PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید مودم اکسترنال

aexistence
14-07-09, 23:32
من می خوام یک مودم dial-up اکسترنال بگیرم.

> ویژگی هایی مثل فکس یا اینجور چیزها رو لازم ندارم.
>یه چیزی معرفی کنید ساده باشه و کوچک!
> نمی دونم مودم های خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشند. هنگام خرید باید به چه ویژگی هایی توجه کنم؟
- منظور از اصطلاحاتی مثل Caller ID و Call Wating چیه؟

لطفا راهنمایی کنید.

reza76622201
15-07-09, 08:32
دوست عزيز. نسل مودمها DialUP External رو به انقراضه. چون قيمت بالايي دارن و با همون هزينه (يه کم بيشتر) مي تونين ADSL External بگيريد. من خودم D-Link 560M دارم که DialUP External هست.
پيشنهاد مي کنم يا ADSL External بگيريد و اگر مي خواين DialUP وصل بشيد Internal Gigabyte 56K با قيمت 8000 تومان و گارانتي آواژنگ تهيه کنيد. واما پاسخ سوالات:
تمام مودمهاي موجود در بازار FAX هم هستند و کلا عبارت FAX/Modem براشون بکار ميره.
اگر با توجه به توضيحاتي که دادم هنوز هم اصرار داريد که External DialUP بخريد برند Zyxel و U.S.Robotic بهترينه.(ولي بازم مي گم پولتون رو دور نريزيد)

منظور از Caller ID اينه که با نصب نرم افزار موجود در CD مودم اين قابليت وجود داره که هر کس به خط تلفنتون زنگ بزنه شما توي کامپيوترتون شمارش رو ببينيد.
منظور از Call Wating اينه که : شما مي تونيد با اتصال يک هدفون و ميکروفون به کامپيوتر(و اگر مودم شما Voice داشته باشه با اتصال به مودم) دقيقا مثل يک دستگاه تلفن شماره گيري و صحبت کنيد.
حال اگر وقتي با مودم داريد با جايي صحبت مي کنيد يکي به شمارتون تماس بگره خط تلفنتون هم قابليت Call Wating (پشت خطي) رو داشته باشه به شما اعلام مي کنه که يک نفر پشت خطه و واسه طرف هم بوق آزاد مي زنه و شما مي تونيد در صورت تمايل تماس خود را قطع کرده و به فرد پشت خط ارتباط برقرار کنيد.
سوالي بود در خدمتم.

aexistence
15-07-09, 09:02
دوست عزيز. نسل مودمها DialUP External رو به انقراضه. چون قيمت بالايي دارن و با همون هزينه (يه کم بيشتر) مي تونين ADSL External بگيريد
ADSL ام کجا بود؟!!!
متاسفانه مراکز خدمات ADSL ناحیه ی زندگی من رو پوشش نمی دن فعلا. دلیلش رو نمی دونم.

اگر مي خواين DialUP وصل بشيد Internal Gigabyte 56K با قيمت 8000 تومان
فقط اکسترنال. همین!

> مدل خاصی از US ROBOTICS مد نظرتون نیست؟ گارانتیش رو می شناسید؟

reza76622201
15-07-09, 09:14
شما تهران هستيد؟ توي تهران با يه کم گشتن مي تونيد اين دو برند رو تهيه کنيد. اما توي شهرستان بعيد مي دونم.
مدل lite از برند Zyxel انتخاب خوبيه. درمورد U.S.Robotic مدلش الان در خطرم نيست. اما هر مدلش رو بگيريد در اين دو برند خوبه.
نهايتا چيزي که همه جا ريخته و بدک هم نيست D-Link هست. فقط مطمئن بشيد که مودم خريداري شده ازز استاندارد V92 پشتيباني مي کنه واگرنه با مشکل روبرو خواهيد شد.
(حالا که مجبوريد Dial Up کار کنيد به نظر من Internal Gigabyte 56K بگيريد و پولتون رو هدر نديد!!! مي شه دليل اصرارتون رو براي اکسترنال بودن بدونم؟)

aexistence
15-07-09, 09:17
من همین الان رفتم سایت US ROBOTICS (Only the registered members can see the link) .
تو قسمت مودم های اکسترنال (Only the registered members can see the link) ، 5 تا مدل مودم قرار داده، به نظرتون کدوم بهتره؟
نظرتون راجع به اونی که اسمش massege modom هست، چیه؟
خودم طرفدار اون آخریم. کوچیک و ساده.

aexistence
15-07-09, 09:25
شما تهران هستيد؟ توي تهران با يه کم گشتن مي تونيد اين دو برند رو تهيه کنيد. اما توي شهرستان بعيد مي دونم.
بله. من تهران هستم.

(حالا که مجبوريد Dial Up کار کنيد به نظر من Internal Gigabyte 56K بگيريد و پولتون رو هدر نديد!!! مي شه دليل اصرارتون رو براي اکسترنال بودن بدونم؟)

همون طور که مستحضر هستید، مادربوردی که می خوام بگیرم ASUS Rampage II gene هست که یه شکاف PCI بیشتر نداره. می خوام این شکاف خالی بمونه واسه روز مبادا! همین.

راستی نظرتون راجع به مودم زیر us robotics چیه؟

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link
Only the registered members can see the link

reza76622201
15-07-09, 09:27
دوست عزيز. همشون خوبن. مهم اينه که بتونيد گير بياريد.
اوني که نوشته Message مثل منشي تلفني مي تونه براتون کار کنه و روي حالت پيغام گير مي تونيد تنظيمش کنيد تا وقتي نيستيد پيغامها رو براتون تا چند ساعت ذخيره کنه.
اينا ديگه بستگي به نظر خودتون داره.
همون آخريه هم به نظر بنده خوبه. USB هست و ساده. ما بقي به پورت RS232 وصل مي شن که اين يک محدوديته.
سوالي بود در خدمتم.

aexistence
16-07-09, 00:31
همون آخريه هم به نظر بنده خوبه. USB هست و ساده. ما بقي به پورت RS232 وصل مي شن که اين يک محدوديته.
سوالي بود در خدمتم.
آخری خوبه. ولی فکر نکنم تو تهران گیر بیاد.

Enemy
16-07-09, 02:43
باورم نمیشه که این همه میای اینجا با دیال آپ ! البته خودم هم قبلا" اینطوری بودم ! اما خدا خواست و من پر سرعت گرفتم :دی
ولی جددا" حیفه این سیستم به اینترنت با سرعت بالا دسترسی نداشته باشه !

aexistence
16-07-09, 04:00
باورم نمیشه که این همه میای اینجا با دیال آپ ! البته خودم هم قبلا" اینطوری بودم ! اما خدا خواست و من پر سرعت گرفتم :دی
ولی جددا" حیفه این سیستم به اینترنت با سرعت بالا دسترسی نداشته باشه !
سرعت دیال آپم خیلی خوبه. نسبت به Dial up های دیگه. چیزی حدود 5.2 کیلوبایت بر ثانیه.

masoomiyat
16-07-09, 05:12
اگه میخاین زیاد هزینه نکنید یه مارک هست Alfex که قیمتش 17 18 تومنه
کلن این موم های اکسترنال صرفه خرید ندارن به ما یه مدل Ladybird چپوندن 37 تومن!

aexistence
16-07-09, 07:35
اگه میخاین زیاد هزینه نکنید یه مارک هست Alfex که قیمتش 17 18 تومنه
رفتم سایتش خوشم نیومد!

کلن این موم های اکسترنال صرفه خرید ندارن به ما یه مدل Ladybird چپوندن 37 تومن!
چرا چپوندن؟