجود داشت؟
از اول این مشکلو داشتم !

الا به نظر من اصلا این مشکل نیست و مربوط میشه به موتور گرافیکی بعضی بازی ها...

مثلا من با Crysis و GTA این مشکلو داشتم ولی بازی های دیگه مثل FarCry2 و FEAR2 نه!

اگه قرار بود سخت افزار کم بیاره یا ویندوز مشکل داشته باشه برای اونام این مشکلات بود.
خب بله این احتمال تو بعضی بازیها میره ! نه تو همه ی بازیها !!

به نظر خودم اگر مشکل نرم افزاری باشه از ویندوز و درایور هاست

اگر هم سخت افزاری باشه اول به پاور شک دارم بعدش به گرافیک و بقیه قطعات
ممکنه از PCI E مادربورد یا خود کارت گرافیک باشه ؟

روی نسخه دیگه ویندوز تست کردید؟
نه هنوز

arbabe.sayeha
16-07-09, 07:47
دوست عزیز می تونید یه تست 3d بگیرید بر ای پایداری و اطمینان از عملکرد گرافیک

Only the registered members can see the link

Don_Corleone
16-07-09, 10:16
اولین کار درایور کارت رو عوض کنید (به همراه پاور بالاترین احتمالات هستن). ثانیا ویندوز رو عوض کنین. (با درایور جدید)
اگه نشد یه کم Memory Clock کارت گرافیکتون رو پایین بیارین. و نشد Core Clock
بایوس رو هم Update کنین بد نمیشه.
تا اینجا نرم افزاری بود.
الان تو سخت افزار این کارت رو روی سیستم دیگه نصب کنین اگه باز هم این مشکل بود از کارته اگه نبود :
تو سیستم خودتون پاور رو عوض کنین در اینصورت احتمالا حل بشه (احتمالش زیاده کارتتون سنگینه و پاور دو ریل سخت اینو بکشه). اگه نشد : بگین تا مراحل بعد رو بریم

h_gamekhor
16-07-09, 10:27
همون طوری که دوستان گفتن شما درایور کارت گرافیکتون رو اپدیت کنید و از داخل تنظیمات بازی بخش video گزینه detail رو بالاتر ببرید مسلما مشکلتون حل خواهد شد.
موفق باشید

Javad - 117
16-07-09, 12:21
فعلا این نتیجه تست FurMark

Only the registered members can see the link

WORYA_SH
16-07-09, 16:56
بعد از استفاده از درایورهای جدید ورژن direct x را چک کن چون از 64 ویستا استفاده می کنی حتما بقیه درایورهای سیستم را هم آپ دیت کن .

اگه مشکل حل نشد از xp یا ویستا 32 bit استفاده کن به همراه درایورهای جدید مشکلت حل میشه .

موفق باشی.